Strona 21 z 24 PierwszyPierwszy ... 1112131415161718192021222324 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 236

Temat: Zakup nowego Stelvio i ... slaba oferta handlowcow jakby brak checi sprzedazy

  1. #201
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myszkin Zobacz post
    Ale nieporównywalne bo ? Oba wymienione auta to sedany segmentu premium w podobnych widełkach cenowych ? Wg ciebie z czym miałem zestawić Giulię - z Bentleyem Bentyagą ?
    Skoro dla Ciebie nie ma żadnej różnicy, czy kupisz 150-konnego manuala, czy 200-konny automat ZF, to rzeczywiście należysz do tej grupy 90% gospodyń domowych, o których pisałem wcześniej. Bierz to Audi, ciesz się sedanem premium i nie zawracaj tu głowy fanboyom

    P.S. Rok temu na wersję Bussines nie dostałbyś żadnego rabatu (no może 500 zł), bo ta wersja zawiera już w cenniku rabat 20%. Chcesz porównywać ceny z Audi, to porównuj z 200-konnym automatem w Audi.
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 23-09-2020 o 14:23
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  2. #202
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Myszkin
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    służbowe
    Postów
    418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Skoro dla Ciebie nie ma żadnej różnicy, czy kupisz 150-konnego manuala, czy 200-konny automat ZF, to rzeczywiście należysz do tej grupy 90% gospodyń domowych, o których pisałem wcześniej. Bierz to Audi, ciesz się sedanem premium i nie zawracaj tu głowy fanboyom

    P.S. Rok temu na wersję Bussines nie dostałbyś żadnego rabatu (no może 500 zł), bo ta wersja zawiera już w cenniku rabat 20%. Chcesz porównywać ceny z Audi, to porównuj z 200-konnym automatem w Audi.
    Ty w ogóle czytasz posty osób, którym odpowiadasz, czy piszesz tak dla samego pisania ? Przecież napisałem WYRAŹNIE w moim wczorajszym poście, że porównujemy 200km w automacie do 150km w manualu i że gotowy byłbym na to, że Alfa w takim razie wychodzi 10-15% drożej. Ale nie o 50% !

    Chodzi mi o ten fragment, może tym razem przeczytasz:

    Żeby było jasne - ja nie ma pretensji o to, że Alfa jest droższa (w końcu tu automat i moc 200 KM vs manual i 150 KM). Ale brak kompletnie żadnej polityki flotowej powoduje, że nawet takie osoby jak ja nie mają wyjścia - nie mam szans u szefa tłumacząc mu, że zapłacimy o 50% większą stawkę leasingową za Alfę vs Audi. 10-15% różnicy byłoby jeszcze ok, ale 50% to jest przepaść. Dramat.
    Daj znać czy rozumiesz czy nadal za trudne.
    Ostatnio edytowane przez Myszkin ; 23-09-2020 o 14:46
    "Alfa Romeo ma wszystko, czego potrzebuje: rzesze rozmontowanych emocjonalnie fanów..."

    "Od takiej marki jak Alfa Romeo oczekujemy wysmakowanych detali, które zamieniają zwykłą czynność prowadzenia samochodu w celebrację kontroli nad maszyną"

  3. #203
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myszkin Zobacz post
    Ty w ogóle czytasz posty osób, którym odpowiadasz, czy piszesz tak dla samego pisania ? Przecież napisałem WYRAŹNIE w moim wczorajszym poście, że porównujemy 200km w automacie do 150km w manualu i że gotowy byłbym na to, że Alfa w takim razie wychodzi 15-20% więcej w stawce leasingowej. Ale nie o 50% !
    A Ty nadal nie widzisz, że takie porównanie jest bez sensu?
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  4. #204
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar daro1906
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16 V Distinctive
    Postów
    650

    Domyślnie

    Wydaje mi się że Temat się wyczerpał i trzeba go natychmiast zamknąć. Zaczynamy skakać sobie do gardła. Tylko po co? - to przyjazne forum. Na swoim przykładzie wiem, że nie interesuje mnie inny model niż AR. Mam gdzieś czy w Audi, Volvo, lexusie itp. dostanę auto parę groszy taniej. Chcę Alfę i musze pogodzić się z cennikiem. Jak liczę kasę i dla mnie priorytetem jest kupić super auto jak najtaniej, to po prostu zmieniam markę i koniec tematu. Taka jest polityka Alfy i trzeba się z tym pogodzić. Moim marzeniem jest Aston Martin - i też mam latać biegać po salonach Astona i wytykać im jakie mają drogie auta i jakie małe upusty. Nie, bo mnie na to auto nie stać. Na koniec rada - Nie stać Ciebie na politykę cenową Alfy to proponuję inne fajne auta np. Skodę, Dacie itp. Jest tyle fajnych marek że każdy znajdzie coś dla siebie, a licytowanie się o parę groszy prawdziwym mężczyzną nie przystoi.

  5. #205
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Myszkin
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    służbowe
    Postów
    418

    Domyślnie

    Cytat Napisał daro1906 Zobacz post
    Na koniec rada - Nie stać Ciebie na politykę cenową Alfy to proponuję inne fajne auta np. Skodę, Dacie itp. Jest tyle fajnych marek że każdy znajdzie coś dla siebie, a licytowanie się o parę groszy prawdziwym mężczyzną nie przystoi.
    Ale wątek w dyskusji był o tym, że za słabą sprzedażą Alfy stoi polityka cenowa, rabatowa itd. Podałem przykład, który jasno pokazuje, że Alfa jest o kilkadziesiąt procent droższa od innych aut segmentu premium i jest to jeden z powodów jej marnej sprzedaży a co za tym idzie - marnej kondycji finansowej. Nie wiem po co pisałeś o Skodzie czy Dacii skoro są to marki popularne. Jeśli masz kłopot w rozeznaniu się w tym, która marka należy do jakiego segmentu (marki popularne, premium, luksusowe, sportowe etc.) to pomocnym dla Ciebie będzie sięgnięcie do oficjalnych źródeł (np. JATO Dynamics).

    A odnośnie dobrych rad to też mam taką dla Ciebie: prawdziwym mężczyznom nie przystoi brak znajomości ortografii.
    "Alfa Romeo ma wszystko, czego potrzebuje: rzesze rozmontowanych emocjonalnie fanów..."

    "Od takiej marki jak Alfa Romeo oczekujemy wysmakowanych detali, które zamieniają zwykłą czynność prowadzenia samochodu w celebrację kontroli nad maszyną"

  6. #206
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myszkin Zobacz post
    Alfa ma niestety ŻENUJĄCĄ ofertę i piszę to jako fan marki. Poniżej przykład z życia - dotyczy co prawda Giulii, ale ze Stelvio jest to samo. Otóż jestem odpowiedzialny m.in. za sprawy flotowe w jednej z firm farmaceutycznych. Jako że sam zbliżam się do momentu wymiany mojego własnego auta służbowego to wysłałem zapytanie do jednej ze współpracujących z nami firm leasingowych prośbę o wycenę:

    1) Audi A4 2.0 TSI 150 KM, manual - wersja bazowa, cena wyjściowa 134 400 PLN brutto
    2) AR Giulia 2.0 200 KM, automat - wesja bazowa (Business), cena wyjściowa 139 900 PLN brutto

    Warunki leasingu dla obu aut takie same: tzn leasing na 4 lata, przebieg całkowity 100 000 km itd.

    Po kilku dniach od dealerów spłynęły oferty, z firmy leasingowej przysłali oczywiście ofertę dealera, który zaproponował firmie leasingowej najniższą cenę na dane auto.

    1) dealer Audi dodał od siebie za free pakiety wyposażenia (min. pakiety Comfort, Technology) o łącznej wartości kilkunasty tysięcy PLN. Oprócz tego do ceny wyjściowej zaproponował rabat w wysokości 29 000 PLN. Efekt: miesięczna stawka leasingu to 1 760 PLN za A4.

    2) dealer AR nie dodał os siebie NIC. Zaproponował rabat w wysokoścki 8 500 PLN. Efekt: miesięczna stawka leasingu to 2 370 PLN za Giulię.

    Żeby było jasne - ja nie ma pretensji o to, że Alfa jest droższa (w końcu tu automat i moc 200 KM vs manual i 150 KM). Ale brak kompletnie żadnej polityki flotowej powoduje, że nawet takie osoby jak ja nie mają wyjścia - nie mam szans u szefa tłumacząc mu, że zapłacimy o 50% większą stawkę leasingową za Alfę vs Audi. 10-15% różnicy byłoby jeszcze ok, ale 50% to jest przepaść. Dramat.
    Nie mogę znaleźć dokładnie jak jest w nowym cenniku, ale wersja business ma cenę już zrabatowaną, bazowa była o ok. 30 tys. wyższa (jak szedłeś prywatnie po business dostawałeś cenę wyższą od wersji Giulia/Super, rabat był dla firm). Czyli de facto porównałeś auto o cenie bazowej 134 tys. (Audi) z 170 tys. (Giulia) no to Ci wyszło co musiało wyjść.

    Komentarz o plebejskości audi wg. mnie nie miał nikogo urazić tylko podkreślić, że porównałeś droższe i lepiej wyposażone auto (Giulia) do taniego, bazowo wyposażonego audi czyli trochę karkołomnie jednak. Dobrze że Ci dorzucili te pakiety w audi bo byś bez czujników parkowania jeździł.

  7. #207
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Myszkin
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    służbowe
    Postów
    418

    Domyślnie

    Cytat Napisał jml Zobacz post
    Nie mogę znaleźć dokładnie jak jest w nowym cenniku, ale wersja business ma cenę już zrabatowaną, bazowa była o ok. 30 tys. wyższa (jak szedłeś prywatnie po business dostawałeś cenę wyższą od wersji Giulia/Super, rabat był dla firm). Czyli de facto porównałeś auto o cenie bazowej 134 tys. (Audi) z 170 tys. (Giulia) no to Ci wyszło co musiało wyjść.

    Komentarz o plebejskości audi wg. mnie nie miał nikogo urazić tylko podkreślić, że porównałeś droższe i lepiej wyposażone auto (Giulia) do taniego, bazowo wyposażonego audi czyli trochę karkołomnie jednak. Dobrze że Ci dorzucili te pakiety w audi bo byś bez czujników parkowania jeździł.
    Ale sęk w tym, że oba samochody będą kupowane przez firmę - ALD Automotive. To A4 w wersji bazowej jest gołe, ale pisałem, że dealer dodał od siebie za friko pakiety (Comfort, Technology i LED Matrix), które powodują, że nie można o nim powiedzieć, że jest jakoś gorzej wyposażony od Giulii w wersji Business.

    Niestety, argumenty o tym, że "wersja Business to była kiedyś panie wyceniana, ze ho ho a teraz to jest ona pozycjowana jako startowa w cenniku" kompletnie nie mają racji bytu na rynku flotowym. Alfa tu wyraźnie przegrywa a jeśli dodamy do tego fakt, że zakupy firm i na działalność gospodarczą odpowiadają za 3/4 zakupów nowych aut w Polsce to wynik Alfy mamy jaki mamy - czytaj: BMW serii 3 czy Mercedesa klasy C w jeden miesiąc sprzedaje się więcej niż Giulii przez cały rok.

    No, ale przecież wytykanie absurdów polityki cenowej Włochów jest takie niemęskie (żeby zacytować daro1906)
    "Alfa Romeo ma wszystko, czego potrzebuje: rzesze rozmontowanych emocjonalnie fanów..."

    "Od takiej marki jak Alfa Romeo oczekujemy wysmakowanych detali, które zamieniają zwykłą czynność prowadzenia samochodu w celebrację kontroli nad maszyną"

  8. #208
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fx25
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Brera Q4 Stelvio Q
    Postów
    383

    Domyślnie

    Dla AR największymi frajerami do golenia są klienci z gotówką, zakup na os. Fizyczną. Muszę chyba któregoś z Was zaprosić na negocjatora za prowizję od rabatu. Po moich doświadczeniach negocjacyjnych schowałem kasę do skarpety i czekam aż założę firmę i zostanę księdzem, wtedy jest duża szansa na % w AR.

  9. #209
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    Nie jest źle. Ale powtórzę to co przewinęło się już wielokrotnie - im więcej pakietów, opcji tym większy rabat. Kolega dostał średnią ofertą na Business. Ty masz Stelvio nabite pod dach za dwa razy tyle co ta jedna Giulia Business.

    A tak poza tym, to problem z wersją Business jest taki, że to ofert specjalizowana i sama w sobie jest już tańsza od tego co oferuje wyposażeniem. Z tego względu na Business nie było mowy o rabatach jeszcze jakiś czas temu. Teraz chyba jest inaczej i coś tam można urwać.
    [MENTION=82207]Shimmy[/MENTION], w pełni się z tobą zgadzam, im droższa wersja tym większe możliwości negocjacyjne i tak było w każdej z interesujących mnie marek, więc AR nie jest wyjątkiem.

    Ludzie są przyzwyczajeni do promocji, rabatów i upustów... więc dla niektórych zainteresowanych wersja Buisnes powinna być droższa o 15-20% żeby mogli przy zakupie otrzymać "psychologiczny" rabat, wtedy mieliby poczucie dobrze wynegocjowanej ceny Są też tacy, którzy nie lubią się targować i uważają, że cena powinna być od razu niższa, bez negocjowania - zatem trudno wszystkim dogodzić.


    Cytat Napisał fx25 Zobacz post
    Dla AR największymi frajerami do golenia są klienci z gotówką, zakup na os. Fizyczną. Muszę chyba któregoś z Was zaprosić na negocjatora za prowizję od rabatu. Po moich doświadczeniach negocjacyjnych schowałem kasę do skarpety i czekam aż założę firmę i zostanę księdzem, wtedy jest duża szansa na % w AR.
    No niekoniecznie, ja kupowałem na osobę fizyczną ze "środków własnych".

  10. #210
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Business to była wersja już zrabatowana o dobrze ponad 20% - w przypadku Giulii w 2018r auto z około 160 (nie pamiętam dokładnie) na 125tyś i stąd o dodatkowym rabacie raczej nie było mowy. Jak ktoś chce zobaczyć duży rabat, to nie był problem brać wersję Giulia, doposażyć w pakiet Flota i Lighting (żeby było idento jak business) i wtedy sprzedawca by pokazał zapewne ładny rabat.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-12-2015, 16:52
  2. Zakup nowego termostaty !
    Utworzone przez Poaland w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-01-2014, 20:19
  3. Zakup nowego samochodu: GT czy 159
    Utworzone przez m.stank2 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 08-10-2013, 18:51
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-06-2013, 15:50
  5. JTD okresowo brak mocy jakby chodził na 3 gary
    Utworzone przez ervin w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 20:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory