Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35

Temat: Giulia 200KM vs BMW 320i 184PS sedan (rok produkcji 2017/2018) ew. diesle

  1. #21
    Użytkownik Świeżak Avatar chendo
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Mazury
    Auto
    Alfa Romeo Giulia BMW Z4 E89
    Postów
    90

    Domyślnie

    Mam pytanie. Czy osoby piszące o słabości F30 miały te samochody czy tylko „wujka Franka konia syn” im opowiadał?
    Właśnie przesiadłem się z F30 na Giulie. Fakt, jest zima więc nie miałem okazji szybciej pojeździć Alfą ale na tą chwilę nie widze wielkiej różnicy między autami. F30 mam w wersji 184 KM diesel, sportowe zawieszenie M, ogólnie dość tłusto wyposażona. W Giulii brakuje mi Head Up Display i Harmann Kardon. Niestety Giulie brałem z salonu i nie miałem możliwości konfigurowania pod siebie. Kupiłem Alfę bo wciąż mam w sobie wirus Alfa
    Natomiast pisanie o tym jak słabe jest F30 jest bzdurą. Auto jest świetne choć oczywiście generacyjnie starsze niż Giulia.
    Pojeżdżę dłużej to może zauważę większe różnice.

  2. #22
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    [MENTION=28334]chendo[/MENTION]

    A mozesz napisac jaka wersje F30 i Giulii wybrales ze szczegolami? Akurat czytajac ten watek moglbym dojsc do pewnego wniosku, ze Giulia Giulii nierowna, rozne wersje zachowuja sie inaczej i inne sa odczucia. Tak samo pewnie z F30. Trafniej byloby porownac Giulie do 420/430. W takim 420i jezdzilo mi sie o wiele lepiej niz w standardowym 320i z pakietem "M-look".

  3. #23
    Użytkownik Świeżak Avatar chendo
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Mazury
    Auto
    Alfa Romeo Giulia BMW Z4 E89
    Postów
    90

    Domyślnie

    Moja Giulia jest w dziale Nasze Belle.
    Super doposażona o wnętrze Veloce i pakiet zewnętrzny Veloce. Felgi 19” koniczynki, powiększone tarcze i zaciski malowane na czerwono, pakiety Convienence, Flota plus, Komfort, przyciemnione szyby, pakiet Sport z biksenonami 35W.
    Natomiast F30 było w wersji Sport ale po gwarancji zrobiłem zewnętrzny M-pakiet. Środek to fotele Sport w skórze, podsufitka czarna, Harman Kardon, HUD z czytaniem znaków i navi, zawieszenie sportowe M, napęd na tył, oświetlenie zewnętrzne, asystent świateł (wiązka światła rozsuwala się na boki nie oślepiając jadących z naprzeciwka, a doświetlając pobocza).
    Jeździło się tym świetnie. Giulia tez będzie rewelacyjna. Lubię obydwie marki. Żeby była równowaga zostało jeszcze Z4 F30 przejął syn.

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Cytat Napisał krist Zobacz post
    Alfa jest trochę gorsza, ale nie aż tyle żeby pisać że to inna liga
    Żarty żartami ale takie są fakty i tyle. F30 to dobry samochód, ale jak zatrudniasz do zrobienia konkurenta największe mózgi z Ferrari to nie mogło się to skończyć inaczej. Oczywiście respekt pod remizą nie ten sam, alfa odpada w przedbiegach

    Cytat Napisał Farfocel Zobacz post
    I co z tego, że ma kolumny z przodu, a nie wielowahacz? 911 ma 4x kolumny i nikt nie narzeka.
    Auto z napędem na tył może mieć mcphersona i nie widzę dużej przewagi nad wielowahaczem.
    XC90 ma resory piórowe z tylu i nikt nic nie mówi. W konstrukcji zawieszenia jest o wiele więcej zmiennych, niż tylko kolumna/belka/wielowahacz

    Jakiś czas temu jalopnik wrzucał bardzo duży artykuł na temat zawieszenia w G20. Poczytaj to się dowiesz, dlaczego jest najlepsze w klasie (nie mowie o układzie kierowniczym, który w Giulii jest ponoć lepszy).
    Zaletą MacPhersona jest to że jest tani i zajmuje niewiele miejsca i tyle. Nigdy nie będziesz miał takiej kinematyki jak w dwu lub wielowahaczu. Z jakiegoś powodu Mercedes przeszedł na dwuwahacz, w A4, w Lexusie masz dwuwahacz. Jakoś Ferrari, Lambo, McLaren, czy ktokolwiek kto buduje auto od zera na tor dostrzega przewagę nad MacPhersonem.
    Z z tego samego powodu stinger żeby był konkurencyjny cenowo to jest to okrojone G70 m.in kolumnami z przodu.

    Nie mówiąc o komforcie, i dlaczego Giulia Q jest przyjemniejszym autem do jazdy na codzień niż M3 na przykład. Skądś te peany się wzięły, że można zrobić sportowe auto, w którym nie wylecą plomby. Jak ma się większą kontrolę nad zawieszeniem to takie rzeczy można robić.

    Przykład z Porsche słaby, bo tam takie a nie inne rozwiązanie jest konsekwencją tego, że nie ma na inny układ miejsca, i to dotyczy tylko przodu, bo jak długo żyję, nie widziałem 911 z kolumnami z tyłu. Pomyliło ci się chyba z Caymanem.
    Corvette również ma kompozytowy resor i co? Wiadomo, że to nie jest to w poprzek zamocowane do sztywnego mostu u-boltem.

    Mimo, że jalopnika nie czytam na takiej zasadzie jak nie czytam pudelka, to akurat ten tekst miałem okazje przeczytać (faktycznie jak na tweeterowe standardy tego portalu to istna epopeja) i poza tym, że większość czytało się jak marketingową broszurę, nie doczytałem nigdzie gdzie jest to najlepsze w klasie. To będziemy mogli ocenić jak te auta zaczną porządnie niezależnie testować, a nie bo ktoś z BMW tak powiedział. Ogólna nauka jaka z tego tekstu wypływa to, że w G20 poprawiają sprawdzoną "platformę" i tyle. Ewolucja a nie rewolucja.

  5. #25
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    [MENTION=28334]chendo[/MENTION]

    A nie wydaje Ci sie, ze wywazenie beemki jest troche nieudane, jakby do przedniego zderzaka przyczepili ciezarek 50-100kg?

  6. #26
    Użytkownik Świeżak Avatar chendo
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Mazury
    Auto
    Alfa Romeo Giulia BMW Z4 E89
    Postów
    90

    Domyślnie

    Nie umiem jednoznacznie odpowiedzieć... wcześniej jeździłem 159, która trzymała się drogi jak przyklejona. W F30 było zdecydowanie lepiej. Nie wiem jak jeżdżą inne konfiguracje bo wiadomo ze sa różne. Natomiast przy sportowym zawiesie M jeździło się super i nie miałem wrażenia złego wyważenia.
    To co zauważyłem po pierwszych tygodniach w Giulii to większy komfort. BMW było sztywniejsze. Zobaczymy jak będzie się jeździło na suchym.

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za wpisy.

    Probefahrt już za mną - pokręciłem śmigłem
    F30, Limuzyna 320i w automacie. rok budowy 2016, rejestracji 2017 - dodatki, to podgrzewane, sportowe fotele, koło kierownicy z pakietu M. Reszta w bardzo prostej wersji.
    1) Dużo ciszej niż w Lancerze
    2) Automat działa świetnie
    3) Samochód to naprawdę majstersztyk
    4) Fajne sportowe siedzenia
    5) Ciepło robi się w samochodzie dość szybko
    6) Spalanie uzyskane średnio z całej jazdy (trochę po mieście 10km, trochę drogami do 100km/h 20km, na autostradzie 130km/h (20km) i kilka zdrowych przyspieszeń (w tym do 170km/h na autostradzie w zakręcie... RWD dało o sobie znać..) i spalanie wyszło około 6.5l/100km. Tereny wyżynne (tzn. stosunkowo sporo wzniesień). Tryb Ecopro z gazem obchodziłem się delikatnie. Pomiar na komputerze (felgi bodajże 16 i koła baloniaste). Spalanie pewnie przy 130km/h i długiej drodze można osiągnąć spokojnie w okolicy 6l (tak na moje oko - w jedną stronę miałem 5l (ale jest trochę z górki), w drugą około 7.5l.
    7) Prowadzenie - ciężko się przyczepić i też ciężko ocenić jednoznacznie, ale z pewnością dobrze się prowadził - za kółkiem nie jestem "ostry jak brzytwa" cytując klasyka, więc naprawdę ciężko mi ocenić.
    8) Z wad, to przy 130km/h czyli normalnej prędkości autostradowej słychać taki nieustanny szum - efekt niedomkniętej szyby - trochę to przeszkadza (bo silnik ma około 2100 rpm przy 130 :O ). Nie wiem o ile licznik przekłamuje.
    9) Próbowałem przyspieszenie w Ecopro i jak dla mnie i tak samochód idzie bardzo fajnie (porównanie mam do 143konnego Lancera i 120konnej Giulietty).
    10) Całokształt - jak dla mnie to samochód jest naprawdę fajnie zrobiony.

    Czekam teraz na przejażdżkę Alfą, ale z braku czasu i dilera w okolicy może być ciężko.
    Ostatnio edytowane przez RalfPi ; 07-01-2019 o 19:58

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Mała aktualizacja - jechałem "golasem" 320i GT.
    Zawieszenie - miękkie, bardzo fajnie wybiera nierówności.
    W samochodzie jest cicho - przy 130km/h pojawia się niestety efekt nie domkniętej szyby.
    Spalanie sporo większe jak w limuzynie - liczyłbym na okrągło +2l w mieście i z 1l w trasie (po bardzo delikatnej jeździe przez około 50km miałem średnią około 9l).
    Plastiki w środku - dla mnie katastrofa - czytałem o tym na niemieckim Forum, że w wersjach podstawowych jakość wykończenia pozostawia wiele do życzenia. Siadłem później w I30 - sami zgadnijcie jakie wnętrze bardziej mi się podobało.
    Wrażenie ogólne na nie - cieszę się, że przejechałem się tym F34, i że nie będzie mi już głowy zawracać.
    Czekam na G20 i G21 i przejażdżkę Giulią

  9. #29
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,505

    Domyślnie

    Pomyliłem forum jest na bmw .....................

  10. #30
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Takie tam :-)

    https://www.auto-swiat.pl/porady/eks...cc=ucs&utm_v=2

    - - - Updated - - -

Podobne wątki

  1. Wymiana oleju Giulia 2.0 200KM
    Utworzone przez darkkn1ght w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 74
    Ostatni post / autor: 06-02-2021, 16:09
  2. Alfa Giulia do śłubu 08.09.2018 Kraków poszukiwana
    Utworzone przez Jang0 w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-03-2018, 13:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory