Strona 22 z 50 PierwszyPierwszy ... 121314151617181920212223242526272829303132 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 220 z 494

Temat: wynajem długoterminowy

  1. #211
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Ford Mustang GT
    Postów
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafjac Zobacz post
    Dość dziwna i podejrzana sytuacja. Procedura abonamentowa wygląda trochę inaczej. Po złożeniu wniosku, Lease plan musi dać aprobatę na finansowanie (po analizie wniosku przez dział ryzyka). Jest to przecież jakaś forma kredytowani/leasingu. Wtedy jest przelew weryfikacyjny i w ciągu 7 dni wysyłają umowę i dokumenty leasingowe.
    No właśnie gdy sprzedawca podstawił mi tę umowę przy składaniu wniosku o LeasePlan to zapaliła mi się czerwona lampka i tego nie podpisałem. Dziwne, bo przecież właścicielem auta formalnie będzie LeasePlan, nie ja. Ja niczego nie kupuję, nie zamawiam, jedynie chcę wynajmować auto, więc cała sytuacja mocno dziwi.

    Sprzedawca tłumaczył to potrzebą zgłoszenia zamówienia na auto do produkcji w systemie i ponoć LeasePlan na tym bazuje, ale dlaczego nie można zamówić auta, gdy LeasePlan już zatwierdzi wszystko? Albo sprzedawcy umiejętnie ukrywają tę część przed klientami, żeby ich nie odstraszyć, albo trafiła mi się dziwna sytuacja. Będę jutro dzwonił na infolinię Alfy.

    Edit: przy składaniu wniosku o LeasePlan od razu polecono wpłacić mi 5% wartości auta w ramach zwrotnej kaucji. Myślałem, że ta kaucja powinna być zapłacona później, gdy LeasePlan wstępnie wyrazi zgodę?

  2. #212
    Użytkownik Świeżak Avatar bartekpl
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    83

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawko Zobacz post
    No właśnie gdy sprzedawca podstawił mi tę umowę przy składaniu wniosku o LeasePlan to zapaliła mi się czerwona lampka i tego nie podpisałem. Dziwne, bo przecież właścicielem auta formalnie będzie LeasePlan, nie ja. Ja niczego nie kupuję, nie zamawiam, jedynie chcę wynajmować auto, więc cała sytuacja mocno dziwi.

    Sprzedawca tłumaczył to potrzebą zgłoszenia zamówienia na auto do produkcji w systemie i ponoć LeasePlan na tym bazuje, ale dlaczego nie można zamówić auta, gdy LeasePlan już zatwierdzi wszystko? Albo sprzedawcy umiejętnie ukrywają tę część przed klientami, żeby ich nie odstraszyć, albo trafiła mi się dziwna sytuacja. Będę jutro dzwonił na infolinię Alfy.

    Edit: przy składaniu wniosku o LeasePlan od razu polecono wpłacić mi 5% wartości auta w ramach zwrotnej kaucji. Myślałem, że ta kaucja powinna być zapłacona później, gdy LeasePlan wstępnie wyrazi zgodę?
    Masz dwie kaucję.
    Pierwsza jest salonu, wymagana do rezerwacji samochodu/zamówienia nowego. Też ja wpłacałem, w moim przypadku 5000PLN. W sytuacji gdy nie dostaniesz pozytywnej decyzji, kaucja jest zwracana.
    Jeśli decyzja jest na tak, kaucja jest w salonie do momentu wydania samochodu. Podczas odbioru, podpisujesz korektę faktury, kaucja wraca ci na konto.
    Więc jest ona przejściowa, na czas procesowania wniosku.

    Druga kaucja jest dla Leaseplanu. Jedno, lub dwu krotność raty brutto, zależy od ryzyka.
    wpłacasz i jest zamrożona do końca wynajmu. Przy zwrocie samochodu, jeśli wszystko jest ok, kaucja jest zwracana.

  3. #213
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Ford Mustang GT
    Postów
    3

    Domyślnie

    Dzięki bartekpl :-)

    Czy w salonie też podpisałeś umowę zamówienia pojazdu, gdzie Twoje dane widniały jako kupujący (jeszcze przed rozpatrzeniem w pełni wniosku przez LeasePlan)?

  4. #214
    Użytkownik Świeżak Avatar alfa.bravo
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce 280HP Q4
    Postów
    65

    Domyślnie

    Jestem w trakcie procedury. Z tego co mi mowil sprzedawca, to kaucja u dealera jest potrzebna jezeli chcemy zamowic auto bez rozpatrzonego wniosku od LeasePlanu. Bo idzie zamowienie, ale nie ma pewnosci czy LeasePlan zaakceptuje wniosek. W przypadku zamowienia auta ale negatywnej decyzji LeasePlanu kaucja przepada. Sprzedawca mowil, ze w tym przypadku kaucja wynosi 5000zl, a jezeli juz mamy zgode i zamawiamy auto to ryzyko jest male i 2500zl wystarczy, zwrotne przy odbiorze auta. Z tego co wiem, zreszta w BMW mialem tak samo, zamowienie idzie na nasze dane.

  5. #215
    Użytkownik Świeżak Avatar bartekpl
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    83

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawko Zobacz post
    Dzięki bartekpl :-)

    Czy w salonie też podpisałeś umowę zamówienia pojazdu, gdzie Twoje dane widniały jako kupujący (jeszcze przed rozpatrzeniem w pełni wniosku przez LeasePlan)?
    Tak, zamówienie było na moje dane.

  6. #216
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mat09
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia Veloce Ti Trofeo White
    Postów
    837

    Domyślnie

    Po 3 tygodniach od złożenia wniosku dostałem w końcu decyzję pozytywną. Do tego każą sobie zapłacić kaucję w kwocie 4 rat, co mnie w sumie zaskoczyło... ale cóż.

  7. #217
    Użytkownik Świeżak Avatar bartekpl
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    83

    Domyślnie

    Cytat Napisał mat09 Zobacz post
    Po 3 tygodniach od złożenia wniosku dostałem w końcu decyzję pozytywną. Do tego każą sobie zapłacić kaucję w kwocie 4 rat, co mnie w sumie zaskoczyło... ale cóż.
    Pewnie masz krotko działaność, albo w branży dużego ryzyka jak np. budowlanka

  8. #218
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mat09
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia Veloce Ti Trofeo White
    Postów
    837

    Domyślnie

    JDG w IT od 2016r, więc to nie. Nie mam pojęcia czego tak.
    Czekam w każdym razie na umowę teraz

  9. #219
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Giulietta Veloce MY19
    Postów
    27

    Domyślnie

    Informacyjnie, według jednego z warszawskich dealerów obecna oferta na wynajmy trwa do końca czerwca..

  10. #220
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Ypsilon / 500x
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawko Zobacz post
    Hej, kilka dni temu zdecydowałem się na abonament na wersję Giulia Super (na osobę prywatną) i pojechałem do salonu złożyć papiery (wniosek LeasePlan, zaświadczenie o zarobkach itp.). Cena jak ze strony: abonament.alfaromeo.pl - 1907 brutto miesięcznie.
    Czy mógłbyś napisać czy w tej cenie jest "goła" wersja SUPER czy może coś więcej? Dzięki

Podobne wątki

  1. Wynajem garażu w Łodzi
    Utworzone przez largo w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-12-2012, 18:56
  2. Wynajem pokoju we Wrocławiu ??
    Utworzone przez Yoopi w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-02-2009, 16:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory