Strona 14 z 23 PierwszyPierwszy ... 4567891011121314151617181920212223 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 225

Temat: Akumulator

  1. #131
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    147 1,9 JTDm
    Postów
    3

    Domyślnie

    To ja się podłączę z pytaniem. 3 dni po odbiorze samochodu żonie pod pracą wywaliło choinkę i auto nie chciało odpalić, nie dało się też wyłączyć zapłonu, radia, niczego. Z biegiem czasu wszystko zaczęło padać na centralnym zamku skończywszy. Przyjechał pan z Assistance, podpiął kable i odpaliło. Były wtedy mrozy po ok -10 więc pomyślałem że się zdarza. Na drugi dzień czekał nas wyjazd na urlop, więc rano pojechałem do sklepu a akumulatorami, gość coś tam zmierzył i powiedział że akumulator jest dobry. Po trasie ok 450km w jedną stronę samochód był używany na miejscu sporadycznie - miejskie dystanse i odpalał zawsze pomimo mrozów w nocy poniżej -10. Później trasa powrotna ok 500km, jazda po mieście przez 3 dni i dzisiaj znowu pod pracą ten sam problem. Tylko że dzisiaj już było ponad 10*C a w ostatnim czasie była zrobiona trasa na której akumulator mógł się doładować. Czy mimo wszystko powinienem zacząć od wymiany akumulatora czy szukać jakiejś ucieczki prądu? Pacjent Stelvio 2018, 40k km. Mniej więcej od sierpnia raczej stała.

  2. #132
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Po co w dwóch wątkach?
    Ładowanie akumulatora "dziś" to nie to samo co "wczoraj". Bardzo dobrze opisał to [MENTION=20089]epsonix[/MENTION]. Skoro elektryk stwierdził, że akumulator dobry należy go naładować odpowiednim prostownikiem, najlepiej ładowarką min. 5A.
    Ostatnio edytowane przez Marek156/159sw ; 23-02-2021 o 08:27

  3. #133
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    147 1,9 JTDm
    Postów
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Po co w dwóch wątkach?
    Wybacz ale chwilę później znalazłem ten wątek i uznałem go za bardziej właściwy. Chciałem tamten post usunąć ale nie bardzo mogłem znaleźć taką opcję.

  4. #134
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] widziales co squadra dodala do performance loggera ?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	squadra181970186_3787291714702495_2104134576311224886_n.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	35.2 KB
ID:	278101

  5. #135
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    tak, dodali pare rzeczy, tu SOC, ale poza wiedzą w jakim stanie naładowania mamy aku to co najwyżej wiadomo kiedy warto podłaczyć prostownik bez włączania MESa.
    narazie to się mikrokontrolerów od wielu miesięcy nie da kupić (jakikolwiek STM32, akurat ich używam), na jesień to nawet może być tak że S&S znikną z mojej oferty jak tak dalej będzie na rynku elektronicznym - nie będzie z czego montować nowych, a przeprojektowywać, decydować się na innego producenta/architekturę od nowa przechodzić inne środowisko progrmistyczne/dokumentacje/testować to się nie opłaca mi już nawet - za mało się tego sprzedaje żebym cokolwiek miał motywację robić. coraz więcej na kontrakcie pracuję poza biznesem akcesoryjnym.
    mam wstępny projekt poprawki ładowania, ale ciągle leży na półce - nie wiem czy opłaca się wypuszczać, nie wiem czy bedzie z czego budować.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 05-05-2021 o 14:18
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #136
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    tak, dodali pare rzeczy, tu SOC, ale poza wiedzą w jakim stanie naładowania mamy aku to co najwyżej wiadomo kiedy warto podłaczyć prostownik bez włączania MESa.
    narazie to się mikrokontrolerów od wielu miesięcy nie da kupić (jakikolwiek STM32, akurat ich używam), na jesień to nawet może być tak że S&S znikną z mojej oferty jak tak dalej będzie na rynku elektronicznym - nie będzie z czego montować nowych, a przeprojektowywać, decydować się na innego producenta/architekturę od nowa przechodzić inne środowisko progrmistyczne/dokumentacje/testować to się nie opłaca mi już nawet - za mało się tego sprzedaje żebym cokolwiek miał motywację robić. coraz więcej na kontrakcie pracuję poza biznesem akcesoryjnym.
    mam wstępny projekt poprawki ładowania, ale ciągle leży na półce - nie wiem czy opłaca się wypuszczać, nie wiem czy bedzie z czego budować.
    całkowicie rozumiem, od pół roku staram sie ustrzelić czujniki temperatury na podczerwień do budowy monitoringu temperatury opon..... i kicha

  7. #137
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    stelvio TI 280 KM MY2020
    Postów
    83

    Domyślnie

    Dopadło i mnie.. dziś rano niespodzianka. Nie wejdę do auta, brak jakiejkolwiek reakcji. Telefon na assistance, odpaliło z boostera, akumulator rozładowany. Na lawetce do ASO. Akumulator naładowali, zdiagnozowany-wszystko ok. Gwarant podobno nie pozwala bez podstaw wymieniać akumulatorów. Dziś w Bielsku ponoć 3 takie przypadki... Co będzie dalej czas pokaże, jutro wypad na Kaszuby [emoji41]

    Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

  8. #138
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    i kolejny z alfa connected services?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #139
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Miałem podobne problemy z akumulatorem (po gwarancji) - zakupiony nowy i wyłączony keyless - problemy ustały, co tydzień sprawdzany stan akumulatora w MES i trzyma stale 80 -85 %.

  10. #140
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    stelvio TI 280 KM MY2020
    Postów
    83

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    i kolejny z alfa connected services?
    Nie bardzo rozumiem [emoji846]

    Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [MiTo] Akumulator S&S
    Utworzone przez nightfly w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-12-2017, 14:58
  2. Akumulator
    Utworzone przez aro_1977 w dziale 156
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 18:11
  3. akumulator do 1.9 JTD 8v
    Utworzone przez Ceasar07 w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 12-12-2011, 20:28
  4. akumulator-alarm-akumulator...
    Utworzone przez luj666 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-06-2011, 13:28
  5. [145] Akumulator
    Utworzone przez Marcinl80 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-01-2011, 14:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory