Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 70

Temat: Uskok / przeskok przednich kół Stelvio

  1. #31
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2019
    Mieszka w
    Karpacz
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 Jtdm 2006
    Postów
    25

    Domyślnie

    Witajcie.
    Cieszę się że znalazłem ten wątek, jednak po jego przeczytaniu nie znalazłem rozwiązania problemu z autem. Auto ma w tej chwili 3 miesiące, jeżdżone bardzo delikatnie. Koła 19 cali. Ok miesiąc temu kiedy Ojciec nawracał u mnie pod domem (parking wyłożony asfaltem) usłyszałem takie jakby ocieranie. Koła na max skręcie. Powiedziałem o tym Ojcu, ale On stwierdził, że to opony. Mi się to nie podobało, ale ok. Po kilkunastu dniach dźwięk z ocierania przeszedł jakby bardziej w głuchy stuk. Do tego doszło to, że po zatrzymaniu i odbiciu kierownicą w drugą stronę na max i cofnięciu znowu pojawił się głuchy stuk ale mocniejszy. Po kolejnych kilku dniach siadłem w auto jako pasażer żeby ocenić czy to bardziej układ kierowniczy czy samo zawieszenie czy może napęd. I tu pojawiło się coś, czego wcześniej nie było bo przy stuknięciu aż całą budą zatelepało. W czasie jazdy po okręgu jest kilka takich uderzeń, po zatrzymaniu i odbiciu w drugą stronę to samo. Przy cofaniu też. Objaw się nasila mimo małych przebiegów. Obserwując w tej chwili auto z zewnątrz widać że w momencie uderzenia drży koło. Przy jeździe na mniej skręconych kołach czy na wprost nie dzieje się nic, na dziurach też nic. Mi to wygląda na mechanizm różnicowy. Teraz pytanie do Was czy ktoś już miał coś takiego i jakich argumentów używać w kontakcie z serwisem, bo po pierwszym telefonie stwierdzili że to normalne. Auto będzie robić serwis ADF Auto we Wrocławiu przy okazji aktualizacji oprogramowania związanego z kampanią wskaźnika paliwa i wariacją czujników parkowania po deszczu. Z góry dzięki za odpowiedzi.

  2. #32
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    To znany efekt "kwadratowych kół"

    Mam dokładnie to samo w Veloce. Ten typ tak ma.
    Najgorzej jest jak zjeżdżam do garażu po deszczu i manewruję w miejsce parkingowe. Aż cała buda chodzi

    Możesz jednak zlecić kontrolę maglownicy. U mnie była do wymiany. Z maglownicą jednak objawy są trochę inne.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  3. #33
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2019
    Mieszka w
    Karpacz
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 Jtdm 2006
    Postów
    25

    Domyślnie

    Dzięki, ale czemu przez 2 miesiące tego nie było? I czemu po przejechaniu raptem kilkunastu km objaw się pogłębia. Piszesz ze na mokrym jest gorzej. U mnie na odwrót, na suchym wali zdecydowanie głośniej.

    Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

  4. #34
    Użytkownik Świeżak Avatar alfa.bravo
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce 280HP Q4
    Postów
    65

    Domyślnie

    Odebrałem Veloce Q4 prawie 2 tygodnie temu. Auto fabrycznie na standardowych 225/45/18. Przyjechałem od dealera i od razu auto na podnośnik. Wrzuciłem 225/40/19 i 255/35/19. Koła założone, wsiadam, chcę wyjechać z miejsca postojowego (garaż podziemny, gładki wręcz śliski beton) i... przy maks skręcie kół pisk, trzeszczenie i przeskakiwanie (autem trzęsło). Opisałbym to jakby opony były zząbkowane na maksa. Wyszedłem z samochodu sprawdzać latarką czy nic nie obciera. Sprawdziłem jeszcze raz montaż kół i opon. Wsiadam, dalej to samo... Byłem pewny, że jest ok więc postanowiłem wyjechać pomimo tego z miejsca - na prostej drodze cisza, manewrowanie cisza. Od tamtej pory zaobserwowałem lekkie przeskoki wyłącznie przy maksymalnym skręcie głównie właśnie w garażu. Do dzisiaj aż przeczytałem wątek to się zastanawiałem co to było i obstawiałem jakąś powłokę nowej opony. Widocznie faktycznie ten typ tak ma a szerokość opon, warstwa opony i typ powierzchni mogą nasilać lub minimalizować ten efekt
    Ostatnio edytowane przez alfa.bravo ; 06-10-2019 o 20:10

  5. #35
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    No jest to wkurzające, ale mam identycznie. Wydaje mi się że gdy jest mokro i chłodniej, to efekt jest silniejszy

  6. #36
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Giulietta 1,4MA 2015 / Giulia Veloce 2019
    Postów
    118

    Domyślnie

    Racja. Gdy wracam do domu muszę zrobić pełen nawrót na parkingu na max skręconych kołach. W miesiącach letnich może z 2x to się zdarzyło. Opony pirelli PZero. Teraz, gdy jest chłodniej za każdym razem.

  7. #37
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    W giulietcie to samo. Gdzieś tu pisali, że wybija to z charakterystyki układu kierowniczego.

  8. #38
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,211

    Domyślnie

    Cytat Napisał lechtak Zobacz post
    Miałem tak w Żylecie mam w Mito i Giulii , najczęściej na gładkim, zakurzonym betonie przy pełnym skręcie. Zachowanie normalne.
    Dokładnie. Tez to mam. Mam to samo w Giulieccie. Zwłaszcza na PozBruku.

  9. #39
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Veloce Ti, Subaru Legacy GT, 318is
    Postów
    93

    Domyślnie

    Opisywane tu i na innych forach wiele razy, to kwestia sportowej geometrii oraz sztywnych szerokich opon.
    Efekt się nasila, bo robi się coraz chłodniej, guma opon twardnieje, więc bardziej przeskakuje.
    Efekt jest najbardziej odczuwalny jak jest zimno i wilgotno (guma twardnieje, a nawierzchnia bardziej śliska, więc opona łatwiej przeskakuje).

    Po zmianie na zimówki najczęściej problem znika lub maleje bo guma bardziej miękka, szczególnie jeśli zimówka ma mniejszą szerokość lub wyższy profil.

    I w Giulii i Subaru mam to samo.

    To oczywiście nie oznacza, że nie masz innej awarii, ale to co piszesz pasuje do standardu.

  10. #40
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2019
    Mieszka w
    Karpacz
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 Jtdm 2006
    Postów
    25

    Domyślnie

    Dzięki za tyle odpowiedzi w tak krótkim czasie. Wczoraj sprawdziłem i mała poprawka. Koło to 18 cali. Opona to dokładnie 235/60/18. Jeśli tak ma być to ok. Tzn całe szczęście że ja tym nie jeżdżę. Nagrałem film wczoraj wieczorem, potem postaram się wrzucić to oceniacie czy to stukanie to norma.

    Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1105
    Ostatni post / autor: 23-03-2022, 19:40
  2. [1.8 TS] słabsza moc... czy to przeskok paska rozrządu...?
    Utworzone przez ziulek61 w dziale 156
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 04-12-2012, 09:46
  3. Dziwny przeskok w sprzęgle
    Utworzone przez marcin1234 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-10-2009, 09:18
  4. [146] Pasek wielorowkowy, a przeskok iskry.
    Utworzone przez dencior w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-10-2008, 19:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory