Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 88

Temat: Entuzjazm do Alfy powoli sie zuzywa...takze hamulce ale szybciej.

  1. #11
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,472

    Domyślnie

    nie wiem czy to Ci pomoże ale podobny efekt zauważyłem u siebie okresie zimowym w Giulietcie do tego efekt szurania. - ewidentnie okładziny klocków łapały cały syf- pył piach i były dosłownie zakitowane. przez pierwsze 15 tkm rozbierałem w zimie 3 razy i je czyściłem- tj. wewnętrzny poprzeczny rowek i papierem ściernym okładzinę. W tej chwili cisza i jest 35 tkm ale jak się zimą powtórzy będę to dziadostwo reklamował. Ja na Twoim miejscu bym przeczyścił okładzinę klocka i powinno być ok bo nie uwierzę w zużycie klocków po 15 tkm.

  2. #12
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    Nie wiem gdzie robiłeś ten przegląd ....
    Jak to gdzie ? - w _autoryzowanym_ przez firmę Alfa Romeo, czyli jej wizytówce, serwisie.

    Co do sprawy, to za wiele po zdjęciu nie widać, ale ja widzę, że faktycznie po prostu niepracujące zbyt często hamulce. Czemu ? nie wiemy. Ale nie-pracować mogą z różnych powodów od stylu jazdy, po usterkę, diabli wiedzą. Same w sobie tarcze i klocki na pewno przyczyną nie są, jak już to zacisk , ale tarcze i klocki niczemu nie winne.
    Swoją drogą , podobnie bywa też w "przedetailingowanych" wozach - gdy po myciu kierowca rundki z porządnym przesuszeniem hamulców nie wykona, do rozwarstwień kloców po jakimś czasie włącznie.
    Temat szeroki i nic dziwnego że spod gwarancji są takie elementy wyjęte. A przy 15tys serwis jeszcze nie miał co zepsuć (w sensie np. po łebkach wymienionych klocków bez czyszczenia zacisku itp. , więc serwisu winy tu być nie może).
    Jeśli tylko to co na zdj., to ja bym ją porządnie prze... przejechał się nią, ale tak naprawdę ostro, i powinno się wyrównać wszystko.

  3. #13
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Podobny przypadek w MiTo - zapowietrzone tylne zaciski, po odpowietrzeniu "lustro".

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Podobno system hamulcowy jest bardzo zaawansowany, ba nawet wymiana klocków wymaga kalibracji


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    694

    Domyślnie

    Bardzo dziwna historia z tymi hamulcami. Ja na swoje często zerkam, i po 12kkm klocki i tarcze wyglają doskonale... Staram się co jakiś czas bardziej zdecydowanie przyhamować - ale to tylko dlatego, że w jednym z poprzednich samochodów za rzadko hamowałem, tarcze z przodu dopiero po 110kkm były do wymiany - ale strasznie przyrdzewiały do piast . Obiecałem sobie, że już będę hamował częściej i zdecydowaniej

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    [MENTION=77138]Giorgio[/MENTION] tak sobie pomyślałem, czy może w pierwszych dniach posiadania auta, zanim klocki się nie ułożyły, czy nie miałeś jakiś mocnych hamowań czyli albo nie wziąłeś auta na jakąś dynamiczną przejażdżkę popróbować, albo na autostradzie nie hamowałeś z dużej prędkości czyli długo. Jest zalecenie ogólne (nie piszę o AR, tylko ogólnie o samochodach, choć w instrukcji GIulii/Stelvio też coś na ten temat było, ale możliwe że tej na rynek USA tylko), żeby w pierwszych dniach (powiedzmy 200km, choć oczywiście jeśli jedziesz w trasę 1000km no to musisz bardziej patrzyć na to jak na ilość hamowań) unikać mocnego hamowania. Wynika to z faktu że klocki nie są jeszcze ułożone, stykają się miejscowo z tarczą więc trzeba mocniej naciskać hamulec. To powoduje miejscowe przypalenia na klockach - mój mechanik użył terminu że pojawić się może takie jakby "zeszklenie" na powierzchnii klocka, i powiedział że ono już zostaje, a ono nie chce się ścierać jak klocek i raz że drze po tarczy, a dwa obniża skuteczność hamowania. Do tego może generować dodatkowe nieprzyjemne odgłosy przy hamowaniu. U Ciebie właśnie takie 2 głębokie rowki są a reszta tarczy nie bardzo oczyszcza się.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Moje po 24k wyglądają idealnie (w dodatku ok 70% miasto), przez pierwsze 15k starałem się jeździć normalnie (czyli dynamicznie, ale przed światłami często hamowanie silnikiem), jednak ostatni rok chce je własnie szybciej wykończyć, by przejść na nawiercane
    Czasem używam do czyszczenia:
    https://www.youtube.com/watch?v=dyutISCmUZk
    Ostatnio edytowane przez Firste ; 07-11-2018 o 22:10

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Bylem dzisiaj u innego dilera w Lansbergu...na zwiadach. Niestety nie bylem Stelvio ale i tak sie duzo dowiedzialem. Mam wrocic ze Stelvio w piatek. To co sie dowiedzialem pasuje do tego co pisal Epsonix.
    Nie nie hamowalem nowym samochodem gwaltownie bez potrzeby i jestem zaznajomiony z procedura "docierania" nowych hamulcow. Ten nowy diler, po wysluchaniu mojej historii samochodu uwaza ze kiedy w Styczniu mialem problemy bo Stelvio samo hamowalo na autostradzie (pamietacie jak pisalem ze Stelvio zwariowal...?/) na skutek wody w body computer moj teraz odkryty problem mogl walsnie wtedy powstac. W piatek zmierzy dokladnie jaka sila calipery naciskaja na tarcze. Zobaczymy co dalej. Dzieki za wpisy...kolektywna wiedza na tym forum jest ogromna!!!

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Wygląda w końcu jak sensowne, profesjonalne podejście do klienta w ASO. Powodzenia!

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Giorgio - ja też uważam, że to normalne.
    Chyba każdy wie, że nie wolno "cisnąć" na zimnym silniku. I każdy wie, że nie jeździ się 200km/h po śniegu w Niemczech (mimo, że można). Są to zdrowe zasady eksploatacji samochodu.
    Niestety (!) podobnie jest z hamulcami - miałem to samo w Lancerze i też byłem mocno zdziwiony - hamulce z tyłu łapią dużo słabiej jak z przodu i tarcze zużywają się nierównomiernie. Pomaga od czasu do czasu (naprawdę nie powiem w liczbach - każdy musi sam doświadczyć) ostrzejsze hamowanie - nie potrzeba zakrętów, ani ABS'u ino mocniejsze hamowanie z wyższej prędkości - np. przy zjeździe z autostrady. I tyle. Spróbuj i daj znać czy pomogło.
    Ostatnio edytowane przez RalfPi ; 05-11-2018 o 18:09

Podobne wątki

  1. [159] Kontrolka prawego kierunkowskazu miga 2 razy szybciej
    Utworzone przez Karbon w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 30-11-2018, 12:31
  2. W USA bedzie Stelvio takze z RWD. (Q2)
    Utworzone przez Giorgio w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-06-2018, 14:03
  3. Kontrolki kierunkowskazow migają szybciej niz kierunkowskazy
    Utworzone przez robertesc w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-02-2015, 12:07
  4. 2.4 jtd powoli traci moc;/
    Utworzone przez SYSUNIAdq w dziale 166
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 08-09-2009, 22:53
  5. [GTV] Coś puka przy prawym kole, szybciej podczas przyśpieszania, na luzie przestaje pukać
    Utworzone przez ghost_wroc w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-03-2009, 05:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory