Strona 1 z 11 12345678910 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 103

Temat: Odjeżdżanie fotela po wyłączeniu stacyjki

  1. #1
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie Odjeżdżanie fotela po wyłączeniu stacyjki

    Wg moich informacji (z Alfaowner.com), najnowsza wersja firmwaru infotainmentu 072.001.002, którą mają wgraną obecnie dostarczane auta (od jakiś 3 tygodnii?), ma funkcję wyłączenia odjeżdżania fotela - ustawienie nazywa się Easy Entry. Byłem w ASO, ale updatu nie widać ani z poziomu tego ich oprogramowania WitechPro po podłączeniu się przez OBD, gość też próbował szukać w jakiś innych zasobach po zalogowaniu na jakieś strony wewnętrzne, i też tego nie widzi.

    Ja mam obecnie wersje 059.000.002.

    Mam kontakt do gościa w FCA który się takimi rzeczami zajmuje, zaraz do niego napiszę i oczywiście dam znać jak cokolwiek się dowiem. Najlepiej byłoby dostać od nich plik aktualizacyjny, wtedy każdy mógłby sobie sam zrobić aktualizację z pendriva.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfy brak (jest Ducati i Fiat)
    Postów
    10

    Domyślnie

    To ja bardzo poproszę, to odjezdzanie strasznie mnie wkurza

    Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    dostalem odpowiedz ze sprawe przekaze do TSO i mam kontaktowac sie z serwisem. czyli pewnie poczekamy (tym bardziej ze sa wajacje a w sierpniu we wloszech nic sie nie wydazy), no chyba ze na alfaowner albo giuliaforums wyplynie plik updatu (ale tam nie ma nawet tej wersji ktora mam obecnie)

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar TSnioch
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDM 210KM Super
    Postów
    75

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    dostalem odpowiedz ze sprawe przekaze do TSO i mam kontaktowac sie z serwisem. czyli pewnie poczekamy (tym bardziej ze sa wajacje a w sierpniu we wloszech nic sie nie wydazy), no chyba ze na alfaowner albo giuliaforums wyplynie plik updatu (ale tam nie ma nawet tej wersji ktora mam obecnie)
    A co poniektórzy to chcieliby to o to to do Stelvio

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Piekło zamarzło!

    Dajcie jeszcze lusterka i kontrolę trakcji i nie będę już na to narzekał. Obiecuję
    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] dobra robota z tym info

    btw to się powinno nazywać "start delay" a nie "easy entry" Wsiadasz odpalasz i czekasz aż dojedziesz do właściwej pozycji.

    - - - Updated - - -

    btw czy update infotainment można sobie zrobić od tak przez usb samemu? Nie trzeba żadnych licencji sprawdzać jak w mapach i konkretnych modeli? Hardware chyba się zmieniło ostatnio. Mam wątpliwości czy to bezpieczne bo jednak ten system zarządza paroma kluczowymi komponentami w samochodzie.

    Ciekawe czy 2017 obejmie update czy jak zwykle bujaj się fraj...
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał TSnioch Zobacz post
    A co poniektórzy to chcieliby to o to to do Stelvio
    jeździjcie do ASO i męczcie ich. updaty powinni robić dostępne od razu przez stronę alfaromeo.mopar.eu tak jak mapy, wtedy kazdy byłby zadowolony.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Piekło zamarzło!

    Dajcie jeszcze lusterka i kontrolę trakcji i nie będę już na to narzekał. Obiecuję
    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] dobra robota z tym info

    btw to się powinno nazywać "start delay" a nie "easy entry" Wsiadasz odpalasz i czekasz aż dojedziesz do właściwej pozycji.

    - - - Updated - - -

    btw czy update infotainment można sobie zrobić od tak przez usb samemu? Nie trzeba żadnych licencji sprawdzać jak w mapach i konkretnych modeli? Hardware chyba się zmieniło ostatnio. Mam wątpliwości czy to bezpieczne bo jednak ten system zarządza paroma kluczowymi komponentami w samochodzie.

    Ciekawe czy 2017 obejmie update czy jak zwykle bujaj się fraj...
    tak, update można robić przez USB, nawet nie wiem czy da się inaczej (OBD). Na alfaowner mają pliki zarówno do hardware-u 2016/2017 jak i 2018, tyle że:
    1.nie da się wgrać niekompatybilnego firmwaru np tego dla hw 2018 do starszego hardwareu z 2016/17 (ktoś na AO próbował i wyleciał komunikat o niekompatybilnym sprzęcie) - tu musielibyście też męczyć serwisy żeby oni męczyli FCA, może wypuszczą update dla starego infotainmentu?
    2.update dla hardwaru 2018 mają starszy niż ten co ja mam (oni mają 056.xxx.xxx a ja 059.xxx.xxx, a chcę 072.xxx.xxx)

    Z FCA/AR tylko coś zdziałamy jak wszyscy będą ich męczyć o poprawki dla już wyprodukowanych wersji.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Powinni do zrobić update online. Infotainment powinien mieć kartę sim lub korzystać z accespoint wifi. Powiadomienie samo powinno wyskoczyć. Mamy 2018 rok

    W 159 był chyba update przez gprs. To nigdy nie działało bo było za wcześnie na tę technologię ale kierunek dobry. Chyba że GPRS to co innego było.
    Ostatnio edytowane przez azar ; 12-07-2018 o 14:29
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    ustawienie nazywa się Easy Entry.
    Dawno temu już czytałem instrukcję, ale chyba Easy Entry to już wcześniej było i to jest jakaś cecha bezkluczykowego dostępu. Że coś tam się samo otwiera, zamyka, czy cośtam robi. W ogóle jak męczyć ASO o uaktualnienia? Np. u mnie wskaźnik oleju między zegarami jest z tych bezużytecznych (czyli nie pokazuje poziomu w ogóle), byłem na przeglądzie 2 tygodnie temu, myślałem, że update wszystkiego to standardowa procedura. Jakie moje zdziwienie, że się nic nie zmieniło...

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar TSnioch
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDM 210KM Super
    Postów
    75

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    Dawno temu już czytałem instrukcję, ale chyba Easy Entry to już wcześniej było i to jest jakaś cecha bezkluczykowego dostępu. Że coś tam się samo otwiera, zamyka, czy cośtam robi. W ogóle jak męczyć ASO o uaktualnienia? Np. u mnie wskaźnik oleju między zegarami jest z tych bezużytecznych (czyli nie pokazuje poziomu w ogóle), byłem na przeglądzie 2 tygodnie temu, myślałem, że update wszystkiego to standardowa procedura. Jakie moje zdziwienie, że się nic nie zmieniło...
    Do otwierania i zamykania czegoś tam... jest ustawienie Passive Entry czyli aktywowanie dostępu "keyless".

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    [MENTION=29400]MiLykie[/MENTION] piszemy to o innej opcji w menu, gość na alfaowner napisał:
    I have 072, which has this function (Easy Entry).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Wyciszenie radia po wyłączeniu.
    Utworzone przez Włodek w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-12-2014, 11:27
  2. [159] Wyłączeniu dźwięku nawigacji
    Utworzone przez Bassotronic w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-09-2014, 07:27
  3. [GTV Spider] Czy da się przełożyć mocowanie na pas z fotela do fotela z gtv?
    Utworzone przez SCHNNAZZI w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-01-2014, 16:58
  4. [147 TS] Pikanie po wyłączeniu stacyjki
    Utworzone przez rudy0007 w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-07-2013, 10:30
  5. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-06-2011, 11:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory