Strona 1 z 20 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 195

Temat: Działanie skrzynii biegów AT8 Veloce 280HP - zastrzeżenia, prośba o Wasze komentarze

  1. #1
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie Działanie skrzynii biegów AT8 Veloce 280HP - zastrzeżenia, prośba o Wasze komentarze

    Chciałbym z Wami skonsultować moje obserwacje odnośnie działania skrzynii biegów. Konsultowałem się z ASO, ale nie ma ani updatów (auto z 04.2018), a póki co powiedzieli że tak to wygląda też w innych egzemplarzach (nie wiem czy mam im wierzyć i uznać że jestem czepialski, czy mnie zbywają). Wymienię po kolei co mi się nie podoba, prosiłbym Was o komentarze jak to jest u Was. Głównie zależy mi na komentarzach od właścicieli wersji 280HP Q4, ewentualnie 200HP, diesli nie dyskutujmy tu.
    Wszystkie sprawy występują od nowości, i nic sie zachowuje się ani lepiej ani gorzej. Dziś przebieg 8kkm.

    1. Opóźnienie ok 1sek przy ruszaniu – problem przy np włączaniu się do ruchu z drogi podporządkowanej. Występuje niezależnie od ustawionego trybu DNA. Z tego co wiem ten problem dotyczy innych Giulii Veloce i Stelvio FE (skarżył się Pertyn na kanale Youtube), a nie dotyczy wersji 200HP Giulii (testowałem taką z 2017 przed zakupem i nie zauważyłem). Zgaduję że jest to jakieś skastrowanie programu ECU lub skrzyni dla wersji 280HP. W każdym razie nie jest to ani fajne, ani bezpieczne.

    2. Gdy na lekkim podjeździe Start-stop wyłączy silnik (np skrzyżowanie), to po puszczeniu hamulca i próbie ruszenia, auto potrafi najpierw ujechać do tyłu powiedzmy 15cm. Zgaduję że może to być związane z opóźnieniem opisanym w #1. Jest to kolejna niebezpieczna cecha. To występuje na lekkich wzniesieniach, gdy Hill Holder jeszcze nie łapie (bo on łapie od bodajże 6% nachylenia)

    3. Przy wycofywaniu na drogę która leci w dól (z miejsca parkingowego prostopadłego) zatrzymuję się, wrzucam bieg do przodu, czekam ok 1sek, puszczam hamulec a auto potrafi czasem zjechać do tyłu ze 20-30cm. Pewnie związane z #1 i #2, kolejna niebezpieczna cecha. Dzieje się też tak że auto praktycznie nie rusza (delikatnie tylko do przodu idzie) i dopiero po jakiejś 1-2sek załapuje.

    4. Przy ciut szybszym ruszaniu w trybie D DNA po zapaleniu silnika potrafi auto ruszyć normalnie, przejedzie powiedzmy 3m, po czym przydławić się na ok 2sek kompletnie tak że ciało ląduje na pasach czy prawie na kierownicy – bardzo niekomfortowe zachowanie.

    5. Przy jeździe w trybie D DNA np pasem do włączania się do ruchu z prędkością ok 20-40km/h, np. znalezieniu luki do zmiany pasa i dociśnięciu mocno gazu, albo przy dojeżdżaniu z drogi podporządkowanej gdy zwolnię, widzę że ktoś jedzie ale moge jeszcze wskoczyć, po dociśnięciu gazu auto zrzuci bieg (nie wiem czy na 2 czy na 1 bieg) ale w taki sposó auto totalnie zwolni powodując że ciało leci na kierownicę (coś jak #4 powyżej), i dopiero po ok 1-2 sek nagle auto wystrzela jak szalone. Pewnie częściowo jest to związane z zachowaniem opisanym w punkcie #4, albo zbyt drastyczną redukcją. Ciężko powiedzieć skoro nie wyświetla biegu, a też znając już takie zachowania, najczęściej łopatkami sobie zredukuję za wczasu i nie ma problemu.

    Jak pisałem updatów dla mojego auta brak (sprawdzane na pewno we wrześniu (byłem osobiście przy aucie) a podobno też podczas ostatniej wizyty (tu nie potwierdzę, a wiem że nie do końca można ASO ufać).

    W sierpniu jak byłem w ASO powiedziano mi że uruchomią jakąś procedurę kalibracji skrzynii biegów. Byłem tam we wrześniu i tym razem powiedzieli mi że nie uruchomią, że to uruchamia się po wymianie oleju skrzynii. Za to sprawdzili błędy, pokasowali (było kilka po różnych kompach, podobno nic istotnego... nie pierwszy raz, choć ostatnio podobno nic nie było), potem sprawdzili połączenia masowe na skrzynię i przy akumulatorze, odłączyli aku, potem wykonali standardowe procedury uczące po odłączeniu aku i tyle, a skrzynia zachowuje się dalej tak samo.

    Co Wy na to?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie Działanie skrzynii biegów AT8 Veloce 280HP - zastrzeżenia, prośba o Wasze komentarze

    Veloce z 2017 i występuje tylko objaw 5 w trybie D. I jest to bardzo sporadyczne występowanie.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
    Ostatnio edytowane przez Azalgo ; 24-10-2018 o 18:23

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    588

    Domyślnie

    Veloce marzec 2017, podobnie jak wyzej mam podobne odczucia do 5. Co do punktu 1 nie widze zadnego opoznienia przy normalnym ruszaniu, jednak w trybie D przy probie bardzo szybkiego ruszenia jest lekki lag jednak nie 1 sek tylko mniej.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 280hp
    Postów
    100

    Domyślnie

    Stelvio executive 280hp z paroma dodatkami, produkcja marzec 2018

    1) Mam podobnie ale mniej niż sekunda niezależnie od DNA, ręczne wyłączenie start/stop pomaga w tej kwestii imho (nawet jak start/stop nie chodzi to imho pomaga)
    2) Mam tak zdecydowanie, "automatyczny" ręczny trochę pomaga.
    3) Zdecydowanie tak, nauczylem się pilnować hamulca
    4) Nie mam
    5) Nie mam

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Leon FR 1.8 TSI 180 / Giulia Veloce 280
    Postów
    54

    Domyślnie

    Veloce 2017.
    Odnośnie #1 to też podobnie jak koledzy wyżej nie zauważyłem zbytniego laga przy ruszaniu. Z ciekawości występuje to przy pełnym bucie w podłodze czy zawsze?
    Mam jednak inne obserwacje i to dotyczy trybu N. Czasami ciężko mi wyczuć skrzynię, tzn. chcę żeby skrzynia zredukowała jeden bieg, dodaję lekko gazu a tutaj mocna redukcja i 3-4k obrotów. Innym razem chcę wymusić mocniejszą redukcję o 2 biegi to muszę naprawdę mocniej depnąć, bo skrzynia redukuje tylko o 1 bieg.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Stelvio Super 200HP

    1. Brak problemu - nie dot. ASS (załączenie silnika ileśset milisekund musi trwać)
    2. Nigdy nie jeżdżę z włączonym ASS :-)
    3. IMHO - trochę za szybko ta 1 sekunda, pamiętaj, że mamy klasyczne automaty. Jeżeli po 3-4 sekundowej pauzie problem nie występuje, nie ma o czym mówić.
    4. Brak problemu
    5. Brak problemu

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Alfa Giulia
    Postów
    7

    Domyślnie

    Wg mnie lag przy ruszaniu w wersji 280 jest. Nie jest to aż 1 sekunda ale mimo wszystko występuje w porównaniu do wersji rwd. Innych dolegliwości nie zaobserwowałem. Rocznik 2018
    Ostatnio edytowane przez Praski_ralf ; 24-10-2018 o 16:36

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 280hp
    Postów
    100

    Domyślnie

    Ps. problem z lagiem najbardziej wkurzający jest jak człowiek chce szybko zawrócic na trzy gdzieś...

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Jest lag i już , ale najgorsze jest to, ze go nie było ! Serwis musiał wgrać jakieś badziewne oprogramowanie i wszedł ...
    Może to jest związane z nowymi normami i wprowadzeniem DPF do benzyny ale dlaczego wygrali do wszystkich wersji?


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebol75
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce, 159JTDm150@192/405, 147JTD
    Postów
    283

    Domyślnie

    Veloce 2017
    Tez tylko pkt 5, najbardziej to odczuwam jak np mocno zwalniam przed progiem i potem chce deptać, albo właśnie jak dojeżdżam z podporządkowanej widzę ze mam miejsce wciskam o on na coś czeka...
    Ogólnie chyba zawsze jak mocniej zwolnię i szybko chce przyspieszyć.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. [Giulia] Prośba do właścicieli Veloce lub Giulii z pakietem Sport
    Utworzone przez Nuakszot w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-04-2018, 22:21
  2. Demontaż plastiku lewarka skrzynii biegów - jak?
    Utworzone przez Michał666 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-05-2015, 16:19
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-07-2013, 23:42
  4. Wadliwe działanie skrzyni biegów Sportronic 4HP20.
    Utworzone przez Markus91 w dziale 166
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 29-10-2012, 20:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory