Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Temat: Belki do STELVIO

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    277

    Domyślnie

    Ja montowałem raz, przed wyjazdem na rowery. Zeszło z pół godzinki, ale tyle samo schodziło mi przy montażu kiedyś do S-Maxa który miał dedykowanie otworu w dachu do przykręcania belek.
    Nie mam żadnych porysowań czy wgnieceń. Co do hałasu to jechałem z rowerami więc nie mam opinii.

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    czarne
    Postów
    173

    Domyślnie

    Czyli 50% szans. Albo będą wgnioty albo nie. :-D
    W S-maxie trochę mi bagażnik zrobił kuku, choć montowałem oryginalne łapy w przewidzianych otworach. Chyba jednak zainwestuję w relingi.

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Stelvio FE
    Postów
    110

    Domyślnie

    Cytat Napisał MietasM Zobacz post
    Czyli 50% szans. Albo będą wgnioty albo nie. :-D
    W S-maxie trochę mi bagażnik zrobił kuku, choć montowałem oryginalne łapy w przewidzianych otworach. Chyba jednak zainwestuję w relingi.
    Czy da sie dolozyc relingi? ASO nie potrafilo mi odpowiedziec, fakt ze bylo to 3 lata temu.

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    czarne
    Postów
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mieciu Zobacz post
    Czy da sie dolozyc relingi? ASO nie potrafilo mi odpowiedziec, fakt ze bylo to 3 lata temu.
    Da się. Występują w katalogu pod numerem 50903624 (czarne błyszczące).

  5. #15
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2023
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 2.0 200KM Q4 2018
    Postów
    18

    Domyślnie

    Odkopię temat. Jako, że moje Stelvio nie ma relingów, a musiałem po kupnie na szybko przygotować się do wyjazdu z całą rodziną, zdecydowałem się na zakup dedykowanej bazy Thule mocowanej na rancie dachu (wydawałoby się, że f-ma zacna). Pomijając fakt, że taki zestaw z boxem hałasował jak diabli, to nie udało się do końca uniknąć szkód. Lakier przy montażu był czysty, a bazę montowali ludzie ze sklepu - w każdym razie wyglądało na to, że wiedzą co robić. Po zdjęciu bazy okazało się, że są przytarcia lakieru na samym rancie dachu od metalowych łap (jest na nich jakaś powłoka ale nie do końca miękka). No i tu pojawia się pytanie, czy znacie jakieś patenty na tymczasowe zabezpieczenie lakieru pod bagażnikiem. Wiem, że można na zagrożone miejsca przykleić folię ale przy ciemnym lakierze takie "łaty" po zdjęciu bazy będą wyglądały średnio - a z tego, co czytałem odklejenie takiej folii też nie jest łatwe. Nie wiem, czy już nie lepiej pogodzić się z uszkodzeniami lakieru... Może ktoś z was ma jakiś prostszy patent który się sprawdził? Bagażnika dachowego używam 3-4 razy do roku i zdejmuję od razu po powrocie z wyjazdu, więc rozwiązanie nie musi być super trwałe. Ważne, żeby nie szkodziło lakierowi i nie upośledzało stabilności montażu

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    455

    Domyślnie

    Mam ten sam bagaznik i na rantach żadnych przetarć lakieru nie ma, pytanie jak przyłożyli się do montażu, czy równo z każdej strony i czy dokrecali równomiernie każda strone a nie, że dowalili jedna do końca a później druga. Jedyne co mam, to widoczne pod kątem lekkie zmatowienie lakieru w miejscach styku tych gum ale to do ogarnięcia w 10 minut polerka.

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2023
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 2.0 200KM Q4 2018
    Postów
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał bronek90 Zobacz post
    Mam ten sam bagaznik i na rantach żadnych przetarć lakieru nie ma, pytanie jak przyłożyli się do montażu, czy równo z każdej strony i czy dokrecali równomiernie każda strone a nie, że dowalili jedna do końca a później druga. Jedyne co mam, to widoczne pod kątem lekkie zmatowienie lakieru w miejscach styku tych gum ale to do ogarnięcia w 10 minut polerka.
    No właśnie jak się przyglądałem, to wyglądało na to, że robili to z wyczuciem. W sumie też pewnie u mnie polerka załatwi sprawę. Chciało się ładne auto, to się teraz człowiek przejmuje. A tak przy okazji, czy u Ciebie też tak diabelstwo hałasuje? U mnie bagażnik z boxem słychać już od 90-ciu a przy 130 km/h to jest huragan. Nie wiem, czy to kwestia boxa niekompatybilnego z aerodynamiką samochodu (w poprzednim Outlanderze (tylko z relingami) z tym samym boxem nie było dramatu), czy to te łapy wchodzące pod uszczelkę drzwi tak pogarszają akustykę... Ja wiem, że lepiej pomęczyć się tak parę tygodniu w roku niż cały rok jeździć vanem ale to już lekka przesada

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Red_Sebald Zobacz post
    No właśnie jak się przyglądałem, to wyglądało na to, że robili to z wyczuciem. W sumie też pewnie u mnie polerka załatwi sprawę. Chciało się ładne auto, to się teraz człowiek przejmuje. A tak przy okazji, czy u Ciebie też tak diabelstwo hałasuje? U mnie bagażnik z boxem słychać już od 90-ciu a przy 130 km/h to jest huragan. Nie wiem, czy to kwestia boxa niekompatybilnego z aerodynamiką samochodu (w poprzednim Outlanderze (tylko z relingami) z tym samym boxem nie było dramatu), czy to te łapy wchodzące pod uszczelkę drzwi tak pogarszają akustykę... Ja wiem, że lepiej pomęczyć się tak parę tygodniu w roku niż cały rok jeździć vanem ale to już lekka przesada
    Nie ma tragedii, jest słyszalne ale na akceptowalnym poziomie. Same belki są dość ciche, ja mam boks thule xt motion L

  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2023
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 2.0 200KM Q4 2018
    Postów
    18

    Domyślnie

    Ja mam, jeśli się nie mylę, Inter Pack Monsun XL (albo podobny mniejszy). To taki box, który inaczej niż wszystkie montuje się wyższą częścią do przodu (niby kształt kropli wody...). W Outlanderze specjalnie nie przeszkadzał, natomiast w Stelvio jest jakiś dramat. Może muszę jeszcze popracować nad optymalnym ustawieniem...

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    455

    Domyślnie

    Przejedź się z samym bagażnikiem bez boksa to będziesz miał winnego. Myślę, że u ciebie jest problem z boksem

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1105
    Ostatni post / autor: 23-03-2022, 19:40
  2. prostowanie belki..
    Utworzone przez andzia w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-03-2007, 16:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory