Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 66

Temat: Giulia - opcje must have, przydatne i nieprzydatne

  1. #21
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Dokładnie, ten przycisk z symbolem amortyzatora powoduje zmiękczenie zawieszenia w trybie dynamic czyli powrót do nastawienie standardowych jeżeli chodzi o zawieszenie

  2. #22
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    181

    Domyślnie

    Dziękuję za wskazówki i opinie w temacie.

    Wysłałem zapytania do wszystkich salonów i bez szału. Dla klienta indywidualnego 7-10% to maks, jednak jeden salon zaproponował doposażenie wersji super do ceny wyjściowej nieco powyżej 200 tysięcy złotych i postaranie się w centrali o upust dla „klienta VIP”.

    Auto wyposażone w następujące dodatki:
    -lakier vesuvio/czerwone wnętrze
    -pakiet stylizacyjny Veloce (wewnątrz)
    -asystent kierowcy plus
    -pakiet sport z ksenonami 25W
    -pakiet komfort
    -czerwone zaciski
    -łopatki
    -czarna podsufitka
    -składane lusterka
    -AA/AC

    Auto z nieco ponad 200 oferowane za 158 tysięcy. Dla mnie niemal idealny konfig, pakietu convenience nie potrzebuje, szkoda tylko, że do super nie można zamówić skórzanej tapicerki na górę deski oraz boczki drzwi.

    Od miesiąca czekamy z dealerem na decyzję ludzi z Turynu, jednak wszyscy są na wakacjach. W ramach planu B dealer zaoferował, że to auto zamówi na siebie jako demo, a po miesiącu sprzeda je mi z identycznym rabatem, jak dla klienta VIP, czyli 21%.

    Czy Waszym zdaniem jest to bezpieczne rozwiązanie?
    Podpytywałem tez o model 2020, ale dealer ostrzegł, że na nowy model po zmianach (niewielkie modyfikacje kierownicy, interfejsu) rabat wyniesie maks 7%. Byłbym skłonny zamówić auto teraz, ponieważ od 2016 Giulia była już poprawiana i nie dochodzą do mnie informacje o problemach.

    Jedyne, co chciałbym zrobić w aucie zaraz po zakupie to zakup felg 18-19 cali (wzór z Q lub szarych 5-ramiennych), aktywacja ACC oraz chiptuning.

    Czy w autach z 2019 z SGW te modyfikacje są możliwe? Czy trzeba do tego demontować pół auta?

    Napisałem do Squadra Tuning zapytanie o chiptuning oraz aktywację ACC (dopytując również o SGW). Jak otrzymam odpowiedź, wkleję ją w ten temat.
    Ostatnio edytowane przez Farfocel ; 22-08-2019 o 11:42

  3. #23
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    Fajny konfig, wiadomo mozna dalej by szalec, ale masz to co najfajniejsze. ja bym jednak rozwazyl zamiast pakietu sport z 25W, brac 35W skretne - doplata 1300 zl a oprocz lepszych swiatel masz od razu spryskiwacze reflektorow - ja to traktuje jak sprawe bezpieczenstwa swojego i pieszych. W Veloce doplata do 35W to 3500 i ja to robilem. zastanow sie czy nie chcesz wyswietlacza 7" w zegarach - + 1000zl ale auto wewnatrz wyglada calkiem inaczej - 3.5 jest jednak dosc skromny i wielu wymienialo licznik na taki z 7" a to jednak koszty i jakis problem.
    Z takich milych smaczkow to moze Listwa progowa z napisem Alfa Romeo? 450zl jej o ile pamietam nie ma w tych pakietach ktore dobrales (a moze sie myle, sprawdz). na allegro dotychczas ciezko bylo znalezc, choc koledze sie udalo i kupil za 160zl uzywki.

    Felgi 18-19 znacznie taniej niz w ASO kupisz sobie nie-ori typu MSW, PSW, WSP - sa fajne wzory alfowe. Ja mam akurat na zime PSW Dubai polished anthracite 18" i jestem zadowolony - cena za komplet ok 2tys obecnie.

    Obszycie deski skora to nawet w Veloce droga zabawa bo wymusza opcje pakietu Convinience (ja akurat mam bo fajna opcja) i trzeba brac audio HK za 6000 (ja bralem akurat to srednie za 3000). W Super musisz brac pakiet Lux za 16000 zeby miec skore na desce, ale wtedy nie wezmiesz foteli sportowych i masz drewno a nie alu na panelach.

    Do aktywacji ACC potrzebujesz wymienic przyciski lewe kierownicy - nowe ok 300zl chyba, prosta robota montaz na pierwszy raz na oko 30-60min, przy wprawie 15min. Potem aktywacja w proxi - 15 minut roboty, MES+adaptery+ELM kupisz za 320zl. Dobrze miec swoje, bo jak pojedziesz na serwis do ASO, to czasem robia reset configu proxi i wtedy Ci zniknie, znów bédziesz sam musial wprogramowac. Do tego masz SGW wiec dojdzie bypass SGW - odezwij sie na info@stuff4car.com do mnie mam na stanie w tej chwili kilkadziesiat szt (na dniach bedzie juz dzialal sklep internetowy www.stuff4car.com). Mam tez w produkcji (przyszly tydzien) 120szt automatycznych wylacznikow Start&stop (zobaczysz jak S&S wkurza przy automatycznej skrzyni -wszelki dojazdy do swiatel czy skrzyzowania), tez trafia na sklep wkrotce.

    Chiptunning to sprawa dyskusyjna jesli chodzi o gwarancje - w ASO nie koniecznie sie zorientuja ze cos grzebales, ale gdyby byl jakis wiekszy problem to kto wie czy nie zaczna grzebac? W 2.0 zdazyly sie pojedyncze pady silnika, ja wiem o 2 w Polsce i wymianach gwrancyjnych. Z dieslami tez z tego co wiem mieli problemy.

    Poczytaj tez tematy o retrofitach, wiele osob tu wiele rzeczy dokladalo - tryb Race, wiekszy wyswietlacz i kupe innych rzeczy (choc reszte to akurat masz w planowanym konfigu)
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 22-08-2019 o 12:28
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #24
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    181

    Domyślnie

    Dzięki Epsonix!

    Za ekran rzeczywiście warto dopłacić. Po rabacie wyjdzie mnie pewnie z 700-800 złotych, a nawet bym na to nie wpadł. Zobaczę w salonie i sobie porównam oba ekrany.

    Nie decydowałem się na mocniejsze światła, ponieważ auto będzie w 99% jeżdżone we Wrocławiu oraz A4 i S8, żadne gminne drogi nie są planowane. Słyszałem ponadto, że pokrywki spryskiwaczy reflektorów lubią odstawać, a nawet odpadać w trakcie jazdy.

    Twój SGW by pass wymaga demontażu deski rozdzielczej wewnątrz auta?

    Alternatywą dla Chiptuningu jest chips od racechip, ale jak ASO chciałoby naprawdę mocno grzebać, to znajdą w danych wyższe ciśnienie doładowania i wyjdzie szydło z worka...
    Ostatnio edytowane przez Farfocel ; 22-08-2019 o 14:13

  5. #25
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    Swiatła są nie tylko mocniejsze ale mają poziomowanie, skręcanie, a do tego spryskiwacze - w podłą pogodę nie ważne czy w mieście czy na autostradzie przemyjesz i jednak widzisz więcej. Co do klapek to one odpadały w autach z pierwszego rocznika z tego co kojarzę, na forum było ileś takich przypadków opisywanych (z resztą sam w salonie widziałem, potrwafiły odpadać po tygodniu jazdy), w autach nowszych nie słyszałem o takim przypadku.

    Co do bypassa SGW to w Giulii montaż/demontaż to parę minut (w Stelvio jest dużo więcej roboty, przede wszystkim słabo z dojściem, dużo gimnastyki palcami i trzeba odkręcać radio z tego co wiem, ale też bez żadnego wielkiego demontażu). 2 wkręty torx20 od maskownicy nad nogami kierowcy, wyciągasz kołek trzymający piankowy nadmuch na nogi, odginasz nadmuch na bok, odsuwasz fotel do tyłu, kładziesz się na plecach na progu auta sięgasz łapą koło kolumny kierownicy jest SGW, wypinasz 2 wtyczki i wpinasz do bypassa. Z bypassem możesz teoretycznie jeździć cały czas (ja jeżdżę od miesięcy), ale jak pojedziesz do ASO to myślę że by zobaczyli w Witechu że SGW się nie zgłasza (ja mam akurat inną wersję z podłączeniem do SGW więc u mnie się zgłosi, ale nie oferuję go jeszcze bo raz że jest bardziej skomplikowany/droższy, a dwa że większość ludzi takie rozwiązanie nie interesuje, a trzy że muszę wybrać się dopiero do znajomego który ma Witecha (większa wycieczka) i zobaczyć faktycznie co Witech widzi/nie widzi/raportuje z jednym i drugim typem bypassu).

    Jakieś plotki mnie doszły z Włoch, że w Tonale będzie SGW wbudowane w BCM, i takie też mają w przyszłości trafiać do Stelvio/Giulii (może z face-liftingiem?), będzie lipa z przeprogramowywaniem jak to wprowadzą, choć pewnie z czasem i to się jakoś obejdzie (choćby we współpracy ze znajomym który ma Witech)

    Nie sądze zeby ASO było w stanie znaleźć jakiekolwiek zapisy ciśnień - nic nie wiem żeby logowały się takie rzeczy. Z resztą wydaje mi się że chip-boxy polegają na tym że oszukują odczyty z czujników i ECU myśli że pracuje z normatywnymi parametrami. Jest tylko sprawa ze przed wizytą w ASO (szczególnie jeśli byłby jakiś problem z autem) trzebaby demontować wiązkę chip-boxa - to jest trochę roboty. Na standardową obsługę jednak pewnie wystarczy wypiąć box-a i spiąć wiązki. Chipowanie to jednak ingerencja w ECU, albo otwierasz albo programujesz ze śladem (licznik programowań) a przy jakimś problemie najpierw wypadałoby przywrócić stockowy program przynajmniej. Na auta na gwrancji dobry box wydaje się jednak dla mnie ciut mniej problematyczny, choć sam wolałbym indywidualne strojenie i program w ECU (tak miałem w swoich dotychczasowych 3 poprzednich alfach, jednak to były auta po gwrancji)
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 22-08-2019 o 15:55
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #26
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    241

    Domyślnie

    Po 2 miesięcznym obcowaniu z alfą mogę powiedzieć, że najbardziej brak mi sportowych foteli. Mam materiałowe i nie mają trzymania bocznego. Siedziałem też w zwykłych skórzanych i wg mnie nie są warte dopłaty. Drugą rzeczą, jak napisał kolega epsonix, to światła bi-kseonowe 35W z AFS i DRL. Znacząco poprawiają komfort jazdy i bezpieczeństwo np miałem taką sytuację że chodnikiem szła kobieta z psem średniej wielkości i reflektor obniżył się do szyi .... psa. Byłem w mega szoku jak to zobaczyłem. Mam prawie wszystkie pakiety dostępne w wersji business i muszę powiedzieć, że żaden nie okazał się zbędny.

  7. #27
    Użytkownik Świeżak Avatar gruby19
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    249

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Swiatła są nie tylko mocniejsze ale mają poziomowanie, skręcanie, a do tego spryskiwacze - w podłą pogodę nie ważne czy w mieście czy na autostradzie przemyjesz i jednak widzisz więcej.
    Nie będę się kłócił, bo znawcą nie jestem - spryskiwacze reflektorów są obowiązkowym elementem wyposażenia przy reflektorach ksenonowych, niezależnie czy wiązka jest statyczna czy dynamiczna. Jest to regulowane prawnie i jeżeli jest tak jak mówisz, to alfa chyba nie dostosowała się do przepisów. Przy ledowych światłach już takiego obowiązku nie ma.

  8. #28
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Te 25 W nie muszą mieć poziomowania i spryskiwaczy.

  9. #29
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Te 25 W nie muszą mieć poziomowania i spryskiwaczy.
    dokładnie, bo mieszczą sie w przedziale w którym nie potrzeba poziomowania ani spryskiwaczy. 25W to taki ubogi xenon, ciut lepszy od H7 ale brakuje mu jednak trochę do 35W xenona. na rynku jest bardzo dużo aut właśnie z 25W, po to został wprowadzony żeby była tańsza opcja i żeby było za co dopłacać. Ja polecam dopłacić, tym bardziej że w przypadku Super i pakietu Sport 25W->Sport 35W to tylko 1300zł dopłaty - ja uznałem konfigurując Veloce że dopłacę 3500 bo chcę jak najlepiej widzieć w nocy.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał gruby19 Zobacz post
    Nie będę się kłócił, bo znawcą nie jestem - spryskiwacze reflektorów są obowiązkowym elementem wyposażenia przy reflektorach ksenonowych, niezależnie czy wiązka jest statyczna czy dynamiczna. Jest to regulowane prawnie i jeżeli jest tak jak mówisz, to alfa chyba nie dostosowała się do przepisów. Przy ledowych światłach już takiego obowiązku nie ma.
    Tam jest jeszcze warunek odnośnie mocy słabsze mieszczą się w granicy i ich nie muszą mieć..

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 249
    Ostatni post / autor: 07-04-2024, 09:31
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. Przydatne opinie o 156 po lifcie
    Utworzone przez roj89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-04-2012, 21:14
  4. [145] Autodata i przydatne dla nas informacje :)
    Utworzone przez aquarius01 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-03-2010, 15:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory