Strona 4 z 50 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 494

Temat: wynajem długoterminowy

  1. #31
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    A5
    Postów
    54

    Domyślnie

    Jest taka firma co taką ofertę daje, ale tutaj nie będę jej reklamował ani linkował, odezwij się na priv.

  2. #32
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    ktos pisał o CS wcześniej, ewentualnie moge myśleć o koledze forumowym który też w W-wie oferuje leasingi/najmy (w czasie gdy miałem zamawiać nie miał oferty jeszcze, dopiero jak już auto moje jechało do Polski to sie rozreklamował). Mnie to i tak nie dotyczy na dzień dzisiejszy i najbliższą przyszłość (ponad 2 lata leasingu), pytałem ot tak z ciekawości.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #33
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawelek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB
    Postów
    264

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    ciekawe czy w miare doposazone veloce na 20tyskm/rok dalej bedzie 3.5-4tys netto czy w koncu jakas lepsza oferta jest dostepna

    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#3d14fc9a4e
    nie grzebałem głębiej gdzie jest haczyk, dla mnie jeszcze nie czas. Standardowe wyposażenie Veloce jest jak dla mnie więcej niż wystarczające.

  4. #34
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Na oficjalnej stronie Carserwisu jest oferta - w czym problem, to nie są tajne informacje.

  5. #35
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    nie kazdy wchodzi na CS? a od ponad roku nie śledzę ofert na otomoto bo jak juz zamowilem swoja to po co? ciekawe tylko ze CS moze zrobic taka oferte na Veloce a AR nie.

  6. #36
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelek Zobacz post
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#3d14fc9a4e
    nie grzebałem głębiej gdzie jest haczyk, dla mnie jeszcze nie czas. Standardowe wyposażenie Veloce jest jak dla mnie więcej niż wystarczające.
    1699 + 426 + 180 = 2305 netto, zadna rewelacja
    426pln za ubezpieczenie - trzeba spojrzec na szczegoly ubezpieczenia, czy to all-inclusive z GAP czy tez jakas tam franszyza
    180 pln za pakiet opon to troche za malo jak na dobrej klasy run-flaty wg mojej opinii

  7. #37
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arekm_ Zobacz post
    1699 + 426 + 180 = 2305 netto, zadna rewelacja
    426pln za ubezpieczenie - trzeba spojrzec na szczegoly ubezpieczenia, czy to all-inclusive z GAP czy tez jakas tam franszyza
    180 pln za pakiet opon to troche za malo jak na dobrej klasy run-flaty wg mojej opinii
    po pierwsze ubezpieczenia ani opon zimowych nie musisz od nich brac.
    po drugie ubezpieczenie jest raczej juz brutto - tzn na ubezpieczenia nie ma VAT
    po trzecie pakied dealerski ktory np ja place (nie mialem znizek na AC i mi sie to oplacalo) jest z lepszym assistance cos ok 4.9k/rok (nie ma VAT)
    po czwarte, 180netto/mc na zimowki * 24 mce, to 4.3k netto - jak najbardziej topowe opony, inne to bym sie zdziwil.
    po piate, jesli sie nie pomylili w ofercie, to oferuja cos wiecej niz podstawowe Veloce - jest 7" wyswietlacz, AA/CP, xenon 35W - tak wiec opcje za ponad 5k.

    brakuje lopatek oczywiscie, ale to nie problem. alarm pewnie tez ubezpieczyciel bedzie wymagal.
    nie wiem co Cie interesuje GAP skoro to wynajem.

    moim zdaniem oferta jest bardzo dobra. rok temu takie dawali z ALD za cos ok 3.5netto/mc. W tej cenie sam bym bral wynajem.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #38
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawelek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB
    Postów
    264

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arekm_ Zobacz post
    1699 + 426 + 180 = 2305 netto, zadna rewelacja
    Nie zakładałem obcego ubezpieczenia czy opon, na tym tez przycinają / zarabiają wiec po co (dadzą mi na zimę np Kormorana 185 - o ile w ogóle ma 19" i popsuja w tanim warsztacie piękne felgi za które zapłacę z 5000 kary). Zakładam 10% wpłatę własna (opłaca się). Wyszło wg strony 915 zł za dobrze wyposażony samochód.

    Ale generalnie mam wątpliwości co do wynajmu, chociażby z faktu, że jest zbyt nachalnie promowany. Ta kasa idąca w promocję też nie bierze się znikąd = z przyszłych zysków wynajmujących. Działają pewnie na 25-35% upustach, a Twoja cena jest katalogowa. A najbardziej obawiam się opłat dodatkowych na koniec. Słyszałem o +5000 w fabii tylko z tytułu normalnych eksploatacyjnych śladów (rysy od wycieraczek, kropki na mace itp), To ponad 10% wartości autka, więc jak dolicza lekka ręka 25k - będzie wesoło.
    Opcja wtedy jest tylko jedna - wykup własny - który nie będzie tani, bo podstawa to cena zakupu - katalogowa.

    Gdzieś wczesnej była (miejscami) rzeczowa dyskusja o leasingach i niemałych "kosztach pieniądza" w tym wszystkim - tu ryzyko biznesowe wynajmującego jest znacznie wyższe (niska rata, wysoka wartość samochodu w obcych rękach).

    Osobiście chętnie przygarnę taką 2-letnią Veloce z 38KKM za 70% ceny nówki (stokowej!). W leasingu oczywiście. Coś tam pojawia się już w ofercie FCA, tylko podejrzewam katowane demo / park prasowy...
    Ale ceny BMW czy Audi w ofercie powynajmowej jakieś super-niskie nie są. Poziom dobrej wyprzedaży. W sumie sprzedają je drugi raz, więc marża sprzedawcy tez się należy.

  9. #39
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelek Zobacz post
    Działają pewnie na 25-35% upustach, a Twoja cena jest katalogowa
    no tak to wygląda, Ty nie dostaniesz na leasing nic zbliżonego.


    Cytat Napisał pawelek Zobacz post
    na tym tez przycinają / zarabiają wiec po co (dadzą mi na zimę np Kormorana 185 - o ile w ogóle ma 19" i popsuja w tanim warsztacie piękne felgi za które zapłacę z 5000 kary)
    często są wyszczególnione jakie opony - np klasa premium - w ALD można było brać np opcję kolejny komplet opon klasa średnia itp, moze warto dopytać zamiast z góry zakładać że będzie źle.


    Cytat Napisał pawelek Zobacz post
    Słyszałem o +5000 w fabii tylko z tytułu normalnych eksploatacyjnych śladów (rysy od wycieraczek, kropki na mace itp), To ponad 10% wartości autka, więc jak dolicza lekka ręka 25k - będzie wesoło.
    Musisz im oddać auto ponaprawiane to na pewno - np ktoś Cię stuknął czy przerysowałeś, musisz zlikwidować szkodę z OC sprawcy czy AC swojego, inaczej mogą Cię skasować. Co do normalnego zużycia eksplatacyjnego, to faktycznie niewiadoma. Wiem o koledze sąsiada który w Mondeo przy zwrocie po leasingu z wysokim wykupem musiał dopłacić 14k, ale on nie dbał o samochód i oddał złachany na zewnątrz i wewnątrz.

    pytałeś ile wykup? może i tak się opłaca? odpada ryzyko naliczenia za eksploatację, tyle że bujasz się z autem potem, czyli nie do końca to po co jest wynajem osiągasz (oprócz tego że jednak masz opcję zwroty gdybyś dziś nie wiedział czy auto za te 2 lata spełniać będzie Twoje wymagania, czy to że np okaże się jakieś trefne i będzie miało usterkę z którą ASO sobie nie poradzi).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #40
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelek Zobacz post

    Ale generalnie mam wątpliwości co do wynajmu, chociażby z faktu, że jest zbyt nachalnie promowany. Ta kasa idąca w promocję też nie bierze się znikąd = z przyszłych zysków wynajmujących. Działają pewnie na 25-35% upustach, a Twoja cena jest katalogowa. A najbardziej obawiam się opłat dodatkowych na koniec. Słyszałem o +5000 w fabii tylko z tytułu normalnych eksploatacyjnych śladów (rysy od wycieraczek, kropki na mace itp), To ponad 10% wartości autka, więc jak dolicza lekka ręka 25k - będzie wesoło.
    Opcja wtedy jest tylko jedna - wykup własny - który nie będzie tani, bo podstawa to cena zakupu - katalogowa.
    To wszystko jest kwestia umowy. W umowie z ALD nie znalazlem slowa o procedurach oddania samochodu po wynajmie. Jestem ciekaw jak to bedzie.

    Ja juz raz oddawalem samochod po wynajmie, z tym ze bylem wczesniej przed oddaniem na ogledzinach, znalezli wgniecenie (golym okiem nie zauwazylem), zrobili szkode na ubezpieczenie, temat zamkniety. Nic nie doplacalem. Kiedys byl w internecie taki podrecznik co przedstawial co jest szkoda a co normalnym zuzyciem i ile to kosztuje. Na ten podrecznik Masterlease sie powolywal w ich umowie.
    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION]
    To jest ubezpieczenie netto, jak chcesz moga Ci dac brutto lub nawet 50% VAT, tylko musisz sobie tyle do kwoty netto doliczyc.
    Ostatnio edytowane przez _arekm_ ; 01-03-2019 o 15:11

Podobne wątki

  1. Wynajem garażu w Łodzi
    Utworzone przez largo w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-12-2012, 18:56
  2. Wynajem pokoju we Wrocławiu ??
    Utworzone przez Yoopi w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-02-2009, 16:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory