Strona 4 z 24 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 236

Temat: Zakup nowego Stelvio i ... slaba oferta handlowcow jakby brak checi sprzedazy

  1. #31
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał uTvo0 Zobacz post
    Mam inne zdanie. Sprzedaż w Warszawie, tutaj sytuacja jest chyba dosyć wyjątkowa akurat, bo Pan Marek z Carserwis zmienia robotę. A nie od dziś było wiadomo, że to czołowy sprzedawca AR.
    Co do obsługi później, to ja jestem pozytywnie zaskoczony póki co. Miałem awarię w zeszłym tygodniu.. to wszystko przeszło sprawnie i miło. Miałem telefony podsumowujące z Mediolanu i z samego Carserwisu. Dbają więc o jakość i compliance. Z Giuliettą nie miałem takich doświadczeń (swoją drogą nie stała w serwisie poza przeglądami).

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
    Co się stało? Jakaś poważniejsza awaria?

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  2. #32
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    No to ja lepiej zrobilem na Karkonoskiej we Wrocku. Powiedzialem ile mam kasy i, ze interesuje mnie AR Giulietta Veloce albo Giulia ze stoku jesli byliby w stanie sprzedac w podobnej cenie jakas demowke jesli oczywiscie by mi odpowiadala wersja auta (nie mowie tutaj o najlepszych wypasach rzecz jasna ale o naprzyklad stokowa Super z przebiegiem dajmy na to 6 tys km. Zostawilem swoj numer telefonu.

    I nic.

    W domu jeszcze zrobiem tak, ze znalazlem Giulie czerwona 2016 z przebiegiem 4400km w wersji Super, ktora byla wyceniona na 134 tys zl. Zadzwonilem w tej sprawie do Alfy , ze mam tyle i tyle kasy jesli byliby w stanie spuscic do tej ceny samochod to biore lub jesli mieliby gdzies na stoku Giulie za podobne pieniazki to chetnie sie zainteresuje.

    I nic.

    Znalazlem swoje auto sam. Pojechalem do Krakowa zobaczyc z ogloszenia auto demo. Zaplacilem mniej niz planowalem.
    Ja takiemu mi to sprzedalbym auto , nikt kompletnie sie nie interesowal moja kasa, niezwykle

    Czasami mam wrazenie, ze sprzedawcy w Alfie nie sa na tyle zwiazani z marka zeby ja reklamowac. Nawet jeden to mnie zniechecal ale to juz pozostawiam bez komentarza i widze, ze juz na Karkonoskiej nie pracuje.

    Jak poszedlem do Audi to koles chcial mi wcisnac RS3 za 340 tys zl. a ja tylko tam poszedlem zobaczyc sobie auta. Ciekawe ile Alfa traci klientow przez takie postepowanie.
    Ostatnio edytowane przez fan ; 26-09-2018 o 18:38

  3. #33
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał fan Zobacz post
    No to ja lepiej zrobilem na Karkonoskiej we Wrocku. Powiedzialem ile mam kasy i, ze interesuje mnie AR Giulietta Veloce albo Giulia ze stoku jesli byliby w stanie sprzedac w podobnej cenie jakas demowke jesli oczywiscie by mi odpowiadala wersja auta (nie mowie tutaj o najlepszych wypasach rzecz jasna ale o naprzyklad stokowa Super z przebiegiem dajmy na to 6 tys km. Zostawilem swoj numer telefonu.

    I nic.

    W domu jeszcze zrobiem tak, ze znalazlem Giulie czerwona 2016 z przebiegiem 4400km w wersji Super, ktora byla wyceniona na 134 tys zl. Zadzwonilem w tej sprawie do Alfy , ze mam tyle i tyle kasy jesli byliby w stanie spuscic do tej ceny samochod to biore lub jesli mieliby gdzies na stoku Giulie za podobne pieniazki to chetnie sie zainteresuje.

    I nic.

    Znalazlem swoje auto sam. Pojechalem do Krakowa zobaczyc z ogloszenia auto demo. Zaplacilem mniej niz planowalem.
    Ja takiemu mi to sprzedalbym auto , nikt kompletnie sie nie interesowal moja kasa, niezwykle

    Czasami mam wrazenie, ze sprzedawcy w Alfie nie sa na tyle zwiazani z marka zeby ja reklamowac. Nawet jeden to mnie zniechecal ale to juz pozostawiam bez komentarza i widze, ze juz na Karkonoskiej nie pracuje.

    Jak poszedlem do Audi to koles chcial mi wcisnac RS3 za 340 tys zl. a ja tylko tam poszedlem zobaczyc sobie auta. Ciekawe ile Alfa traci klientow przez takie postepowanie.
    Już się przerazilem ze jesteś pierwszym zadowolonym z zakupu w salonie Alfy ADF we wrocku Ja też tam chcialem kupic ale serio innego sie traktowania spodziewałem no ale może sprzedający wątpil ze to auto Jestem w stanie kupic

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  4. #34
    Użytkownik Rowerzysta Avatar moosiak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia
    Postów
    253

    Domyślnie

    Ja mam identyczne doświadzcenia z ADF, dwa razy byłem u jakiegoś młodego gościa, zdecydowanie niezainteresowanego sprzedażą od 2 miesięcy wysyła mi oferte. Miesiąć temu przyszedłem się przypomnieć. I w ten sposób skońćzyłem z alfą z opola.

  5. #35
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    Giulietta 1.4 TCT (2015), Stelvio FE
    Postów
    35

    Domyślnie

    właśnie oglądam swoje Stelvio w garażu, ale mam fatalne zdanie o dilerach, nie tylko Alfy.
    Auto trzeba było kupić na gwałt, bo debilne prawo wchodzi, więc się spieszyłem.
    Ganinex Katowice - nie mają Stelvio nawet do podotykania.
    Zasada Kraków - miła Pani Stelvia pokazała, ale w sobotę nie ma jazd, nie ma handlowców
    Oferty Otomoto: -zejdzie Pani do 180k? -nie.- OK. Koniec rozmowy, brak innych propozycji, brak czegokolwiek.
    Cena w Warszawie uzgodniona, ale felgi nie są z wersji Super. Czekam na kontakt czy coś wyjaśniono. Cisza.
    Pani Pamela nie wie co stoi przed nią w salonie. Poproszę kalkulację leasingu. Leci mailem chyba przez Wyspy Salomona, bo nie widziałem jej od miesiąca.
    itp itd
    Ale z to wszedłem na chwilę do Opla. Taka fajna insignia. - Jaka jest pojemność bagażnika kombi? -eeee, sprawdzam (nie podał mi jej w końcu). -Jaka moc -eee. Jedyny ważny model opla, a handlowiec nie ma pojęcia....
    No i Mazda - tu pozytywnie - jazda od ręki, dużo do pooglądania, jazda CX-5 z jakimś ziomkiem, który nie był handlowcem ale wiedział wszystko, zwierzył się z problemów z lusterkami, znał na pamięć cyferki, dał posłuchać przy wyższej prędkości - tip top. Tylko że na kontakt z handlowcem, który miał przygotować ofertę stocku przestałem czekać po tygodniu.
    Jedynie gość z BMW telefonicznie był miły, chętny, pomocny, szybki i sprawny. No ale cena mnie jednak odrzuciła.

  6. #36
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Poznań i okolice
    Auto
    Jeszcze nie Alfa i już chyba też nie :(
    Postów
    64

    Domyślnie

    Chciałem wziąć Stelvio w tym roku, ze względu właśnie na przepisy, ale chyba przejdzie wersja mniej bijąca po kieszeni, więc nie mam ciśnienia.
    Nie rozumiem tego, w Alfie muszę się zaginać żeby mi ten samochód sprzedali, a i tak mają klienta w nosie. A siedzą ze stokiem jeszcze z 2016...

  7. #37
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Zaporożec 968, Giulia
    Postów
    252

    Domyślnie

    Ja mam identyczne doświadzcenia z ADF, dwa razy byłem u jakiegoś młodego gościa, zdecydowanie niezainteresowanego sprzedażą od 2 miesięcy wysyła mi oferte. Miesiąć temu przyszedłem się przypomnieć. I w ten sposób skońćzyłem z alfą z opola.
    Ha ha , jakbym to ja napisał, identyko. W ten sposób ADF nie sprzedał dwóch Giulii . Muszą sprzedawać tych Alf na pęczki,że ich stać na takie olewanie klientów. Niech zgadnę ten handlowiec to może Pan Mateusz?

  8. #38
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    To jest jednak patologia salonów AR i sterowania tym przez FCA - start nowego modelu zaczęli od demówek bieda wersji w dizlu z manualną skrzynią. Połowa potencjalnych klientów (jak nie więcej) pewnie już wtedy poszła gdzie indziej.
    Sprzedają się jak na lekarstwo - sprzedaż na terenie kraju rzędu 15 sztuk miesięcznie to jest żart jednak. Ale jak poszedłem do salonu, to oczywiście "panie, one na pniu schodzą, te co tu stoją to już wszystkie sprzedane, z walizkami pieniędzy po nie przychodzą żeby tylko im je sprzedać". Tylko że stoją 3 Giulie w środku w salonie plus jeszcze 3-4 na placu, do tego jeżdżą 2 jako demo. Dlatego nie za bardzo chcą słyszeć o braniu nowego auta z produkcji, skoro na placu im stoją 4 sztuki z 2016 roku, których nikt nie chce. W sumie mają w salonie na stanie połowę miesięcznej sprzedaży w skali całego kraju i wbrew ich zaklęciom, klienci się nie zabijają żeby je kupić. I też tak miałem, że rozmawiam z handlowcem dziś a jutro go już nie ma.
    I dlatego niestety mając w moim mieście 3 salony AR, trzeba wiedzieć, że tylko jeden z nich jako tako działa, a tak naprawdę dobrze to działają ze 3 w całym kraju, bo konkretnym handlowcom "się chce".
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  9. #39
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Jak jest dobry sprzedawca to sprzeda nawet na odległość gościowi siedzącemu we Wloszech. Na koniec dostanie maila z podziękowaniem za cierpliwość (40 wymienionych maili z pytaniami) i info ze klient wolał dopłacić te 2 kafle za taką obsługę. Sa jeszcze tacy co im sie chce Niestety to rzadkość
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  10. #40
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    To może jakiś wątek z referencjami dla sprzedawców i konkretnych salonów zrobimy

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-12-2015, 16:52
  2. Zakup nowego termostaty !
    Utworzone przez Poaland w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-01-2014, 20:19
  3. Zakup nowego samochodu: GT czy 159
    Utworzone przez m.stank2 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 08-10-2013, 18:51
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-06-2013, 15:50
  5. JTD okresowo brak mocy jakby chodził na 3 gary
    Utworzone przez ervin w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 20:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory