Strona 18 z 24 PierwszyPierwszy ... 89101112131415161718192021222324 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 236

Temat: Zakup nowego Stelvio i ... slaba oferta handlowcow jakby brak checi sprzedazy

  1. #171
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Ok, jeśli za granica to ok.

  2. #172
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    F80
    Postów
    118

    Domyślnie

    to jaki problem kupić Stelvio na granicą? nie płacąc akcyzy, i jeszcze na przykład w DE vat teraz tylko 16 % i do odzyskania jeśli na firmę. Jeśli tam pracujesz i przebywasz na codzień to nie widzę sensu kombinowania. Po tyhc 2-3 latach wracajac do Polski tak czy inaczej zapłacisz podatek. I szczerze to ja bym ci też auta nie sprzedał, na miejscu FCA zysk dla nich żaden , a zawsze jest ryzyko że skarbówka zmieni zdanie za 5 lat, i wtedy to oni będą ten vat czy akcyze płacić

  3. #173
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawelek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB
    Postów
    264

    Domyślnie

    Cytat Napisał krist Zobacz post
    nie płacąc akcyzy,
    Akurat w PL nie jest tak źle z akcyzą... Fakt, pow 2l jest skokowy wzrost i może zaczynać się w niektórych krajach (np DE) opłacać coś kombinować. No i połówkowy vat/koszt też słabo wygląda. Ale nie liczyłbym na to, że inne kraje nie mają swojego Vateusza i patrzą przychylnym okiem na obcokrajowców omijających ich ulubione niskie (ale liczne) podatki. Np zwykła policja, jeśli auto jest firmowe, pyta gdzie się jedzie i bardzo niedobrze jest odwozić właśnie dziecko do szkoły czy żonę na zakupy...

  4. #174
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    test
    Postów
    17

    Domyślnie

    Może ktoś wie czy na auta stockowe też można wywalczyć rabaty? Te stockowe na stronie alfy już są po rabatach. Zastanawiam sie czy jeszcze można coś ugryźć. Jak tak to szacunkowo ile %?

  5. #175
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 Jtdm
    Postów
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał dageki Zobacz post
    Może ktoś wie czy na auta stockowe też można wywalczyć rabaty? Te stockowe na stronie alfy już są po rabatach. Zastanawiam sie czy jeszcze można coś ugryźć. Jak tak to szacunkowo ile %?
    Na moją Giulię z 2019 urwałem w sierpniu dodatkowe 4k. Na koniec miałem 25% rabatu do ceny katalogowej.

  6. #176
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    277

    Domyślnie

    Cytat Napisał mdymel Zobacz post
    Na koniec miałem 25% rabatu do ceny katalogowej.
    to byłeś lepszy ode mnie. Ja też w Szczecinie, ale tylko 23%. No ale to był kwiecień.

  7. #177
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Myszkin
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    służbowe
    Postów
    418

    Domyślnie

    Alfa ma niestety ŻENUJĄCĄ ofertę i piszę to jako fan marki. Poniżej przykład z życia - dotyczy co prawda Giulii, ale ze Stelvio jest to samo. Otóż jestem odpowiedzialny m.in. za sprawy flotowe w jednej z firm farmaceutycznych. Jako że sam zbliżam się do momentu wymiany mojego własnego auta służbowego to wysłałem zapytanie do jednej ze współpracujących z nami firm leasingowych prośbę o wycenę:

    1) Audi A4 2.0 TSI 150 KM, manual - wersja bazowa, cena wyjściowa 134 400 PLN brutto
    2) AR Giulia 2.0 200 KM, automat - wesja bazowa (Business), cena wyjściowa 139 900 PLN brutto

    Warunki leasingu dla obu aut takie same: tzn leasing na 4 lata, przebieg całkowity 100 000 km itd.

    Po kilku dniach od dealerów spłynęły oferty, z firmy leasingowej przysłali oczywiście ofertę dealera, który zaproponował firmie leasingowej najniższą cenę na dane auto.

    1) dealer Audi dodał od siebie za free pakiety wyposażenia (min. pakiety Comfort, Technology) o łącznej wartości kilkunasty tysięcy PLN. Oprócz tego do ceny wyjściowej zaproponował rabat w wysokości 29 000 PLN. Efekt: miesięczna stawka leasingu to 1 760 PLN za A4.

    2) dealer AR nie dodał os siebie NIC. Zaproponował rabat w wysokoścki 8 500 PLN. Efekt: miesięczna stawka leasingu to 2 370 PLN za Giulię.

    Żeby było jasne - ja nie ma pretensji o to, że Alfa jest droższa (w końcu tu automat i moc 200 KM vs manual i 150 KM). Ale brak kompletnie żadnej polityki flotowej powoduje, że nawet takie osoby jak ja nie mają wyjścia - nie mam szans u szefa tłumacząc mu, że zapłacimy o 50% większą stawkę leasingową za Alfę vs Audi. 10-15% różnicy byłoby jeszcze ok, ale 50% to jest przepaść. Dramat.
    "Alfa Romeo ma wszystko, czego potrzebuje: rzesze rozmontowanych emocjonalnie fanów..."

    "Od takiej marki jak Alfa Romeo oczekujemy wysmakowanych detali, które zamieniają zwykłą czynność prowadzenia samochodu w celebrację kontroli nad maszyną"

  8. #178
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    To tylko przyklad jakim plebskim autem jest to A4

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  9. #179
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    277

    Domyślnie

    zapytaj się innego dealera, dobre wyjściowe oferty miał Torino bodajże z Lublina, u nas Gezet jest drogi na początku, ale jak dostał cenę auta o podobnej konfiguracji z Polski to od razu zjechał z ceną

  10. #180
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myszkin Zobacz post
    Żeby było jasne - ja nie ma pretensji o to, że Alfa jest droższa (w końcu tu automat i moc 200 KM vs manual i 150 KM). Ale brak kompletnie żadnej polityki flotowej powoduje, że nawet takie osoby jak ja nie mają wyjścia - nie mam szans u szefa tłumacząc mu, że zapłacimy o 50% większą stawkę leasingową za Alfę vs Audi. 10-15% różnicy byłoby jeszcze ok, ale 50% to jest przepaść. Dramat.
    A czego się spodziewałeś zestawiając ze sobą dwa nieporównywalny auta? Mogłeś jeszcze poprosić o ofertę na Tipo
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-12-2015, 16:52
  2. Zakup nowego termostaty !
    Utworzone przez Poaland w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-01-2014, 20:19
  3. Zakup nowego samochodu: GT czy 159
    Utworzone przez m.stank2 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 08-10-2013, 18:51
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-06-2013, 15:50
  5. JTD okresowo brak mocy jakby chodził na 3 gary
    Utworzone przez ervin w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 20:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory