Strona 21 z 23 PierwszyPierwszy ... 11121314151617181920212223 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 225

Temat: Akumulator

  1. #201
    Użytkownik Świeżak Avatar bibol166
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Giulia 2.0 200KM Super LPG
    Postów
    56

    Domyślnie

    Super 200 KM 2017 rok.

  2. #202
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,505

    Domyślnie

    Cytat Napisał bibol166 Zobacz post
    MES-em
    To rozumiem

  3. #203
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Samochód wyłączony na aku 12.50.
    Po włączeniu silnika ~12.80.
    Ruszamy.
    Cały czas 12.80
    Hamowanie silnikiem i skok na 14.45
    Gaz i sosem na 13.00 (trochę wyżej niż te wcześniej 12.80)
    I tak na zmianę hamowanie/gaz. Za każdym razem napięcie podczas gazu coraz wyższe niż wcześniej, aż po ok 8km doszło do 14.10 (i droga mi się skończyła :-) ).

    To nie opis problemu tylko zachowania, ew pytanie czy to typowe działanie? Bo jeśli by tak było na długiej jeździe, to pomijając ten wydumany algorytm to byłoby całkiem dobrze z ciągłym ładowaniem choćby miedzy 14 a 14.50.
    Poobserwuję na dłuższej trasie.

  4. #204
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,505

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Samochód wyłączony na aku 12.50.
    Po włączeniu silnika ~12.80.
    Ruszamy.
    Cały czas 12.80
    Hamowanie silnikiem i skok na 14.45
    Gaz i sosem na 13.00 (trochę wyżej niż te wcześniej 12.80)
    I tak na zmianę hamowanie/gaz. Za każdym razem napięcie podczas gazu coraz wyższe niż wcześniej, aż po ok 8km doszło do 14.10 (i droga mi się skończyła :-) ).

    To nie opis problemu tylko zachowania, ew pytanie czy to typowe działanie? Bo jeśli by tak było na długiej jeździe, to pomijając ten wydumany algorytm to byłoby całkiem dobrze z ciągłym ładowaniem choćby miedzy 14 a 14.50.
    Poobserwuję na dłuższej trasie.
    W opisie auta masz inteligentny alternator. Tak inżynier sobie wymyślił.

  5. #205
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Tak, tak, wiem o tej "inteligencji", że jest . I właśnie się zastanawiałem czy to jej typowe zachowanie. Jeśli w długim czasie te 14v by się utrzymywało to wydaje się, że bez dramatu.

  6. #206
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,505

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Tak, tak, wiem o tej "inteligencji", że jest . I właśnie się zastanawiałem czy to jej typowe zachowanie. Jeśli w długim czasie te 14v by się utrzymywało to wydaje się, że bez dramatu.
    Tak właśnie ląduje jak chce i kiedy chce.

  7. #207
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi, więc postanowiłem dopytać tutaj.

    Z instrukcji wynika, że "[a]by prawidłowo wykonać procedurę ładowania/doładowywania, prąd ładujący musi przepływać przez czujnik IBS."
    Z drugiej strony przeczytałem na Forum, że IBS ogranicza ładowanie akumulatora do max. 85%.
    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    nie tak napisałem. to zależy na jakim poziomie jest aku przed/w trakcie jazdy. Jeśli poniże 75% to jest ładowanie na max, powyżej do 85% zmniejsza a od 85% trzyma. z tego co widzę po autach które do mnie przyjeżdżają, to te które jeżdżą na długie trasy potrafią mieć po 82-83% naładowania aku o ile oczywiście aku jest sprawny i S&S wyłączany. rozładowanie podczas trasy to systuacja że np ładujesz aku prostownikiem do 100% jedziesz 1000km i kończysz z aku na powiedzmy 85%, natomiast nie ma czegoś takiego że jedziesz trasę i aku Ci się rozładuje do minimum.
    Te pady aku po trasie są dziwne. Chyba że IBSy w tych nowszych wariują? chyba od 2019r mniej więcej wsadzają inny IBS niż wcześniej, też Bosch, ale inny kształt/numer, może mają jakis problem firmwarowy? Wcześniej wiązałem to z Alfa Connected Services, tym bardziej że raportowano mi że u kogoś pad był po pierwszej trasie zaraz po aktualizacji ACS.
    Czy tak się dzieje także przy ładowaniu akumulatora prostownikiem, że nie naładujemy go powyżej 85%?

    Może w takim razie zrobić tak, jak piszą na zaprzyjaźnionym forum i podpiąć się bezpośrednio pod klemę, z pominięciem IBS'u?
    https://www.giuliaforums.com/threads...-37674&slide=1

    I tak przy okazji, czytając ten wątek widziałem, że nie tylko ja mam problem z ładowaniem akumulatora - brak gniazdka w garażu podziemnym.
    Szukałem różnych rozwiązań, idąc przede wszystkim w kierunku podłączenia prostownika do akumulatorowej stacji ładowania.
    Po dłuższych poszukiwaniach okazało się jednak, że na rynku jest ładowarka z wbudowanym akumulatorem - Cetek CS Free. Dopiero ją odebrałem, więc na razie trudno powiedzieć, jak się sprawuje.

  8. #208
    Użytkownik Świeżak Avatar shpuncik
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    145 Boxer; 145 JTD Edizione Sportiva
    Postów
    226

    Domyślnie

    IBS reguluje ladowanie akumulatora przy pomocy alternatora. za pomoca prostownika mozesz naladowac aku chocz i do 100%. ladujesz nie odlaczajac IBS aby kalkulowal ladowanie.

  9. #209
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Cytat Napisał shpuncik Zobacz post
    IBS reguluje ladowanie akumulatora przy pomocy alternatora. za pomoca prostownika mozesz naladowac aku chocz i do 100%. ladujesz nie odlaczajac IBS aby kalkulowal ladowanie.
    OK. Dziękuję za info!

  10. #210
    ViP Rowerzysta Avatar tom993
    Dołączył
    03 2008
    Auto
    155 V6
    Postów
    276

    Domyślnie

    W piątek blackout dopadł nasze Stelvio MY21. Można wykluczyć bezkluczykowy dostęp bo od nowości wyłączony. Auto dzień wcześniej nie wykazywało żadnego problemu, S&S działał (mimo, że odruchowo jest zawsze wyłączany. Rano jedyne co się świeciło do czerwony wykrzyknik na desce i oświetlenie wnętrza (zdążyłem zapakować małego do fotelika bo niczego nie podejrzewałem). Auto stoi w garażu (+15C), na noc nie było zamknięte... Naciśnięcie guzika startu spowodowało ... nic...
    Aku pokazało 5.8V... Samochód ma przejechane niecałe 10 tys km.
    Aku naładowane prostownikiem niby działa... Alfa Connect oczywiście niczego nie zgłosił i auto w super formie... nie wiem po co ta usługa... Zobaczymy co na to ASO...
    AR 156 1.8 TS LPG -> AR 159 Sportwagon 1.9 JTDm Ti -> BMW 520xD

Podobne wątki

  1. [MiTo] Akumulator S&S
    Utworzone przez nightfly w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-12-2017, 14:58
  2. Akumulator
    Utworzone przez aro_1977 w dziale 156
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 18:11
  3. akumulator do 1.9 JTD 8v
    Utworzone przez Ceasar07 w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 12-12-2011, 20:28
  4. akumulator-alarm-akumulator...
    Utworzone przez luj666 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-06-2011, 13:28
  5. [145] Akumulator
    Utworzone przez Marcinl80 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-01-2011, 14:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory