Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy 1234567
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 70

Temat: Uskok / przeskok przednich kół Stelvio

  1. #61
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Veloce Ti, Subaru Legacy GT, 318is
    Postów
    93

    Domyślnie

    To normalne. Miękka guma się bardziej poddaje i nie przeskakuje.
    Letnie w wysokich temperaturach też nie przeskakują, a tylko jak jest zimno i twardnieją.

  2. #62
    Użytkownik Świeżak Avatar plxeper
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Stelvio MY2020 2.0 200 - jest, AR 159 1.9 JTS- była;
    Postów
    53

    Domyślnie

    Mam to samo. Początkowo myślałem, że coś jest nie tak ale szybko znalazłem ten wątek. Rzeczywiście trochę "siara" na parkingu ^^. Muszę jak najszybciej zmienić opony

  3. #63
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    stelvio
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał plxeper Zobacz post
    Mam to samo. Początkowo myślałem, że coś jest nie tak ale szybko znalazłem ten wątek. Rzeczywiście trochę "siara" na parkingu ^^. Muszę jak najszybciej zmienić opony
    Witam i pozdrawiam wszyskich alfaholikow

    Odnosnie watku. Mam podobnie w Stelvio 210ME AWD kapcie 255x45x20 .
    Najpierw pojechalem do zaufanego mechanika zeby sprawdzil co sie odpendeluje w aucie ze tak rabie - nic nie znalazl wyslal mnie na zbieznosc 4x4 ...nie pojechalem jeszcze

    po kilku tygodniach Lewe przednie kolo przy mocno ( nawet nie max ) skreconej kierownicy w prawo podczas manewrowania podskakuje az autem trzepie nie wazne czy do przodu czy na wstecznym.
    Odczucie jak gdyby kolo mialo sie urwac ( Urwa .....Ale Urwal )
    ( na parkingu pietrowym ludzie w poplochu uciekaja jak parkuje, takie paskudne halasy szurania )

    Zglosilem w Alfa assistance ze nie wiem co to rabie co to sie stanelo....boje sie jechac dalej ze cos sie urwie i skoncze w rowie.

    Zabrano auto na lawecie 100km do Cork, Dan Seaman Motors.( mieszkam w bardzo duzej powieszchniowo wsi zawnej Irlandia )
    Nie wykryto zadnych luzow, oraz nieprawidlowosci wszystko sztywne i sprezyste jak ta lala w zawieszeniu.
    Wyslano mnie jednak na zbieznosc 4x4
    Dzis rano po dluzszej rozmowie z diagnosta ktory ustawial zbieznosc ( minimalna rozbiezosc po 48k km i zurzyciu czesciowym opon ) powiedzial ze byc moze ten typ Alfa-Kobieta tak ma
    opona sie troche starla troche jest mniej bieznika jest chlodno a nie tam jak na poludniu Europy, i na roznej jakosci powieszchni bedzie podskakiwac......Ponoc wielu uzytkwnikow merecedesow GLE tez ma identyczny problem.
    Problem takiego tarcia wynika on ze specyfikacji zawieszenia ustawionego na dynamiczna jazde po torze / zakretach
    Faktycznie Kolo trze i podskakuje na wilgotnym szorstkim asfalcie, oraz gladkich betonowych powieszchniach....jak jest nagumowny w miare gladki asfalt to auto w skrecie rusza prawidlowo.
    Moze nowe opony poprawia sytuacje ...dam znac jak zmienie .....o ile nie zmienie samochodu

    off top
    To 2 raz na lawecie w ciagu 15k km uzytkowania za 1 razem przerwal sie waz w obiegu chlodzenia zaraz pod przednia szyba akurat w drodze na lotnisko w czasie Lockdown-u
    ( mocno spozniony bylem b.szybka jazda duzo przspieszen i dochamowan moze za mocna ja tarmosilem i pekla skubana )
    nagle temp skacze do gory na czerwone pole, auto na pobocze i telefon do Alfa Asisstance.
    ( prawie sie spoznilem na samolot rzutem na tasme zdazylem ogolnie bardzo stresujaca sytuacja nie zycze nikomu).
    Auto 3 tygodnie w warsztacie, usunieto usterke ze dlugo ....panie pandemia a waz jak to waz przypelzal sie nie ten co trzeba z Italii i trzbe bylo 2 zamawiac.

    Stelvio to moj 1 samochod wybrany sercem i spelnienim jakiegos marzenia, zachcianki
    Zakochalem sie krztalcie tej karoserii i tym jak to cialko porusza sie po drodze ......ale chyba ten romans z Alfa cos mi nie wychodzi , moja namietnosc do tego auta zmienia sie w niepewnosc
    Troche juz jezdze autami ze 25lat moze z 650k km najezdzone byly rozne marki rozne modele i rozne rozmiary Audi 80, Toyota Carine E, Opel Corsa, Subaru Vivio, Peugeot 1007, vw gowno3, Honda Stream, PT Chrysler, Suzuki Vitara, , Hyundai Santa Fe II, III, Porsche Cayenne MK1, Mitsubishi Outlaner PHEV.
    Zaden samochod mnie nigdy nie zawiodl tak ze nie dojechalem na miejsce lub musialem wzywac lawete. Widocznie kiedys musial byc ten pierszy raz no i padlo na Alfe
    Chciale napisac ze ogolnie to czuje sie jak by mnie kobita zdradzila....a to przeciez tylko auto kupa metali, plastiku gumy i szkla.

  4. #64
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2020
    Mieszka w
    okolice Poznania
    Auto
    Stelvio 2.0/280 2021, Giulia 2.0/200 2021
    Postów
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał smigacz78 Zobacz post
    Problem takiego tarcia wynika on ze specyfikacji zawieszenia ustawionego na dynamiczna jazde po torze / zakretach
    Dokładnie to jest przyczyną przeskakiwania przy mocnym skręcie głównie na oponach letnich, a najbardziej na kostce brukowej.
    Te Alfy mają naprawdę nietypowe zawieszenie. To nie jest wada, tylko cecha - nie ma się czym martwić. Nowe opony za wiele tutaj nie pomogą.

    Przy okazji ostatniej rozmowy z dealerem okazało się, że w nowych modelach delikatnie coś poprawili i podobno nie ma już tego objawu.
    Zapomniałem tylko spytać, czy chodziło o MY20 czy MY21.

  5. #65
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    [MENTION=85854]smigacz78[/MENTION] czyli raz była na lawecie, a drugi raz false alarm.

    poczytaj o ustawieniu geometri anti-ackerman - na youtube jest też dużo na ten temat. w Irlandii to pewnie jeździsz na wielosezonówkach, 20" szerokie, niskie temperatury teraz . radzę Ci tak: zaakceptuj że jest to cecha związana z fizyką i ustawieniem pod świetne prowadzenie auta w zakrętach przy większych prędkościach. tak się ustawia auta sportowe a nie pudełka na kółkach. tym się można chwalić, a alfa robi błąd że tego od razu nie robi i nie tłumaczy - co jest przyczyną fałszywych skarg do serwisów i w kółko tego typu wpisów. niezorientowani posiadacze spowodowali że po lifcie dla wielu pogorszyli prowadzenie (przestawili trochę w kierunku ustawienia ackerman, przynajmniej w Giuliach).

    masz niezwykłe auto, unikatowe w IRL (tam są 3 ASO na cały kraj), ciesz się nim. a jak nie lubisz tego efektu to na zimę kup zimówki, a nawet i felgi 19", albo przynajmniej przy małych prędkościach unikaj full-lock.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał AR_Fan Zobacz post
    Przy okazji ostatniej rozmowy z dealerem okazało się, że w nowych modelach delikatnie coś poprawili i podobno nie ma już tego objawu.
    Zapomniałem tylko spytać, czy chodziło o MY20 czy MY21.
    MY20, dla jednych poprawili, ale forumowicze na alfaowner/giuliaforums którzy w 2019/pocz 2020 chcieli kupić Q narzekali że teraz nie wiedzą czy brać stock MY2019 z właściwym zawiasem niekoniecznie swój konfig czy MY2020 z popsutym zawiasem ale nowinkami i swoim konfigiem
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #66
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Veloce Ti, Subaru Legacy GT, 318is
    Postów
    93

    Domyślnie

    Bylo juz z 500 wpisów na ten temat, ale laweta do sprawnego auta świadczy o tym, że chyba faktycznie producenci powinni to wyjaśniać w instrukcjach, bo to przeskakiwanie jest na tyle spektakularne, że faktycznie może użytkownika mocno zaniepokoić.
    Pitolą w tych instrukcjach o tylu niepotrzebnych rzeczach, że o tej jednej istotnej też by mogli.
    Po raz enty można tylko napisać, że tak ma obecnie każde auto ze "sportowo" zestrojonym zawieszeniem/geometrią i szerokimi niskoprofilowymi oponami, szczególnie na letnich oponach w niskich temperaturach (np. w 10 letnim Subaru jest to samo).

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  7. #67
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał Haveblue Zobacz post
    Identycznie jest w Maserati SQ4.
    OOO to już jestem spokojny jak to samo jest w Maserati. A tak na poważnie na 19 mam to samo na 17- zimowym zestawie -czasami jest to wyczuwalne.

  8. #68
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Podobnie u mnie, na letnich 19 występuje wykurzające "przeskakiwanie" opon, na 18 zimowych nokianach zapomniałem o tym objawie. Mam już przygotowane na lato opony 19 nie RF, prawdopodobnie ma być lepiej. Jak będzie dalej wkurzać, to i lato dam na 18.

  9. #69
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,619

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaz156 Zobacz post
    Mam już przygotowane na lato opony 19 nie RF, prawdopodobnie ma być lepiej. Jak będzie dalej wkurzać, to i lato dam na 18.
    Naprawdę tak Wam to przeszkadza, że od tego że czasem to wystąpi wolicie żeby auto cały czas wyglądało o wiele gorzej na 18 calowych kołach? Bez przesady od czasu do czasu to wystąpi szczególnie na mokrej nawierzchni jak jest zimniej, nie róbcie z tego tragedii

  10. #70
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    staram sie nie krecic do penego skretu, ale czasem nie ma wyjscia gdzies pod marketem, raz az sie koles idacy przez parking obrocil tak przeskoczylo, stuknelo , nie zamierzam z tym nic robic, tak ma i juz

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1105
    Ostatni post / autor: 23-03-2022, 19:40
  2. [1.8 TS] słabsza moc... czy to przeskok paska rozrządu...?
    Utworzone przez ziulek61 w dziale 156
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 04-12-2012, 09:46
  3. Dziwny przeskok w sprzęgle
    Utworzone przez marcin1234 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-10-2009, 09:18
  4. [146] Pasek wielorowkowy, a przeskok iskry.
    Utworzone przez dencior w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-10-2008, 19:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory