Strona 12 z 13 PierwszyPierwszy ... 2345678910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 129

Temat: Dodanie kamery i czujnikow parkowania

  1. #111
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Nie jest różowo - jeżeli samochód nie ma fabrycznie ACC, aktualizacje z 8238 nie będądla tego egzemplarza dostępne - przynajmniej wg. ASO. W sumie może i tak być - albo są dostępne, ale w jakiś niestandardowy sposób z którego ASO nie korzysta ... Nie wiem czy mi sięchce dalej temat drążyć - kto wie, może będzie do kupienia nówka moduł przycisków z ACC na kierownicę za jakieś pięć stówek

  2. #112
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebol75
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce, 159JTDm150@192/405, 147JTD
    Postów
    283

    Domyślnie

    To nie bardzo rozumiem - pospolite ruszenie żeby zamawiać panel z przyciskiem a teraz ze to nie tak hop siup...?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #113
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebol75 Zobacz post
    To nie bardzo rozumiem - pospolite ruszenie żeby zamawiać panel z przyciskiem a teraz ze to nie tak hop siup...?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ciafok chyba mówi o aktualizacji. Jesscze chyba nie dostał swojego guzika...

    Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

  4. #114
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Nie jest różowo - jeżeli samochód nie ma fabrycznie ACC, aktualizacje z 8238 nie będądla tego egzemplarza dostępne - przynajmniej wg. ASO. W sumie może i tak być - albo są dostępne, ale w jakiś niestandardowy sposób z którego ASO nie korzysta ... Nie wiem czy mi sięchce dalej temat drążyć - kto wie, może będzie do kupienia nówka moduł przycisków z ACC na kierownicę za jakieś pięć stówek [emoji38]
    Ja kupiłem cala kierownice z modułem za 400 (No bez poduszki ale ta mysle przełożyć ze swojej) byla z delikatnie uszkodzonym szyciem za 300

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  5. #115
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Ja kupiłem cala kierownice z modułem za 400 (No bez poduszki ale ta mysle przełożyć ze swojej) byla z delikatnie uszkodzonym szyciem za 300

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    Przecież moduł w ASO nowy 290zl

    Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

  6. #116
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    Przecież moduł w ASO nowy 290zl

    Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka
    No tak ale trzeba czekać i to jeszcze nie pewne ze bedzie na koniec maja kierownica data produkcji wrzesien 2018 więc prawie jak nowa No i plus taki ze nie muszę jej rozkręcac zeby moduł podmienić. Na upartego zawsze mogę sprzedać obecną z tego co widzialem po ok 300-400zl chodzą wiec wtedy moduł wyjdzie 0-100zl.. Ale w sumie może sobie poleżeć jako zapas 150 zł więcej mysle ze to nie dużo.. samo rozbieranie kierownicy pewnie z 20 min zabawy.. A jak widzę jak to jest skręcone to żal rozkręcac

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  7. #117
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Nie jest różowo - jeżeli samochód nie ma fabrycznie ACC, aktualizacje z 8238 nie będądla tego egzemplarza dostępne - przynajmniej wg. ASO. W sumie może i tak być - albo są dostępne, ale w jakiś niestandardowy sposób z którego ASO nie korzysta ... Nie wiem czy mi sięchce dalej temat drążyć - kto wie, może będzie do kupienia nówka moduł przycisków z ACC na kierownicę za jakieś pięć stówek
    skąd wiesz że nie będą dostępne? nie będzie na pewno listu o kampani, ale myślę że jest duża szansa że tą aktualizację dostaniesz jak będziesz przy okazji w ASO. firmwary są wspólne, tak samo jak np w radiach niezależnie od konfigu (tzn poza radiami starymi i nowymi). najwyżej trzeba będzie im dać powód - np poskarżyć się że auto czasem zahamuje przed "leżącym policjantem" (co u każdego się zdażyło choć raz) i żeby Ci sprawdzili czy jest aktualizacja do ABS/ESP (BSM wg oznaczeń modułów w FCA), i może ładnie skończy się na właściwym na dzień dzisiejszy firmwarze 8541 (lub jeszcze nowszym).

    Sprawdziłem mój firmware, mam 8401, czyli w moim przypadku tylko do wykonania krok 4 (programowanie na 8541) i krok 5 z kampani (kalibracja), nie trzeba już robić wcześniejszych kroków z pośrednimi wersjami firmwaru i resetem konfigu auta.

    Za jakiś miesiąc będę na przeglądzie w ASO. Wiem z service newsa 55.00.19 że po wymianie radia (u mnie było w lutym wymieniane) w 6 modułach mam mieć konkretne firmwary. Jak narazie byłem raz w ASO od tego czasu (wtedy jeszcze nie było tego SN i nie wiedziałem o wymaganej aktualizacji) i jeden z nich (IPC) mi się zaktualizował. Sprawdziłem MESem, i jeszcze 2 inne mam aktualne, ale 3 moduły PAM,LBSS i RBSS nie są aktualne, więc i tak będę egzekwował updaty tych - przy okazji zobaczymy czy wyskoczy ten do BSM, albo czy jakoś tam uda się ich namówić na update. Dam znać.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Na upartego zawsze mogę sprzedać obecną z tego co widzialem po ok 300-400zl chodzą wiec wtedy moduł wyjdzie 0-100zl..
    Z Q byś sprzedał łatwo, ze standardowymi częściami nie jest tak prosto, wiem z własnego doświadczenia, jeśli nie ma na nie popytu. Sam wystawiałem parę rzeczy które mi zalegały z Giulietty/159 po retrofitach, i ciężko było cokolwiek sprzedać, mimo że ceny dawałem w końcu dumpingowe wg cen z allegro. Może jak masz tą luxury z podgrzewaniem, to może ktoś będzie kiedyś próbował zrobić retrofita grzanej kierownicy i nie pogardzi. Kierownice po prostu raczej się nie psują.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #118
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Ja kupiłem cala kierownice z modułem za 400 (No bez poduszki ale ta mysle przełożyć ze swojej) byla z delikatnie uszkodzonym szyciem za 300
    ...
    Żart to był, przecież po pierwsze primo kupiłem w ASO przyciski za 230-ileś tam, a po drugie primo - za żadne skarby je nie sprzedam bo ewidentnie to na razie jedyny moduł przycików z ACC, jaki udało się komukolwiek wyrwać z ASO w Polsce, więc jest bezcenny Chodzi o to, że sprawa jednak robi się poważniejsza, i najgorsze - nie zależy tylko ode mnie.

  9. #119
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Żart to był, przecież po pierwsze primo kupiłem w ASO przyciski za 230-ileś tam, a po drugie primo - za żadne skarby je nie sprzedam bo ewidentnie to na razie jedyny moduł przycików z ACC, jaki udało się komukolwiek wyrwać z ASO w Polsce, więc jest bezcenny Chodzi o to, że sprawa jednak robi się poważniejsza, i najgorsze - nie zależy tylko ode mnie.
    Ale z czym poważna? Bo nie będzie update?

    Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

  10. #120
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Żart to był, przecież po pierwsze primo kupiłem w ASO przyciski za 230-ileś tam, a po drugie primo - za żadne skarby je nie sprzedam bo ewidentnie to na razie jedyny moduł przycików z ACC, jaki udało się komukolwiek wyrwać z ASO w Polsce, więc jest bezcenny Chodzi o to, że sprawa jednak robi się poważniejsza, i najgorsze - nie zależy tylko ode mnie.
    Spoko grunt zeby zadzialalo no chyba nikt od nas z forum jeszcze tego jeszcze nie zrobil gosc a FB przestal odpisywac.. pewnie trzeba by jechac do wloch zeby zrobic..



    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [159] Czujniki parkowania dodanie
    Utworzone przez dexster w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-05-2015, 10:41
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-04-2014, 06:19
  3. [159] domontowanie czujnikow parkowania z tylu
    Utworzone przez AlfaRomeo156 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-12-2011, 21:46
  4. [159] Cos do czujnikow nie mam szczescia - Niezdecydowana rezerwa
    Utworzone przez Wrath w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-10-2011, 20:45
  5. [145] Problem z klimatyzacja. Opis czujnikow.
    Utworzone przez themim w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-04-2011, 12:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory