Strona 9 z 50 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171819 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 494

Temat: wynajem długoterminowy

  1. #81
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    181

    Domyślnie

    Nie mam pojęcia skąd oni biorą te wyceny.
    Dla klientów super sprawa, ale lease plan myśli, że sprzeda Giulię, czy Stelvio po 2 latach ze stratą 40-50 tysięcy za auto w cenie 200-240 tysięcy? Przecież takie samochody, nawet dwuletnie stracą z 30% ceny, czyli bliżej 140-160 tysięcy takie auto będzie warte i to już jest maks. A gdzie ubezpieczenie i serwis?

    Jedna odpowiedz jaka mi się nasuwa to to, ze pewnie lease plan dostaje rabaty z 25% lub więcej na Alfy i stąd tak niskie ceny.
    Szkoda tylko, że AR nie chce dawać takich rabatów dla klientów indywidualnych...

  2. #82
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Giulia Veloce 280 KM - auto jest mega
    Postów
    60

    Domyślnie

    Prawda.
    Myślę że rabat może być nawet 30 %.
    Bo opcja na 3 lata jest droższa niż 2 letnia

  3. #83
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Stelvio Executive
    Postów
    26

    Domyślnie

    w moim przypadku leaseplan dostal rabat na samochod z 2019 roku 50tys brutto. (cena katalogowa samochodu: 250tys) - wychdzi rowne 20%. a pewnie dostaja jeszcze jakis bonus marketingowy.

    Uwazam, ze oferta jest MEGA!

  4. #84
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Giuletta
    Postów
    32

    Domyślnie

    W audi to samo można dostać rabat 30-35% na premium.

    Sprzedaż leasingow siadła dla aut znacznie ponad limit 150k

    Że to jedyna opcja by te samochody nie stały po rok na placu.


    Masz stelvio za 240k konfiguracje, rabat na start jest do 190k, po dwóch latach dokldasz 30-40k

    Za 2lata do klienta indywidualnego auto warte 240k, mogą dać za 150k
    Ostatnio edytowane przez Jerro ; 31-03-2019 o 14:10

  5. #85
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Alfa romeo giulia
    Postów
    20

    Domyślnie

    Cześć.

    Interesuje mnie wynajęcie alfy giulia veroce. Czy idzie gdzieś wychaczyć w kwocie 1900 zł netto /m wraz z OC/AC? (20km rocznie na 24m)

    Widziałem 1650 ale ubezpieczenie pewnie kolo 450 + opony.

    Jak to jest teraz z tym VAT, idzie go odliczyć czy nie w 2019?
    Ostatnio edytowane przez DamnAlf ; 31-03-2019 o 20:11

  6. #86
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawelek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB
    Postów
    264

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jerro Zobacz post
    Sprzedaż leasingow siadła dla aut znacznie ponad limit 150k
    ...
    Masz stelvio za 240k konfiguracje, rabat na start jest do 190k, po dwóch latach dokladasz 30-40k
    Liczycie w brutto czy netto? limit jest w netto. 190k brutto już prawie od razu mieści się w limicie 150k.
    Wynajem jest sposobem na optymalizacje podatkowa drogiego samochodu, bo cześć ponad limit boli (podatkowo) tylko przez okres pierwszej umowy. Druga umowa jest juz z podstawą duża mniejszą i nawet jeśłi przekracza 150k to nie o połowę tylko np 10%. Dla bezpieczeństwa lepiej zrobić najpierw wynajem potem leasing - US nie będzie mógł się czepić że jest to obchodzenie przepisów, bo 2 rodzajowo różne umowy.
    Oczywiście przy założeniu że odpowiada nam model 2 lata wynajmu + 3 leasingu (ja się przyzwyczajam do dobrych samochodów i mocno rozważam).
    To tez dobre rozwiązanie jako jeśli dany samochód nam jednak nie podpasuje, urodzi się 4 dziecko itp. Od umowy zależny kwestie bezpieczeństwa finansowego, ale w przypadku 0-10% wpłaty na start wartość kar/kosztów umownych jest znacznie wyższa niż wartość zbywalna umowy (rynkowa)

    > jak liczyć VAT i podatki: teraz prosto, co nie znaczy dobrze: połowa kosztów samochodowych jest do odliczenia, tj połowa VAT i połowa do KUP (50% netto+nieodliczony VAT). z kwoty 100 netto = 123 brutto mamy odliczenie VAT 11,5 i koszt podatkowy 10,6 (na 19% liniowym)
    Ostatnio edytowane przez pawelek ; 01-04-2019 o 11:29

  7. #87
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Giuletta
    Postów
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelek Zobacz post
    Liczycie w brutto czy netto? limit jest w netto. 190k brutto już prawie od razu mieści się w limicie 150k.

    > jak liczyć VAT i podatki: teraz prosto, co nie znaczy dobrze: połowa kosztów samochodowych jest do odliczenia, tj połowa VAT i połowa do KUP (50% netto+nieodliczony VAT). z kwoty 100 netto = 123 brutto mamy odliczenie VAT 11,5 i koszt podatkowy 10,6 (na 19% liniowym)
    1.
    150k kosztów podatkowych, czyli:

    150000zł netto jak auto jest 100%vat
    165470zł burtto przy odliczeniu 50%vat
    150000zł brutto jak nie jesteś płatnikiem vat

    2. VAT odliczysz polowe, ale calosc netto+połowa vat robi cały koszt podatkowy

    3. Moze wynajem drogich fur na 2-3lata jest jakims obejsciem dla dealerow na to by nie staly i po 2-3latach byly oferowane w leasingu ktory miesci sie w limicie

  8. #88
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Alfa romeo giulia
    Postów
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jerro Zobacz post
    1.
    150k kosztów podatkowych, czyli:

    150000zł netto jak auto jest 100%vat
    165470zł burtto przy odliczeniu 50%vat
    150000zł brutto jak nie jesteś płatnikiem vat

    2. VAT odliczysz polowe, ale calosc netto+połowa vat robi cały koszt podatkowy

    3. Moze wynajem drogich fur na 2-3lata jest jakims obejsciem dla dealerow na to by nie staly i po 2-3latach byly oferowane w leasingu ktory miesci sie w limicie


    z tego co mi wiadomo, podczas wynajmu nie wazny jest koszt samochodu, ponosisz koszt wynajęcia. Czyli rata x ilość miesięcy - więc w tym przypadku limit 150 tys raczej ciężko przekroczyć. Nawet jak będziesz miał wynajem na dwa lata po 3tys netto to Twój koszt to 3x24 = 72 tys netto

  9. #89
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał DamnAlf Zobacz post
    z tego co mi wiadomo, podczas wynajmu nie wazny jest koszt samochodu, ponosisz koszt wynajęcia. Czyli rata x ilość miesięcy - więc w tym przypadku limit 150 tys raczej ciężko przekroczyć. Nawet jak będziesz miał wynajem na dwa lata po 3tys netto to Twój koszt to 3x24 = 72 tys netto
    z tego co mi wiadomo jestes w bledzie nie zapoznałem sie z finalna ustawa bo i tak juz mialem leasing, ale idea ustawy miala byc taka zeby zrownac zakup gotowkowy, kredyt, leasing i wynajem i w arykulach ktore czytalem pisali o wartosci calkowitej/poczatkowej samochodu w przypadku wynajmu/lrasingu z duzym wykupem(z reszta czy te 2 sie czyms roznia, oprocz tego ze w wynsjmie masz dodatkowe faktury lub pozycje na fakturze za np opony czy przeglady "w cenie").

    obawialbym sie tez trickow to samo auto wynajem a po zakonczeniu leasing, z US to nie przejdzie jak ktoregos pięknego dnia napisza ci ile im jestes winien z odsetkami i kara. a poza tym najwyzej korzysc taka ze od tej drugiej umowy wartosc poczatkowa bedzie mniejsza i bedzie mozna wszystko amortyzowac.

  10. #90
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawelek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB
    Postów
    264

    Domyślnie

    Cytat Napisał DamnAlf Zobacz post
    z tego co mi wiadomo, podczas wynajmu nie wazny jest koszt samochodu, ponosisz koszt wynajęcia. Czyli rata x ilość miesięcy - więc w tym przypadku limit 150 tys raczej ciężko przekroczyć. Nawet jak będziesz miał wynajem na dwa lata po 3tys netto to Twój koszt to 3x24 = 72 tys netto
    szczerze odradzam stosowanie tej interpretacji

    >> obawiałbym sie tez trickow to samo auto wynajem a po zakonczeniu leasing,

    no niby jest klauzula unikania opodatkowania, ale umowa leasingu jest jednak rodzajowo różna od wynajmu - trzeba tylko wykazać cel gospodarczy tej operacji bo klauzula ma zastosowanie "do czynności, których głównym lub jednym z głównych celów jest osiągnięcie korzyści podatkowej, a sposób działania jest sztuczny"

    a przy okazji znalazłem na stoku Veloce które mieści się w limitach przy mieszanym użytkowaniu.
    https://wyprzedaz.alfaromeo.pl/93565...opened=0&adv=0

    Leasing 100% na 5 lat też nie wygląda głupio.
    Ostatnio edytowane przez pawelek ; 01-04-2019 o 17:27

Podobne wątki

  1. Wynajem garażu w Łodzi
    Utworzone przez largo w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-12-2012, 18:56
  2. Wynajem pokoju we Wrocławiu ??
    Utworzone przez Yoopi w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-02-2009, 16:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory