Strona 10 z 20 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171819 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 196

Temat: Kolizje

  1. #91
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Więcej jest.. Ja jak jadę z prędkością przelotów ok 160 to mam ponad 3000.. No chyba że jechał wiecej odpuścił gaz to możliwe że spadło do 2700 chwilowo ewentualnie z gorki.. tutaj przykładowo test autocentrum wyszlo im ok 2.5k przy 140.. https://youtu.be/vjgxVZBHcNE

    Duzo zalezy od ukształtowania terenu, i oporu powietrza(wiatr robi naprawde duza roznice.. ) no i od trybu DNA.. w trybie D zawsze wysoko trzyma obroty... e trybie A czasem włączy się tryb żeglowania i wtedy obroty spadają do 1k..

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    3000 i 160km/h ? to chyba na 6tce, napewno nie na ostatnim biegu... 3000 obr jest przy ok 200km/h(albo i jeszcze wiecej) na 8ce.

  2. #92
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Przy tych prędkościach, zapewne było zapięte coś powyżej 6. i raczej był uruchomiony zawór lock-up w skrzyni (w 5-biegowych były na 4. i 5. biegu, w 6-biegowych też, nie wiem jak w tej ale pewnie na dwóch ostatnich jest jak nie na trzech). Wtedy skrzynia nie ma poślizgu na konwerterze. I prędkość jest stałą funkcją obrotów. A różnica pomiędzy D N A to moment zmiany biegu. Poza reakcją na gaz.
    Ostatnio edytowane przez prezes-tk ; 27-01-2019 o 18:17

  3. #93
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    3000 i 160km/h ? to chyba na 6tce, napewno nie na ostatnim biegu... 3000 obr jest przy ok 200km/h(albo i jeszcze wiecej) na 8ce.
    Muszę dokladnie przyobserwowac na automacie nie pokazuje biegu.. ale wydawało mi sie ze jak pociagnalem manetka to pokazało D8.. to moze byl to 7 bieg.. pewnie w trybie manualnym musze potestowac.. w sumie wtedy moze jest szansa na niższe spalanie

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  4. #94
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Przy tych prędkościach, zapewne było zapięte coś powyżej 6. i raczej był uruchomiony zawór lock-up w skrzyni (w 5-biegowych były na 4. i 5. biegu, w 6-biegowych też, nie wiem jak w tej ale pewnie na dwóch ostatnich jest jak nie na trzech). Wtedy skrzynia nie ma poślizgu na konwerterze. I prędkość jest stałą funkcją obrotów. A różnica pomiędzy D N A to moment zmiany biegu. Poza reakcją na gaz.
    No tak moment zmiany biegu, reakcja na gaz więc teoretycznie przy danej stalej prędkości w trybie D bedzie Może być 4 bieg, w trybie N 5 a trybie A tryb żeglowania.. (skrzynia przy różnych obrotach zmieni bieg) w trybie D auto zawsze jest najbardziej gotowe do przyspieszania wiec trzyma obroty wyzej.. wiec tak jak pisałem musze pojeździć w trybie M zeby miec większą kontrolę nad tym jaki bieg.. w sumie teraz w mustangu w automacie jest I 10 biegów

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  5. #95
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    No tak moment zmiany biegu, reakcja na gaz więc teoretycznie przy danej stalej prędkości w trybie D bedzie Może być 4 bieg, w trybie N 5 a trybie A tryb żeglowania.. (skrzynia przy różnych obrotach zmieni bieg) w trybie D auto zawsze jest najbardziej gotowe do przyspieszania wiec trzyma obroty wyzej.. wiec tak jak pisałem musze pojeździć w trybie M zeby miec większą kontrolę nad tym jaki bieg.. w sumie teraz w mustangu w automacie jest I 10 biegów

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    Na tryb manualny to te 8 biegów to za dużo [emoji6] za dużo wahlowania biegami[emoji6]

    Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

  6. #96
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Muszę dokladnie przyobserwowac na automacie nie pokazuje biegu.. ale wydawało mi sie ze jak pociagnalem manetka to pokazało D8.. to moze byl to 7 bieg.. pewnie w trybie manualnym musze potestowac.. w sumie wtedy moze jest szansa na niższe spalanie
    Jeśli jechał na automacie ze stałą prędkością, to na 100% jechał na biegu D8. Przy jednostajnej jeździe po płaskiej drodze automat zawsze wrzuci najwyższy możliwy bieg i nawet poniżej 100 km/h można nim jechać na D8, dokąd obroty nie spadną poniżej c.a. 1500. Nie sądzę, żeby skrzynia Stelvio i Veloce była jakoś inaczej zestopniowana przy tej samej mocy silnika, ale u mnie przy 150 km/h przy jednostajnej jeździe obrotomierz pokazuje 2500, więc 2750 przy prędkości 190 km/h wygląda dla mnie zupełnie normalnie. Przy tej prędkości, na każdym niższym biegu niż D8, obroty byłyby wyższe, a spalanie wyższe, a w trybie manualnym szczególnie, bo wtedy sporo czasu jeździ się na wyższych obrotach, niż są wystarczające przy jeździe ekonomicznej.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    No tak moment zmiany biegu, reakcja na gaz więc teoretycznie przy danej stalej prędkości w trybie D bedzie Może być 4 bieg, w trybie N 5 a trybie A tryb żeglowania.. (skrzynia przy różnych obrotach zmieni bieg) w trybie D auto zawsze jest najbardziej gotowe do przyspieszania wiec trzyma obroty wyzej..
    Przy dostatecznie długiej jeździe ze stałą prędkością w trybie automatycznym nie ma znaczenia czy, jedziesz na D, N, czy A W końcu i tak skrzynia wrzuci najwyższy możliwy bieg dla danej prędkości i najniższe możliwe obroty silnika. Wybór trybu D/N/A będzie miał znaczenie dopiero wtedy, gdy zaczniesz przyspieszać lub zwalniać.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  7. #97
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,554

    Domyślnie

    Na prawdę wierzycie, że wskazówki zegarów zatrzymują się na wartościach jakie były w momencie uderzenia?

  8. #98
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Na prawdę wierzycie, że wskazówki zegarów zatrzymują się na wartościach jakie były w momencie uderzenia?
    Nie, od momentu odcięcia zasilania wskazówki żyją własnym życiem
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  9. #99
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,554

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Nie, od momentu odcięcia zasilania wskazówki żyją własnym życiem
    Nie, jak się im odetnie zasilanie to stają jak zabetonowane i żadne przeciążenie ich nie ruszy

    A tak serio to wskazania liczników przy takich uderzeniach są w zdecydowanej większości przypadków mocno losowe, nawet przy licznikach elektronicznych i rzadko kiedy pokrywają się z rzeczywistością.
    Ot takie spostrzeżenie osoby, która obsłużyła kilkadziesiąt samochodowych wypadków śmiertelnych i nie tylko.

  10. #100
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    w sumie teraz w mustangu w automacie jest I 10 biegów
    Trochę to chore bo prawdopodobnie w trybie miejskim bieg nie jest wbijany na dłużej niż sekundę. Jest nieustanne żonglowanie biegami

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Na prawdę wierzycie, że wskazówki zegarów zatrzymują się na wartościach jakie były w momencie uderzenia?
    Też właśnie się zastanawiam nad wiarygodnością tego. Podobno Policja bierze to pod uwagę.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

Podobne wątki

  1. [Giulia] Giulia kolizje
    Utworzone przez klag3 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 105
    Ostatni post / autor: 29-08-2022, 19:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory