Strona 18 z 23 PierwszyPierwszy ... 891011121314151617181920212223 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 225

Temat: Akumulator

  1. #171
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    277

    Domyślnie

    Ciekawe spostrzeżenie co do ładowania aku. Po jakiejś akcji serwisowej przestał działać mi start/stop. Prawdopodobnie słabe aku. Zrobiłem kilka tysięcy, zarówno miasto jak i trasy, raz nawet Szczecin - Białystok i z powrotem. Wciąż brak stop and go. Aż tu przedwczoraj przy bramkach na A2 silnik zgasł. I tak za każdym razem. A przelot też był całkiem sobie, bo znów Szczecin - Białystok. Wszyscy piszecie, że przy długich przelotach nie można naładować, a tu taki zonk. No chyba, że serwis Gezetu coś zrobił z oprogramowaniem bo miesiąc temu byłem u nich właśnie między innymi z pytaniem o ładowanie i ewentualną wymianę akumulatora.

  2. #172
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    nie do końca zrozumiałeś, tłumaczyłem tysiąc razy o co chodzi. przy długich przelotach nie naładujesz powyżej powiedzmy 80%, moze 83% jak dużo tras robisz, natomiast S&S do zadziałania potrzebuje jedynie 67%, stąd jak pojeździsz to się włączy parę razy, potem pojeździsz lokalnie i szybko spadniesz poniżej progu, no to zaś nie podziała, zależy znów co dalej czy pojedziesz trasę czy lokalnie, to drugie to już raczej nie włączy się szybko. dlatego wyłącza się S&S bo przynajmniej z pełnego ładowania korzystamy do 75% i nie marnujemy tego zbędnymi rozruchami i obciążeniem aku przez światła/radio/nawiew przy wyłączonym silniku, zatem przy aucie któe nawet nie jeździ bardzo dużo te 75% naładowania mniej więcej utrzymujemy, przy S&S raczej ok 67% +-. niedoładowane aku szybciej sie starzeje, więc potem coraz gorzej, parę krótkich przelotów, trochę postoju dłuższego i już zaczynają sie problemy z błędami itp bo aku ma nagle 20% naładowania
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #173
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    nie do końca zrozumiałeś, tłumaczyłem tysiąc razy o co chodzi. przy długich przelotach nie naładujesz powyżej powiedzmy 80%, moze 83% jak dużo tras robisz, natomiast S&S do zadziałania potrzebuje jedynie 67%, stąd jak pojeździsz to się włączy parę razy, potem pojeździsz lokalnie i szybko spadniesz poniżej progu, no to zaś nie podziała, zależy znów co dalej czy pojedziesz trasę czy lokalnie, to drugie to już raczej nie włączy się szybko. dlatego wyłącza się S&S bo przynajmniej z pełnego ładowania korzystamy do 75% i nie marnujemy tego zbędnymi rozruchami i obciążeniem aku przez światła/radio/nawiew przy wyłączonym silniku, zatem przy aucie któe nawet nie jeździ bardzo dużo te 75% naładowania mniej więcej utrzymujemy, przy S&S raczej ok 67% +-. niedoładowane aku szybciej sie starzeje, więc potem coraz gorzej, parę krótkich przelotów, trochę postoju dłuższego i już zaczynają sie problemy z błędami itp bo aku ma nagle 20% naładowania
    Bardzo ladnie i przekonywującą napisane.... moj Stelvio kiedy w garażu to zawsze stoi podpięte do CTEK 7.0 tryb SUPPLY. Malo auta używam i tak mi polecił robić duży diler Alfy.

  4. #174
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    stelvio TI 280 KM MY2020
    Postów
    83

    Domyślnie

    Dopadło mnie drugi raz w ciągu 8 m-cy posiadania stelvio. Wczoraj rano podobnie jak za pierwszym razem totalny brak reakcji auta. Odpalone boosterem przez wezwaną przez alfę pomoc, stoi w serwisie i będzie dogłębnie testowane
    A ja póki co mam zastępczą Julkę[emoji41]
    Słabo to wygląda, utrata zaufania do auta rośnie.Przecież to nienormalne żeby nowe auto sprawdzać i doładowywać we własnym zakresie co chwilę

    Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

  5. #175
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    stelvio TI 280 KM MY2020
    Postów
    83

    Domyślnie

    A co ciekawe 2 dni wcześniej byłem na przeglądzie 15000, był sprawdzany i doładowywany akumulator.
    Chyba w tej sytuacji oprócz całej "diagnostyki", kategorycznie powinienem domagać się wymiany aku?...

    Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

  6. #176
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    stelvio TI 280 KM MY2020
    Postów
    83

    Domyślnie

    Akumulator wymieniony na nowy. Zobaczymy...

    Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

  7. #177
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2021
    Auto
    Stelvio
    Postów
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek74 Zobacz post
    A co ciekawe 2 dni wcześniej byłem na przeglądzie 15000, był sprawdzany i doładowywany akumulator.
    Chyba w tej sytuacji oprócz całej "diagnostyki", kategorycznie powinienem domagać się wymiany aku?...

    Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
    Hejka. Miałem dokladnie ten sam przypadek - auto odebrane po serwisie 15 000km, trasa ok 250 km, rano total blackout.

  8. #178
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    277

    Domyślnie

    Ciekawe co robią w ASO przy pierwszym przeglądzie? U mnie zniknął start/stop, czyli słaby akumulator. I przez ponad 10 tyś. km nie doładował się na tyle aby s/s się włączał. Teraz przy 33 tyś. i po drugim przeglądzie czasem się włącza.

  9. #179
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Stelvio Quadrifoglio MY20
    Postów
    20

    Domyślnie

    Ostatnio i ja zostałem zaskoczony przez akumulator w nowym Stelvio. Przy przebiegu 1500km po zatankowaniu auta na stacji i po naciśnięciu przycisku Start auto całkowicie umarło Nie było by w tym nic irytującego gdyby nie fakt że akurat byłem w trasie wakacyjnej jakieś 100km przed Budapesztem w szczerym polu Na szczęście nauczony Waszymi doświadczeniami w podróż zabrałem kable rozruchowe i z pomocą uprzejmego Węgra spróbowaliśmy auto reanimować. Niestety po kilku minutach prób poza wstającymi wyświetlaczami auta nie udało się uruchomić. Jak już był "prąd" to inwestygacja przeniosła się do bagażnika gdzie jest akumulator - co się okazało czarny przewód masowy który wchodzi na zatrzask nie był dociśnięty i to nie pozwalało uruchomić auta z kabli Po dociśnięciu wtyczki auto odpaliłem i z całą choinką na desce udało mi się dotrzeć do miejsca docelowego. Na następny dzień podjechałem do pierwszego lepszego serwisu fiata w Budapeszcie gdzie sprawdzili akumulator (pokazało 75%) i skasowali błędy.
    Pytanie teraz czy od odebrania auta jeździłem z niedociśniętą klemą czy też sama wyskoczyła z zatrzasku na nierównościach Wrzucam foto dla zobrazowania tematu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210827_190925.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	58.4 KB
ID:	280450

  10. #180
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    same nie wyskakują, ktoś ruszał, a kiedy to kto wie. ale że nie sprawdziłeś sam klem - pierwsza rzecz, mogło aso ruszać (np auto ze stocku, dali nowy aku, albo ładowali z odpiętą akurat przez bagażnik zamiast na zaciskach w komorze silnika.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [MiTo] Akumulator S&S
    Utworzone przez nightfly w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-12-2017, 14:58
  2. Akumulator
    Utworzone przez aro_1977 w dziale 156
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 18:11
  3. akumulator do 1.9 JTD 8v
    Utworzone przez Ceasar07 w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 12-12-2011, 20:28
  4. akumulator-alarm-akumulator...
    Utworzone przez luj666 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-06-2011, 13:28
  5. [145] Akumulator
    Utworzone przez Marcinl80 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-01-2011, 14:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory