Strona 6 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 103

Temat: Odjeżdżanie fotela po wyłączeniu stacyjki

  1. #51
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    ..i mały update. FOTEL JUŻ NIE ODJEŻDŻA!!!
    ...
    kurde, jednak tym swoim uporem w meczeniu serwisu/TESEO/Włochów juz jestem blisko idealnej Giulii (nowe radio, brak problemów z AA i kamerą, nowe sprężyny bagażnika - klapa trzyma w górze jak szalona, nowy aku, ładowanie teraz nie ma tego głupiego algorytmu obcinania napięcia ładowania >75% naładowania i parę innych drobiazgó). Może Wy tez skorzystacie, troche i dzieki mnie?
    Szacun [MENTION=20089]epsonix[/MENTION]! Fajnie się czyta Twoje posty. Że tak powiem zarażasz chęcią walki o lepsze auto z przeciwnościami losu i zwartymi szeregami przedstawicieli FCA

    Mógłbyś powiedzieć jakim sposobem "teraz nie ma tego głupiego algorytmu obcinania napięcia ładowania >75% naładowania" ??
    Sam wyprogramowałeś, zmusiłeś ASO czy usunęła to jakaś aktualizacja?
    Albo coś przeoczyłem na forum, albo nie podawałeś szczegółów. Wiesz może czy obecnie Alfa zrezygnowała z tego algorytmu w nowych Gulia/Stelvio?

  2. #52
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfastic Zobacz post
    Szacun [MENTION=20089]epsonix[/MENTION]! Fajnie się czyta Twoje posty. Że tak powiem zarażasz chęcią walki o lepsze auto z przeciwnościami losu i zwartymi szeregami przedstawicieli FCA

    Mógłbyś powiedzieć jakim sposobem "teraz nie ma tego głupiego algorytmu obcinania napięcia ładowania >75% naładowania" ??
    Sam wyprogramowałeś, zmusiłeś ASO czy usunęła to jakaś aktualizacja?
    Albo coś przeoczyłem na forum, albo nie podawałeś szczegółów. Wiesz może czy obecnie Alfa zrezygnowała z tego algorytmu w nowych Gulia/Stelvio?
    Hej, raczej przeoczyłeś bo pisałem w innych wątkach - nie pamiętam których, pewnie jakiś o ładowaniu czy akumulatorze albo start&stop. Niestety pełne ładowanie miałem tylko przez krótki czas po tamtej wizycie w ASO. Nie wiem do ilu dokładnie, ale jak IBS gdzieś doszedł do ok 95% właczył się z powrotem ten algorytm i tak to już jest do dziś. MOże to był jakiś cykl kalibracyjny po updatach, nie mam pojęcia.
    Potencjalne problemy zmienijszyłem deaktywując S&S bo od ok marca już miałem deaktywator założony. Poczytaj tu,: Wyłączenie Start&stop w Alfie Romeo Giulia/Stelvio
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #53
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    92

    Domyślnie

    Hej, dzięki za info.
    Co do S&S jestem na bieżąco, śledzę wątek na forum oraz budowę Twojej strony ze sklepem. Trzymam kciuki za powodzenie projektu! Takie inicjatywy są bardzo przydatne.
    Ja jeszcze czekam na Stelvio.
    W dotychczasowych autach nie miałem S&S. Chcę się przekonać jak funkcjonuje, ewentualnie czy pamiętanie o deaktywacji przyciskiem po odpaleniu auta jest uciążliwe. Poza tym nie chcę tak na świeżo nic grzebać czy wpinać do nowego auta. Ale niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości będę chciał zaopatrzyć się w deaktywator - świetnie że jest taka możliwość
    Ostatnio edytowane przez Alfastic ; 08-09-2019 o 17:19

  4. #54
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    SS na pewno będziesz wyłaczał bo nie da się z tym jeździć w automacie i nie przeklinać, pytanie tylko czy bawi Cię auto za 200k w którym za każdym razem musisz pamiętać o kolejnym wciśnięciu guzika czy zdasz się na automat - mnie nie bawiło ręczne naciskanie (też zapominałem) i stąd najpierw zrobiłem deaktywator dla siebie, potem na sprzedaż. OK, ale temat o odjeżdżaniu fotela to już nie róbmy OT tutaj - w razie czego pogadamy w dedykowanych wątkach czy na PW.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #55
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    DW
    Auto
    AR
    Postów
    47

    Domyślnie

    Cześć.
    Na włoskim forum natrafiłem na ciekawy opis wyłączenia Easy Entry, który podobno działa w starszych modelach.
    Czy ktoś z Giulią z 2017 ze starszym software 002. mógłby sprawdzić czy to będzie rzeczywiście działać:

    https://forum.clubalfa.it/threads/di....121898/page-5

    "Of course, the procedure is described right, you only have to do it after you turn off the machine open the door and he clearly starts to go back, as soon as he starts to go backwards start doing
    Seat Forward
    Seat back
    Seat forward
    Seat back
    Backrest forward
    Backrest back
    Finished this procedure
    The seat will try to turn back on its own
    Tap any adjustment button
    And you are done
    It has been deactivated"

    "Po wyłączeniu silnika oraz otwarciu drzwi kierowcy, kiedy zacznie cofać się fotel, trzeba nacisnąć po kolei:
    Siedzenie do przodu
    Siedzenie do tyłu
    Siedzenie do przodu
    Siedzenie do tyłu
    Oparcie do przodu
    Oparcie do tyłu
    Zakończyłem tę procedurę
    Fotel sam spróbuje się cofnąć
    Dotknij dowolnego przycisku regulacji
    Gotowe
    Został dezaktywowany"

    W opisie żeby reaktywowąć Easy Entry trzeba powtórzyć procedurę.

    Proszę o wiadomość czy to działa tak jak opisali w starszych autach bez Easy Entry w Menu.

  6. #56
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    niezły by to był news, gość który to opisał w piwerszych postach napisał że ma auto czerwiec 2017
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #57
    Użytkownik Świeżak Avatar sory89
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Warszawa/Przemyśl
    Auto
    Giulia 280KM - ekwiwalent amerykański
    Postów
    127

    Domyślnie

    sprawdzę u siebie, rozumiem ze trzeba wszystkie procedury ustawień fotela zrobić na maxa ?

  8. #58
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    No kurcze, jak to działa, to osłodzi mi ten rok. Dziś sprawdzę.

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

  9. #59
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    293

    Domyślnie

    Jeśli ten patent zadziała to będzie chyba news roku
    Tylko opis jest nieprecyzyjny. Czy trzeba fotelem i oparciem jeździć przód - tył do oporu, czy wystarczy tylko minimalny ruch.

  10. #60
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    Nie, no masz nacisnąć.
    Tak jak ktoś powiedział w wątku kiedy zauważono że to 1 kwietnia: jak fatality w mortal kombat.

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Wyciszenie radia po wyłączeniu.
    Utworzone przez Włodek w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-12-2014, 11:27
  2. [159] Wyłączeniu dźwięku nawigacji
    Utworzone przez Bassotronic w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-09-2014, 07:27
  3. [GTV Spider] Czy da się przełożyć mocowanie na pas z fotela do fotela z gtv?
    Utworzone przez SCHNNAZZI w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-01-2014, 16:58
  4. [147 TS] Pikanie po wyłączeniu stacyjki
    Utworzone przez rudy0007 w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-07-2013, 10:30
  5. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-06-2011, 11:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory