Strona 36 z 50 PierwszyPierwszy ... 262728293031323334353637383940414243444546 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 351 do 360 z 494

Temat: wynajem długoterminowy

  1. #351
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Panowie, trzeba czytac oferty + umowy i wszystko sobie przeliczyc.

    W moim przypadku, w umowie i ofercie powiazanej z ALD, wszystkie liczby byly "na tacy". Przy ofercie z VW nie podadza Wam takich danych. Byla tam wartosc katalogowa, wysokosc rabatu, wartosc na fakturze, wysokosc raty leasing'owej i wartosc wykupu. W tym przypadku, wartosc na fakturze minus 24 raty leasing'owe = wartosc wykupu. Wiec nie ma w tym wynajmie zadnych odsetek itp.
    Obok raty leasing'owej byla rowniez rata serwisowa (opony, serwis, ubezpieczenie) i byla ona bardzo atrakcyjna. W moim drugim samochodzie w leasing'owym, gdzie wszystko opłacam sam i jednorazowo, jest drozej przy podobnych warunkach. Tutaj dygresja, z tego co sie dowiedzialem FCA sprzedawalo samochody do ALD z serwisem w cenie wiec ALD wlasciwie chyba tutaj na tym zarabia.
    Sumujac obie raty wychodzi 0,95% wartosci katalogowej miesiecznie co jest bardzo atrakcyjne. Wlasciwie od samego poczatku w ten deal nie wierzylem. Caly czas oczekiwalem, ze ktoregos dnia dostane mail'a z poprawiona i drozsza wersja
    Jesli chodzi o zakonczenie wynajmu to sie juz dowiedzialem, ze nie moge przedluzyc kontraktu. FCA rowniez zabronilo firmie ALD przejmowac "ich" klientow. Zostaje tylko wykup ale tu tez nie ma pewnosci . Oddanie samochodu w wiekszosc firm jest takie samo. Bazuja na tych samych zasadach. Przyjezdza czlowiek z Dekry czy innej firmy i zaczyna sie czepiac. Jak cos znajdzie to dostaniecie fakture do zaplaty. Przed oddaniem mozna oddac samochod do sprawdzenia/detailingu. W razie jakby czegos nie dalo sie "przykryc" to mozna zglosic szkode z ubezpieczenia.
    Oś czasu: 147 2.0 TS Selespeed, 156 2.0 TS Sportwagon, 156 2.0 JTS, Giulietta 1.4 MA TCT, Giulia Super 2.0T, Stelvio Business 2.0T

  2. #352
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Alfa 156-była, Stelvio B-Tech
    Postów
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arekm_ Zobacz post
    Panowie, trzeba czytac oferty + umowy i wszystko sobie przeliczyc.

    W moim przypadku, w umowie i ofercie powiazanej z ALD, wszystkie liczby byly "na tacy". Przy ofercie z VW nie podadza Wam takich danych. Byla tam wartosc katalogowa, wysokosc rabatu, wartosc na fakturze, wysokosc raty leasing'owej i wartosc wykupu. W tym przypadku, wartosc na fakturze minus 24 raty leasing'owe = wartosc wykupu. Wiec nie ma w tym wynajmie zadnych odsetek itp.
    Obok raty leasing'owej byla rowniez rata serwisowa (opony, serwis, ubezpieczenie) i byla ona bardzo atrakcyjna. W moim drugim samochodzie w leasing'owym, gdzie wszystko opłacam sam i jednorazowo, jest drozej przy podobnych warunkach. Tutaj dygresja, z tego co sie dowiedzialem FCA sprzedawalo samochody do ALD z serwisem w cenie wiec ALD wlasciwie chyba tutaj na tym zarabia.
    Sumujac obie raty wychodzi 0,95% wartosci katalogowej miesiecznie co jest bardzo atrakcyjne. Wlasciwie od samego poczatku w ten deal nie wierzylem. Caly czas oczekiwalem, ze ktoregos dnia dostane mail'a z poprawiona i drozsza wersja
    Jesli chodzi o zakonczenie wynajmu to sie juz dowiedzialem, ze nie moge przedluzyc kontraktu. FCA rowniez zabronilo firmie ALD przejmowac "ich" klientow. Zostaje tylko wykup ale tu tez nie ma pewnosci . Oddanie samochodu w wiekszosc firm jest takie samo. Bazuja na tych samych zasadach. Przyjezdza czlowiek z Dekry czy innej firmy i zaczyna sie czepiac. Jak cos znajdzie to dostaniecie fakture do zaplaty. Przed oddaniem mozna oddac samochod do sprawdzenia/detailingu. W razie jakby czegos nie dalo sie "przykryc" to mozna zglosic szkode z ubezpieczenia.
    Dzięki za odpowiedź. Brałeś z ADL kiedy oni mieli abonament w Alfie czy na własną rękę zgłaszałeś się do ADL po wyceny?

  3. #353
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Dlatego pytam jak sprawa wygląda po zakończeniu umowy, czy ktoś to przerabiał (wykup) na własnej skórze. Jak to naprawdę było. To co jest napisane to jest napisane, a życie sobie... Miałeś ratę serwisową: jak liczą ubezpieczenie? Po swojemu czy wg Twojej zniżki. Pytam bo w leasingu miałem różnice ponad 2 tysięcy na ubezpieczeniu auta wartego ok. 50 tys.

  4. #354
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Cytat Napisał orixon Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź. Brałeś z ADL kiedy oni mieli abonament w Alfie czy na własną rękę zgłaszałeś się do ADL po wyceny?
    To wszystko organizowalo FCA. Trzeba bylo sie zglosic do dealera a oni kontaktowalis sie z ALD. Z tym byl problem bo nie wszyscy dealerzy chcieli w tym uczestniczyc i wiele innych dziwnych watkow z tym bylo

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał jacool.n Zobacz post
    Dlatego pytam jak sprawa wygląda po zakończeniu umowy, czy ktoś to przerabiał (wykup) na własnej skórze. Jak to naprawdę było. To co jest napisane to jest napisane, a życie sobie... Miałeś ratę serwisową: jak liczą ubezpieczenie? Po swojemu czy wg Twojej zniżki. Pytam bo w leasingu miałem różnice ponad 2 tysięcy na ubezpieczeniu auta wartego ok. 50 tys.
    Ja juz kilka wykupow przerabialem w leasing'ach, nic szczegolnego. Na poczatku ostatniego miesiacu dostajesz fakture, placisz, dostajesz umowe + karte pojazdu i idziesz rejestrowac.

    Gorzej jest niestety jesli leasing trwa 2 lata, bo nasze prawo leasingowe przy krotszym okresie niz te dwa lata, wymusza wykup po wartosci rynkowej. Tylko interpretacja tego okresu jest nieokreslona bo nie wiadomo czy to od momentu rejestracji czy od momentu odbioru samochodu (??). Swego czasu Masterlease z tej interpretacji chetnie korzystali i wystawiali na koniec faktury wieksze niz wykup kryjac sie wlasna interpretacja.

    Dostalem oferte z ALD na ubezpieczenie w racie i nie wiem czy przy tym sprawdzali moja historie. I tak tansza niz jakbym sam ubezpieczal w jedne platnosci z moimi znizkami.
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 26-02-2020 o 18:36 Powód: nazwanie kogoś oszustem bez podstaw troche słabo wygląda
    Oś czasu: 147 2.0 TS Selespeed, 156 2.0 TS Sportwagon, 156 2.0 JTS, Giulietta 1.4 MA TCT, Giulia Super 2.0T, Stelvio Business 2.0T

  5. #355
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arekm_ Zobacz post
    Ja juz kilka wykupow przerabialem w leasing'ach, nic szczegolnego. Na poczatku ostatniego miesiacu dostajesz fakture, placisz, dostajesz umowe + karte pojazdu i idziesz rejestrowac.
    Tylko abonament to nie leasing i nie o to padło pytanie

  6. #356
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    Tylko abonament to nie leasing i nie o to padło pytanie
    "Abonament" to jest taki chwyt marketingowy. Tak naprawde dostalem dwie umowy do podpisu: leasingowa i serwisowa. W umowie leasingowej jest paragraf o wykupie.
    Oś czasu: 147 2.0 TS Selespeed, 156 2.0 TS Sportwagon, 156 2.0 JTS, Giulietta 1.4 MA TCT, Giulia Super 2.0T, Stelvio Business 2.0T

  7. #357
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Veloce 2020 FL 280KM Rosso Competizione
    Postów
    125

    Domyślnie

    abonament.alfaromeo.pl

    Nie wiem czy to jakaś nowa oferta ale 1599 zł za Veloce brzmi ciekawie. Pytanie jaka jest konfiguracja bo oczywiście nie mogą tego od razu udostępnić na stronie. Co o tym myślicie?

    P.S Mój pierwszy post. Witam wszystkich serdecznie!

  8. #358
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Cytat Napisał maxspeed198 Zobacz post
    abonament.alfaromeo.pl

    Nie wiem czy to jakaś nowa oferta ale 1599 zł za Veloce brzmi ciekawie. Pytanie jaka jest konfiguracja bo oczywiście nie mogą tego od razu udostępnić na stronie. Co o tym myślicie?

    P.S Mój pierwszy post. Witam wszystkich serdecznie!
    Również witam serdecznie,

    Na twoim miejscu popytałbym o szczegóły tej oferty i zwróć uwagę na ograniczenia (drobnym drukiem):

    - rata wynajmu 1 599 PLN netto dotyczy samochodów Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 GME 280 KM AT Q4 z roku produkcji 2019 dostępnych na stockach dealerskich
    - z limitem 10 000 km rocznie,
    - w ratach zawarte jest ubezpieczenie OC (więc dolicz sobie AC i GAP)

  9. #359
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    10 tys km rocznie to jakiś żart


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #360
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Veloce 2020 FL 280KM Rosso Competizione
    Postów
    125

    Domyślnie

    Wysłałem już do nich zapytanie o ofertę. Zobaczymy co odpiszą.

    Zauważyłem też to co jest napisane drobnym drukiem i jeśli limit będzie niezmienialny to oferta byłaby rzeczywiście słaba ale jeśli za niewielką dopłatą można mieć 15 - 20k to byłoby ok. Drobnym drukiem są wymienione też dodatkowe opcje:
    Lakier metalizowany,
    Pakiet „Lighting”,
    System Carplay/Android Auto,
    Pakiet „Asystent kierowcy Plus”
    Co oczywiście nie jest jakimś wypasem ale powiedzmy, że w tej cenie ok. Pewnie ze zwiększonym limitem i AC + GAP rata przekroczy spokojnie 2k

Podobne wątki

  1. Wynajem garażu w Łodzi
    Utworzone przez largo w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-12-2012, 18:56
  2. Wynajem pokoju we Wrocławiu ??
    Utworzone przez Yoopi w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-02-2009, 16:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory