Strona 22 z 24 PierwszyPierwszy ... 12131415161718192021222324 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 220 z 236

Temat: Zakup nowego Stelvio i ... slaba oferta handlowcow jakby brak checi sprzedazy

  1. #211
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myszkin Zobacz post
    Ale sęk w tym, że oba samochody będą kupowane przez firmę - ALD Automotive. To A4 w wersji bazowej jest gołe, ale pisałem, że dealer dodał od siebie za friko pakiety (Comfort, Technology i LED Matrix), które powodują, że nie można o nim powiedzieć, że jest jakoś gorzej wyposażony od Giulii w wersji Business.

    Niestety, argumenty o tym, że "wersja Business to była kiedyś panie wyceniana, ze ho ho a teraz to jest ona pozycjowana jako startowa w cenniku" kompletnie nie mają racji bytu na rynku flotowym. Alfa tu wyraźnie przegrywa a jeśli dodamy do tego fakt, że zakupy firm i na działalność gospodarczą odpowiadają za 3/4 zakupów nowych aut w Polsce to wynik Alfy mamy jaki mamy - czytaj: BMW serii 3 czy Mercedesa klasy C w jeden miesiąc sprzedaje się więcej niż Giulii przez cały rok.

    No, ale przecież wytykanie absurdów polityki cenowej Włochów jest takie niemęskie (żeby zacytować daro1906)
    No właśnie widzę, że słabo marketingowo prezentują Business w nowej ofercie. Faktem jest że kupujesz droższy produkt już w zrabatowanej cenie, tyle że w nowych cennikach nie ma tego zaznaczonego.

  2. #212
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    288

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myszkin Zobacz post
    zakupy firm i na działalność gospodarczą odpowiadają za 3/4 zakupów nowych aut w Polsce
    Chyba nawet więcej, bliżej 80-90%.
    A samochody "premium" to obstawiam, że niemal 100% to zakupy tzw. firmowe.
    Jak szukałem mojej Giulii to wszędzie byli szczerze zdziwieni, że chcę kupić prywatnie, nie na firmę.

  3. #213
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar pankracy
    Dołączył
    07 2020
    Auto
    Giulia B-Tech
    Postów
    24

    Domyślnie

    Słyszałem od wielu osób, że mówiąc, że kupujesz na firmę dostaje się jakiś rabat. Ale myśląc logicznie. Dlaczego niby miało tak być? Jaką tak naprawdę korzyść osiąga dealer z tego, że sprzeda komuś samochód na firmę, a nie osobie prywatnej? Może chodzi o to, że firma wróci za kilka lat, a prywatny klient kupi samochód raz na 10 lat? Może chodzi o to, że na firmę weźmiesz leasing więc dopłacisz te dodatkowe 10% do ceny auta, który niekoniecznie później wykupisz i dlatego dealer może się podzielić nadwyżką prowizji. Oczywiście, o ile leasing bierzesz w zaprzyjaźnionej firmie, a nie w swoim banku.

    Ja kiedy negocjowałem samochód to negocjowałem z bankiem i z dealerem osobno. Miałem przybliżone oferty od dealerów i podrzucałem je bankowi do oszacowania kosztów leasingu. Jeżeli negocjujesz samochód + leasing w pakiecie to może dostaniesz dodatkowy upust, ale myślę, że wątpię. Na placach jest tyle samochodów, że jeżeli zrobicie dobry research, pochodzicie po salonach, poprosicie, żeby was oprowadzili po tych placach i wypytacie o wszystkie samochody to możecie trafić prawie dwuletni samochód, który jest nieużywany, a którego cena już zeszła na tyle bardzo, że jest w zasięgu waszej kieszeni. Każdy samochód, czy stoi czy jeździ, traci na wartości, ale samochody z placu są przynajmniej nieużywane i dostaniecie na nie gwarancję.

    I jeżeli ktoś powie, że Volvo albo Audi wychodzą taniej to pewnie ma rację, ale gość, który powie, że kupił nówkę z placu i w tej samej cenie jedyną konkurencją dla Giulii był Passat też może mieć rację. Trzeba wziąć pod uwagę, że Giulii w Polsce sprzedaje się bardzo mało więc każda sytuacja może być bardzo indywidualna. Polecam podchodzić do negocjacji na chłodno i nie kupować samochodu z dnia na dzień, ale robić research i śledzić ceny, cały czas podpytywać dealerów. Szczególnie, że cała branża motoryzacyjna miała ogromny kryzys sprzedaży i utraconych pieniędzy już nie odzyskają, ale poszczególne salony mogą próbować być bardziej zdeterminowane w tym, żeby przetrwać gorszy okres.

  4. #214
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    fiat linea 1,4 T-jet, Alfa Romeo Giulietta Sprint
    Postów
    102

    Domyślnie

    Potwierdzam słowa kolegi fx25 klienta z gotówką salon traktuje jak jelenia o ile ze stoku można uzyskać upust to na samochód z produkcji praktycznie niema szans.
    Podchodzę bardzo chłodno do zakupu samochodu i powiem że w salonach BMW ,Mercedesa nie mówiąc o Kia zostałem obsłużony bardzo dobrze bo przecież chce zostawić 250 tys.
    A w Alfie byłem intruzem był problem z jazdą próbną gdy w innych salonach wchodziłem i od razu dostawałem samochód do jazdy próbnej czasami bez osoby towarzyszącej.
    Informowano mnie tylko że płace za mandaty i żeby uważać w mieście wiadomo można stracić prawo jazdy.
    Samochody były nowe przebiegi poniżej 1000 km ,wszyscy wiedzieli że gdy ktoś kupuje samochód o mocy 280+ to z nich chce korzystać.
    Najciekawszą ofertę otrzymałem na Stingera długa gwarancja w cenie, dobre wyposażenie silnik V6 i cena 200 tys brak tylko otwieranego dachu.
    Może to dlatego że będzie nowy Stinger.
    Jeśli Alfa będzie tak prowadzić sprzedaż i nie wprowadzą nowych modeli to co będzie przyciągać klientów .

  5. #215
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    test
    Postów
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał gucio1960 Zobacz post
    Potwierdzam słowa kolegi fx25 klienta z gotówką salon traktuje jak jelenia o ile ze stoku można uzyskać upust to na samochód z produkcji praktycznie niema szans.
    To ja już zgłupiałem, jedni mówia że dostali ponad 20% rabatu z konfiga inni że prawie nic
    No chyba ze ci co dostali to brali na firme, a osoba fizyczna to może pocałować klamkę... :/

  6. #216
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Już na poprzedniej stronie Stacho pisał, że u niego gruby rabat i na osobę fizyczną.

    Salon AR nie jest równy innemu salonowi AR. A kto się nie rozgląda wszędzie gdzie się da ten potem wchodzi na forum i narzeka, że nie chcą dać rabatu

    Sprzedaż jest słaba, ale wkręcanie sobie, że czegoś się nie da jest jeszcze słabsze

  7. #217
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    test
    Postów
    17

    Domyślnie

    Pocieszyłeś mnie

  8. #218
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    223

    Domyślnie

    Cytat Napisał gucio1960 Zobacz post
    Potwierdzam słowa kolegi fx25 klienta z gotówką salon traktuje jak jelenia o ile ze stoku można uzyskać upust to na samochód z produkcji praktycznie niema szans.
    Podchodzę bardzo chłodno do zakupu samochodu i powiem że w salonach BMW ,Mercedesa nie mówiąc o Kia zostałem obsłużony bardzo dobrze bo przecież chce zostawić 250 tys.
    A w Alfie byłem intruzem był problem z jazdą próbną gdy w innych salonach wchodziłem i od razu dostawałem samochód do jazdy próbnej czasami bez osoby towarzyszącej.
    Informowano mnie tylko że płace za mandaty i żeby uważać w mieście wiadomo można stracić prawo jazdy.
    Samochody były nowe przebiegi poniżej 1000 km ,wszyscy wiedzieli że gdy ktoś kupuje samochód o mocy 280+ to z nich chce korzystać.
    Najciekawszą ofertę otrzymałem na Stingera długa gwarancja w cenie, dobre wyposażenie silnik V6 i cena 200 tys brak tylko otwieranego dachu.
    Może to dlatego że będzie nowy Stinger.
    Jeśli Alfa będzie tak prowadzić sprzedaż i nie wprowadzą nowych modeli to co będzie przyciągać klientów .
    Ja mam zgoła inne doświadczenia, to właśnie w Audi i w Mercedesie czułem się jak osoba, której sugerowałoby się opuszczenie salonu, w BMW było normalnie. W Alfa Romeo w Warszawie, zostałem dobrze obsłużony, miałem wiele pytań, na wszystkie była udzielona szczegółowa i wyczerpująca odpowiedź. Ani przez chwilę nie było sytuacji, w której poczułbym się niekomfortowo. Doradca chodził krok w krok, za mną, widać było, że starali się zrobić jak najlepsze wrażenie.
    Powiedzmy sobie szczerze, że to już nie czasy w których klient przychodził z gotówką w ręku i był lepiej obsługiwany niż ten, który bierze kredyt na auto. Stąd też obniżenie standardu, więcej osób stać na nowy samochód, także nie ma potrzeby takiego wysilania się. Teraz im to obojętnie, czy dostaną kasę od banku, czy z konta klienta. Różnica jest przy zamawianiu wielu samochodów, tworzeniu/wymiany floty itd., ale takich zakupów dokonuje się też w inny sposób, z kim innym się rozmawia itd. Myślę, ze wszystko to kwestia konkretnego dealera i własnych oczekiwań.

    Nie wiem jak na samochody na zamówienie, ale na Noc Cudów AR daje konkretne upusty. Veloce 280KM Q4 z opcjami, w którym właściwie niczego nie brakuje w wyposażeniu (pomijając aspekty wizualne), można było wyrwać za 150-160 tys zł brutto. Myślę, że za 190-200k miało się już właściwie wszystko, co AF posiada w konfiguratorze.

    Cytat Napisał dageki Zobacz post
    To ja już zgłupiałem, jedni mówia że dostali ponad 20% rabatu z konfiga inni że prawie nic
    No chyba ze ci co dostali to brali na firme, a osoba fizyczna to może pocałować klamkę... :/
    U mnie na Giulię było ponad 30% rabatu od ceny katalogowej. O ile dobrze pamiętam, to 32-33% (Noc Cudów)
    Ostatnio edytowane przez Lober ; 25-09-2020 o 14:20

  9. #219
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fx25
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Brera Q4 Stelvio Q
    Postów
    383

    Domyślnie

    Muszę zapytać żony, ja w lustrze nie widzę, może jak wchodzę do salonu AR to faktycznie mam rogi. Chciałem auto ze swoją konfiguracja, ok 290k. Nie obraźcie się ale Stelvio nie jest tyle warte. Może nie ta aparycja, nie ta grupa zawodowa, trudno. We Wrocławiu mam 2 salony, muszę jechać dalej ? może jakiś Górnik lub Lekarz sprzeda mi talon. Czasy się zmieniają ale nie wszędzie. Może to już ten etap prestiżu AR, że jest selekcja na wejściu, stąd napompowane cenniki i rabaty dla wybranych.

    Może jak za dawnych czasów powinienem wyskoczyć z tekstem: "kierowniku, to za ile ten rabat załatwimy ".
    Ja na to za młody, nie mam takiej naturalnej łatwości ...

  10. #220
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał fx25 Zobacz post
    Chciałem auto ze swoją konfiguracja, ok 290k. Nie obraźcie się ale Stelvio nie jest tyle warte. Może nie ta aparycja, nie ta grupa zawodowa, trudno. We Wrocławiu mam 2 salony, muszę jechać dalej ?
    Weź kontakt od [MENTION=83701]Stacho[/MENTION] i sprawdź co ci zaproponują. Ja mogę też nagrać ci kogoś z Krakowa i Tarnowa. Widziałem też sporo zadowolonych klientów salonu w Bydgoszczy.

    Warto się odezwać do innych salonów, nawet jeśli odbiór będzie na drugim końcu kraju. Różnica między rabatem, a jak w twoim przypadku kupić albo nie kupić to wynagrodzi.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-12-2015, 16:52
  2. Zakup nowego termostaty !
    Utworzone przez Poaland w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-01-2014, 20:19
  3. Zakup nowego samochodu: GT czy 159
    Utworzone przez m.stank2 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 08-10-2013, 18:51
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-06-2013, 15:50
  5. JTD okresowo brak mocy jakby chodził na 3 gary
    Utworzone przez ervin w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 20:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory