Strona 20 z 23 PierwszyPierwszy ... 1011121314151617181920212223 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 225

Temat: Akumulator

  1. #191
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Odpukać, mam Giulię 2016, zakupioną w lutym 2018, 60 tys., raz podłączyłem prostownik na parę godzin, po jakimś programowaniu. I na razie aku działa bez zarzutu.

  2. #192
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Nie znacie dnia ani godziny, mnie też dopadł elektryczny goblin.
    Auto jeżdżone w dzień (a jeżdżone prawie zawsze z wyłączonym start/stop), zaparkowane w garażu na noc, otwarte, alarmu nieuzbrojony. Rano samochód trup. Napięcie na akumulatorze 5V z hakiem, prostownik nie chciał podać napięcia (za mądry widać, elektroniczny). Wezwany assistance, podłączone kable na jakieś 15 minut, potem Giulia odpalona na kablach, pochodziła z 10 minut. Następnie zgaszona, odpaliła sama bez kabli, na desce kontrolka aku i komunikat "Niski stan akumulatora" ale chodziła normalnie, postała jeszcze z 15 minut z włączonym silnikiem, błąd zniknął, jeździła normalnie.
    Wstępna teoria że aku stary, poprzedniego dnia żonie włączył się start/stop więc był naładowany.
    Auto trafiło na serwis, na razie stwierdzone że akumulator sprawny. Naładowali go do pełna, coś tam mają jeszcze testować. Poza tym 7 modułów do zaktualizowania. Na chwilę obecną teoria że jakiś moduł się zesrał i wyssał aku przez noc.

    Giulia "stara", bez wadliwego DNA, bez GPS, nigdy wcześniej żadnych problemów z prądem przez prawie 4 lata.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  3. #193
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Zobaczcie jaki jest pobór prądu po otwarciu drzwi. Przez chwilę nawet 10A. Później spada prawie do zera. Jednak przez kilka minut jest dość wysokie. Nie jestem pewien czy auto się uzbraja kiedy tylko wyczuje kluczyk ale każde otwarcie drzwi uruchamia całe czary-mary. Niech tak się dzieje kilka razy przy małym naładowaniu Aku i potem prądu brakuje... Co nie zmienia faktu, że w innych autach tego problemy nie miałem

    Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

  4. #194
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    czarne
    Postów
    173

    Domyślnie

    Jest jakiś babol w sofcie. Ja w ciągu dwóch lat miałem 3 blackouty, a przynajmniej przy pierwszych dwóch nie miałem żadnych dodatkowych cudów ani myconnect ani kamery. Za drugim razem kupiłem booster od baseusa i za trzecim razem po prostu odpaliłem z boostera choć nic już nie działało. Przejechałem paręnaście kilometrów i przy najbliższej okazji naładowałem aku. Serwis rozkłada ręce, bo żadnych błędów nie ma i wszystko wydaje się sprawne. Za trzecim razem wyłapałem w trakcie taki event i na jeszcze nie całkiem umarłym aku podłączyłem prostownik do ładowania (5-amperowy c-tek). Prostownik o mało się nie zapalił, a rano aku był i tak wyssany do zera. Odpalenie z boostera załatwiło sprawę.

  5. #195
    Użytkownik Świeżak Avatar bibol166
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Giulia 2.0 200KM Super LPG
    Postów
    56

    Domyślnie

    Witam, odgrzeje temat. Kupiłem dwu letnią Giulie, pierwsza wizyta w ASO sprawdzenie samochodu, naładowanie akumulatora poniżej 50%, diagnoza - wymiana akumulatora. Akumulator oczywiście wymieniłem ale nic to nie dało bo po ok. miesiącu nie działa S&S, grzanie tylnej szyby itp. czyli rozładowany aku. Musiałem go ładować średnio raz w miesiącu, i tak przez 2 lata, przyzwyczaiłem się, spoko. Jakoś koniec października początek listopada 2021 byłe w ASO i mechanik poinformował mnie, że jest najnowszy program do sterownika benzyny w moim samochodzie. Oczywiście wspomniał, że trzeba zaktualizować wszystkie sterowniki a wiąże się to z pewnym ryzykiem, zaktualizował wszystko. Od tego czasu nie ładowałem aku., co jakiś czas sprawdzam i naładowanie nie spada poniżej 80%. Jeżdżę oczywiści takie same trasy, do tego jest zima czyli chyba rozwiązali problem ładowania aku. Pozdrawiam Piotrek.

  6. #196
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał bibol166 Zobacz post
    Od tego czasu nie ładowałem aku., co jakiś czas sprawdzam i naładowanie nie spada poniżej 80%. Jeżdżę oczywiści takie same trasy, do tego jest zima czyli chyba rozwiązali problem ładowania aku. Pozdrawiam Piotrek.
    Santa Madonna, to jeżeli to by się okazało prawdą, to właściwie na dobrą sprawę główna bolączka , która się powtarza byłaby wyeliminowana. Może coś więcej uda Ci się ustalić, jaki numer softu, czy coś?

  7. #197
    Użytkownik Świeżak Avatar bibol166
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Giulia 2.0 200KM Super LPG
    Postów
    56

    Domyślnie

    Niestety, nie znam szczegółów softu. Oni sami nie wiedzieli co nowe oprogramowanie zmieni. Stwierdzili ,że jest coś nowego, na moją odpowiedzialność wgrali i sam jestem zaskoczony efektem.

  8. #198
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,508

    Domyślnie

    Cytat Napisał bibol166 Zobacz post
    Witam, odgrzeje temat. Kupiłem dwu letnią Giulie, pierwsza wizyta w ASO sprawdzenie samochodu, naładowanie akumulatora poniżej 50%, diagnoza - wymiana akumulatora. Akumulator oczywiście wymieniłem ale nic to nie dało bo po ok. miesiącu nie działa S&S, grzanie tylnej szyby itp. czyli rozładowany aku. Musiałem go ładować średnio raz w miesiącu, i tak przez 2 lata, przyzwyczaiłem się, spoko. Jakoś koniec października początek listopada 2021 byłe w ASO i mechanik poinformował mnie, że jest najnowszy program do sterownika benzyny w moim samochodzie. Oczywiście wspomniał, że trzeba zaktualizować wszystkie sterowniki a wiąże się to z pewnym ryzykiem, zaktualizował wszystko. Od tego czasu nie ładowałem aku., co jakiś czas sprawdzam i naładowanie nie spada poniżej 80%. Jeżdżę oczywiści takie same trasy, do tego jest zima czyli chyba rozwiązali problem ładowania aku. Pozdrawiam Piotrek.
    Czym sprawdzasz ze wiesz ze masz 80 procent.

  9. #199
    Użytkownik Świeżak Avatar bibol166
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Giulia 2.0 200KM Super LPG
    Postów
    56

    Domyślnie

    MES-em

  10. #200
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał bibol166 Zobacz post
    Witam, odgrzeje temat. Kupiłem dwu letnią Giulie, pierwsza wizyta w ASO sprawdzenie samochodu, naładowanie akumulatora poniżej 50%, diagnoza - wymiana akumulatora. Akumulator oczywiście wymieniłem ale nic to nie dało bo po ok. miesiącu nie działa S&S, grzanie tylnej szyby itp. czyli rozładowany aku. Musiałem go ładować średnio raz w miesiącu, i tak przez 2 lata, przyzwyczaiłem się, spoko. Jakoś koniec października początek listopada 2021 byłe w ASO i mechanik poinformował mnie, że jest najnowszy program do sterownika benzyny w moim samochodzie. Oczywiście wspomniał, że trzeba zaktualizować wszystkie sterowniki a wiąże się to z pewnym ryzykiem, zaktualizował wszystko. Od tego czasu nie ładowałem aku., co jakiś czas sprawdzam i naładowanie nie spada poniżej 80%. Jeżdżę oczywiści takie same trasy, do tego jest zima czyli chyba rozwiązali problem ładowania aku. Pozdrawiam Piotrek.
    Podaj dokładniejszy rocznik. "Dwuletnia" licząc od teraz może akurat wypadać na moment "liftingu".

    Jeśli byłeś w ASO w 2021 to może dwuletnia jednak jest z 2019, ale możemy sobie zgadywać. A to może być różnica, że do liftu lub przed-liftu aktualizacji może nie być.

Podobne wątki

  1. [MiTo] Akumulator S&S
    Utworzone przez nightfly w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-12-2017, 14:58
  2. Akumulator
    Utworzone przez aro_1977 w dziale 156
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 18:11
  3. akumulator do 1.9 JTD 8v
    Utworzone przez Ceasar07 w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 12-12-2011, 20:28
  4. akumulator-alarm-akumulator...
    Utworzone przez luj666 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-06-2011, 13:28
  5. [145] Akumulator
    Utworzone przez Marcinl80 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-01-2011, 14:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory