Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Temat: Giulia Q - serwis

  1. #21
    Użytkownik Świeżak Avatar Michalwawa
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    160

    Domyślnie Giulia Q - serwis

    Cytat Napisał nowywalfie Zobacz post
    Zastanawiam się, jaki macie problem z laniem oleju jaki przewidział producent. Auto mało popularne, zbyt krótko na rynku żeby kombinować z innymi olejami. Może się mylę, ale oszczędność kilku złotych to przy aucie za 400 brzmi jak cebulactwo. Gdyby ktoś testował te oleje i mówi: proszę państwa, olej Millers jest dużo lepszy bo.... niż ten seryjny, to ok można. Ale ryzykować utratę gwarancji, bo Piotrek ze zmienolej tak twierdzi że inny jest na pewno lepszy to słaba sprawa. Oczywiście mogę się mylić.
    Mi bardziej chodziło o zaufanie. Millers specjalizuje się w olejach wyczynowych, pracują tylko nad tym. Cała siła marki to jakość tych produktów. A Selenia, no cóż, oleje do Fiatow, podwykonawca producenta, jeśli FCA słabo sprzedaje to nie wierzę że inwestuje w drogie badania produktów smarnych. Jeśli chodzi oceny to Millers jest drogim olejem, właściwie kosztuje tyle samo co Selenia Q


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowywalfie Zobacz post
    Zastanawiam się, jaki macie problem z laniem oleju jaki przewidział producent. Auto mało popularne, zbyt krótko na rynku żeby kombinować z innymi olejami. Może się mylę, ale oszczędność kilku złotych to przy aucie za 400 brzmi jak cebulactwo. Gdyby ktoś testował te oleje i mówi: proszę państwa, olej Millers jest dużo lepszy bo.... niż ten seryjny, to ok można. Ale ryzykować utratę gwarancji, bo Piotrek ze zmienolej tak twierdzi że inny jest na pewno lepszy to słaba sprawa. Oczywiście mogę się mylić.
    O ile coś tam się znam, to myślę, że ważne jest spełnienie normy wymaganej dla danego silnika, a nie marka. Marka to jak wspomniał przedmówca kwestia zaufania.
    Ja np. we wszystkich samochodach i moto używam Motula, ale do Q Motul nie robi oleju, a normę spełniają tylko 2-3 oleje.
    Jeśli uważasz, że dana marka zaleca danego producenta oleju dlatego, że ten robi najlepsze oleje, to raczej jesteś w błedzie...w 90% liczy się kasa/umowa.
    Tak czy tak ja jeżdżę na fabrycznym, a nie na 3x tańszym w tym wypadku ulubionym Motulu.

    Ps. Wybierasz się do Kielc w maju?

  3. #23
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michalwawa Zobacz post
    Millers specjalizuje się w olejach wyczynowych
    Można i tak uzasadniać ale wg mnie jest w tym przypadku jeszcze druga strona medalu: może ten olej daje większą wydajność silnika ale kosztem żywotności. Nie wszystko co jest do sportu nadaje się tak wprost do zastosowań codziennych. Wydaje mi się, że producent pojazdu i jednocześnie gwarant wie co leje. A w przypadku Q na pewno silnik jest bardziej eksploatowany na samym początku - przecież trzeba się nacieszyć autem - a gwarant nie lubi ponosić kosztów tej radości.

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowywalfie Zobacz post
    Zastanawiam się, jaki macie problem z laniem oleju jaki przewidział producent. Auto mało popularne, zbyt krótko na rynku żeby kombinować z innymi olejami. Może się mylę, ale oszczędność kilku złotych to przy aucie za 400 brzmi jak cebulactwo. Gdyby ktoś testował te oleje i mówi: proszę państwa, olej Millers jest dużo lepszy bo.... niż ten seryjny, to ok można. Ale ryzykować utratę gwarancji, bo Piotrek ze zmienolej tak twierdzi że inny jest na pewno lepszy to słaba sprawa. Oczywiście mogę się mylić.
    Taki że Selenia to słaby olej. Kto chce dbać o auto szuka dobrego oleju. I to jest właśnie ten moment kiedy auto jest nowe bo jak ktoś kupi przy przrbiegu 150-200 tys i zacznie łac najlepsze oleje i dbać a i tak się coś wysypie to zdziwienie. Ale przecież poprzedni właściciel lał wspaniałą selenie co 40 tys.
    Uważasz że producent rekomenduje ten olej bo przeprowadził wieloletnie testy które wyłoniły najlepszego? Nie. Poleca ten olej bo selenia daje kasę a dla producenta wystarczy żeby w okresie gwarancyjnym silnik się nie zatarł przez olej. To jakie dalsze konsekwencje on spowoduje nic producenta nie obchodzi.

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    No więc jak na Q to na tym Allegro mają tanio, bo w hurtowni jedynej w jakiej jest kosztuje prawie 500/5 l.
    Natomiast ja zostaje przy Power Sport. W zeszłym roku płaciłem 360/8 l., a teraz wychodzi niewiele drożej. Tak czy tak muszę wykorzystać to co mi zostało.
    Natomiast filtr kosztował podobnie, ale ja kupiłem wtedy 6 w cenie 1 ..i mam prawie na 6 lat
    Edit: W zeszłym roku płaciłem 360 zł za 10l.! ..także dość podrożał

  6. #26
    Użytkownik Świeżak Avatar Michalwawa
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    160

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    Edit: W zeszłym roku płaciłem 360 zł za 10l.! ..także dość podrożał
    Gdzie?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #27
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2019
    Auto
    Stelvio Q + Fiesta ST
    Postów
    17

    Domyślnie

    Jakie są wasze doświadczenia z silnikiem 2,9l w Q odnośnie zużycia oleju, ile go ubywa o ile w ogóle?

  8. #28
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kap Zobacz post
    Jakie są wasze doświadczenia z silnikiem 2,9l w Q odnośnie zużycia oleju, ile go ubywa o ile w ogóle?
    15k km - 0
    A auto ma 45k km.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Michalwawa Zobacz post
    Gdzie?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    IC hurt

  9. #29
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2019
    Auto
    Giulia Quadrifoglio
    Postów
    14

    Domyślnie

    [MENTION=80009]Kolpak[/MENTION]
    Nie zapisałem się, nie wiem jak będę stał z czasem w maju. Wynajmuję ze znajomymi na cały dzień tor w Kamieniu, więc tam się będę bawił.

    Co do olejów - w M-kach używałem Millersa, w Giuli nie będę zmieniał na nic innego - bo gwarancja. Szkoda ją tracić, bo nie wiadomo co będzie z silnikiem. W serii M wymieniałem olej zawsze co 8000 km, bo silniki tam były bardzo wrażliwe, w Giulii co 9000 mi wychodziło. Nie będę na pewno przekraczał 10, ale póki jest gwarancja - raczej nie będę kombinował. Chyba, że serwis przymknie oko na zmianę, ale wątpię.

  10. #30
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Megane 3 R.S.
    Postów
    3

    Domyślnie

    Szanowni,
    Czy ktoś z Was juz może wymieniał rozrząd ? Jeśli tak, to jakie macie doświadczenia w zakresie cen i samej usługi? Producent z tego co widzę, wskazuje, że wymiany należy dokonać po 60kk, ale nie później niż w 4 roku. Ze względu na okres produkcji chodzi oczywiście o wymianę przy przebiegu.

Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 249
    Ostatni post / autor: 07-04-2024, 09:31
  2. giulia
    Utworzone przez janromeo w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31-03-2018, 18:43
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory