Strona 20 z 24 PierwszyPierwszy ... 101112131415161718192021222324 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 236

Temat: Zakup nowego Stelvio i ... slaba oferta handlowcow jakby brak checi sprzedazy

  1. #191
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    PO
    Auto
    Alfa Romeo powered by @sdero - była/ Obecnie Volvo V60 CC T5 AWD
    Postów
    1,128

    Domyślnie

    Ok, wiec zobacz. Dostałeś prawie 25% rabatu w Alfie za auto segmentu wyżej od Volvo, w którym dostałeś prawie 18% rabatu. 18% za auto wyjściowa tańsze o około 25 tys. )) wiec patrząc na proporcje, wcale nie uważam ze dostałeś złą ofertę w Volvo. )
    Zerknij na XC60. U mnie wychodziła duza różnica w wartości rezydualnej i tym samym różnica w racie była naprawdę znaczna.

  2. #192
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Cytat Napisał mdymel Zobacz post
    Na moją Giulię z 2019 urwałem w sierpniu dodatkowe 4k. Na koniec miałem 25% rabatu do ceny katalogowej.
    Cytat Napisał wip Zobacz post
    to byłeś lepszy ode mnie. Ja też w Szczecinie, ale tylko 23%. No ale to był kwiecień.
    Ja na przełomie marzec/kwiecień zamawiałem Stelvio Veloce MY2020 do produkcji (konfigurowane pod siebie), wynegocjowałem rabat 24%. Odebrane na początku września.

    Więc mając na uwadze doświadczenia [MENTION=27546]mdymel[/MENTION], [MENTION=86465]wip[/MENTION], i moje chyba z tym wsparciem rabatowym nie jest tak źle...

    Zauważyłem, też że w AR podobnie jak BMW, MB czy Volvo, im bogatsza wersja tym większy rabat można uzyskać. Na podstawowe wersje, te rabaty wszędzie są symboliczne i AR jakoś szczególnie od tej polityki nie odstaje.

    Zatem ten kto rzeczywiście chce kupić nową Alfę, jest w stanie znaleźć dobrą ofertę, tylko trzeba jej szukać w salonach a nie na forum .

  3. #193
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stacho Zobacz post
    Więc mając na uwadze doświadczenia @mdymel, @wip, i moje chyba z tym wsparciem rabatowym nie jest tak źle...
    Nie jest źle. Ale powtórzę to co przewinęło się już wielokrotnie - im więcej pakietów, opcji tym większy rabat. Kolega dostał średnią ofertą na Business. Ty masz Stelvio nabite pod dach za dwa razy tyle co ta jedna Giulia Business.

    A tak poza tym, to problem z wersją Business jest taki, że to ofert specjalizowana i sama w sobie jest już tańsza od tego co oferuje wyposażeniem. Z tego względu na Business nie było mowy o rabatach jeszcze jakiś czas temu. Teraz chyba jest inaczej i coś tam można urwać.

  4. #194
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    test
    Postów
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał marti Zobacz post
    ... w Alfie za auto segmentu wyżej od Volvo...
    Za wąski w uszach jestem ale czy faktycznie Alfa jest segment wyżej od Volvo? Chciałbym usłyszeć argumenty

  5. #195
    Użytkownik Świeżak Avatar plxeper
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Stelvio MY2020 2.0 200 - jest, AR 159 1.9 JTS- była;
    Postów
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    A tak poza tym, to problem z wersją Business jest taki, że to ofert specjalizowana i sama w sobie jest już tańsza od tego co oferuje wyposażeniem. Z tego względu na Business nie było mowy o rabatach jeszcze jakiś czas temu. Teraz chyba jest inaczej i coś tam można urwać.
    Dokładnie. Właściwie to może nie tyle rabat co po prostu bardziej rozgarnięte salony dorzucą coś do wyposażenia od siebie bez czego puścić na rynek samochód tej klasy nie przystoi. Patrz np. brak przednich czujników parkowania
    Poza tym moim zdaniem np. Stelvio w wersji business za 130k netto to dobra oferta. W standardzie ma praktycznie wszystko to, czego tak naprawdę potrzeba - a najważniejsza to przyjemność z jazdy.

    Natomiast jak ktoś nie ma parcia na Alfę to pewnie weźmie Volvo x60 albo Mazdę cx5 i pewnie taniej z lepszym wyposażeniem znajdzie.

  6. #196
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Giulietta, Stelvio
    Postów
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał marti Zobacz post
    Ok, wiec zobacz. Dostałeś prawie 25% rabatu w Alfie za auto segmentu wyżej od Volvo, w którym dostałeś prawie 18% rabatu. 18% za auto wyjściowa tańsze o około 25 tys. )) wiec patrząc na proporcje, wcale nie uważam ze dostałeś złą ofertę w Volvo. )
    Zerknij na XC60. U mnie wychodziła duza różnica w wartości rezydualnej i tym samym różnica w racie była naprawdę znaczna.
    ALe jeśli finalna cena wszystkich 3 delikwentów wynosi około 150 tys i za Alfę płacę 2300 a za Volvo o segment niższe oraz Q5 ponad 3 tys. to przyznasz że w przeliczeniu na 3 lata proporcje są mocno zaburzone

  7. #197
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Myszkin
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    służbowe
    Postów
    418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    A czego się spodziewałeś zestawiając ze sobą dwa nieporównywalny auta? Mogłeś jeszcze poprosić o ofertę na Tipo
    Ale nieporównywalne bo ? Oba wymienione auta to sedany segmentu premium w podobnych widełkach cenowych ? Wg ciebie z czym miałem zestawić Giulię - z Bentleyem Bentyagą ?

    Zresztą, rynek bezlitośnie weryfikuje takie życzeniowe myślenie godne fanboya a cyferki są bezlitosne, poniżej sprzedaż przez pierwsze 6 m-cy 2020 w Europie:

    1 BMW 3-series 52.140
    ...
    3 Mercedes-Benz C-Class 39.151
    4 Audi A4 / S4 / RS4 37.152
    ...
    17 Alfa Romeo Giulia 3.236

    Oddanie fanów i świadomość wyjątkowości marki (design samochodów, własciwości jezdne etc) u niewielkiej grupy osób nie uratują marki.
    "Alfa Romeo ma wszystko, czego potrzebuje: rzesze rozmontowanych emocjonalnie fanów..."

    "Od takiej marki jak Alfa Romeo oczekujemy wysmakowanych detali, które zamieniają zwykłą czynność prowadzenia samochodu w celebrację kontroli nad maszyną"

  8. #198
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    test
    Postów
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myszkin Zobacz post
    Oddanie fanów i świadomość wyjątkowości marki (design samochodów, własciwości jezdne etc) u niewielkiej grupy osób nie uratują marki.
    Dobrze powiedziane, IMHO marka jest do uratowania ale muszą zaadresować 4 tematy:
    1. Postrzeganie marki jako awaryjniej - tutaj powinni pójść drogą KIA - jakies darmowe lub rozszerzanie gwarancji. To by pokazało że są bardzo pewni swoich modeli
    2. Zaadresowanie problemu cen ofertowych vs rzeczywistych - po co zabawa w rabaty 20-25%, ktoś kto patrzy na cennki bez zagłębiania się w specyfikę to się odbija i nie wraca. Niech obniżą o 15%-20% procent.
    3. Brak abonamentu dla "cywili", w audi bez problemu mogę dostać najem na osobę prywatną a alfie niestety nie.
    4. Sieć sprzedaży musi chcieć sprzedać samochód - obecnie wydaje się że klient jest dla nich tylko bólem głowy.

  9. #199
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    PO
    Auto
    Alfa Romeo powered by @sdero - była/ Obecnie Volvo V60 CC T5 AWD
    Postów
    1,128

    Domyślnie

    Cytat Napisał dageki Zobacz post
    Za wąski w uszach jestem ale czy faktycznie Alfa jest segment wyżej od Volvo? Chciałbym usłyszeć argumenty
    Czytaj ze zrozumieniem....... porównujemy Stelvio do XC40. A nie Alfe jako markę do marki Volvo.

  10. #200
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    PO
    Auto
    Alfa Romeo powered by @sdero - była/ Obecnie Volvo V60 CC T5 AWD
    Postów
    1,128

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jamal Zobacz post
    ALe jeśli finalna cena wszystkich 3 delikwentów wynosi około 150 tys i za Alfę płacę 2300 a za Volvo o segment niższe oraz Q5 ponad 3 tys. to przyznasz że w przeliczeniu na 3 lata proporcje są mocno zaburzone
    Dlatego napisałem. Porównaj XC60, a nie XC40, na który nie ma takich rabatów, oraz który ma inna politykę cenowa, diametralnie inna wartość rezydualna niż XC60. Jak dobrze pamiętam przy najmie to XC60 zrabatowany dla mnie z 225 tys na 186 tys kosztowal mniej miesięcznie niż XC40 za 170 tys. Fakt bylo to 1.5 roku temu (bo wtedy szukalem następcy V60 CC i sie mocno rozgladalem)
    O Audi sie nie wypowiem, bo Q5 sie nie interesowałem. Pamiętam tylko, ze w Vagu jest zasada taka: kwota netto raty to % kwoty brutto zakupu. Mowie o najmie. W leasingu mozna tez sensowne rabaty wyciągnąć.

    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-12-2015, 16:52
  2. Zakup nowego termostaty !
    Utworzone przez Poaland w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-01-2014, 20:19
  3. Zakup nowego samochodu: GT czy 159
    Utworzone przez m.stank2 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 08-10-2013, 18:51
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-06-2013, 15:50
  5. JTD okresowo brak mocy jakby chodził na 3 gary
    Utworzone przez ervin w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 20:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory