Strona 13 z 20 PierwszyPierwszy ... 34567891011121314151617181920 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 195

Temat: Działanie skrzynii biegów AT8 Veloce 280HP - zastrzeżenia, prośba o Wasze komentarze

  1. #121
    Użytkownik Świeżak Avatar k3ss
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    były: 156, 147, 159x2, jest: GIULIA 2.2 AT8
    Postów
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    no bo własnie auto redukuje agresywniej w trybie D.
    Spójrz na to z innej strony. Tryb dynamiczny jak sama nazwa wskazuje służy do dynamicznej jazdy. Przy dynamicznej jeździe, po dohamowaniu przed zakrętem chcesz jak najszybciej przyspieszyć, więc chcesz mieć włączony najniższy możliwy bieg, poza tym chcesz mieć jak największy efekt hamowania silnikiem - tarcze mają mniej roboty, mniej się grzeją.

    Skrzynia działa dokładnie tak, jak powinna. Po prostu zawsze to jest coś za coś. W tej konkretnej sytuacji jest to upierdliwe, ale nie da się stworzyć jednego ustawienia, które zawsze wszystkim w każdej sytuacji dogodzi.

    Dwójka "szarpie" w każdym aucie, bo różnica przełożenia miedzy 3 a 2 (2 a jeden też, ale rzadko się aż tak redukuje) jest zawsze ogromna w porównaniu do innych biegów. Szczególnie przy agresywniejszych ustawieniach, no nie może to być taka płynna zmiana, jak dla innych przełożeń. Nie chce mi się szukać wartości przełożeń, ale to może być nawet 50% różnicy. O połowe więcej momentu na kołach przy przyspieszaniu, i o połowe mocniejsze hamowanie silnikiem. No musi ten bieg być narowisty.

    W manualu przecież jest to samo. Zredukuj sobie z 3 na 2 albo z 2 na 1, utrzymując cały czas stałą prędkość. Wstrzelic się dokładnie w odpowiednie obroty jest bardzo ciężko. Na wyższych biegach masa auta bez problemu poradzi sobie z wyrównaniem obrotów silnika, ale przy dużym przełożeniu to silnik będzie szarpał autem. W automacie nie masz prawie kontroli nad ilością obrotów silnika, więc wstrzelenie się z gazem, żeby jechać płynnie, na tym samym, drugiem biegu, jest jeszcze trudniejsze.
    pozwolę sobie się nie zgodzić;
    jeździłem przez prawie rok bmw 5 f10 ze skrzynią ZF i tam ta skrzynia pracowała znacznie płynniej, szarpnięcia zdarzały się bardzo bardzo rzadko, a ustawienei eco/sport/sport+ nie wpływało negatywnie na pracę

  2. #122
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    I dlatego robi to komputer a w tym przypadku biegu nr 2 robi to źle.
    To jest pojęcie wzgledne. Robi to zle w tej konkretnej sytuacji, ale w innych sytuacjach takie działanie jest porządane. Nie da się wszystkiego na raz, jest albo albo. Skąd ma komputer wiedzieć, co chcesz zrobić po dohamowaniu? Może dohamujesz do końca, może chcesz płynnie jechać dalej, a może chcesz wystrzelic jak z procy. Tryb dynamic to tryb dynamic.

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Jakoś z 4 na 3 czy z 5 na 4 potrafi
    o tym też pisałem. Nie rozumiesz, że różnica między 2 a 3, jest dwa razy większa niż między 3 a 4?
    https://www.alfaromeousa.com/content...v0p8fou9fu.pdf

    To tak jakbyś zrobił redukcje o dwa biegi na wyższych biegach. Jeśli kwestie techniczne, matematyka i fizyka nie przemawiają, to zrób prosty test jadąc manualem. Pisałem o tym wyżej. Zrób redukcję z różnych biegów i utrzymaj prędkość równą jak stół. Z 6 na 5 możesz nawet puścić gaz, i nie poczujesz żadnego szarpnięcia. Zrób to samo z 3 na 2, albo z 2 na 1, to pierdzielniesz czołem w kierownice.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  3. #123
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    no bo własnie auto redukuje agresywniej w trybie D.
    Spójrz na to z innej strony. Tryb dynamiczny jak sama nazwa wskazuje służy do dynamicznej jazdy. Przy dynamicznej jeździe, po dohamowaniu przed zakrętem chcesz jak najszybciej przyspieszyć, więc chcesz mieć włączony najniższy możliwy bieg, poza tym chcesz mieć jak największy efekt hamowania silnikiem - tarcze mają mniej roboty, mniej się grzeją.

    Skrzynia działa dokładnie tak, jak powinna. Po prostu zawsze to jest coś za coś. W tej konkretnej sytuacji jest to upierdliwe, ale nie da się stworzyć jednego ustawienia, które zawsze wszystkim w każdej sytuacji dogodzi.
    oczywiście że w D ma działać szybciej i bardziej agresywnie, ale uważam że akrurat to przejscie z 3->2 ( może i z 2->1) w D powinni trochę wygładzić - skoro jest to mozliwe sofwarowo (w końcu inaczej zachowuje się w N) to akurat dla tych 2 przejść mogli ciut wygładzić przejście (nie aż tak jak w N, ale bardziej niż obecnie w D) -to jakiś problem? kilka linijek kodu albo i zmiana parametrów które obecnie ustawili dla każdego biegu/trybu.
    moim zdaniem zabrakło czasu na lepsze dopracowanie auta (tworzone w pośpiechu od zera) a teraz to już to mają gdzieś i nie wracają do tematu (bo tak jest w każdej korpo gdzie zeby cokolwiek potem zmienić to trzeba mieć mocny powód i całą listę błogosławieństw od wszystkich szczebli managementu)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #124
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    oczywiście że w D ma działać szybciej i bardziej agresywnie, ale uważam że akrurat to przejscie z 3->2 ( może i z 2->1) w D powinni trochę wygładzić - skoro jest to mozliwe sofwarowo (w końcu inaczej zachowuje się w N) to akurat dla tych 2 przejść mogli ciut wygładzić przejście (nie aż tak jak w N, ale bardziej niż obecnie w D) -to jakiś problem? kilka linijek kodu albo i zmiana parametrów które obecnie ustawili dla każdego biegu/trybu.
    Dokładnie o to chodzi.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  5. #125
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Giulia Veloce 280 KM AT Q4
    Postów
    1

    Domyślnie I jak?

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    A mało takich ? Mogę Ci podać 3 którzy to ogarna bez problemu [emoji846] na wiosnę robię u siebie program to powiem co i jak.

    Wysłane z mojego Galaxy s8+ przy użyciu Tapatalka
    Zrobiłeś to, udało się?

  6. #126
    Użytkownik Świeżak Avatar k3ss
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    były: 156, 147, 159x2, jest: GIULIA 2.2 AT8
    Postów
    238

    Domyślnie

    Narzekałem trochę na pracę skrzyni AT, tzn. kulturę zmiany biegów i pojawiające się przy tym czasem szarpnięcia albo np. do nagłe dochamowanie, przy dojeździe do świateł..
    wg serwisu wszystkie parametry pracy skrzyni są OK;
    więc poprosiłem o zgłoszenie mimo wszystko do TESEO...

    otrzymana - dość szybko bo po kilku dniach - odpowiedź trochę mnie zawiodła, nie wiem czego się spodziewałem, ale chyba nie tego:

    "Jest to cecha charakterystyczna dla tego pojazdu."

  7. #127
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    to wiemy ze kazda tak ma, pozostaje uzywanie manetek co z przyjemnoscia robie

  8. #128
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał k3ss Zobacz post
    Narzekałem trochę na pracę skrzyni AT, tzn. kulturę zmiany biegów i pojawiające się przy tym czasem szarpnięcia albo np. do nagłe dochamowanie, przy dojeździe do świateł..
    wg serwisu wszystkie parametry pracy skrzyni są OK;
    więc poprosiłem o zgłoszenie mimo wszystko do TESEO...

    otrzymana - dość szybko bo po kilku dniach - odpowiedź trochę mnie zawiodła, nie wiem czego się spodziewałem, ale chyba nie tego:

    "Jest to cecha charakterystyczna dla tego pojazdu."


    Po mojej wizycie w serwisie odpowiedź taka sama. Już się przyzwycaiłem. Może dopiero lift coś zmieni.

    Tak samo z hamulcami. Od samego początku moim zdaniem coś z nimi jest nie tak. Teraz mamy o tym osobny wątek.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  9. #129
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Po mojej wizycie w serwisie odpowiedź taka sama. Już się przyzwycaiłem. Może dopiero lift coś zmieni.

    Tak samo z hamulcami. Od samego początku moim zdaniem coś z nimi jest nie tak. Teraz mamy o tym osobny wątek.
    Hamulce działają w zależności od trybu DNA.. sam się omal nie rozbilem o bramkę na autostradzie jak byłem w trybie A bonauto naprawdę słabo hamowało dopiero docisnalem hamulec to zahamowało najeliej się jeździ w trybie D wtedy szybko hamulce łapią na codzien jednak jeżdżę w N bo wydaje się najrozsądniejszy do codziennej spokojnej jazdy.. trybu A raczej unikam.. auto ani nie chce jechać ani hamować

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  10. #130
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    W trybie D jest tylko "Ograniczony skok pedału"
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

Podobne wątki

  1. [Giulia] Prośba do właścicieli Veloce lub Giulii z pakietem Sport
    Utworzone przez Nuakszot w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-04-2018, 22:21
  2. Demontaż plastiku lewarka skrzynii biegów - jak?
    Utworzone przez Michał666 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-05-2015, 16:19
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-07-2013, 23:42
  4. Wadliwe działanie skrzyni biegów Sportronic 4HP20.
    Utworzone przez Markus91 w dziale 166
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 29-10-2012, 20:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory