Strona 14 z 20 PierwszyPierwszy ... 4567891011121314151617181920 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 196

Temat: Kolizje

  1. #131
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał oranvag Zobacz post
    Jeżeli samochód porusza się w kierunku ściany z prędkością V, to z punktu widzenia kierowcy, ściana posiada energię kinetyczną równą (masa ściany * V^2)/2. Nie wiem skąd pomysł, że nie posiada energii kinetycznej...
    Cytat Napisał oranvag Zobacz post
    Ależ ściana się rusza! Z prędkością V w kierunku samochodu! Ziemia nie ma tu kompletnie nic do rzeczy.
    no właśnie tu robisz błąd, jeśli zmieniasz układ odniesienia, to ściana jest zintegrowana z ziemią (bo taki przypadek zakładamy, nie ścianę postawioną ale nieprzyczepioną do podłoża, taką która nie drgnie podczas wypadku) - m staje się masą ściany+ziemi (TAK!) i wtedy jak liczysz energię jest mega ogromna, tyle że zapomniałeś o jednym szczególe, że rozważając układ odniesienia który porusza sie z prędkością równą samochodowi (początkową, bo potem ten układ potem "odjedzie dalej" a samochód zdeży się - policzysz sobie znów wszystko z zasady zachowania pędu i/lub energii, to okaże się że wszystko działa dalej fajnie i się zgadza.

    zrób sobie to na praktycznym przykładzie - np załóż że Ziemia ze ścianą ma masę np 10x większą niż samochód ot tak zeby poruszać się z małymi liczbami ciągle), przelicz i przyznaj rację.

    Kolejny przykład, możesz też policzyć ścianę niezwiązaną z podłożem, wtedy faktycznie tylko rozważasz masę ściany.

    jak wybierasz inny układ odniesienia to zawsze trzymaj się z wszystkimi skutkami względem niego - czyli np jak patrzysz z punktu widzenia układu odniesienia poruszającego się na początku razem z kierowcą, to po zderzeniu ściana np przejeżdzą a auto się cofa - musisz skutki też uwzględnić we wszystkich równaniach. I wszystko sie dalej zgadza (patrz moje proste przykłady czołówka 100+100 vs najechanie na zaparkowany samochód z prędkością 200)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #132
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Mówienie, że prędkości się nie sumują, to tylko umowne stwierdzenie względem tego, co wmawiali nam w latach '90, że jeśli dwa samochody jechały 100km/h, to tak jak uderzyć 200km/h w ścianę.

    Tak na prawdę to prędkości się sumują, ale siły rozkładają się na dwa samochody a nie na jeden (czyli 2x więcej strefy zgniotu, która jest po to, aby przejąć energię kinetyczną). Zakładając takie same samochody, można przyjąć -> że dwa samochody wpadające na siebie z tą samą prędkością to ten sam efekt, jak jeden samochód wpadający w ścianę.
    Oczywiście to wszystko z założeniem "mniej więcej".

  3. #133
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    jak wybierasz inny układ odniesienia to zawsze trzymaj się z wszystkimi skutkami względem niego (...)
    Albo jeśli go zmieniasz to uwzględnij w równaniach zależności między nimi

  4. #134
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    mercedes 300 SE, Fiat MW 2,0 20v
    Postów
    274

    Domyślnie

    Internet jest pełen takich dywagacji, są też fachowe opracowania (na potrzeby rekonstrukcji wypadków), po co więc przekomarzać się, kto wagarował na lekcjach fizyki? Zajrzyjcie choćby tu: https://autokult.pl/15970,mechanika-...-samochodowych
    specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych.

  5. #135
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał hak64 Zobacz post
    Internet jest pełen takich dywagacji, są też fachowe opracowania (na potrzeby rekonstrukcji wypadków), po co więc przekomarzać się, kto wagarował na lekcjach fizyki? Zajrzyjcie choćby tu: https://autokult.pl/15970,mechanika-...-samochodowych
    No ja wlasnie nie wiem po co te naukowe wywody w tym wątku.. bardziej spodziewałem się linków do artykułów czy fotek z kolizji Giulii czy Stelvio.. brak moderacji aż piszczy..

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  6. #136
    Użytkownik Świeżak Avatar sledz98
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Lębork / Pomorskie
    Auto
    Stelvio 2.0 Super 200KM
    Postów
    116

    Domyślnie

    No ja zahaczyłem o murek jadąc do tyłu. Zahaczyłem przednim zderzakiem. Do wymiany zderzak, prawe nadkole, może lampa. Do tego ktoś poczęstował mnie kamieniem, szyba też do wymiany. Poprzedni tydzień to jakiś makabryczny czas dla mojego Stelvio. Po nowym roku umawiam naprawy.

  7. #137
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Stelvio 280km
    Postów
    4

    Domyślnie

    To i ja się wpiszę na listę wstydu - słupek 3 miesiące po odebraniu auta. Myślałem że się mieszczę. Naprawa z ac ~6k zł
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190418_101151 (1).jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	63.8 KB
ID:	265509

  8. #138
    Użytkownik Świeżak Avatar McStadt
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-Tech 280KM Pb MY2019
    Postów
    71

    Domyślnie

    Manewrowanie Stelvio wymaga sporo uwagi. Mój poprzedni samochód był aż o 12 cm dłuży, więc skręcanie w kompaktowym Stelvio powinno być teoretycznie łatwiejsze, lecz na ciasnych parkingach jest zupełnie odwrotnie, głównie z powodu szerokości całkowitej (+6 cm w porównaniu do mazdy 6). Widzę to również po ilości miejsca, jakie samochód zajmuje pomiędzy pasami wyznaczającymi miejsca parkingowe - niekiedy Stelvio wypełnia je całkowicie.

  9. #139
    Użytkownik Świeżak Avatar Prosper
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio B-TECH 2.0 TB 200KM
    Postów
    188

    Domyślnie

    Nie sądziłem że będę pisał w tym wątku, ale wczoraj na światłach wpadła na mnie znienacka Honda Acura. Jeśli chodzi o lawetę... tym razem 1:0 dla Alfy.
    Porównanie zniszczeń poniżej.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	crash.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	79.6 KB
ID:	266043

  10. #140
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Współczuję choćby najmniejszego powodu do naprawy...

    Ale tutaj zaleta wysokiego auta - niepodniesione samochody wbijają się bardziej POD niż W

Podobne wątki

  1. [Giulia] Giulia kolizje
    Utworzone przez klag3 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 105
    Ostatni post / autor: 29-08-2022, 19:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory