Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 62

Temat: Docieranie VELOCE

  1. #41
    Użytkownik Świeżak Avatar piotruś1
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Giulietta Veloce / Subaru Forester 2,5XT / Hyundai I30N Performance / Ioniq 6
    Postów
    140

    Domyślnie

    Cytat Napisał Interstellar Zobacz post
    Witam na forum! Ja dopiero Stelvio 200KM MY 2021 zrobiłem pierwsze 1000 km - jeździłem bardzo spokojnie przez pierwsze 1000 km, tryb N, czasami A, autostrada, nie używałem łopatek - automat samo dobierał przełożenia a więc zmieniał biegi około 1500-2000 rpm. Wygląda na to, że nie skosiłem tłoków jak trzeba i silnik będzie albo pić olej, albo nie jeździć w ogóle (gdy tłok niewłaściwie skoszony odmówi posłuszeństwa) alb będzie palić paliwo jak smok ? Te tłoki koszą się tylko w czasie docierania?
    Na temat docierania jest podobnie dużo opinii jak na temat "który olej najlepszy" ;-). Czyli - lepiej za dużo nie czytać "opinii" ;-). Zajrzyj do instrukcji, zapytaj mechaników, którzy zajmują się danym silnikiem. Te procedury czasem różnią się szczegółami ale mają kilka rzeczy wspólnych i nie nic nie wskazuje aby się zmieniły w bliskiej przyszłości, bo wynikają ze sposobu w jaki współpracują części silnika.
    - żadnego kręcenia do czerwonego pola, zwykle do 3,5-4 tys.obr/m (zwykle 70%)
    - pierwszy tysiąc, półtora - tak jak robisz, ale bawić się tym gazem, nie jeździć ze stałymi obrotami.
    - nie obciążać samochodu
    - jeździć tak aby silnik się rozgrzał do optymalnej temp. (nie jeździć na krótkich odcinkach - np. w mieście)
    - wymiana oleju po określonym przebiegu (między 1,5 - 3 tys. - dopytaj, przeczytaj w instr.)
    Pozdrawiam ;-)

  2. #42
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotruś1 Zobacz post
    - pierwszy tysiąc, półtora - tak jak robisz, ale bawić się tym gazem, nie jeździć ze stałymi obrotami.
    Czyli też nie używać tempomatu. Zwłaszcza tego zwykłego

  3. #43
    Annatar
    Gość

    Domyślnie

    Ostatnio na grupie Giulii ktoś się chwalił, że kupił samochód i przejechał pierwsze 150 kilometrów... i wrzucił filmik jak ładuje na drodze do czerwonego pola do 140km/h xD Docieranie na ostro, jak u profesora Chrisa :-D

  4. #44
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał Annatar Zobacz post
    Ostatnio na grupie Giulii ktoś się chwalił, że kupił samochód i przejechał pierwsze 150 kilometrów... i wrzucił filmik jak ładuje na drodze do czerwonego pola do 140km/h xD Docieranie na ostro, jak u profesora Chrisa :-D
    Jakie "xD"... Zrobił raz kick-down przy 50 na N-ce i skrzynia sama zmieniała biegu, nie cisnął na czerwonym ani manualu przez sekundę. Kto nie zrobił tak w nowej Alfie niech pierwszy rzuci kamień

  5. #45
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    232

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    Jakie "xD"... Zrobił raz kick-down przy 50 na N-ce i skrzynia sama zmieniała biegu, nie cisnął na czerwonym ani manualu przez sekundę. Kto nie zrobił tak w nowej Alfie niech pierwszy rzuci kamień
    Jestem masochistą i przez pierwsze 2k moja Giulia nie widziała wyższych obrotów niż 4 tys, a 4k rpm to i tak była rzadkość po 3kkm dopiero wypróbowałem tryb D i wcisnąłem gaz w podłogę. Pierwszą wymianę oleju zrobiłem po 1,5kkm, drugą przy 9kkm, zaraz będzie trzecia, bo zbliżam się do pierwszego przeglądu, potem będę robił co 10-12kkm. w zależności czy więcej przebiegu trafi się w trasie czy w mieście. Nadmienię, że robię to wg tego, co wydaje mi się za rozsądne, nikomu nie narzucam takiego stylu "docierania i ekspatriacji". Giulia ma zrobić u mnie 200-250kkm i zależy mi na tym, żeby w tym okresie sprawiała jak najmniej problemów

  6. #46
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    Stelvio Veloce my2021
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lober Zobacz post
    Jestem masochistą i przez pierwsze 2k moja Giulia nie widziała wyższych obrotów niż 4 tys, a 4k rpm to i tak była rzadkość po 3kkm dopiero wypróbowałem tryb D i wcisnąłem gaz w podłogę. Pierwszą wymianę oleju zrobiłem po 1,5kkm, drugą przy 9kkm, zaraz będzie trzecia, bo zbliżam się do pierwszego przeglądu, potem będę robił co 10-12kkm. w zależności czy więcej przebiegu trafi się w trasie czy w mieście. Nadmienię, że robię to wg tego, co wydaje mi się za rozsądne, nikomu nie narzucam takiego stylu "docierania i ekspatriacji". Giulia ma zrobić u mnie 200-250kkm i zależy mi na tym, żeby w tym okresie sprawiała jak najmniej problemów
    Ja zamierzam tak docierać swoje stelvio (nie jesteś sam). Co prawda planuję wymienić olej na 3k, a potem na 15k (pomyślę jeszcze nad tym ~9k)
    EU zapewni nam stały dostęp do kosiarek przez nowe normy, trzeba dbać o alfunię co by na długo starczyła

  7. #47
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    232

    Domyślnie

    Cytat Napisał Callstack Zobacz post
    Ja zamierzam tak docierać swoje stelvio (nie jesteś sam). Co prawda planuję wymienić olej na 3k, a potem na 15k (pomyślę jeszcze nad tym ~9k)
    EU zapewni nam stały dostęp do kosiarek przez nowe normy, trzeba dbać o alfunię co by na długo starczyła
    U mnie plan był podobny, lecz zaraz miałem urlop (trasa ok 3500km), więc zrobiłem pierwszą wymianę zaraz przed wyjazdem przy ok 1,5kkm.

  8. #48
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lober Zobacz post
    estem masochistą i przez pierwsze 2k moja Giulia nie widziała wyższych obrotów niż 4 tys, a 4k rpm to i tak była rzadkość
    Ja też podobnie tyle, że docierałem samochód do ok. 1,5 kkm. Początkowo jazda 2-3 kRPM. Potem do 3,5 kRPM. Od ok. 1 kkm-1,5 kkm - do 4 kRPM. Wymiana oleju po docieraniu - obowiązkowo.
    Od od 1,5 kkm, jeżdżę dość podobnie. Do rozgrzania oleju 2-3/ kRPM, plus delikatnie z gazem. Potem już dynamiczniej, w zależności od nastroju. Dbam o to, żeby obroty nie były zbyt niskie, a po rozgrzaniu pilnuje też tego, żeby auta nie zamulić, czyli używać jednak też wyższych obrotów. Przy ostrzejszej jeździe końcówkę trasy jadę delikatnie, żeby wystudzić turbinę w trakcie jazdy.
    Ostatnio edytowane przez So What! ; 10-05-2021 o 08:45

  9. #49
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Najważniejsze to nigdy nie schodzić poniżej 1500 obrotów, a lepiej nawet 1750, bo to że nowe auta wtedy nie telepią to nie znaczy że są tak świetnie dopracowane To te wszystkie dwumasy powodują że drgań po prostu nie czuć ale silnik sam w sobie cierpi, dobrym przykładem jest rynek aut używanych z automatem - te, poza trybami sportowymi, z reguły utrzymują najniższe obroty dla ekologii, i jak później manuale jeżdżą dalej tak przy 250-300kkm jest wysyp używanych automatów z zajechanymi panewkami mimo że silniki dokładnie te same co w manualach. Przypadek? Nie sądzę

  10. #50
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasztelan Zobacz post
    przy 250-300kkm jest wysyp używanych automatów z zajechanymi panewkami
    To i tak są bardzo duże przebiegi

Podobne wątki

  1. [Giulia Veloce] Poszukuję kolegi z Giulią VELOCE z Warszawy/okolic, NAGRODA!
    Utworzone przez Latrunculus w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 07:54
  2. [159] Docieranie podwozia
    Utworzone przez PePe_xXx w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 17-07-2015, 09:29
  3. Docieranie silnika 2.0 TS 150KM
    Utworzone przez marlenka w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 16-05-2014, 21:19
  4. docieranie silnika po generalce
    Utworzone przez Brunet w dziale 156
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 20-04-2012, 19:38
  5. [146] Docieranie pierścieni
    Utworzone przez czekal86 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-09-2008, 08:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory