Strona 10 z 16 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 156

Temat: Stan aku i dzałanie IBS -prośba do tych z kablem OBD i MES o sprawdzenie 3 parametrów

  1. #91
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    taki maly update, wczoraj przejechalem tylko 2 odcinki po 7.5km do/z pracy. IBS wzrosl o dalsze 4%, jest 94% teraz. jak przyjechalem widze jednak ze juz przy takim poziomie SoC wlaczyl sie algorytm odciazania alternatora - na wolnych obrotach bylo 12.8V. Ma to sens, nie chcodzi tez o to zeby przeladowywac akumulator jak aku jest juz praktycznie w pelni naladowany. oczywiscie mogliby to zrobic przy 99% ale spodziewam sie ze dokladnosc oceny SoC przez IBS jest na poziomie kilku %, wiec pewnie zdecydowali sie na bezpieczne rozwiazanie stosujac worst case, i gdzies ok tych 94% juz nie laduja na max.

    W kazdym razie, przy takim ladowaniu jak teraz, moglbym kamerke przepiac pod staly +12V, w sumie zuzywa na dzien ok 2Ah, a z tego co widze to u mnie jeden dzien jezdzenia lokalnie to przyrost o ok 3%, czyli prawie 3Ah. Bilans ladowania bylby ciagle na plusie.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #92
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Przeglądam właśnie z ciekawości Mopar i dla Giulii jest prostownik za 430PLN co ciekawe w kategorii bezpieczeństwo a nie serwis
    Info dla niedoładowanych akumulatorów jak znalazł LOL

    BTW
    A wiecie, że w Giulii nie trzeba dostawać się do aku aby go podładować? Pod maską jest masa i jest specjalny czerwony zatrzask z plusem pod szybą na wysokości pasażera

  3. #93
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    wiemy dobrze. no przynajmnie ja. w aso z reszta na dluzsze serwisy/updaty zawsze podlaczaja jakis ptostownik, niektore updaty trwaja iles godzin i procedura tego wymaga( a niektore zeby silnik byl wlaczony)

    tylko diagnosci nagminnie zapominaja zalozyc klapke czarna po odlczeniu prostownika, raz dopiero w garazu sie zorientowalem ze lezy sobie na podszybiu, na szczescie nie sfrunela pidczas jazdu. ostatnio tez diagniste zlapakem ze zamykal maskę a klapki nie zalozyl

    co do prostownika, to ctek chyba ct5 albo msx5, mozna je miec znacznie taniej bez logo AR.

    no a w ogole to teraz u mnie to nie potrzeba prostownika. ladowanie dziala jak szalone bez tego glupiego algorytmu ograniczania ładowania powyzej 75% naladowania aku, i nawet jazda tylko na krotkie odcinki i zadko, a aku naladowany obecnie 94%. tak wiec wam tez rekomenduje dprawdzenie jak u was laduje i jaki macie SoC MESem (albo przynajmniej pate minut po zamknieciu auta z otwartym bagaznikiem jakie jest napięcie na aku - to mozba latwo przełożyć na SoC, chyba juz podawałem dane kilja punktow w ktoryms watku.

  4. #94
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    wiemy dobrze. no przynajmnie ja. w aso z reszta na dluzsze serwisy/updaty zawsze podlaczaja jakis ptostownik, niektore updaty trwaja iles godzin i procedura tego wymaga( a niektore zeby silnik byl wlaczony)

    tylko diagnosci nagminnie zapominaja zalozyc klapke czarna po odlczeniu prostownika, raz dopiero w garazu sie zorientowalem ze lezy sobie na podszybiu, na szczescie nie sfrunela pidczas jazdu. ostatnio tez diagniste zlapakem ze zamykal maskę a klapki nie zalozyl

    co do prostownika, to ctek chyba ct5 albo msx5, mozna je miec znacznie taniej bez logo AR.

    no a w ogole to teraz u mnie to nie potrzeba prostownika. ladowanie dziala jak szalone bez tego glupiego algorytmu ograniczania ładowania powyzej 75% naladowania aku, i nawet jazda tylko na krotkie odcinki i zadko, a aku naladowany obecnie 94%. tak wiec wam tez rekomenduje dprawdzenie jak u was laduje i jaki macie SoC MESem (albo przynajmniej pate minut po zamknieciu auta z otwartym bagaznikiem jakie jest napięcie na aku - to mozba latwo przełożyć na SoC, chyba juz podawałem dane kilja punktow w ktoryms watku.
    Pewnie że można taniej, ceny w Mopar są mało konkurencyjne. Mam od nich tylko obudowę kluczyka pod kolor auta

    Ja z kolei podładowuję, bo mam więcej aut niż kierowców i co roku jakieś auto zimuje w garażu. Raz na 3 tygodnie trzeba podłączyć ładowarkę.

  5. #95
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    pisałem Wam wcześniej jak ot teraz cały czas ładuje i dopiero przy 94% wrzucił algorytm kombinowania z ładowaniem. otóż póki co go dalej aplikuje - po dzisiejszych 2 przejażdżkach po 7.5km, i w międzyczasie na lunch 2x po 1.5km po powrocie do domu miałem już SoC tylko 85%. czyli algorytm jest albo jakiś bardziej skomplikowany, ma cykle (to się okaże w najbliższym tygodniu/dwóch), albo była jednorazowa sprawa, osiągnął jakiś wyższy próg i powrócił do swojej poprzedniej zasady działania (oby nie). a już miałem kamerkę podłączać na stałe +12V, wstrzymuję się i obserwuje dalej czy są ku temu możliwości. za jakiś czas wrzucę update.
    ciągle nie mogę skumać po jaką cholerę tak kombinują - rozumiem w 126p, tam obciążenie alternatorem to było od razy 2sek więcej do 100km/h, ale w 280HP aucie alternator guzik obciąża czy wpływa na zurzycie paliwa.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #96
    Użytkownik Świeżak Avatar carolloooo
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Stelvio 2.0 280km
    Postów
    49

    Domyślnie

    Panowie Sprawdzałem Mesem stan naładowania Aku i IBS pokazuje 25%, podłączyłem CTEK-a na 3 godziny i pokazywał że naładował max. Podpinam Mesa a tam wartość IBS jeszcze się zmniejszyła do 20 % Pewnie przez odpalanie stacyjki i świateł. Tylko czemu nic się nie naładowało? I czemu pokazuje na cteku że jest pełen? Start- Stop nie działa już od dawna A ost. tylna szyba nie grzeje... Stelvio 2017 robione krótkie trasy w mieście. To znak że już czas na nowy Aku. ? Czy może podładować go 2 dni >? Ładowanie 14.4. przy odpalonym aucie. 12.0 przy zgaszonym na 2 dzień.

  7. #97
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,505

    Domyślnie

    Cytat Napisał carolloooo Zobacz post
    Panowie Sprawdzałem Mesem stan naładowania Aku i IBS pokazuje 25%, podłączyłem CTEK-a na 3 godziny i pokazywał że naładował max. Podpinam Mesa a tam wartość IBS jeszcze się zmniejszyła do 20 % Pewnie przez odpalanie stacyjki i świateł. Tylko czemu nic się nie naładowało? I czemu pokazuje na cteku że jest pełen? Start- Stop nie działa już od dawna A ost. tylna szyba nie grzeje... Stelvio 2017 robione krótkie trasy w mieście. To znak że już czas na nowy Aku. ? Czy może podładować go 2 dni >? Ładowanie 14.4. przy odpalonym aucie. 12.0 przy zgaszonym na 2 dzień.
    Nowy aku kup.

  8. #98
    Użytkownik Świeżak Avatar carolloooo
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Stelvio 2.0 280km
    Postów
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Nowy aku kup.

    Kupiłem nowy pokazuje 47%

  9. #99
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał carolloooo Zobacz post
    Kupiłem nowy pokazuje 47%
    A naladowales go wcześniej? W Alfie to zajmie sporo czasu zanim osiągniesz IBS 80% jeśli wogole Ci się to uda.
    A 100% to zapomnij całkiem, powyżej 80 zaczyna się w tym samochodzie w zasadzie rozładowywanie (a przynajmniej ładowanie jest tylko podczas hamowań).

  10. #100
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,505

    Domyślnie

    Cytat Napisał carolloooo Zobacz post
    Kupiłem nowy pokazuje 47%
    Rozumiem że jak wyszedł z produkcji i jechał od magazynu do magazynu i później trafił sklepu to wszyscy go ładowali żebyś kupił igiełkę.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-02-2013, 20:09
  2. Prośba o sprawdzenie parametrów
    Utworzone przez milek_22 w dziale 147
    Odpowiedzi: 87
    Ostatni post / autor: 25-03-2012, 20:26
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-02-2012, 20:02
  4. Prośba o przeanalizowanie parametrów silnika
    Utworzone przez kak-tus w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-01-2012, 10:47
  5. Sprawdzenie parametrów programu ALFAOBD
    Utworzone przez samsung12 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-12-2011, 21:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory