Strona 12 z 20 PierwszyPierwszy ... 234567891011121314151617181920 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 196

Temat: Kolizje

  1. #111
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    jeszcze brak
    Postów
    89

    Domyślnie

    Takie tam nieśmiałe próby parkour w Gdańsku

    https://ifotos.pl/zobacz/705534281_qsawwsw.jpg

  2. #112
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    681

  3. #113
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał mareksz159 Zobacz post
    https://warszawawpigulce.pl/jazda-te...ie-do-kasacji/

    Troche inne ujecia.

    Ciekawe czyja wina..

    Udezenie musialobyc raczej konkretne..

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  4. #114
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Stelvio Veloce 2022
    Postów
    10

    Domyślnie

    A propos jednego z opisanych wypadków:

    "Wczoraj wracałam z Wrocławia i właśnie TO AUTO jadące pod prąd nagle znalazło się na wprost maski mojego auta. Było ciemno. Przez chwilę wydawało mi się, że jest coś ze mną nie tak. Widziałam tylko światła zbliżające się do mnie i ta myśl ?przecież to niemożliwe, to chyba z przeciwnej strony autostrady?... Kiedy się zorientowałam co jest grane odskoczyłam dosłownie na prawy pas. Przeżyłam. Długo nie mogłam dojść do siebie. Ford jechał szybko i nie zjeżdżał. Kiedy się zbliżał nawet nie próbował zrobić jakiegokolwiek manewru. Zadzwoniłam na policję. Ale było już za późno. Jadące za mną Alfa Romeo nie miało już takiego szczęścia. ????"

  5. #115
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał oranvag Zobacz post
    A propos jednego z opisanych wypadków:

    "Wczoraj wracałam z Wrocławia i właśnie TO AUTO jadące pod prąd nagle znalazło się na wprost maski mojego auta. Było ciemno. Przez chwilę wydawało mi się, że jest coś ze mną nie tak. Widziałam tylko światła zbliżające się do mnie i ta myśl ?przecież to niemożliwe, to chyba z przeciwnej strony autostrady?... Kiedy się zorientowałam co jest grane odskoczyłam dosłownie na prawy pas. Przeżyłam. Długo nie mogłam dojść do siebie. Ford jechał szybko i nie zjeżdżał. Kiedy się zbliżał nawet nie próbował zrobić jakiegokolwiek manewru. Zadzwoniłam na policję. Ale było już za późno. Jadące za mną Alfa Romeo nie miało już takiego szczęścia. ????"
    Tak to wypadek z zeszłego roku jakoś teraz niedoawno rok minął Ja rozumiem ze ktoś chce popełnić samobójstwo ale czemu przy okazji zabija kogoś innego..

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  6. #116
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Stelvio Veloce 2022
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zenonzlasu Zobacz post
    Prędkości się nie sumują, więc nie byłoby większej różnicy.
    Czy masz na myśli, że się nie sumują, tylko najpierw podnoszą do kwadratu, potem przemnażają przez odpowiednie masy i dopiero wtedy ich wektory się sumują, czy też może masz jakieś obliczenia obalające prawo zachowania pędu, albo jeszcze lepiej - względność ruchu?

    Czyli twierdzisz, że jeżeli samochód A posuwa się w lewo z prędkością 100km/h. a za nim jedzie tym samym pasem, także w lewo, samochód z prędkością 100,000001km/h to, ponieważ wektory prędkości się nie sumują, zderzenie nastąpi z prędkością 100 lub 100,000001 km/h. Dobrze rozumiem?
    Ostatnio edytowane przez oranvag ; 12-12-2019 o 14:48

  7. #117
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Przy zderzeniu czołowym prędkości się nie sumują.

  8. #118
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    jeden prosto jedzie 100, drugi z boku 100, takie same auta, takie same masy żeby było prościejdla rozważań. rozważcie sobie przypadki skraje: zderzenia niesprężystego i sprężystego a rzeczywiste to będzie coś pomiędzy. oczywiście niemożliwe do oszacowania dokładnie, biorąc pod uwagę różnice w konstrukcji aut, niejednorodność i nieliniowość stref zgniotu itp. dla rozważanych skrajnych przypadków, w pierwszym zespół "zlepionych" do kupy aut nabędzie prędkości 70.7kmh w kierunku 45stopni. drugi skrajny przypadek to samochód uderzający z boku po prostu się zatrzymuje przekazując swój cały pęd autu jadącemu prosto, więc auto które jechało prosto ma dodatkowy wektor prędkości 100 prostopadle dotychczasowego 100 prosto - wypadkowy jego nowy wektor pręskosci ma 141km'h 45stopni odchylony od dotychczasowego wektora. teraz jeśli auto jadące z boku ma większą masę, no to ten wektor prostopadły do tego od auta uderzanego z boku po zderzeniu będzie większy a i zatem ten "ukośny" się zwiększy.
    rzeczywisty przypadek będzie pomiędzy. dobrze to napisałem? fizyki to już nie miałem od 20 lat.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał So What! Zobacz post
    Przy zderzeniu czołowym prędkości się nie sumują.
    sumują się, tylko nie porównuj do przypadku uderzenia w nieodkształcalną przeszkodę o wielkiej masie (np ściana). pewnie oglądałeś Mythbusters - brak fizycznych podstaw/praktyki niestety powoduje bardzo błędną interpretacje eksperymentów które robili (zapomina się że auto-auto energia rozkłada się na oba a masy są podobne, auto-sciana to tylko auto przejmuje całą).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #119
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    (zapomina się że auto-auto energia rozkłada się na oba a masy są podobne, auto-sciana to tylko auto przejmuje całą)
    Właśnie o to mi chodziło. MB nigdy nie oglądałem.

  10. #120
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,549

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    (zapomina się że auto-auto energia rozkłada się na oba a masy są podobne, auto-sciana to tylko auto przejmuje całą).

    Ale nie zapominaj, że przy zderzeniu auto-auto (zakładając tą samą masę i prędkość), mamy 2-krotnie większą energię kinetyczną, którą musimy wytracić.
    Ściana energii kinetycznej nie posiada.

Podobne wątki

  1. [Giulia] Giulia kolizje
    Utworzone przez klag3 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 105
    Ostatni post / autor: 29-08-2022, 19:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory