Strona 7 z 20 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 195

Temat: Działanie skrzynii biegów AT8 Veloce 280HP - zastrzeżenia, prośba o Wasze komentarze

  1. #61
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Subiektywne wrażenia trzeba schować, i zrobić pomiary, bo bez tego duskusja robi się mocno jałowa.
    Tym bardziej z osobą, która nie jeździ Giulią codziennie.

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    kiedy to przeszkadza? wyjaz z podporządkowanej drogi przy zlej widocznosci albo gdy jest duzy ruch - wciskaz gaz a auta mysli, zaczyna lekko wytaczac sie i nagle jeb i w zakrecie jeszcze tyl poleci bokiem... zle to dziala i tyle. pojezdzij sam i porownaj do 200hp. czasem mam wrazenie ze malym fiatem bym szybciej wyjechal. jest to ciut irytujace
    Dokładnie o tym pisałem ale oczywiście beka, że nie potrafię jeździć. Coś tak jest źle zrobione. Jak spora część osób wsiada do samochodu i zwraca uwagę na tę samą rzecz to coś w tym jest. Nikt nie mówi, że np. Giulia myszkuje bo nie myszkuje. Natomiast ma laga.


    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Chłopie, jeśli tak jest to Ty po prostu dajesz za dużo gazu.
    Chyba po to mamy komputery i kontrole trakcji żeby obliczyły dokładnie ile gazu optymalnie trzeba dodać żaby efektywnie ruszyć. Ja mam się zastanawiać ile gazu dodać żeby było szybko. Już od dawna pedał gazu jest by wire. Może jeszcze mam podpowiadać skrzyni przy ilu obrotach ma zmienić bieg? Q4 kiedy ma dołączyć przód? Może niech dadzą mi tryb Race w Veloce to ja sobie już sam poradzę i wyczuję i nie będę narzekał. Czytasz czasem co piszesz? Wg ciebie pewnie opony mamy niedotarte
    Ostatnio edytowane przez azar ; 07-12-2018 o 14:48
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  2. #62
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Chyba po to mamy komputery i kontrole trakcji żeby obliczyły dokładnie ile gazu optymalnie trzeba dodać żaby efektywnie ruszyć. Ja mam się zastanawiać ile gazu dodać żeby było szybko. Już od dawna pedał gazu jest by wire. Może jeszcze mam podpowiadać skrzyni przy ilu obrotach ma zmienić bieg? Q4 kiedy ma dołączyć przód? Może niech dadzą mi tryb Race w Veloce to ja sobie już sam poradzę i wyczuję i nie będę narzekał. Czytasz czasem co piszesz? Wg ciebie pewnie opony mamy niedotarte
    Teraz nagle jest dobrze, że komputer myśli za ciebie? a jak narzekałeś, że ci kontrole trakcji włącza, kiedy dusisz gaz w zakręcie, a ty jednak nie chciałeś, bo akurat miałeś deathwish? A jak ci redukował biegi przy dohamowywaniu a później gwałtownie ruszał to też było jednak dobrze?

    Rzecz w tym, że komputer nie jest w stanie przewidzieć twoich intencji zanim dasz jakiś sygnał. Komputer może tylko reagować na odbierane sygnały, a nie działać z wyprzedzeniem.
    I to jest własnie to o czym pisze. Ludzie oczekują, że jak wsiądą do szybkiego auta i przyduszą gaz, to będą szybko jeździć.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  3. #63
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Chłopie, jeśli tak jest to Ty po prostu dajesz za dużo gazu. Dokładnie to co pisałem, wsiadły ludki w auto, które ma 5,5 sekundy do setki i oczekują, że będzie się tym jeździć jak dokładnie skodą fabią, tylko szybciej Bo przecież ma Q4, to już w ogóle ma przyczepnosć absolutną, i jest nowe ładne i sportowe, więc już w ogóle samo powinno jeździć.

    To jest po prostu typowe zderzenie oczekiwania/rzeczywistość. Może to dlatego, że nie da się wyłączyć tej kontroli trakcji, czujecie się tak bezpiecznie dusząc gaz niemiłosiernie przy każdej okazji.
    Chłopie! jeździłeś Ty 280HP GIulią czy Stelvio? z żadnej fabii się nie przesiadłem, wcześniej jeździłem choćby 159 TBi zrobioną na 240HP/370Nm (FWD i wiem jak auto może ruszyc, tym bardziej RWD/Q4 jak powinno). W Giulii 280HP jest źle to zrobione, coś przycięli program i zrobili to słabo. A ile mam gazu dawać jak chcę jak najszybciej wyjechać. W aucie o takim momencie i napędzie na 4 koła wciśnięcie gazu do dechy nie powinno być problemem. Ciekawe czy w Twoim Jagu też to tak działa - wątpię - pewnie auto ładnie rusza. Dodawnie gazu słabiej powoduje że zaś zaraz zmienia bieg (po paru metrach, jeszcze zanim skręcę i chcę uciekać). Trzebaby z takich skrzyżowań o jakich pisałem przełączać na manual i odpowiednio dodawać gazu - co to ma być - jakiś absurd! Weź pojeździj autem a dopiero potem się wymądrzaj.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #64
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Tomtrz nie rozumiesz o co chodzi a wszystkich pouczasz bo jesteś bogiem kierownicy. Nie chodzi o to, że wciskasz gaz mocno a auto rusza słabo bo się musi wkręcić na obroty czy dlatego, że moc jest ograniczana przez kontrolę trakcji. Chodzi o to, że w trybie D wciskasz gaz i nie dzieje się zupełnie nic przez relatywnie długą chwilę - "lag". Nic. Nie, że się wkręca na obroty czy buduje boosta, po prostu całkowity brak reakcji na gaz a potem nagle jakby skrzynia przypomniała sobie po co żyje i strzał w plecy. Nie ma tego efektu w trybie N, tam auto jedzie od razu. W D wciskasz gaz i stoisz. Tak samo przy hamowaniu do 20-30 km/h (skrzyżowanie, próg zwalniający) i ponownym wciśnięciu gazu, znowu nic się nie dzieje po czym strzał w plecy - jakby skrzynia zapomniała jaki bieg ma wrzucić. Też tylko w trybie D. Ignorancją nikomu nie zaimponujesz a jedynie zrobisz z siebie głupka.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  5. #65
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Rzecz w tym, że komputer nie jest w stanie przewidzieć twoich intencji zanim dasz jakiś sygnał.
    Pedał w podłodze w klikiem jest jednoznacznym sygnałem, że chcę przyśpieszyć pełną mocą. Mam jej 280KM ale najpierw trzeba rozpatrzyć podanie, podbić pieczątkę i wysłać do silnika Taka procedura trwa

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Teraz nagle jest dobrze, że komputer myśli za ciebie? a jak narzekałeś, że ci kontrole trakcji włącza, kiedy dusisz gaz w zakręcie, a ty jednak nie chciałeś, bo akurat miałeś deathwish?
    Jak już jest to niech robi robotę za to mu płacę. Przez większość czasu robi to dobrze. Napisałem, też że czasem nie chcę kontroli trakcji i gdybym miał tryb Race to by było spoko.

    Jak chcę level up w kontroli to biorę taxi. Tam w ogóle nie mam na nic wpływu tylko podaję punkt docelowy Kierowca zmienia biegi za mnie i dba o kontrolę trakcji oraz dotarcie opon

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Tomtrz nie rozumiesz o co chodzi a wszystkich pouczasz bo jesteś bogiem kierownicy. Nie chodzi o to, że wciskasz gaz mocno a auto rusza słabo bo się musi wkręcić na obroty czy dlatego, że moc jest ograniczana przez kontrolę trakcji. Chodzi o to, że w trybie D wciskasz gaz i nie dzieje się zupełnie nic przez relatywnie długą chwilę - "lag". Nic. Nie, że się wkręca na obroty czy buduje boosta, po prostu całkowity brak reakcji na gaz a potem nagle jakby skrzynia przypomniała sobie po co żyje i strzał w plecy. Nie ma tego efektu w trybie N, tam auto jedzie od razu. W D wciskasz gaz i stoisz. Tak samo przy hamowaniu do 20-30 km/h (skrzyżowanie, próg zwalniający) i ponownym wciśnięciu gazu, znowu nic się nie dzieje po czym strzał w plecy - jakby skrzynia zapomniała jaki bieg ma wrzucić. Też tylko w trybie D. Ignorancją nikomu nie zaimponujesz a jedynie zrobisz z siebie głupka.
    zgadzam się z kolegą [MENTION=64069]anAlfaBeta[/MENTION] Klękajcie narody
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  6. #66
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Chłopie! jeździłeś Ty 280HP GIulią czy Stelvio? z żadnej fabii się nie przesiadłem, wcześniej jeździłem choćby 159 TBi zrobioną na 240HP/370Nm (FWD i wiem jak auto może ruszyc, tym bardziej RWD/Q4 jak powinno). W Giulii 280HP jest źle to zrobione, coś przycięli program i zrobili to słabo. A ile mam gazu dawać jak chcę jak najszybciej wyjechać. W aucie o takim momencie i napędzie na 4 koła wciśnięcie gazu do dechy nie powinno być problemem. Ciekawe czy w Twoim Jagu też to tak działa - wątpię - pewnie auto ładnie rusza. Dodawnie gazu słabiej powoduje że zaś zaraz zmienia bieg (po paru metrach, jeszcze zanim skręcę i chcę uciekać). Trzebaby z takich skrzyżowań o jakich pisałem przełączać na manual i odpowiednio dodawać gazu - co to ma być - jakiś absurd! Weź pojeździj autem a dopiero potem się wymądrzaj.
    Że co? Przy prawie 300 koniach i niskiej masie wciskanie gazu do oporu nie powinno być problemem? Kompletnie nie zdajesz sobie sprawy z mocy, którą to auto posiada. I może jednak lepiej by było, żeby dali możliwość wyłączenia kontroli trakcji. Kilka osób by skończyło na drzewach, ale jednak reszta po pierwszym spinie by nabrała respektu.

    Chłopie, stare E36 w najsłabszym dieslu o zatrważajacej mocy 90KM potrafiło na mokrym zapewnić zmoczonego pampersa, jak człowiek bezmyślnie gaz wcisnał na łuku. A Ty mi chcesz powiedzieć, że prawie 300 koni, jeszcze z niewielką masą to nic wielkiego ?

    W moim jagu, który stosunek masy do mocy ma sporo mniejszy, i sekundę mniej do setki (wbrew pozorom to dużo) potrafi przy wyprzedzaniu z prędkości 80kmh i gazie w podłogę z redukcją, zacząc wierzgać zdrowo dupą. Przy starcie na idealnie suchej nawierzchni, z topowymi oponami, 2/3 gazu to maks. I tutaj z kontrolą trakcji też najpierw szarpnie, po czym go zdusi, i dopiero zaczyna miarowo przyspieszać. Bez kontroli trakcji ruszysz od razu i w miare płynnie, tylko z uwagi na uślizg w rzeczywistosci pojedziesz dużo wolniej. Tym wolniej, im gorsze warunki. Na mokrym wystarczy połowa gazu, żeby stać w miejscu przez 3 sekundy zanim auto w ogóle ruszy. Na ostrym nawrocie jak się doda gazu za mocno, to już przy 2500 obrotów (a kręci się do 7) potrafi dupa uciec. Typowe włączenie się do ruchu na skręconych kołach i pełnym gazie niezaleznie od warunków kończy się gwarantowanym spinem.

    Tak że tego, właśnie takimi stwierdzeniami, że 300 koni to tam nic, bo przecież masz Q4 utwierdza mnie w przekonaniu, że to nie z autem jest coś nie tak. Wsiądź sobie w takie auto bez elektroniki i zobaczysz co taka moc potrafi zrobić.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Tomtrz nie rozumiesz o co chodzi a wszystkich pouczasz bo jesteś bogiem kierownicy.
    hola hola, to ja jestem bogiem kierownicy? Chyba wręcz przeciwnie. Ja mówię, że prawie 300 koni to nie zabawka i trzeba jeździć z głową, podczas gdy inni deklarują jazdę jak w need for speedzie....
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  7. #67
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    W moim jagu, który stosunek masy do mocy ma sporo mniejszy, i sekundę mniej do setki (wbrew pozorom to dużo) potrafi przy wyprzedzaniu z prędkości 80kmh i gazie w podłogę z redukcją, zacząc wierzgać zdrowo dupą.
    A działa ci tam kontrola trakcji czy już w Jagu elektryka się posypała?


    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    hola hola, to ja jestem bogiem kierownicy? Chyba wręcz przeciwnie. Ja mówię, że prawie 300 koni to nie zabawka i trzeba jeździć z głową, podczas gdy inni deklarują jazdę jak w need for speedzie....
    nie chodzi need for speed bo można przyśpieszyć do 50km/h i odpuścić tylko o need for acceleration time.


    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Tak że tego, właśnie takimi stwierdzeniami, że 300 koni to tam nic
    Tu nikt nie pisze o mocy, której jest pod dostatkiem jak już ruszysz tylko o lagu przy ruszaniu z postoju. Czytasz w ogóle co tu ludzie piszą?

    Nikt też spina nie robi Veloce bo nawet jakby chciał to się po prostu nie da nawet na mokrym
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  8. #68
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    A działa ci tam kontrola trakcji czy już w Jagu elektryka się posypała?
    Nie w każdym aucie TC uruchamia się przy najmniejszym uślizgu, poza tym to auto ma 10 lat i technologie jeszcze starszą, a TC akurat działa fajniej, niż w wielu nowych autach.
    akurat elektronika to jedyne, co jescze się w tym aucie nie popsuło serio, pochłania tyle pieniędzy w regularnych odstępach czasu, że chyba jednak nowy samochód w leasingu nie jest głupim pomysłem.

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    nie chodzi need for speed bo można przyśpieszyć do 50km/h i odpuścić tylko o need for acceleration time.
    no to jeszcze raz - pomiar trzeba zrobić, a nie zdawać się na subiektywne wrażenia.


    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Tu nikt nie pisze o mocy, której jest pod dostatkiem jak już ruszysz tylko o lagu przy ruszaniu z postoju. Czytasz w ogóle co tu ludzie piszą?
    zależy jak duży lag to jest. Bo to jest jednak klasyczna hydrauliczna skrzynia biegów, która w trybie "crawling" pracuje na niskim ciśnieniu i duzym uślizgu. Musi go trochę zebrać, zanim będzie mogła przenieść duży moment na kołach. Bym się wcale nie zdziwił, gdyby pracował też na drugim biegu (wątek eko nomia/logia by tu wtedy też wchodził całkiem znaćząco w grę) To samo jest i u mnie, jak się od zera wciśnie but w podłogę to jes może 0,3s zanim auto zareaguje. Jak miarowo dodajesz gazu, to rusza od razu jak puścisz hamulec.


    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Nikt też spina nie robi Veloce bo nawet jakby chciał to się po prostu nie da nawet na mokrym
    no z kontrolą trakcji to nawet RWD jest ciężko. Bez kontroli trakcji już nie ma z tym żadnego problemu Q4 to nie kod na nieśmiertelność. Juz nie jeden się oszukał myślac, że napęd na 4 koła, tym bardziej dołączany, daje trakcję absolutną.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  9. #69
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    280 KM, 200 tysięcy złotych.... tak na chłopski rozum, powinno jechać a, jak tu piszą, w D nie jedzie chwilę a potem lufa. Coś tu jest nie tak.
    A trakcji absolutnej nie daje nic.

  10. #70
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Kompletnie nie zdajesz sobie sprawy z mocy, którą to auto posiada. I może jednak lepiej by było, żeby dali możliwość wyłączenia kontroli trakcji. Kilka osób by skończyło na drzewach, ale jednak reszta po pierwszym spinie by nabrała respektu
    Teoretyku, pisałem CI że praktycznie w żaden sposób nie da się 280HP przewidywyalnie wbić się w lukę np przy wyjeździe z podporządkowanej drogi - niezależnie jakim autem dotychczas jeździłem, nie było czegoś takiego jak tu. spłaszczasz moje wypowiedzi. wciśnięcie mniej gazu powoduje że auto rusza zbyt wolno i po kilku metrach już zaczyna zmieniać biegi, wciśnięcie mocniej powoduje laga w zadziałaniu napędu (i to nie zawsze takiego samego). próby płynnego dodawania działają raz lepiej raz gorzej, trochę nieprzewidywalnie i to jest problem. popróbuj a nie dyskutuj bez pojęcia. i nie wyjeżdżaj mi to że niby ufam Q4 bezgranicznie czy ignoruje 280HP jakimi Veloce dysponuje - mam do tego respekt i wiem że z tego co oferuje 280HP trzeba korzystać z odpowiednim umiarem. O Q4 pisałem w kontekście ruszania autem które oferuje 400Nm - to jest niemało, ale tez nie extreme AUto najpierw się bezsensownie zastanawia, nawet nie próbując na koła dać 10% momentu, po czym nagle jest strzał i pełny moment.

    Już ostanio odpuściłem dalszej dyskusji z Tobą w spawie skutków kolizji i podstawowych praw fizyki w wątku o kolizjach, bo albo nieuważnie czytałeś to co wielokrotnie powtarzałem, albo przeinaczałeś i przekręcałeś dla całkiem innych warunków moje przykłady (albo jedno i drugie), teraz widzę że też brniesz i nic do Ciebie nie dociera. Jeszcze raz, pojeździj tydzień 280konną (a nie 200konną w której tego nie ma) Giuią to pogadamy, póki co jesteś niewiarygodny z takim gadaniem jakie uprawiasz. Jechałeś w ogóle kiedykolwiek Giuią Veloce choćby parę km?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [Giulia] Prośba do właścicieli Veloce lub Giulii z pakietem Sport
    Utworzone przez Nuakszot w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-04-2018, 22:21
  2. Demontaż plastiku lewarka skrzynii biegów - jak?
    Utworzone przez Michał666 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-05-2015, 16:19
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-07-2013, 23:42
  4. Wadliwe działanie skrzyni biegów Sportronic 4HP20.
    Utworzone przez Markus91 w dziale 166
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 29-10-2012, 20:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory