Strona 33 z 50 PierwszyPierwszy ... 232425262728293031323334353637383940414243 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 321 do 330 z 494

Temat: wynajem długoterminowy

  1. #321
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Leon FR 1.8 TSI 180 / Giulia Veloce 280
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfa.bravo Zobacz post
    Kończy mi się leasing na BMW serii 3 330i 252HP to się odniose: wpłata własna 40tys, rata 1879zł brutto, 36 miesięcy, limit 20tys/rok, opony i ubezpiecznie we własnym zakresie, ubezpieczenie roczne 6,5-7 tys. Leasing od 108% w tym roku propozycja leasingu 113%. Napisz mi gdzie dają taką ofertę na auto > 250KM a biorę od ręki. Łączny koszt miesięczny na koniec leasingu obliczony na około 3300 zł.

    To pewnie 3 cylindrowe BMW 5 518, golas, ze szmacianymi fotelami i biedą w standardzie aż piszczy.
    Prawda prawda i jeszcze raz prawda. Przerabiam teraz temat leasingów / wynajmów bo szukam czegoś dla siebie i mogę Wam powiedzieć, że te wszystkie piękne oferty które widać w Internecie od Arvala, czy też naganiaczy typu Floteo / Fleet Agency itp. to całkowite GOLASY z dołożonymi kilkoma opcjami, tak żeby się w miarę opłacało. Dodam tylko że z niewiadomego źródła, bo zawsze stoją gdzieś na placu niewiadomo gdzie (i ile) i nie bardzo można je obejrzeć.
    Zrobiłem swoją konfigurację na BMW 330i dołożyłem kilka opcji, rabat korporacyjny i.... rata nagle skacze do ponad 3k brutto przy 5 latach i 20k / rocznie. A samochód po rabacie wychodzi taniej niż bazowa wersja, na którą Arval proponuje 2100 netto w wynajmie na 3 lata. Wszystko przez dodatki.

  2. #322
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Takie zycie. Jak sprzedajesz uzywany samochod to nikt Ci nie doplaci za to "bogate" wyposazenie, ktore sobie dobrales jak kupowales nowke.
    Oś czasu: 147 2.0 TS Selespeed, 156 2.0 TS Sportwagon, 156 2.0 JTS, Giulietta 1.4 MA TCT, Giulia Super 2.0T, Stelvio Business 2.0T

  3. #323
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Dlatego bierzesz to co ci pasuje. Jedni biorą golasa a inni w pakiecie M. Na szczęście wybór jest.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #324
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arekm_ Zobacz post
    Takie zycie. Jak sprzedajesz uzywany samochod to nikt Ci nie doplaci za to "bogate" wyposazenie, ktore sobie dobrales jak kupowales nowke.
    nie zgodze sie, na dodatkach sie traci ale nie jest tak ze sie nie licza. niektirzy klienci by tak chcemieli to niech sobie szukaja, sle auta dovrze wyposazone i zadbane sa w adekwatnej cenie . mysle ze tu raczej firmy leasingowe/wynajmowe orovuja najemcow doic, czesciowo tez przez to ze z producentem aut wynegichowaly spory ravat, ale tylko na jakus konkretny konfig (czesto disc goly zeby dovrze wygladalo w reklamie)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #325
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Ja do wynajmu dostalem konkretne wyliczenia czarno na bialym. Od ceny katalogowej rabat byl ~28%. Podana byla cena ewentualnego wykupu. Wszystko mozna bylo sobie przeliczyc. Mozna bylo sobie stwierdzic czy jest tanio czy nie. W drugiej polowie roku ceny wzrosly bo rabaty zmalaly.

    Wyposazenie dodatkowe sie liczy ale jezeli wydales 50k PLN przy zakupie nowki do nie liczcie, ze odzyskacie ta cene przy sprzedazy.
    Oś czasu: 147 2.0 TS Selespeed, 156 2.0 TS Sportwagon, 156 2.0 JTS, Giulietta 1.4 MA TCT, Giulia Super 2.0T, Stelvio Business 2.0T

  6. #326
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    no pewnie ze sie nie odzyska, wyposazenie straci na wartosci tak jak i samo gole auto traci. tyle ze przy wynajmach firmy przeliczaja je tak ze za czas wynajmu splacasz mbiej wiecej 100% wyposazenia ktore dolozysz a to jest conajmniej dziwne i mi kojazy sie z wyciaganiem kasy od najemcy
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #327
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Tutaj bym sie nie zgodzil. Moja rata jest ~300pln drozsza od minimum jakie bylo widoczne na stronie AR. Przeliczajac to przez 24 miesiace to nie wychodzi mi kwota wyposazenia dodatkowego jaka jest w umowie, nawet po rabacie.
    Moje pierwsze wyliczenie uwzglenialo jeszcze pelne fotele elektryczne i wtedy rata byla jeszcze ~300pln drozsza. Otrzymalem wyjasnienie, ze wartosc rezydualna zalezy od wyposazenia. Jedne ma wiekszy a drugi mam mniejszy wplyw na rate.

    Moze i sa firmy, ktore naciagaja klientow ale to tak jak w zyciu. Trzeba szukac
    Oś czasu: 147 2.0 TS Selespeed, 156 2.0 TS Sportwagon, 156 2.0 JTS, Giulietta 1.4 MA TCT, Giulia Super 2.0T, Stelvio Business 2.0T

  8. #328
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Alfa 156-była, Stelvio B-Tech
    Postów
    19

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o odliczenia podatków dla firmy to czy jak macie umowę na wynajem w LeasePlan i innych to obowiązuje limit 150.000 zł brutto (cena samochodu) do odliczenia jak przy leasingu??

  9. #329
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    241

    Domyślnie

    Cytat Napisał orixon Zobacz post
    Jeżeli chodzi o odliczenia podatków dla firmy to czy jak macie umowę na wynajem w LeasePlan i innych to obowiązuje limit 150.000 zł brutto (cena samochodu) do odliczenia jak przy leasingu??
    Nie 150 tys brutto a ok 135 tys netto. Wynika to z tego że możesz odliczyć tylko 50% Vat'u. Z tego co wiem to te same limity obowiązują na leasing jak i wynajem.

  10. #330
    Użytkownik Świeżak Avatar alfa.bravo
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce 280HP Q4
    Postów
    65

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfa.bravo Zobacz post
    Wniosek do Lease Planu złożony: 15.05
    Decyzja pozytywna: 11.06
    Przelew weryfikacyjny: 11.06
    Dokumenty otrzymane kurierem: 21.06
    Odesłane: 24.06
    Zamówienie z Lease Planu otrzymane na maila: 27.06
    Zamówienie podpisane i odesłane do Lease Planu z kopią do dealera: 27.06
    Zamówienie złożone przez delera: prawdopodobnie 27.06
    Planowana data zakończenia produkcji (podana w systemie): 23.08
    Planowany odbiór: druga połowa września (wg. informacji dealera około miesiąca na transport i rejestrację)
    Auto odebrane. A więc do powyższych dat...

    około 25.08 zakończenie produkcji
    okolice 5.09 auto nadal we Włoszech
    20.09 auto u dealera (piątek)
    26.09 auto odebrane (czwartek)

    Myślę, że poszło całkiem sprawnie Ogólnie polecam Dukiewicz w Warszawie, starali się na prawdę, żeby auto było jak najszybciej do odbioru.

Podobne wątki

  1. Wynajem garażu w Łodzi
    Utworzone przez largo w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-12-2012, 18:56
  2. Wynajem pokoju we Wrocławiu ??
    Utworzone przez Yoopi w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-02-2009, 16:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory