Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 66

Temat: Giulia - opcje must have, przydatne i nieprzydatne

  1. #31
    Użytkownik Świeżak Avatar gruby19
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    249

    Domyślnie

    Ok, dzięki. Tego nie wiedziałem.
    Ale również polecam wziąć 35W, nie wiem jak świecą słabsze, bo sam mam 35W i uważam, że dobre światła są warte każdych pieniędzy.

  2. #32
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    Zeby byc bardziej precyzyjnym to nie moc jest tu wartoscia graniczna, tylko strumien swietlny generowany przez zrodlo swiatla - o ile pamietam wartosc 2000lumenow. typowe dobre H7 emituja ok 1500lm, xenony 35W ok 3200lm (sa roznice +-kilkaset lm w zaleznosci od proucenta). Xenony 25W zrobili po to zeby miescily sie w tej granicznej wartosci (2000lm) gdzie nie trzeba jeszcze poziomowania i spryskiwaczy. Co daja 25W - no jest lepsza (mniej meczaca oczy i bardziej uwypuklajaca ksztalty dla nas barwa swiatla) i jest ciut wiecej swiatla niz w przypadku np H7. Xenon 35W to jednak dodatkowe +60% typowo swiatla (choc sa takie co maja prawie +100%) i czystsze reflektory i skretnosc. Dla mnie nie ma dyskusji, szczegolnie do Super gdzie doplata pomiedzy 25W a 35W jest naprawde mala.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #33
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    181

    Domyślnie

    Dzięki za wskazówki,

    zmieniłem kilka opcji w konfiguratorze:
    - usunąłem opony run-flat warte 1600 zł
    - usunąłem lakierowane na czarno ramki szyb za kolejne 1600 złotych (ktoś z Was wie, jak one są lakierowane w standardzie? Jest to dla mnie trochę niezrozumiała opcja )

    - dodałem ekran TFT 7 cali za 1000 zł
    - dodałem pakiet sport z ksenonami 35W zamiast 25W za 1300 zł

    Finalnie zaoszczędziłem na konfigu 900 złotych i zmieściłem się poniżej 200 tysięcy. Dealer podkreślił, że aby starać się o rabat dla klienta VIP należy mieć sporo opcji dodane do wersji Super. Zastanawiam się też nad zderzakami w stylizacji Veloce ...

    Zobaczymy, jaki będzie odzew od dealera i ludzi z Turynu.

    Czy AR oferuje ubezpieczenie w pakietach dealerskich?
    Ostatnio edytowane przez Farfocel ; 23-08-2019 o 12:45

  4. #34
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Cytat Napisał Farfocel Zobacz post
    Dzięki za wskazówki,
    - usunąłem lakierowane na czarno ramki szyb za kolejne 1600 złotych (ktoś z Was wie, jak one są lakierowane w standardzie? Jest to dla mnie trochę niezrozumiała opcja )
    Bez wykupienia dodatkowej opcji jest zwykła guma - brak ramek. Ja tak mam w swoim samochodzie.

  5. #35
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal35 Zobacz post
    Bez wykupienia dodatkowej opcji jest zwykła guma - brak ramek.
    jak brak ramek. sa ramki tylko takie czarne matowe. choc mi wlasciwie na tych lakierowanych nie zalezalo, w Veloce jednak sa juz w standardzie lakierowane czarne. na lakierowanych robia sie przebarwienia/kolorowe plamki po myjni, na matowych tego nigdy nie zauwazylem w poprzednich alfach.


    Cytat Napisał Farfocel Zobacz post
    Zastanawiam się też nad zderzakami w stylizacji Veloce
    5k dochodzi. sprawdz bo moze tez wymusza wybranie podwojnych koncówek wydechu czy to jest ujete w opcji. czy ja wiem? no niby fajne, ale przedni wiele sie nie rozni a tylny to mozesz kupic od chinczyka - taki ma wielu kolegów - chocby michal35 (albo moze w koncu Ulter wypusci swoj do Super- fajny - widzialem foty).

    jeszcze tak mi przyszlo do glowy ze moze w Twoim przypadku lepiej bedzie wyjsc od wersji B-Tech - przelicz sobie swoj konfig bo jest tam pare rzeczy ktore dokladales do super, do tego 18" - moze akurat lepiej Ci wyjdzie, albo przynajmniej za podobne pieniadze bedziesz mial auto z jakimis dodatkami (tam jest np DAB i ACC+ w standardzie)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #36
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    sprawdz bo moze tez wymusza wybranie podwojnych koncówek wydechu czy to jest ujete w opcji.
    Zderzaki Veloce i podwójna końcówka się wykluczają. Ale opcja Zderzaki Veloce zawiera podwójną rurę (a w B-Tech to nawet dwie końcówki czarne jak smoła). Więc i wygląda jak trzeba i pozwala na dwururowy wydech

  7. #37
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    jak brak ramek. sa ramki tylko takie czarne matowe. choc mi wlasciwie na tych lakierowanych nie zalezalo, w Veloce jednak sa juz w standardzie lakierowane czarne. na lakierowanych robia sie przebarwienia/kolorowe plamki po myjni, na matowych tego nigdy nie zauwazylem w poprzednich alfach.
    Dla mnie te ramki to coś dodatkowego, lakierowanego/chromowanego - z tworzywa. U mnie jest zwykła, miękka guma, czyli wg mnie ramek brak - nie pomaluję tej gumy na żaden inny kolor

  8. #38
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    musimy sie temu przygladnac/porownac, ale obstawialbym ze zamiast lakierowane sa pokryte napylona guma - cos takiego mniej wiecej mialem w starych alfach, ramka jednak przeciez jest. w ogole to miales wpasc do mnie na montaz/aktywowanie Race-a a siedzisz cicho. ogarnales to sam jak bylem na urlopie czy masz mlyn?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    Zderzaki Veloce i podwójna końcówka się wykluczają. Ale opcja Zderzaki Veloce zawiera podwójną rurę (a w B-Tech to nawet dwie końcówki czarne jak smoła). Więc i wygląda jak trzeba i pozwala na dwururowy wydech
    OK, tylko zastanawialem sie czy nie kasuja Cie osobno za podwojna koncowke - w konfiguratorze Giulii kupa rzeczy tak dziala - chcesz cos musisz cos innego - ewenementem jest tu pokryta skora deska, zeby ja wziacc musisz miec audio HK, a zeby je wziac musisz miec pakiet Convinience (lub pojsc na skroty i brac pakiet luxury za 16k)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #39
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    musimy sie temu przygladnac/porownac, ale obstawialbym ze zamiast lakierowane sa pokryte napylona guma - cos takiego mniej wiecej mialem w starych alfach, ramka jednak przeciez jest. w ogole to miales wpasc do mnie na montaz/aktywowanie Race-a a siedzisz cicho. ogarnales to sam jak bylem na urlopie czy masz mlyn?
    Tak, ramka jest, taka miękka, w opcji jest inna, twarda, czarna lub chromowana.
    Jutro jadę na wakacje, po powrocie mam przegląd, także odezwę się na początku września.

  10. #40
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał fuji Zobacz post
    Po 2 miesięcznym obcowaniu z alfą mogę powiedzieć, że najbardziej brak mi sportowych foteli. Mam materiałowe i nie mają trzymania bocznego. Siedziałem też w zwykłych skórzanych i wg mnie nie są warte dopłaty. Drugą rzeczą, jak napisał kolega epsonix, to światła bi-kseonowe 35W z AFS i DRL. Znacząco poprawiają komfort jazdy i bezpieczeństwo np miałem taką sytuację że chodnikiem szła kobieta z psem średniej wielkości i reflektor obniżył się do szyi .... psa. Byłem w mega szoku jak to zobaczyłem. Mam prawie wszystkie pakiety dostępne w wersji business i muszę powiedzieć, że żaden nie okazał się zbędny.
    Też mam te światła w Gilulietcie i uważam je za rewelacyjne. W nocy sa nieocenione.

Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 249
    Ostatni post / autor: 07-04-2024, 09:31
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. Przydatne opinie o 156 po lifcie
    Utworzone przez roj89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-04-2012, 21:14
  4. [145] Autodata i przydatne dla nas informacje :)
    Utworzone przez aquarius01 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-03-2010, 15:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory