Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39

Temat: Opony zimowe Giulia Veloce

  1. #31
    Użytkownik Rowerzysta Avatar JAC0
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8V 120HP -> 150HP
    Postów
    307

    Domyślnie

    Zamienniki z Allegro, z oryginałami nie byłoby problemu

    Jest: Alfa Romeo GIULIA Veloce 2.0 280KM
    Była: Alfa Romeo 156 1,9 JTD 120KM 2001
    Była: Alfa Romeo 147 1,6 T.Spark 120KM 2003
    Jest: Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 2006 120KM -> 150KM by ConMir.pl - polecam.

  2. #32
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał JAC0 Zobacz post
    Jestem trochę między młotem a kowadłem bo teoretycznie z jakiegoś powodu producent dał u mnie w Q4 8J przód ET33 a tył 9J ET34, ale z drugiej strony dopuszcza też 4x8J ET33.
    powiem CI tak, większość Veloce jaka była sprzedawana zanim ja kupiłem auto, to były konfigi z wszystkimi kołami 8" ET33 225, za to jeśli chodzi o RWD to raczej miały tył 9". wiesz jak tu na mnie weszło iluśtam forumowiczów jak npisałem że do Q4 chcę 9" tył bo mi się taki podoba i że wolę trzymać jak najwięcej przyczepności na tyle, po to żeby Q4 żadziej interweniowało (przynajmniej na to liczyłem, nie znam się na tyle, na chłopski rozum). jakoś dzisiaj mam wrażenie że tych z szerokim tyłem Q4/Veloce jest jakby większość. Inna sprawa że w Polskim cenniku zostało to dopiero przedstawione na wiosne 2018, wcześniej tylko dealer mógł zaznaczyć opcję Opony Extra Series w systemie zamówień, choć jak ich pytałem co to jest, to nie mieli pojęcia - myślę że wiele konfigów jeśli chodzi o szerokość tyłu to przypadek Extra Series brzmiało cool i niektórzy sprzedawcy dogadzali klientom haha.


    Cytat Napisał JAC0 Zobacz post
    Tutaj fota z imprezy w trakcie zmiany na ori, no ale muszę przyznać, że Giulia choć więcej na nich stała bo jakieś 20 minut niż jechała (3 minuty) xD to wyglądała na nich zjawiskowo
    a te opony były nowe?albo czymś zakonserwowane - może się ślizgały bo czymś były pokryte? wiesz, w motocyklach, na nowych oponach to nikt nie odkręca ani się nie kładzie, stopniowo większe przyspieszenia i większe kąty pochylenia no chyba że chce się zrobić ślizg bokiem i rozwalić siębie i sprzęta. (aka docieranie opon 3,2,1,0, start: Lożo Szyderców - przybywajcie haha; niektórzy w to nie wierzą tu na forum)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #33
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dk08012
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulia 2.2 ZF 8HP
    Postów
    355

    Domyślnie

    Cytat Napisał JAC0 Zobacz post
    Zamienniki z Allegro, z oryginałami nie byłoby problemu
    widziałem na allegro w różnych odcieniach, dysponujesz może linkiem do swoich ? Jestem w trakcie zakupu
    AR Giulia 2.2 2016 ZF8

  4. #34
    Użytkownik Świeżak Avatar araneus
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    AR Giulia Veloce
    Postów
    52

    Domyślnie

    Zalecane w instrukcji konfiguracje opon i felg:
    1. Przód i tył felgi 18x8J, opony 225/45 R18 91W
    2. Przód felgi 18x8J, opony 225/45 R18 91W, tył felgi 18x9J opony 255/40 R18 95W
    3. Przód i tył felgi 19x8J, opony 225/40 R19 89W
    4. Przód felgi 19x8J, opony 225/40 R19 89W, tył felgi 19x9J opony 255/35 R19 92W

    Kolega [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] wypróbował i poleca na zimę wariant pierwszy, opony nie RF. A jakieś opinie użytkowników na temat 19'' na zimę? Coś więcej niż "ok" albo "dają radę"? Może ktoś miał i nie poleca?

  5. #35
    Użytkownik Rowerzysta Avatar JAC0
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8V 120HP -> 150HP
    Postów
    307

    Domyślnie

    Co do tych opon, jedne były 2017 drugie praktycznie nowe bo 2019 zdjęte z drugiego auta i nie były niczym zakonserwowane, były rozjeżdżone.

    Felgi niestety zwracam, poszedłem na ugodę ze sprzedawca. Trochę szkoda bo są sliczne.

    Jest: Alfa Romeo GIULIA Veloce 2.0 280KM
    Była: Alfa Romeo 156 1,9 JTD 120KM 2001
    Była: Alfa Romeo 147 1,6 T.Spark 120KM 2003
    Jest: Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 2006 120KM -> 150KM by ConMir.pl - polecam.

  6. #36
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Brwinów k/Warszawy
    Auto
    Lancia Lybra 2.0 Comfortronic, Lancia Ypsilon '16 ALFA ROMEO GIULIA Q4 18'
    Postów
    90

    Domyślnie

    Temat odgrzewam przed zimą.
    Co będzie jak założymy koła bez czujników tpms?
    Co myślicie o felgach stalowych, czy nie ma sensu? ,Wiem że "wieśniacko" ale sól niszczy felgi aluminiowe...

  7. #37
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał zinedine11 Zobacz post
    Co będzie jak założymy koła bez czujników tpms?
    alert za każdym razem. 560zł zapłaciłem za Schreader-y, ori kosztują ciut więcej

    Cytat Napisał zinedine11 Zobacz post
    Co myślicie o felgach stalowych
    wyglądać będzie tak samo jakbyś założył gumofilce do garnituru

    Cytat Napisał zinedine11 Zobacz post
    ale sól niszczy felgi aluminiowe...
    niezłe mity tutaj wypisujesz. powiedzmy że nie powinno się raczej stosować felg z polerowanymi powierzchniami bo te moga łatwiej zmienić wygląd tej polerowanej powierzchni/stać się nieładne - ja jednak takie kupiłem na zimę (PSW Dubai Anthracite) i nic im się nie dzieje (2 sezony za nimi a też już je przerysowałem więc są odkryte powierzchnie alu).
    Normalne malowane alu nic nie powinno się dziać.
    Natomiast jeśli felga jest źle wykonana to i bez soli wyskoczą purchle - przykład to choćby 159tka znajomego z firmy w Irlandii (standardowe 17" szprychy) - auto które widywałem często będąc na delegacjach w Dublinie - auto tylko jeździło w Irlandii (tam nie ma zimy i soli) felgi mega purchle, to samo w mojej poprzedniej 159TBi na 17" "policyjnych" parabolkach a auto było z Włoch, farba odpadała całymi płatami i purchli nie brakowało, natomiast w jeszcze poprzedniej 159 JTDm miałem taki sam wzór felg, jeździły w PL w soli itp i nic im się nie działo.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #38
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał zinedine11 Zobacz post
    Temat odgrzewam przed zimą.
    Co będzie jak założymy koła bez czujników tpms?
    Co myślicie o felgach stalowych, czy nie ma sensu? ,Wiem że "wieśniacko" ale sól niszczy felgi aluminiowe...
    Priv

    - - - Updated - - -

    1000 zł kpl. brutto ALU oryginał AR GIULIA AE

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	90.5 KB
ID:	273298Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	38.6 KB
ID:	273299Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	61.5 KB
ID:	273300

  9. #39
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Brwinów k/Warszawy
    Auto
    Lancia Lybra 2.0 Comfortronic, Lancia Ypsilon '16 ALFA ROMEO GIULIA Q4 18'
    Postów
    90

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    wyglądać będzie tak samo jakbyś założył gumofilce do garnituru
    Określenie dobre, aż się uśmiałem
    Faktycznie, że może nie pasować do tego auta

Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 249
    Ostatni post / autor: 07-04-2024, 09:31
  2. [Giulia] Giulia Veloce vs ...
    Utworzone przez azar w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 20-08-2018, 09:45
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. Giulia 18' zimowe opony
    Utworzone przez szopp w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-10-2017, 15:55
  5. [Giulia Veloce] Poszukuję kolegi z Giulią VELOCE z Warszawy/okolic, NAGRODA!
    Utworzone przez Latrunculus w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 07:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory