Strona 14 z 20 PierwszyPierwszy ... 4567891011121314151617181920 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 195

Temat: Działanie skrzynii biegów AT8 Veloce 280HP - zastrzeżenia, prośba o Wasze komentarze

  1. #131
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Ogólnie teraz już jest lepiej, kwestia przyzwyczajenie. Natomiast przy pierwszym kontakcie, hamulce sprawiają wrażenie "dębowych" jak to się mawiało, ale to chyba właśnie przez opór na pedale czysto wirtualny, który jest symulowany i nie jest on taki jak przy użyciu normalnego podciśnieniowego wspomagania.

  2. #132
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    1. Opóźnienie ok 1sek przy ruszaniu – problem przy np włączaniu się do ruchu z drogi podporządkowanej. Występuje niezależnie od ustawionego trybu DNA. Z tego co wiem ten problem dotyczy innych Giulii Veloce i Stelvio FE (skarżył się Pertyn na kanale Youtube), a nie dotyczy wersji 200HP Giulii (testowałem taką z 2017 przed zakupem i nie zauważyłem). Zgaduję że jest to jakieś skastrowanie programu ECU lub skrzyni dla wersji 280HP. W każdym razie nie jest to ani fajne, ani bezpieczne.
    czy ten temat przez ten czas zostal jakos zaadresowany/rozwiazany ?
    serio irytujace, stelvio veloce ti 2021 reakcja na gaz jak zamulony
    wsiadlem do 2021 stelvio ale gme200 i odczucie jest takie ze jest jak rakieta w porownaniu do 280...przy ruszaniu ma sie rozumieć
    ew jakis workarund ?
    w

  3. #133
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    mi nic o tym nie wiadomo. moze sprobuje kiedyś pogrzebac w proxi jesli chodzi o ustawieniawersji skrzyni/silnika/napedu, choc raczej zgadujevze jest to na stake zapisane w dedykowanym sofcie ECU (bo do kazdej wersji jest ciut inny wklad - roznice w dalszych znakach wersji softu)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #134
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    https://youtu.be/ybTkbipjwL4
    To chyba o waszej skrzyni filmik.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  5. #135
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    https://youtu.be/ybTkbipjwL4
    To chyba o waszej skrzyni filmik.
    Prawie ta sama. Tam rozebrali 8HP45 i 70. W Alfach jest 50 i 75. Druga generacja 8HP. Nie zagłębiałem się za bardzo w różnice. Tutaj krótka notka od ZFa po wypuszczeniu 50 do BMW 5er https://web.archive.org/web/20140913...eneration.html

  6. #136
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał Suzumushi Zobacz post
    czy ten temat przez ten czas zostal jakos zaadresowany/rozwiazany ?
    serio irytujace, stelvio veloce ti 2021 reakcja na gaz jak zamulony
    wsiadlem do 2021 stelvio ale gme200 i odczucie jest takie ze jest jak rakieta w porownaniu do 280...przy ruszaniu ma sie rozumieć
    ew jakis workarund ?
    w
    Faktycznie problem ten jest na początku denerwowało mnie to. Obecnie nauczyłem się z tym jeździc. Zastanawiam się nad lekkim tuningiem i pobudzeniu skrzyni i silnika.

  7. #137
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    skoro pisza o flashowaniu steriwbuja ti zadałem im w komentarzu pytanie:
    W Alfach Giuliach/Stelvio z 8HP50 wersjach 200HP nie ma laga przy ruszaniu, w wersjach 280HP jest i to czasem mega. Cos z tym potraficie zrobić, moze rozczajaliście temat, bo naprawdę jest to przykre a czasem i niebezpieczne (wyjazdy z podporządkowanej drogi przy dużym ruchu)? Jeśli tak to Wam załatwię reklamę na alfaholikach i przyjeżdżamy zbiorowo, nie tylko na przeprogramowanie ale też pewnie połowa to już powoli olej by zmieniła bo przebiegi po te 50-100tys to większość ma zrobione.
    to co w razie czego jakaś akcja grupowa?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #138
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Jak ktoś potrafi z tym coś zrobić, to już piszę sie do kolejki. Moja żona z tego powodu boi się jezdzić Giulią, woli starą 159, cały czas twierdzi, że 159 - ka "jest zrywniejsza".

  9. #139
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    [QUOTE=epsonix;2291251]skoro pisza o flashowaniu steriwbuja ti zadałem im w komentarzu pytanie:

    Musieli przegapic wpis. Innym pytającym odpowiedzieli na pytnia.

  10. #140
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    albo nie znają tematu. tak na 100% to sami chyba nie wiemy czy ten lag daje skrzynia np ograniczając moment przez jakieś informacje do ECU wysyłane, czy to jednak soft ECU samego taki jest badziewny, tylko żaden tuner nie wie jak go poprawić. może podbij post odpowiadając na niego?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [Giulia] Prośba do właścicieli Veloce lub Giulii z pakietem Sport
    Utworzone przez Nuakszot w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-04-2018, 22:21
  2. Demontaż plastiku lewarka skrzynii biegów - jak?
    Utworzone przez Michał666 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-05-2015, 16:19
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-07-2013, 23:42
  4. Wadliwe działanie skrzyni biegów Sportronic 4HP20.
    Utworzone przez Markus91 w dziale 166
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 29-10-2012, 20:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory