Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy 1234567
Pokaż wyniki od 61 do 66 z 66

Temat: Giulia - opcje must have, przydatne i nieprzydatne

  1. #61
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    jeszcze nie alfa
    Postów
    6

    Domyślnie

    No tak, w zasadzie o tym mówię, jak dla danego zestawu opcji nie ma części w ePer, to znaczy, że po prostu takiego połączenia nie przewidują. Z tą skórą na boczkach chodziło mi o to, że w ePer nie widzę w ogóle, która to część jest. Np dla tunelu środkowego mają opcje dla różnych kombinacji skóra/nie-skóra, ruch prawo/lewostronny, a dla drzwi nawet nie mogę znaleźć części, która miałaby być tą skóra/nie skóra.

    Co do wyświetlacza 8.8", to w dobie CarPlay/Android Auto też nie rozumiem wpychania na siłę nawigacji. Pomijam, że w katalogu z UK ta nawigacja 8.8" jest fabrycznie w każdej wersji. Ale czego chcieć w kraju, w którym całkiem niedawno ABS albo wspomaganie kierownicy bywały jako opcja :/

    Co do koloru nadwozia/skór, to obstawiam, że projektanci nie chcą takich połączeń kolorystycznych.

  2. #62
    Użytkownik Świeżak Avatar McStadt
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-Tech 280KM Pb MY2019
    Postów
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał Q​2 Zobacz post
    Co do wyświetlacza 8.8", to w dobie CarPlay/Android Auto też nie rozumiem wpychania na siłę nawigacji.
    Zgadzam się. W samochodzie uzbrojonym w CP/AA nawigacja fabryczna jest zupełnie zbędna.

  3. #63
    Użytkownik Świeżak Avatar POl
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał McStadt Zobacz post
    Zgadzam się. W samochodzie uzbrojonym w CP/AA nawigacja fabryczna jest zupełnie zbędna.
    Potwierdzam powyższe, w CP można mieć conajmniej cztery nawigacje do wyboru: Apple, Google, Sygic, Waze, a wkrótce ma być i nasz Janosik.
    Trzy z nich posiadają bieżącą aktualizację ruchu drogowego (osobiście nie polecam Sygic'a - interfejs pod CP to jakaś porażka).
    Polecam natomiast Waze - darmowa i bardzo przyjemna w użyciu i obsłudze.

  4. #64
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Q​2 Zobacz post
    No tak, w zasadzie o tym mówię, jak dla danego zestawu opcji nie ma części w ePer, to znaczy, że po prostu takiego połączenia nie przewidują. Z tą skórą na boczkach chodziło mi o to, że w ePer nie widzę w ogóle, która to część jest. Np dla tunelu środkowego mają opcje dla różnych kombinacji skóra/nie-skóra, ruch prawo/lewostronny, a dla drzwi nawet nie mogę znaleźć części, która miałaby być tą skóra/nie skóra.
    nie jest tak jak myślisz odnośnie ePera. On pokazuje pewne zestawy opcji które się z czymś wiążą, ale nie wymienia pozostałych które nie mają wpływu - inaczej przy każdym numerze miałbyś litanię kilkudziesięciu opcji od których nie zależy. wymienia się zestawy konfiguracji które mają znaczenie.
    Cytat Napisał Q​2 Zobacz post
    Co do wyświetlacza 8.8", to w dobie CarPlay/Android Auto też nie rozumiem wpychania na siłę nawigacji. Pomijam, że w katalogu z UK ta nawigacja 8.8" jest fabrycznie w każdej wersji. Ale czego chcieć w kraju, w którym całkiem niedawno ABS albo wspomaganie kierownicy bywały jako opcja :/
    Chyba od Super w UK, przynajmniej tak było w 2016. Jak porównywałem w 2017r wersję Veloce na rynek niemiecki, to miała od razu ileśtam dodatkowych opcji, ale cena katalogowa była wyższa praktycznie o równo cenę ich dołożenia w DE. Niby więc żaden problem jak sam konfigurujesz auto, ale gorzej jak chcesz brać coś ze stocku a tu pełno wersji bez podstawowych spraw typu czujniki PDC przód czy łopatki - nietrafione konfigi przynajmniej nieprzystające do jednak prawie flagowej Veloce i ceny jaką się za taką płaci.

    Cytat Napisał Q​2 Zobacz post
    Co do koloru nadwozia/skór, to obstawiam, że projektanci nie chcą takich połączeń kolorystycznych.
    w 159 też tak było, w Giulietcie o ile pamiętam nie. Maserati czy BMW za to nie ma problemu łączyć czerwonych skór/wstawek na desce/boczkach z granatowym czy niebieskim - moim zdaniem wygląda to świetnie w aucie o charakterze tzw "sportowym". z drugiej strony możesz brać jasną skórę lux i drewno do Misano Blue - sorry ale nie przypiął ni przyłatał, wnętrze eleganckie z raczej krzykliwym kolorem nadwozia? wg mnie zero sensu.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał POl Zobacz post
    Potwierdzam powyższe, w CP można mieć conajmniej cztery nawigacje do wyboru: Apple, Google, Sygic, Waze, a wkrótce ma być i nasz Janosik.
    Trzy z nich posiadają bieżącą aktualizację ruchu drogowego (osobiście nie polecam Sygic'a - interfejs pod CP to jakaś porażka).
    Polecam natomiast Waze - darmowa i bardzo przyjemna w użyciu i obsłudze.
    U mnie (poprzez AA) Waze totalnie nie radzi sobie z adresami, nie potrafi wyznaczyć trasy do nawet mojego Domu (który mam zapisany w Google jako miejsce). Brak wielu ulic, numery niektóre tylko. To tak na stan na wiosne, od tego czasu nie próbowałem, wystarcza mi Google Maps, tym bardziej że teraz ma fotoradary i lotne patrole (mógłby co prawda ostrzegać a tylko pokazuje, w starszych wersjach coś tam piknął lekko, teraz już nie).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #65
    Użytkownik Świeżak Avatar POl
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    U mnie (poprzez AA) Waze totalnie nie radzi sobie z adresami, nie potrafi wyznaczyć trasy do nawet mojego Domu (który mam zapisany w Google jako miejsce). Brak wielu ulic, numery niektóre tylko. To tak na stan na wiosne, od tego czasu nie próbowałem, wystarcza mi Google Maps, tym bardziej że teraz ma fotoradary i lotne patrole (mógłby co prawda ostrzegać a tylko pokazuje, w starszych wersjach coś tam piknął lekko, teraz już nie).
    Nie wiem jak jest w AA, natomiast w CP jest naprawdę super, adresy wchodzą bez niczego, na nawigacji mamy różnego rodzaju ostrzeżenia (radary, niebezpieczeństwa, natężenie ruchu itp.). Dodatkowo na ekranie pokazywane są ograniczenia prędkości oraz można ustawić ich przekroczenia. Z natężeniem ruchu radzi sobie względnie - testowałem przez kilka dni, dłuższa ocena w późniejszym terminie jak trochę z nią poobcuję. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne.

  6. #66
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    jutro sprawdzę czy coś się poprawiło z Waze od tamtego czasu i dam znać. moze jakieś ustawienia? nie grzebałem wtedy długo - tak rzuciłem okiem i tyle.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 249
    Ostatni post / autor: 07-04-2024, 09:31
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. Przydatne opinie o 156 po lifcie
    Utworzone przez roj89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-04-2012, 21:14
  4. [145] Autodata i przydatne dla nas informacje :)
    Utworzone przez aquarius01 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-03-2010, 15:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory