Strona 14 z 24 PierwszyPierwszy ... 4567891011121314151617181920212223 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 236

Temat: Zakup nowego Stelvio i ... slaba oferta handlowcow jakby brak checi sprzedazy

  1. #131
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michalwawa Zobacz post
    Ja nie twierdze ze to marka premium, ja po prostu twierdze ze to bardzo dobrze prowadzący się samochód, ze świetnymi osiągami, wystarczająco wyposażony w doskonałej cenie. ... nie interesuje mnie metka, tylko Design, silnik i parametry jazdy

    Popieram, nie dajmy się zwariować. Nawet jak masz już to premium , to zawsze będzie jeszcze jakieś bardziej premium (i to bez wysiłku).

    Alfami jeżdżę dla jakości prowadzenia, przyjemności z jazdy, wyglądu i dla jej historii. Kiedyś, kiedy miałem zdecydowanie więcej czasu, również dla wyjątkowych ludzi, który również mieli Alfy (nie wiem jak dziś). Jeśli to co oferuje dany model w tym zakresie skleja mi się z ceną auta - mnie to wystarcza.

    A co do pytania - czy Alfa jest samochodem premium - chciałaby być ale z kilku powodów pozatechnicznych jeszcze nie jest. Powiem więcej, nie wszystkie modele "marek premium" są premium.
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  2. #132
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz-dark Zobacz post
    1. jak nie możesz domówić "bajerów" to auto nie jest w segmencie PREMIUM
    I tu jest pies pogrzebany. Sprzedawca wmawia mi pierdoły, których nie potrzebuję i które są warte 1/10 proponowanej ceny, a ja mam się cieszyć, że mam coś PREMIUM. Metody domokrążców, telesprzedawców czy Mango. Traktują klientów jak ameby. "Proponuję jeszcze ten, ten i ten dodatek to tylko kosztuje tyle i tyle, to żadne pieniądze". Jeżeli to żadne pieniądze, to dlaczego nie da rabatu w tej wysokości?
    PREMIUM wg mnie to sposób traktowania klienta, przed i po sprzedaży. Dobre auto to tylko dodatek. Kiedy ostatnio szukałem auta (rok temu), to tylko w marce wyjątkowo nie będącej marką PREMIUM (Citroen - i to w kilku salonach) czułem się tak jak powinienem. Żądnej nachalności ale i braku zainteresowania. Zaproponowano kawę, herbatę, nawet zauważono, ze z dzieckiem przyjechaliśmy. Można - można!
    Nawet kupując ziemniaki idę do sklepu, gdzie jest miła obsługa. Ziemniak jak ziemniak ale nie muszę oglądać uciągniętego sprzedawcy w innym sklepie.
    Wracając do wątku. Czy Alfa jest marką PREMIUM. Wg mnie tak. Tyle, że tutaj PREMIUM nie oznacza mnóstwa niepotrzebnych opcji (najczęściej kupowanych "dla miecia", bo przecież nie do używania). PREMIUM w tym przypadku to design, prowadzenie, historię, jakość wykonania, niezawodność (tak nie pomyliłem się). Mam wrażenie,ze niestety nie wszyscy sprzedawcy tego nie pojmują...
    Tak dla porównania. Czy Harley-Davidson jest marką premium? Przecież nie są najlepsze, najszybsze, najlepiej wykonane, najlepiej wyposażone....
    l

  3. #133
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał kutulu Zobacz post
    że płaciłem za rewelacyjne osiągi a nie za bajery warte w sumie 100 euro na Aliexpresie.
    To niech to dadzą w opcji Ja chętnie dam 200euro nawet
    Cytat Napisał Łukasz-dark Zobacz post
    2. jak cię interesują tylko osiągi to patrz w segment sportowych aut a nie na auta PREMIUM - m3,RS3,AMG GT, GTR,
    Hehe dokładnie. Dla osiągów to się kupuje segment G. Tam czasem nie ma klimy i radia

    Cytat Napisał jacool.n Zobacz post
    I tu jest pies pogrzebany. Sprzedawca wmawia mi pierdoły, których nie potrzebuję i które są warte 1/10 proponowanej ceny, a ja mam się cieszyć, że mam coś PREMIUM.
    Wystarczy powiedzieć, że nie chcesz i już. Są jednak tacy co chcą i pójdą do marki która im to da. Najważniejsza jest możliwość wyboru.

    Cytat Napisał jacool.n Zobacz post
    Tak dla porównania. Czy Harley-Davidson jest marką premium? Przecież nie są najlepsze, najszybsze, najlepiej wykonane, najlepiej wyposażone....
    To czy Alfa Romeo jest marką premium? Przecież nie jest najlepsza, najszybsza, najlepiej wykonana, najlepiej wyposażona ... obsługa klienta przed sprzedażą, obsługa klienta po sprzedaży, serwis? To jest czy nie jest?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał jacool.n Zobacz post
    PREMIUM w tym przypadku to design
    Czyli jest po prostu marką ładną a nie premium
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  4. #134
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    PREMIUM w tym przypadku to design



    Czyli jest po prostu marką ładną a nie premium

    Nie manipuluj moim wpisem bo zmieniasz jego sens:

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    ... PREMIUM w tym przypadku to design, prowadzenie, historię, jakość wykonania, niezawodność ...
    Wg mnie m.in. wszystkie wymienione elementy wpływają na PREMIUM, w różnych markach, w różnych proporcjach. Jeżeli nie to dlaczego trójka z Niemiec należy do premium. Tylko dlatego, ze jest niezawodna? Toyota zostawia ich w tyle. Dlatego, ze jest trwała? Znowu Toyota zostawia ich w tyle. Bo są ładne. Alfa Zostawia ich w tyle. Są szybkie, mocne. OK są. Ale jest wiele innych równie mocnych i szybkich aut.

  5. #135
    Użytkownik Rowerzysta Avatar moosiak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia
    Postów
    253

    Domyślnie

    Jako że na forum alfy mamy mnóstwo ekspertów od premium więc zapytam. Czy zakup gołego Audi A6 z 2.0 tdi o mocy 150 koni jest premium - napęd na przód za 220k? Albo zakup gołego BMW 518d za 200k? Czy w ogóle oznaczenie 518d jest premium czy premium liczymy dopiero od 530d? Jaki wpływ na premium ma jakość kawy podawanej w salonie samochodowym?
    Czy bardziej premium jest bogato wyposażony samochód z lipnym silnikiem, czy słabo wyposażony samochód z dobrym silnikiem?

    - - - Updated - - -

    No i najważniejsze pytanie, które jeszcze nie padło. Co jest bardziej premium - Giulia czy Stelvio?

  6. #136
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Ani jedno ani drugie To bardzo dobra klasa srednia

    Co innego marka a co innego model. Jest osobny watek o premium Zapraszam do studiowania bo tam juz praktycznie wszystko zostalo powiedziane i nawet jest ankieta
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  7. #137
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    F80
    Postów
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał moosiak Zobacz post
    Jako że na forum alfy mamy mnóstwo ekspertów od premium więc zapytam. Czy zakup gołego Audi A6 z 2.0 tdi o mocy 150 koni jest premium - napęd na przód za 220k? Albo zakup gołego BMW 518d za 200k? Czy w ogóle oznaczenie 518d jest premium czy premium liczymy dopiero od 530d? Jaki wpływ na premium ma jakość kawy podawanej w salonie samochodowym?
    Czy bardziej premium jest bogato wyposażony samochód z lipnym silnikiem, czy słabo wyposażony samochód z dobrym silnikiem?

    - - - Updated - - -
    wiem ze pytanie jest prowokacyjne, bo też i ciężko zdefiniować co jest premium. Ale mam taką propozycję, pójdź do salonu audi, i poproś żeby pokazali Ci nowe A6, wewnątrz, z dowolnym silnikiem. Ta dbałość o każdy detal, to jest dla mnie coś co wyróżnia auta "lepsze" od zwyczajnych. Wnętrze mojego służbowego avensisa jest przyzwoicie zbudowane i wyposażone. Jest wystarczające. Ale nie ma żadnych ambicji żeby zaoferować coś więcej ponadto co potrzebne. Z Alfą jest tak ze jej napęd, zawieszenie, czy takie szczegóły jak karbonowy wał, czy nawet te duże łopatki z aluminium mówią to jest coś więcej niż standard, łopatki mogłyby być plastikowe (jak w moim prywatnym audi RS5), a wał ze stali, i nadal by to spełniało swoją rolę. Stąd wydaje mi się że Alfa w nowym wcieleniu chce być marką premium. Nie nadąża za tym wnętrze i elektronika, które są ok, ale nic ponadto. Salony i obsługa w nich to osobny temat, najgorsze ze wydaje mi się ze taka jest polityka koncernu, że teraz się liczy Jeep, może jeszcze Fiat, a Alfa to taki dodatek dla dziwaków. Dlaczego na przykład nie ma suva mniejszego niż stelvio? Dlaczego nie ma mini suva na bazie 500x/Renegade. DLaczego nie ma Dużej terenówki? Następcy Mito? Przecież FCA ma bazę dla tych aut, czemu nie moze pójść jak VW gdzie każdy model idzie w 4 wersjach budżetowa Skoda, "sportowy" Seat, Standardowy VW i premium Audi? Nie rozumiem tej polityki

  8. #138
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    Stelvio 280KM
    Postów
    198

    Domyślnie

    W moim odczuciu i dla moich potrzeb, klienta, który odszedł od Audi do Alfy, samochód jest jak najbardziej premium. Gorzej z otoczką i obsługą. Dzisiaj zostałem rozłożony na łopatki.
    Samochód w abonamencie Alfa Romeo, do wymiany kratka w zderzaku i kalibracja radaru. Dostaje wiadomość o treści:

    Naprawą pojazdu ALFA ROMEO STELVIO, nr rej.XXXXX zajmie się serwis:Renault Retail Group Warszawa Sp. z o.o.

    Serwisy ASO Alfa Romeo nie mają autoryzacji do napraw w ramach Alfa abonament.

  9. #139
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał krist Zobacz post
    .... najgorsze ze wydaje mi się ze taka jest polityka koncernu, że teraz się liczy Jeep, może jeszcze Fiat, a Alfa to taki dodatek dla dziwaków. Dlaczego na przykład nie ma suva mniejszego niż stelvio? Dlaczego nie ma mini suva na bazie 500x/Renegade. DLaczego nie ma Dużej terenówki? Następcy Mito? Przecież FCA ma bazę dla tych aut, czemu nie moze pójść jak VW gdzie każdy model idzie w 4 wersjach budżetowa Skoda, "sportowy" Seat, Standardowy VW i premium Audi? Nie rozumiem tej polityki
    Chyba nikt jej nie rozumie, ale to już od wielu lat tak jest.
    Dla przykładu SUV Kamal, który wyprzedzał wiele innych (większość) marek ... i został prototypem. Duettotanta, która gdyby weszła do produkcji w takiej wersji jak prototyp, była by hitem światowym - a na pewno w USA i Japonii, itd itd. Nawet jak zapowiadają jakieś modele, to później nie realizują tych planów. Prawda jest taka, że dla koncernów BMW, Mercedes , Audi marka Alfa Romeo z bardzo wielu względów nie jest żadnym rywalem w sensie biznesowym, bo czy rywalem dla słonia może być mysz? Dlatego to jaka jest Alfa jest "zasługą" szefów Fiata/FCA, obawiam się czy nowy szef z USA w ogóle jakkolwiek rozumie tę markę i uważa ją za potrzebną.
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  10. #140
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Skierniewice
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 2.5 V6 2000r., jest Giulietta QV, jest Stelvio 280 KM
    Postów
    360

    Domyślnie

    Jako że, moderator usunął mój wpis w poprzednim temacie piszę w innym. Teraz powinno być ok. Zastanawiam się nad kupnem Stelvio i korzystając ze zbliżającej się nocy cudów dostałem ofertę na zakup tego auta- oferta na Giulię, bo moje pierwsze zapytanie dotyczyło wspomnianego w linku modelu i na taki model dostałem ofertę https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#5cc47e3de7 w lesaingu. Wpłata własna 45%, wykup 1%, przy okresie leasingu 60 miesięcy leasing wychodzi 105,66% -rata miesięczna 1372,81 netto, a przy okresie 36 miesięcy leasing 103,76% a rata 2240,80 netto. Oferta Alior Bank. Jednak jak byłem w salonie-niestety sobota to i mało co można było zobaczyć bardziej przekonałem się do Stelvio i z informacji przekazanych mi przez sprzedawcę oferta leasingu na Stelvio w tej konfiguracji https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#96cd9be051 będzie praktycznie taka sama. Co sądzicie o samej ofercie i o autach, szczególnie o Stelvio z ogłoszenia. Warto się nad tą ceną i tym autem zastanowić? Czego oczekuję od auta. Mając Giuliettę QV brakuje w środku trochę przestrzeni i Giulia tej przestrzeni nie bardzo da. Szczególnie bagażnik. Osiągi aut są porównywalne i dla mnie wystarczające. Fajnie jakby auto miało te nowe systemy wspomagające jazdę. W tych ofertach brakuje mi tempomatu adaptacyjnego. Można go później dołożyć? Czekam na opinie co do oferty i samych aut

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-12-2015, 16:52
  2. Zakup nowego termostaty !
    Utworzone przez Poaland w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-01-2014, 20:19
  3. Zakup nowego samochodu: GT czy 159
    Utworzone przez m.stank2 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 08-10-2013, 18:51
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-06-2013, 15:50
  5. JTD okresowo brak mocy jakby chodził na 3 gary
    Utworzone przez ervin w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 20:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory