Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 62

Temat: Docieranie VELOCE

  1. #51
    Użytkownik Świeżak Avatar plxeper
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Stelvio MY2020 2.0 200 - jest, AR 159 1.9 JTS- była;
    Postów
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasztelan Zobacz post
    Najważniejsze to nigdy nie schodzić poniżej 1500 obrotów, a lepiej nawet 1750, bo to że nowe auta wtedy nie telepią to nie znaczy że są tak świetnie dopracowane To te wszystkie dwumasy powodują że drgań po prostu nie czuć ale silnik sam w sobie cierpi, dobrym przykładem jest rynek aut używanych z automatem - te, poza trybami sportowymi, z reguły utrzymują najniższe obroty dla ekologii, i jak później manuale jeżdżą dalej tak przy 250-300kkm jest wysyp używanych automatów z zajechanymi panewkami mimo że silniki dokładnie te same co w manualach. Przypadek? Nie sądzę
    Coś w tym chyba jest. Dlatego ja praktycznie nie jeżdżę w trybie N, szczególnie po mieście. Mam wrażenie, że silnik strasznie się męczy kiedy skrzynia na siłę utrzymuje niskie partie obrotów.

  2. #52
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał plxeper Zobacz post
    Mam wrażenie, że silnik strasznie się męczy kiedy skrzynia na siłę utrzymuje niskie partie obrotów
    Cena downsizingu...
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  3. #53
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Cena downsizingu...
    Bardziej "ekologii", bo to nie jest jeszcze tak masakrycznie mały silnik.

  4. #54
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał So What! Zobacz post
    Bardziej "ekologii", bo to nie jest jeszcze tak masakrycznie mały silnik.
    Downsizing odnoszę do mocy auta. 2-litrowy silnik to spoko pojemność, ale już przy 280KM to tak bym powiedział... no wiesz
    Busso z 3-litrówki miało 220KM.
    Ja sobie na luziku jadę w przedziale 1200-2000 i silnik się nie męczy, ale mam ponad 4 litry pojemności

    Ale fakt, ekologia też swoje 3 zatrute grosze tutaj dorzuca, bo dawki paliwa są zubożone, EGR dowala swoje no i jest jak jest.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  5. #55
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    232

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Downsizing odnoszę do mocy auta. 2-litrowy silnik to spoko pojemność, ale już przy 280KM to tak bym powiedział... no wiesz
    Busso z 3-litrówki miało 220KM.
    Ja sobie na luziku jadę w przedziale 1200-2000 i silnik się nie męczy, ale mam ponad 4 litry pojemności

    Ale fakt, ekologia też swoje 3 zatrute grosze tutaj dorzuca, bo dawki paliwa są zubożone, EGR dowala swoje no i jest jak jest.
    Aha, a BMW Brutus miał z 47 litrów 750KM, potem wszedł ten downsizing
    Ostatnio edytowane przez Lober ; 11-05-2021 o 19:49

  6. #56
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lober Zobacz post
    Aha, a BMW Brutus miał z 47 litrów 750KM, potem wszedł ten downsizing

    No cóż, na pewno posiadacze 1.4 MA czują potęgę swojej pojemności rozmawiając z właścicielami 1.0 EcoBoost
    Kwestia skali
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  7. #57
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Downsizing odnoszę do mocy auta. 2-litrowy silnik to spoko pojemność, ale już przy 280KM to tak bym powiedział... no wiesz
    Busso z 3-litrówki miało 220KM.
    Akurat więcej mocy z danej pojemności, to przede wszystkim zasługa coraz lepszych możliwości technicznych. W przypadku Giiulii chodzi raczej o aspiracje sportowe, a nie downsizing. Masz 140 KM/L. W Quadrifoglio 175 KM/L. W poprzednim Audi RS6 plus - bodajże 605 KM, przy pojemności 4.0 L, czyli 151 KM/L. Trudno tu mówić o downsizingu. Granica pojemności, od której mówimy o downsizingu jest oczywiście umowna. W każdym razie wkrótce dowiemy się, na czym polega prawdziwy downsinzing. I to będzie bolesne doznanie.

  8. #58
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    Obecnie te 150KM/L to nic nadzwyczajnego, wiekszosc usportowionych turbo silnikow ma takie moce (mercedes nawet ponad 190KM/L z 2L), w Giuliettcie 1.4 ok 100k zrobilem z moca ponad 150KM/L. Poza tym nie porownujmy nowoczesnych silnikow turbo do srednio wysilonych wolnossakow sprzed 20 lat, chocby nie wiem jak byly legendarne i jak ladnie brzmialy

    Mysle ze downsizing ajuz nas bardziej nie dotknie, moze pojawi sie wiecej 3-cylindrowych silniczkow ale raczej zamiast isc w kierunku downsizingu rynek idzie w kierunku elektryfikacji, co nie jest takie zle, te samochody to przyszlosc. Jesli ktos mial okazje jezdzic szybkim elektrykiem wie jak swietne sa to rozwiazania. I choc jestem zwolennikiem pieknie brzmiacych silnikow spalinowych wiem ze ta epoka powoli sie konczy

  9. #59
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Cytat Napisał method Zobacz post
    Jesli ktos mial okazje jezdzic szybkim elektrykiem wie jak swietne sa to rozwiazania.
    Szybko się napędza, ale niestety czuć, że to jest strasznie ciężkie.


    Cytat Napisał method Zobacz post
    rynek idzie w kierunku elektryfikacji, co nie jest takie zle, te samochody to przyszlosc. Jesli ktos mial okazje jezdzic szybkim elektrykiem wie jak swietne sa to rozwiazania. I choc jestem zwolennikiem pieknie brzmiacych silnikow spalinowych wiem ze ta epoka powoli sie konczy
    Pewnie tak. Wa każdym razie elektryfikacji, albo wodoru (vide Toyota Mirai), czyli też w sumie elektryfikacji. Np. miejskie - akumulatory; większe - wodór. Zobaczymy.
    Z samym ładowaniem akumulatorów dalej jest gigantyczny problem. Nie każdy ma dostęp do jakiegokolwiek gniazdka w garażu (ja na przykład nie mam - garaż podziemny). Pomijam już, nierozwiązane dotąd kwestie, jak masa, zasięg, wrażliwość na zmiany temperatur, czas ładowania, liczbę stacji ładowania itp.
    Jest jeszcze opcja, że coś się ruszy z akumulatorami - np. rozwijane i testowane właśnie akumulatory ze stałym elektrolitem (znowu Toyota zresztą). Czas pokaże.

  10. #60
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Polecam skończyć off-topic już

Podobne wątki

  1. [Giulia Veloce] Poszukuję kolegi z Giulią VELOCE z Warszawy/okolic, NAGRODA!
    Utworzone przez Latrunculus w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 07:54
  2. [159] Docieranie podwozia
    Utworzone przez PePe_xXx w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 17-07-2015, 09:29
  3. Docieranie silnika 2.0 TS 150KM
    Utworzone przez marlenka w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 16-05-2014, 21:19
  4. docieranie silnika po generalce
    Utworzone przez Brunet w dziale 156
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 20-04-2012, 19:38
  5. [146] Docieranie pierścieni
    Utworzone przez czekal86 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-09-2008, 08:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory