Strona 3 z 50 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 494

Temat: wynajem długoterminowy

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał montana Zobacz post
    Ruszyła w końcu strona https://abonament.alfaromeo.pl z ofertami na ten rok. Za podstawową Gulię 200 KM chcą 1300 zł netto z ubezpieczeniem i serwisem na 2 lata. 20 k km limitu rocznie. Może i golas ale wycena moim zdaniem atrakcyjna.
    Ludzie, po co wam te samochody skoro nie zamierzacie nimi jeździć? 20 tyś rocznie to jak do kościoła... a płacić trzeba.
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  2. #22
    Użytkownik Świeżak Avatar g0trek
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał Quadrifoglio156 Zobacz post
    Ludzie, po co wam te samochody skoro nie zamierzacie nimi jeździć? 20 tyś rocznie to jak do kościoła... a płacić trzeba.
    Przesadzasz . Ja robię autem 18k km rocznie, moja żona swoim autem robi 12k km, motocyklem robię raptem 3k km rocznie. Nie czuję, żebym mało jeździł. Z komunikacji miejskiej w ogóle nie korzystam, wszędzie autem / motocyklem. Inna sprawa, że zupełnie nie pociąga mnie idea wynajmu. Jestem zwolennikiem posiadania auta na własność, ale ponoć młodsze pokolenie nie przywiązuje się tak do właśności, więc dla nich jest ok .

  3. #23
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    181

    Domyślnie

    Cytat Napisał g0trek Zobacz post
    Przesadzasz . Ja robię autem 18k km rocznie, moja żona swoim autem robi 12k km, motocyklem robię raptem 3k km rocznie. Nie czuję, żebym mało jeździł. Z komunikacji miejskiej w ogóle nie korzystam, wszędzie autem / motocyklem. Inna sprawa, że zupełnie nie pociąga mnie idea wynajmu. Jestem zwolennikiem posiadania auta na własność, ale ponoć młodsze pokolenie nie przywiązuje się tak do właśności, więc dla nich jest ok .
    Moim zdaniem ta oferta jest w miarę uczciwa dla osób robiących nieduże przebiegi (ja swoim obecnym autem w 3 lata zrobiłem niecałe 60 tysięcy kilometrów). Wychodzi 38 tysięcy za dwa lata użytkowania. W tym okresie odchodzą nam serwisy co 10 tysięcy kilometrów warte pewnie okolice 3 tysięcy, zimowe opony warte 1500 złotych oraz ubezpieczenie na dwa lata (PZU wyliczyło mi niemal 5 tysięcy rocznie, zatem byłbym kolejne 10 tysięcy do przodu). Odejmując od 38 tysięcy 14,5 tysiąca na obsługę i bezpiecznie, za samą utratę wartości na przestrzeni 2 lat płacimy 23,5 tysiąca złotych. Nie sądzę, aby dwuletnie auto z przebiegiem niemal 40 tysięcy kilometrów udałoby się sprzedać na rynku wtórnym samemu z mniejszym spadkiem wartości, dodatkowo odpada nam stres związany ze sprzedażą samochodu (co jest szalenie istotne w wypadku aut tak niszowych, jak Giulia. To nie jest Passat, czy Superb)
    Wszystko zależy od wyposażenia auta. Być może w cenie 1600 brutto dostaniemy golasa z kilkoma dodatkami. Dla mnie reflektory ksenonowe + łopatki i jestem zadowolony.
    Pytanie brzmi, czy Abonament jest dostępny również dla klientów indywidualnych?

    Oferta CARSERWIS dotyczy mocno doposażonej wersji Super, ale wpłata wstępna wynosi 11500 złotych.
    Ostatnio edytowane przez Farfocel ; 28-02-2019 o 01:14

  4. #24
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    A5
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Quadrifoglio156 Zobacz post
    Ludzie, po co wam te samochody skoro nie zamierzacie nimi jeździć? 20 tyś rocznie to jak do kościoła... a płacić trzeba.
    A co, mam te 20 tys. km na pieszo chodzić?

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Ale co to w ogóle za dyskusja, zanim kupowałem Stelvio to patrzyłem na inne premium, i zauwązyłem, ze im droższe, tym mniejszy miało zauważyłem przebieg (wiadomo, mało kto kupi 400-500 KM w benzynie by robić tym po 50-60 tkm).
    Były Macanki, które po 2 latach miały ledwo 12-15 tkm, po 2 latach! Czyli traktowali je jak 911
    Zresztą, nawet jak ktoś tylko 15-17 tkm rocznie (jak ja Stelvio, bo jeszcze jest inne auto), to przesiadając się na Taxi, to mimo wszystko tez sie na nie czeka, dyskozycyjnośc nie jest idealne.
    Trzeba liczyć średnio z 3 zł/km (bo pierwszy km podnosi średni, za miasto drożej, święta drozej itd),
    to w skali roku daje prawie 50 tys zł. Wiadomo, przy premium to więcej wyniesie, sama utrata wartości, ale wygody jaką daje własne auto, cieżko przeliczyć.

    A co do abonamentu Alfy, zastanawia mnie, dlaczego na 3 lata jest drożej niż 2. Realnie przeciez opłaca się głównie utratę wartości, a pierwsze 2 lata to największa utrata.
    Ostatnio edytowane przez Firste ; 28-02-2019 o 10:30

  6. #26
    Użytkownik Świeżak Avatar median09
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Kraków/Bielsko-Biała
    Auto
    AR Giulia Veloce TBi Q4 2017r.
    Postów
    187

    Domyślnie

    Cytat Napisał Farfocel Zobacz post
    Oferta CARSERWIS dotyczy mocno doposażonej wersji Super, ale wpłata wstępna wynosi 11500 złotych.

    Tez to liczyłem i dla kogoś kto się mieści w tych ramach kilometrów oferta jest warta rozpatrzenia. Mnie przekonywało to, że nie trzeba wykładać od razu całych pieniędzy, tylko w zasadzie podejść do tego z innej strony, a po zakończeniu umowy można sobie zdecydować co się chce zrobić z samochodem. Trzeba tylko uważać na te firmy bo niektóre mają bardzo wysokie stawki. Ja brałem z Carserwis'u samochód i mogę polecić z ręką na sercu razem z LeasePlan.
    Ostatnio edytowane przez median09 ; 28-02-2019 o 10:22

  7. #27
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    181

    Domyślnie

    Byłem dzisiaj w salonie ADF i wyliczenia wyglądają bardzo dobrze, szczególnie dla wersji Giulia.
    Leasing 1300/1599 to tzw. Optimum, który obejmuje serwis układu hamulcowego, wymianę wycieraczek oraz opon na zimowe (wkład własny w AC 500 zł)
    Za 1217/1497 mamy pakiet economy, który nie obejmuje serwisu hamulców, wycieraczek oraz opon zimowych (wkład własny w AC 1000 zł)

    W standardzie auto ma kolor metalik, który można sobie wybrać, autoalarm i pakiet lighting. Łopatki do zmiany biegów kosztowały mnie w racie wynajmu 29 złote, czyli w skali 2 lat wynajmu 696 złotych. Moim zdaniem to bardzo dobra oferta i będę się nad nią zastanawiał.
    Ostatnio edytowane przez Farfocel ; 28-02-2019 o 16:07

  8. #28
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,992

    Domyślnie

    ciekawe czy w miare doposazone veloce na 20tyskm/rok dalej bedzie 3.5-4tys netto czy w koncu jakas lepsza oferta jest dostepna

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    A5
    Postów
    54

    Domyślnie

    Przecież jest Veloce za 1999 zł netto z Apple Carplay pakietem Conv z ubezpieczeniem i serwisem. I to chyba od paru już miesięcy.

  10. #30
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,992

    Domyślnie

    nie widziałem takiej oferty na oficjalnej stronie którą tu też parę postów wcześniej przywoływano : https://abonament.alfaromeo.pl/
    taka oferta to rewelka, bo to co ja dostałem rok temu od ALD to było prawie 4tyś netto na Veloce za ok 230tyś cennikowo, przy przebiegu rocznym do 15tyś km. Na mocno doposażoną Super dostałem z resztą niewiele mniej. gdzie są takie oferty? jakaś oficjalna strona? drogie wynajmy spowodowały że wziąłem leasing z minimalnym wykupem i bulę ponad 4.8k brutto/mc na 3 lata przy 20% wpłacie własnej. jedyne to że mam (albo raczej będę miał) swoją Giulię za ciut ponad 2 lata (auta raczej nie będę się pozbywał szybko więc też ma to sens dla mnie).
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 28-02-2019 o 22:45
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Wynajem garażu w Łodzi
    Utworzone przez largo w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-12-2012, 18:56
  2. Wynajem pokoju we Wrocławiu ??
    Utworzone przez Yoopi w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-02-2009, 16:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory