Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 62

Temat: Klimatyzacja a czynnik

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Techno
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    Giuletta Sprint, Giulia Veloce 2.0T Q4 LSD
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Nawet w naszej instrukcji jest napisane, ze jeden czynnik lub drugi, chyba w zależności od rynku.
    Dzięki

  2. #22
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,996

    Domyślnie

    chyba trzeba się pozbyć tego gówna

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    stary temat! - klimę z czynnikiem R -1234yf bez problemu da się nabić starym czynnikiem- trzeba tylko wypłukać układ.
    R-1234yf jest silnie toksyczny szczególnie w kontakcie z ...wodą. Generalnie nawet strażacy tego gówna nie chcą dotykać - przeżera nawet szkło.
    możesz przybliżyć temat - zrobi to zwykły zakład który ogarnia klimę albo i ASO?

    teraz lookam do instrukcji, w jednym miejscu tak:
    2)Wukładzie zastosowano gaz chłodzący
    R1234yf, którywrazie przypadkowych
    wycieków nie zanieczyszcza środowiska.
    Bezwzględnie zabrania się używać płynów
    R134a i R12, bowiem nie są one
    kompatybilne z komponentami układu.
    no może i nie jest tak cieplarniany jak R134a, tylko nie wiem czy ekologiczny, szzczególnie dla użytkownika. a co przy drobnym rozszczelnieniu się układu klimy - małe ilości wydzielać mi się będą w domu (garaż) czy może wlatywać mi będą do kabiny z powietrzem? ale syf. ktoś nieźle posmarował w UE żeby sprzedawać coś takiego i wymusić to jeszcze prawem.

    w innym miejscu instrukcji piszą tak:
    R1234yf lub R134a
    (w zależności od rynku)
    pytanie czy nie ma jakis różnic w konstrukcji układów klimatyzacji albo przynajmniej ustawień - typu progi ciśnień w jakich cykl termiczny działa? Ktoś to sprawdzał?
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 24-02-2020 o 12:41
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #23
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia super 2.0T
    Postów
    40

    Domyślnie

    ktoś nieźle posmarował w UE żeby sprzedawać coś takiego i wymusić to jeszcze prawem.
    Generalnie firma Dupont, która jest jedynym producentem nowego gazu. Serwisy klimatyzacji nabijają nawet stare instalacje już nowym gazem, więc kompatybilność jakaś jest.

  4. #24
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Ja mam w stelvio klimatyzację napełnioną R134a - myk polega na tym iż są zmienione króćce na złączach klimy aby to było wykluczone ale na rynku są dostępne przejściówki to napełnienie klimy starym czynnikiem nie stanowi problemu.
    Przed napełnieniem układ był dwukrotnie płukany i uzupełniony wraz z olejem - śmiga bez kłopotu od 11 tkm. To był mój świadomy wybór znając ryzyko z nowym, tym bardziej, iż w moim przypadku koszty były niemal identyczne.
    Układy pod czynnik "nowy" i "stary "są takie same - zero różnic w budowie - ilości czynnika i ciśnienia takie same, olej do sprężarki również.
    Czy taki czynnik zamieni zwykły warsztat?- nie wiem trzeba pytać - wiem że teraz gaz jest mocno rozliczany i ceny starego "równają " w górę ale wiadomo jak to w PL.
    są i tacy co nabijają i propanem-butanem ale jest to dozwolone do układów max 30g. z racji łatwopalności nie ryzykowałbym.
    R1234yf jest bardzo toksyczny i łatwopalny, przy kontakcie z wodą bardzo mocno żrący- info od znajomych strażaków z sekcji ratownictwa drogowego- nawet szkło przepala nie mówiąc o kombinezonach.
    nie ukrywam że to mnie przekonało do zmiany.

  5. #25
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Techno
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    Giuletta Sprint, Giulia Veloce 2.0T Q4 LSD
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Ja mam w stelvio klimatyzację napełnioną R134a - myk polega na tym iż są zmienione króćce na złączach klimy aby to było wykluczone ale na rynku są dostępne przejściówki to napełnienie klimy starym czynnikiem nie stanowi problemu.
    Przed napełnieniem układ był dwukrotnie płukany i uzupełniony wraz z olejem - śmiga bez kłopotu od 11 tkm. To był mój świadomy wybór znając ryzyko z nowym, tym bardziej, iż w moim przypadku koszty były niemal identyczne.
    Układy pod czynnik "nowy" i "stary "są takie same - zero różnic w budowie - ilości czynnika i ciśnienia takie same, olej do sprężarki również.
    Czy taki czynnik zamieni zwykły warsztat?- nie wiem trzeba pytać - wiem że teraz gaz jest mocno rozliczany i ceny starego "równają " w górę ale wiadomo jak to w PL.
    są i tacy co nabijają i propanem-butanem ale jest to dozwolone do układów max 30g. z racji łatwopalności nie ryzykowałbym.
    R1234yf jest bardzo toksyczny i łatwopalny, przy kontakcie z wodą bardzo mocno żrący- info od znajomych strażaków z sekcji ratownictwa drogowego- nawet szkło przepala nie mówiąc o kombinezonach.
    nie ukrywam że to mnie przekonało do zmiany.
    I to jest informacja której oczekiwałem ten czynnik to moje duze zmartwienie, dzięki

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Ja jestem po obowiązkowym szkoleniu z certyfikatem uprawniającym do obsługi tego gazu i...nie obsługuję go.
    Poza tym od początku sobie mówiłem, że jak kupię auto z tym g.. to pierw gaz zmienię, a jeżdżę teraz dwoma takimi i nie zmieniłem, ale przypomnieliście mi, że muszę to zrobić

    - - - Updated - - -
    [MENTION=34131]Dareek[/MENTION]
    Czyli auto miałeś fabrycznie na nowym gazie, zmieniłeś na stary i wszystko działa bez problemu, tak?

  7. #27
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    zmieniłem na stary- zero kłopotów

  8. #28
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    zmieniłem na stary- zero kłopotów
    A jak kosztowo? Nowy kosztuje 4x tyle co stary, więc skoro go ściągali, to może dopłacili?

  9. #29
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    nic nie ściągali bo układ miałem napełniany od zera - był pusty - moje stelvio jest z USA.

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    nic nie ściągali bo układ miałem napełniany od zera - był pusty - moje stelvio jest z USA.
    U mnie ściągnęli tylko na papierze

Podobne wątki

  1. Czynnik chłodzący
    Utworzone przez dawidkarim w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-06-2015, 10:04
  2. uciekający czynnik . ! klimatyzacja !
    Utworzone przez Wielki Q w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 19-05-2011, 21:42
  3. Czynnik klimatyzacji 2.0 TS
    Utworzone przez Winiar00 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-05-2011, 22:35
  4. [145] [146] Czynnik chłodzący (klimatyzacja)
    Utworzone przez williamdrake w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-02-2009, 11:42
  5. Klimatyzacja - nie chłodzi, mimo iż jest czynnik chłodzący
    Utworzone przez CIAMILL156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-06-2006, 11:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory