Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Temat: Stuki w kierownicy

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar H78
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce
    Postów
    31

    Domyślnie

    U mnie niestety też to jest. Usterka jest trudna, czasem się nasila, czasem prwie nie występuje. Na maglownicy luzu nie ma, auto prowadzi się normalnie. Na nierównościach nie puka, tylko przy manewrowaniu, najlepiej z jakimś spadkiem. Na kierownicy nic nie czuć.

    W innych krajach USA, DE też to występuje. Niektórzy mają wymieniane magle, niektórzy kolumny, niektórzy mają smarowane przejście przez ścianę grodziową.

    Jestem sceptyczny jeśli chodzi o ASO vs ta usterka. Samego magla w PL nikt nie podejmuje się regenerować. To zwykle Bosch.

    Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał SFilip Zobacz post
    witam,
    chciałbym odświeżyć temat ... czy komuś udalo sie zdiagnozować ten pojedynczy stuk (czasami x2). Nie jest to wina opon/ustawienia kół przy manewrowaniu na parkingu jak było to opisywane w innym wątku. To jest stuk.
    U mnie objawia sie to (stuk/przeskok) najwyrazniej 100/100 przypadków, gdy cofam z podjazdu spod domu (minimalne wzniesienie) ze skręconymi kołami w lewo i wjeżdzam na prostą/płaską drogę. Ale nie jest to reguła, bo na płaskiej nawierzchni, np. parking, mała predkość podczas cofania, ze skręconymi kołami jest to samo. To są przypadki 100/100. Podczas ruszania lub bardzo wolnej jazdy na wprost ze skręconymi kołami objaw jest ten sam, ale z mniejszą częstotliwością.
    Nie czuć tego na kierownicy, a tylko słychać, że stuk dochodzi z okolic zawieszenia, albo przekładni kierowniczej.
    Przekładnia kierownicza/maglownica ?
    Podczas normalnej jazdy nic nie stuka, nie puka, auto prowadzi sie bez zarzutów.
    AR Giulia, przebieg 75kkm

    Pozdrawiam
    witam,
    chciałbym odświeżyć troche temat.
    Własnie odebrałem Giulie z serwisu ASO Bielsko-Bielsko. Stała tam dwa dni. Różne rzeczy były sprawdzane jesli chodzi o zawieszenie, przekładnie kierowniczą, dokręcanie śrub, sprawdzanie łożysk, klocków, sprężynek. "X" jazd próbnych wykonanych. W ciągu tych dwóch dni bylem informowany na bieżąco o już wydawałoby sie trafnej diagnozie. Dziś niestety ostatni telefon i ... "nie udało zdiagnozować się stuków (klikania). Jeździć i sprawdzać czy sie nie pogarsza. Najprawdopodobniej to coś na połączeniu wału ze skrzynią biegów".
    Niestety żadnych konkretów i jednoznacznej diagnozy. Tylko i wyłącznie przypuszczenia.
    Moje osobiste odczucie jest inne. Wyraznie słysze to z przodu po prawej stronie. Jakby zahaczało coś o blache/ „pręt” i odpuszczalo ze stukiem (kliknieciem)

    Przy okazji chciałem zrobic update oprogramowania (silnik, skrzynia, ABS ...). Podobno próba została podjęta. Odpowiedz była "nie da się".

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez SFilip ; 27-02-2020 o 04:29

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    118

    Domyślnie

    Witam,
    Moze komus sie to przyda kiedys dlatego zrobie mały update. Przy mojej upierdliwosci i uparciu nie dając wiary w diagnozy zacnego serwisu ASO odniosłem sukces.
    Założony tytuł posta moze nie pasuje do mojego przypadku, ale skoro juz tu drążylem temat to niech tak zostanie.
    Jak pisalem powyzej … jedyna, słuszna diagnoza ASO na stuki/zgrzyty/klikanie dochodzące z przodu samochodu byla jedna … połączenie skrzyni z wałem. Regeneracja wału, nawet zaoferowano mi gościa ktory sie tym zajmuje w mojej okolicy. Teraz mogę powiedziec jedno … serwis nie wlożył zadnego wysiłku w znalezienie “usterki”, auto stało u nich 2 dni, poza tym, ze wyjezdzili połowe zbiornika paliwa to nie zrobili nic. A wystaczylo otworzyc maske, jeden za kierownica, drugi przy otwartej masce I po temacie. W sumie to potem doszedlem, ze nawet nie bylo potrzeby jezdzenia autem. Drugiej rzeczy tez nie zrobili, bo sie nie da, a mianowicie update’u oprogramowania. A co lepsze napisalem do Teseo I wiecie skad dostalem odpowiedz I wyjasnienie ? Z tego samego serwisu . Post zostal przekierowany do nich z powrotem I odpowiedz byla jedna … nie da sie.
    OK … ale mialo byc o stukaniu/zgrzytaniu. Poluzowała sie jedna ze śrub dwóch aluminiowych “belek” (poprzeczek), ktore mamy pod przednim zderzakiem. Dźwięk jaki wydawaly, gdy stalo sie obok auta był zgoła inny niz ten jaki slyszalo sie w kabinie. Tarły element o siebie wydając bardzo nieprzyjemny dźwięk.
    Zaczałem ruszac górną belką ciągnąc ją i naciskając (góra-dół) w okolicach zamka, gdzie przykręcony jest zderzak i …. zgrzyt I zgrzyt. Nie tyle stuk co zgrzyt. W kabinie inaczej, bardziej jak stuk.
    Robota żadna, odkręcić zderzak, bo nie da sie bez demontażu dojść do śrub niestety.

    Załączam fotki.

    Seba


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	01.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	94.6 KB
ID:	266997 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7256.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	87.8 KB
ID:	266998 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7257.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	78.8 KB
ID:	266999 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7258.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	69.0 KB
ID:	267000 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7259.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	119.4 KB
ID:	267001
    Ostatnio edytowane przez SFilip ; 16-03-2020 o 05:54

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    113

    Domyślnie

    Cytat Napisał SFilip Zobacz post
    Witam,
    Moze komus sie to przyda kiedys dlatego zrobie mały update. Przy mojej upierdliwosci i uparciu nie dając wiary w diagnozy zacnego serwisu ASO odniosłem sukces.
    Założony tytuł posta moze nie pasuje do mojego przypadku, ale skoro juz tu drążylem temat to niech tak zostanie.
    Jak pisalem powyzej … jedyna, słuszna diagnoza ASO na stuki/zgrzyty/klikanie dochodzące z przodu samochodu byla jedna … połączenie skrzyni z wałem. Regeneracja wału, nawet zaoferowano mi gościa ktory sie tym zajmuje w mojej okolicy. Teraz mogę powiedziec jedno … serwis nie wlożył zadnego wysiłku w znalezienie “usterki”, auto stało u nich 2 dni, poza tym, ze wyjezdzili połowe zbiornika paliwa to nie zrobili nic. A wystaczylo otworzyc maske, jeden za kierownica, drugi przy otwartej masce I po temacie. W sumie to potem doszedlem, ze nawet nie bylo potrzeby jezdzenia autem. Drugiej rzeczy tez nie zrobili, bo sie nie da, a mianowicie update’u oprogramowania. A co lepsze napisalem do Teseo I wiecie skad dostalem odpowiedz I wyjasnienie ? Z tego samego serwisu . Post zostal przekierowany do nich z powrotem I odpowiedz byla jedna … nie da sie.
    OK … ale mialo byc o stukaniu/zgrzytaniu. Poluzowała sie jedna ze śrub dwóch aluminiowych “belek” (poprzeczek), ktore mamy pod przednim zderzakiem. Dźwięk jaki wydawaly, gdy stalo sie obok auta był zgoła inny niz ten jaki slyszalo sie w kabinie. Tarły element o siebie wydając bardzo nieprzyjemny dźwięk.
    Zaczałem ruszac górną belką ciągnąc ją i naciskając (góra-dół) w okolicach zamka, gdzie przykręcony jest zderzak i …. zgrzyt I zgrzyt. Nie tyle stuk co zgrzyt. W kabinie inaczej, bardziej jak stuk.
    Robota żadna, odkręcić zderzak, bo nie da sie bez demontażu dojść do śrub niestety.

    Załączam fotki.

    Seba


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	01.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	94.6 KB
ID:	266997 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7256.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	87.8 KB
ID:	266998 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7257.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	78.8 KB
ID:	266999 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7258.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	69.0 KB
ID:	267000 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7259.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	119.4 KB
ID:	267001
    Czy ktoś wykonał podobny zabieg i pomogło? U mnie, pomimo wymienionej 2 lata temu przekładni kierowniczej, pojawiły się znowu podobne objawy, wiec chciałbym się upewnić, że to właśnie to.

  5. #15
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2020
    Auto
    Giulia
    Postów
    24

    Domyślnie

    Mam podobną sytuację, najgorzej jest na mokrej kostce. Przód samochodu wtedy prawie ze przeskakuje. Bylem 2 razy w ASO i powiedziano mi ze przy giulii q jest ustawiony specjalny kąt kół do jazdy torowej i nic sie nie da z tym zrobić

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    To Ty masz standardowe zachowanie układu kierowniczego ustawionego jaki anti-ackerman, taki też jest w cywilnych Giuliach - są o tym tematy, wrzucałem linki w nich do youtube gdzie jest milion filmików na ten temat (w różnych autach i ogólnie) - to cecha za to daje zalety przy pokonywaniu zakrętów przy dużej prędkości
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2020
    Auto
    Giulia
    Postów
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    To Ty masz standardowe zachowanie układu kierowniczego ustawionego jaki anti-ackerman, taki też jest w cywilnych Giuliach - są o tym tematy, wrzucałem linki w nich do youtube gdzie jest milion filmików na ten temat (w różnych autach i ogólnie) - to cecha za to daje zalety przy pokonywaniu zakrętów przy dużej prędkości
    dzięki za wyjaśnienie, to samo mi opowiadali w ASO. Z drugiej strony trochę przegięcie, bo ile razy jeździ się na tor a niestety dla mnie przy codziennej jeździe jest do dość uciążliwe

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek_77 Zobacz post
    dzięki za wyjaśnienie, to samo mi opowiadali w ASO. Z drugiej strony trochę przegięcie, bo ile razy jeździ się na tor a niestety dla mnie przy codziennej jeździe jest do dość uciążliwe
    Zmień opony na zimowe to problem będzie mniejszy.

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek_77 Zobacz post
    dzięki za wyjaśnienie, to samo mi opowiadali w ASO. Z drugiej strony trochę przegięcie, bo ile razy jeździ się na tor a niestety dla mnie przy codziennej jeździe jest do dość uciążliwe
    po lifcie to zmienili trochę, to teraz zaś niektórzy się skarżą że pogorszyli...

    Może powinna być opcja, kupujesz np w pakiecie z LSD, a jak nie to masz lekko sportowe coś pomiędzy ackermanem a anti-ackermanem



    Cytat Napisał arturo132 Zobacz post
    Zmień opony na zimowe to problem będzie mniejszy.
    dokładnie
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    Giulietta 1.4 170, wcześniej 159 1.9 JTDM 150
    Postów
    70

    Domyślnie

    Cześć, sorry, że odkopuje temat, ale dopadło i mnie. Stuki są wyraźnie słyszalne bardziej przy ruchach kierownica w lewo. Czasami ustaje całkowicie, ale w zeszły weekend słychać było cały czas. Jedno ASO stwierdziło, że skoro nie stuka, to nic nie zrobią. Drugie trochę bardziej zgłębiło temat i chcą mi wymienić maglownice. Poniżej filmik, na którym udało mi się "złapać" problem (szuranie to odgłos kurtki, chodzi o puknięcia).

    https://photos.app.goo.gl/vwedGp6YGk1t4gtG7

    Czy mieliście podobne objawy?
    Auto to Stelvio 2020 FL.

Podobne wątki

  1. [159] Głośne stuki przy obrocie kierownicy na postoju
    Utworzone przez Johyyn w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-06-2018, 08:59
  2. stuki w kierownicy
    Utworzone przez a.g.x.x w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-12-2013, 15:10
  3. Drgania kierownicy oraz stuki póki na wybojach.
    Utworzone przez krisday w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-11-2012, 17:17
  4. [145] Stuki z przodu auta po przekręceniu kierownicy
    Utworzone przez maniek015 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 20-08-2012, 11:56
  5. Problem z zawieszeniem, stuki w kierownicy POMOCY??
    Utworzone przez perseus21 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-12-2011, 21:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory