Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 66

Temat: Giulia - opcje must have, przydatne i nieprzydatne

  1. #41
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    181

    Domyślnie

    Sporo się już dowiedziałem, dziękuję :-)

    Czy ktoś z was wymieniał opony run-flat na standardowe? Jechałem Giuliami z 18 i 19 calowymi felgami i o ile komfort był wyższy, niż w Kii Stinger, czy BMW G20 na 19-tkach, to dla mnie jeszcze trochę komfortu brakowało.
    Pytam o to, ponieważ nie jestem pewien, na jakie felgi wymienić standardowe 17-tki. Podobają mi się zarówno matowe szare 18-tki oraz 19-tki o wzorze z Q, a z oponami run-flat nie mam żadnego doświadczenia (chodzą słuchy, że są mniej komfortowe, niż normalne). Czy felgi o wzorze z Q są dostępne w rozmiarze 18 cali?
    W moim obecnym aucie mam 18-tki i opony standardowe, ale w mojej Lagunie 3 GT mam utwardzone amortyzatory i proste zawieszenie McPherson/belka skrętna, które komfortem nie umywa się nawet do Giulii na 19-tkach z run-flat.

    Mam 180 cm wzrostu i zastanawiam się, czy Wam udaje się znaleźć wygodną pozycję na fotelach sportowych. Dla mnie początkowo boczki wydawały się za mocno ukształtowane, siedzisko trochę za twarde (co jednak przeszło po 30 minutach przejażdżki) i nie mają regulacji kąta siedziska, przez co nie dotykam udami wysuwanej części podkolanowej. Być może siedzę za nisko lub za blisko pedałów, które powinienem nadeptywać jak w aucie sportowym - z nogami niemal wyprostowanymi, a nie jak w Renault Scenicu, w pozycji "siedząc na taborecie" - stare przyzwyczajenie
    Spotkałem się też z opiniami, że z wysuwanej części podkolanowej nie należy korzystać cały czas (np tylko w trasie na tempomacie kiedy możemy nogi ustawić w miarę dowolnie), ponieważ generuje to nacisk na żyły w części podkolanowej i może doprowadzić do problemów z krążeniem.

    Czy gdybym zdecydował się na montaż tylnego dyfuzora, musiałbym również domówić końcówki rur wydechowych po obu stronach auta? W standardzie wydech jest umiejscowiony tylko z jednej strony.

    Dostałem też odpowiedź od Squadra Tuning.
    Oferują w zestawie: SGW bridge, OBD programmer, DTC killer oraz remap do 280 koni za 850 euro, a za 950 dodatkowe usunięcie start-stop, oraz zdjęcie ogranicznika prędkości. Za pomocą OBD programera można przywrócić ustawienia fabryczne silnika lub ponownie wgranie. Dostałem instrukcje w pdf dotyczące hardware i programowania. Trochę sporo, ale (moim amatorskim okiem) wydaje się, że ma to ręce i nogi.

    BR performance oferuje sam chiptuning Giulii (na podstawie ich danych przyrosty do 310 koni i 460-470 Nm) za 720 euro

    B tune chiptuning oferuje mapowanie z hamowaniem na paliwie 98 do 300 koni i około 440 Niuta za bardzo rozsądne 2200 złotych, ale nie są w stanie obejść SGW, musiałbym posiadać by-pass.

    Do VagTune, gdzie tuning robił kolega Kozak jeszcze nie zadzwoniłem, a podobno też wiedzą, co robią, szkoda tylko, że nie odpisują na wiadomości na FB

    EDIT: Czy użytkownicy wersji Veloce tankują paliwo 98? Słyszałem o przypadkach, kiedy to auto na 98 wyrzucało "check engine". Możliwe, że strojenie do 280 KM / 400 Nm jest możliwe na paliwie 95, a na paliwie 98 300/440. Muszę dopytać firm tuningowych. Jakie jest wasze doświadczenie w tym temacie?
    Ostatnio edytowane przez Farfocel ; 24-08-2019 o 15:35

  2. #42
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Farfocel Zobacz post
    Mam 180 cm wzrostu i zastanawiam się, czy Wam udaje się znaleźć wygodną pozycję na fotelach sportowych. Dla mnie początkowo boczki wydawały się za mocno ukształtowane, siedzisko trochę za twarde (co jednak przeszło po 30 minutach przejażdżki) i nie mają regulacji kąta siedziska, przez co nie dotykam udami wysuwanej części podkolanowej. Być może siedzę za nisko lub za blisko pedałów, które powinienem nadeptywać jak w aucie sportowym - z nogami niemal wyprostowanymi, a nie jak w Renault Scenicu, w pozycji "siedząc na taborecie" - stare przyzwyczajenie
    Spotkałem się też z opiniami, że z wysuwanej części podkolanowej nie należy korzystać cały czas (np tylko w trasie na tempomacie kiedy możemy nogi ustawić w miarę dowolnie), ponieważ generuje to nacisk na żyły w części podkolanowej i może doprowadzić do problemów z krążeniem.
    Coś musisz robić źle z ustawieniem fotela przy wzroście 180cm nie powinieneś mieć najmniejszych problemow z ustawieniem odpowiedniej pozycji. Być może problem wynika z przywzyczajenia do kompletnie innego auta.

    Mam 2 metry wzrostu i wysuwana cześć siedziska podpiera mi uda w ok 25%, a gdybym odsunal fotel dalej to byłoby to z 50% (ale wtedy żeby komfortowo sięgać kierownicy musiałbym zbyt pionowo ustawić oparcie). Obstawiam że za bardzo przysuwasz fotel do kierownicy (za to pewnie oparcie masz na leżąco).

    Natomiast regulacja kąta siedziska to coś czego mi też okrutnie brakuje, nie rozumiem jak mogli to pominąć w fotelu sportowym

    Co do chiptuningu, to przy nowym aucie polecałbym chociaż przez pierwsze pół roku / kilka(naście) tysięcy km, dopóki auto się nie "ułoży" nie modyfikować komputera, za to skorzystać z chip-boxa (np racelogic). Przyrost mocy jest bardzo satysfakcjonujący, koszt niewielki, a nigdy nie wiesz czy nie będziesz musiał skorzystać z gwarancji (co przy boksie niesie mniejsze ryzyko odrzucenia ze względu na modyfikacje).

  3. #43
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Racelogic to urzadzenie do pomiarów pewnie miales na mysli racechip

    co do dokladki, to jak wezmiesz super to masz wydech na 1 strone, czyli po zmianie dokladki masz 1 dziure wolna w lecie nie widac, ale w zimie bedzie sie dymilo tylko z jednej
    nie rozumiem, czemu szukacie tunerów za granica ( dojazd ok 1000km ) jak na naszym rynku robia takie same wyniki za polowe tej ceny...
    co daje programator ? tak czesto bedziecie zmienaic mape w silniku ? to jedynie dobre rozwiazanie, jak ktos nie ma pod nosem tunera, ktory moze na nowo wgrac soft ( np. po update w aso jak zniknie chip).
    jesli juz ktos ma fanaberie na programator, to chyba najfajniesze rozwiazanie to eurocompulsion, daja chyba poki co najwiecej mozliwosci.

  4. #44
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    [MENTION=67765]Farfocel[/MENTION]
    ja mam tylko doświadczenie w przesiadkach z 19" RF letnich (Pirelli PZero RF) na 18" Goodyear Ultragrip Performance G1 bez RF i jest różnica w komforcie. na 19" jakoś się jeździ, w zimie za to jest znacznie bardziej miękko. Cóż więcej napisać? RF ma swoje wady i zalety, nie wiem czy jak będę wymieniał letnie to czy nie pójdę w opony bez RF, nie zdecydowałem jeszcze - mam czas - to będzie dopiero za jakieś 3 lata myślę (rocznie robię 16tyś km).

    Co do foteli sportowych i (braku) podparcia ud. mam ten problem. mam 187cm wzrostu, fotel na max w dół, kierownica na max wysunięta, jak ustawiam się tak żeby wygodnie sięgać kierownycy, fotel mam odsunięty dość mocno (na granicy odjeżdżania fotela, gdy ta funkcja przestaje działać gdy jest w menu włączona), to ciągle mam za mocno zgięte nogi w kolanach i nie mam podparcia pod udami. wkurza trochę ta przerwa też między wysuwaną strefą ud a tym podparciem. po 2tyś km przejechanych ostatnio na wakacje postanowiłem uderzyć do tapicera i obgadać temat jakiś przeróbek fotela - przydałoby się coś co o jakieś 2-3 cm podniesie podparcie i wypełni tą szczelinę. fajne byłoby gdyby te fotele miały regulację kąta siedziska tak jak jest w pakiecie lux, też chodzi mi po głowie kupno takiego fotela i przekładka stelarza - może nie trzebaby się bawić wtedy w przeróbki tapicerskie.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #45
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    Racelogic to urzadzenie do pomiarów pewnie miales na mysli racechip
    Pomyłka, dokładnie tak

  6. #46
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Farfocel Zobacz post
    Czy użytkownicy wersji Veloce tankują paliwo 98?
    Nie! To silnik przystosowany do 95 koniec i kropka. Nie kombinuj. Nie będzie szybciej jeździć ani mniej palić. Koniec tematu.
    Jak to mówią na elektrodzie "wałkowane wiele razy, zamykam temat"

    Chyba że będziesz dłubał to inna sprawa.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  7. #47
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Nie! To silnik przystosowany do 95 koniec i kropka. Nie kombinuj. Nie będzie szybciej jeździć ani mniej palić. Koniec tematu.
    Jak to mówią na elektrodzie "wałkowane wiele razy, zamykam temat"

    Chyba że będziesz dłubał to inna sprawa.
    Heh, ja z rozpędu zacząłem lać 98. Czas zatem zmienić. Może nie dostanę choinki błędów przy okazji

  8. #48
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Ja jeżdżę tylko na 98 od 15tys km i ani razu checka, a zdarzało się jeździć na shellu 100 i też nic.

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  9. #49
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Ale Ty masz [MENTION=79678]kozak[/MENTION] mapę robioną pod 98?

    Raz zalałem z ciekawości 98, po nie odczuciu różnicy wróciłem bez żalu do 95. Nie miałem żadnych błędów.

  10. #50
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał jml Zobacz post
    Ale Ty masz [MENTION=79678]kozak[/MENTION] mapę robioną pod 98?

    Raz zalałem z ciekawości 98, po nie odczuciu różnicy wróciłem bez żalu do 95. Nie miałem żadnych błędów.
    Przed mapa też lalem 98 i 0 błędów.

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 249
    Ostatni post / autor: 07-04-2024, 09:31
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. Przydatne opinie o 156 po lifcie
    Utworzone przez roj89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-04-2012, 21:14
  4. [145] Autodata i przydatne dla nas informacje :)
    Utworzone przez aquarius01 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-03-2010, 15:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory