Strona 46 z 50 PierwszyPierwszy ... 363738394041424344454647484950 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 451 do 460 z 494

Temat: wynajem długoterminowy

  1. #451
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Giulia Veloce 280 KM - auto jest mega
    Postów
    60

    Domyślnie

    Dostałem opcję przedłużenia najmu na rok. Cena bez zmian 1813 netto, także chyba ok. Co prawda bez gwarancj ale multiair wymieniony na gwarancji. Także ryzyko chyba minimalne na jakąś minę

  2. #452
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Cytat Napisał Knapek Zobacz post
    Nie lepiej kupić na własność i mieć święty spokój czy się felgę uszkodzi czy nie, póki jeszcze można? Niestety lewacki świat dąży do likwidacji własności prywatnej.
    Co to znaczy święty spokój typie, jak kupisz na własność to jest to twoje wraz ze wszelkimi problemami, w tym uszkodzonymi felgami. Będziesz na własność kupować co 3 lata? Chyba nie? Bo wynajem na 3 lata kosztuje połowę tego co zakup auta - logiczne, płacę za utratę wartości (nie licząc ubezpieczeń, serwisów itd. bo to kosztuje tyle samo w obu przypadkach) a nie za całą wartość według wyceny początkowej.
    Do tego dochodzi kwestia rozliczania kosztów eksploatacji i paliwa, kupisz auto na własność na siebie czy na firmę? Wrzucisz w środki trwałe? To przy sprzedaży zapłacisz podatek i wyjdziesz na zero (bez korzyści) z amortyzacją zakupu, czyli zapłacisz jeszcze więcej w porównaniu z wynajmem.
    Poza tym to "na własność" to masz jak kupisz za gotówkę, co już samo w sobie jest złym pomysłem. Jakiekolwiek finansowanie i technicznie to nie jest twoje i nie możesz z tym robić co ci się podoba i tak samo będziesz odpowiadać za szkody - dopóki nie wykupisz.
    Święty spokój dla mnie to jest teraz - płacę stałą kwotę, niezależną od kursu EUR czy wiboru czy czegokolwiek innego, mam AC, assistance, serwis i opony zapewnione. Ja płacę a to ma jeździć, jak nie jeździ to mam zastępcze. MultiAir ma się zepsuć turbo się ukręcić czy coś wybuchnąć, lata mi to. Tobie nie, jak masz to na własność i padnie silnik czy skrzynia w czteroletnim aucie to 100% kosztów i kłopotów twoje.

    Cytat Napisał MirekGD Zobacz post
    Dostałem opcję przedłużenia najmu na rok. Cena bez zmian 1813 netto, także chyba ok. Co prawda bez gwarancj ale multiair wymieniony na gwarancji. Także ryzyko chyba minimalne na jakąś minę
    To jest cena za pakiet czy "samo auto", w sensie AC itd? Tak czy siak killer price.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  3. #453
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    To jest cena za pakiet czy "samo auto", w sensie AC itd? Tak czy siak killer price
    takie ofery najmu pojawiały sie ojakis rok po tym jak mysmy brali nasze na veloce z paroma podstawowymi dodatkami (o ile pamietam aa/lopatki) chyba w leaseplanie potem jednak pidwyzszyli. przy takiej kwocie najem jest mega opcja mimo braku w tych ofertach ac/przeglądów. nie wiem czy dzisiaj sa porownywalne oferty
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #454
    Użytkownik Świeżak Avatar goch
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Bytów
    Auto
    było: 145, 147, 159 SW, Giulia 2.0, jest: Stelvio VeloceTi MY21
    Postów
    69

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Co to znaczy święty spokój typie, jak kupisz na własność to jest to twoje wraz ze wszelkimi problemami, w tym uszkodzonymi felgami. Będziesz na własność kupować co 3 lata? Chyba nie? Bo wynajem na 3 lata kosztuje połowę tego co zakup auta - logiczne, płacę za utratę wartości (nie licząc ubezpieczeń, serwisów itd. bo to kosztuje tyle samo w obu przypadkach) a nie za całą wartość według wyceny początkowej.
    Do tego dochodzi kwestia rozliczania kosztów eksploatacji i paliwa, kupisz auto na własność na siebie czy na firmę? Wrzucisz w środki trwałe? To przy sprzedaży zapłacisz podatek i wyjdziesz na zero (bez korzyści) z amortyzacją zakupu, czyli zapłacisz jeszcze więcej w porównaniu z wynajmem.
    Poza tym to "na własność" to masz jak kupisz za gotówkę, co już samo w sobie jest złym pomysłem. Jakiekolwiek finansowanie i technicznie to nie jest twoje i nie możesz z tym robić co ci się podoba i tak samo będziesz odpowiadać za szkody - dopóki nie wykupisz.
    Święty spokój dla mnie to jest teraz - płacę stałą kwotę, niezależną od kursu EUR czy wiboru czy czegokolwiek innego, mam AC, assistance, serwis i opony zapewnione. Ja płacę a to ma jeździć, jak nie jeździ to mam zastępcze. MultiAir ma się zepsuć turbo się ukręcić czy coś wybuchnąć, lata mi to. Tobie nie, jak masz to na własność i padnie silnik czy skrzynia w czteroletnim aucie to 100% kosztów i kłopotów twoje.


    To jest cena za pakiet czy "samo auto", w sensie AC itd? Tak czy siak killer price.
    Generalnie w większości masz rację, niemniej jednak mam odmienne zdanie w kilku kwestiach:
    - w ofertach, które otrzymałem (luty/marzec br.) wynajem za każdym razem wychodził sporo więcej, aniżeli połowa wartości nowego auta,
    - cena auta w wynajmie do ofertowania zdecydowanie wyższa aniżeli w leasingu,
    - w leasingu (firma) dobre rozwiązanie (przy wykupie 1%) to nie wrzucenie ostatniej faktury (wykupowej) w koszta, po upływie 6 miesięcy, możesz odsprzedać auto jako osoba prywatna, więc unikasz podatku dochodowego i VAT - więc masz sporo korzyści,
    - teraz przy 5 letniej gwarancji wydźwięk argumentacji co do zepsuć, wybuchów etc, przynajmniej dla mnie nie jest istotny,
    - nie zapominajmy, że wynajem też jest produktem, i nie powstał po to by uszczęśliwiać klienta, a po to, by jeszcze więcej na nim zarobić...

    Reasumując, każdy ma własny kalkulator i znajduje się w innej sytuacji... Ludzie są różni i dla jednego ważniejsze jest kupić auto za gotówkę jak napisałeś, i mieć (bo tak chce, bo go stać, bo taki ma kaprys etc); dla innego zaś nie do pomyślenia jest brać na siebie utratę wartości auta, dlatego nigdy nie kupi auta nowego tylko kilkuletnie...

  5. #455
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Zgadzam się, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i różnym ludziom różne rzeczy pasują, to oczywiste. Jeden będzie się pukał w czoło jak ten drugi może przewalić w 3 lata sto tysięcy na samą utratę wartości, drugi się będzie zastanawiał jak tamten może jeździć paździerzem.
    A produkt jak produkt, nikt nie musi na siłę wybierać wynajmu, jest wiele opcji.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  6. #456
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    myślę że po leasingu z niskim wykupem, wykup prywatnie i jakaś odsprzedaż po pół roku to mimo braku VAT/podatku to słaba opcja - buja się człowiek z ogłoszeniami, telefonami, oglądaczami, rzeczoznawcami których ktoś nasyła, jazdy próbne itp itd, a potem jak coś wyjdzie w aucie to jeszcze można mieć telefony z pretensjami albo roszczeniami. większość klientów na np 3 letni auto i tak będzie chciało fakturę VAT więc już oferta gorsza dla takiego klienta. jeśli ktoś nie chce zostawiać sobie auta na dłużej, to najem ale na dobrych warunkach może być dobrą opcją - sam bym wziął ale jak mi za minimalnie doposazone Veloce krzyczało ALD na początku 2018 ponad 4tyś netto mimo że przebieg ograniczyłem na 12tys/rok (gdy Super z xenonami/przeglądami/zimówkami/AC+OC dawali za 1599) to wziąłem leasing z niskim wykupem bo stwierdziłem że i tak auto sobie moge zostawic prywatnie na kolejne kilka lat. Inna gatka w przypadkach jak potem były oferty 1899netto za trochę doposażone Veloce.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #457
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    mi za minimalnie doposazone Veloce krzyczało ALD na początku 2018 ponad 4tyś netto mimo że przebieg ograniczyłem na 12tys/rok
    A nie 4 brutto? Chociaż to i tak by było drogo, no ale nieco bliżej rzeczywistych cen. 4k netto to jakiś kosmos. Mi wyliczyli ok 2900 netto przy cenie auta 209k brutto.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  8. #458
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    AR Giulietta 150KM, Jeep Renegade
    Postów
    369

    Domyślnie

    Cytat Napisał goch Zobacz post

    Reasumując, każdy ma własny kalkulator i znajduje się w innej sytuacji... Ludzie są różni i dla jednego ważniejsze jest kupić auto za gotówkę jak napisałeś, i mieć (bo tak chce, bo go stać, bo taki ma kaprys etc); dla innego zaś nie do pomyślenia jest brać na siebie utratę wartości auta, dlatego nigdy nie kupi auta nowego tylko kilkuletnie...
    Ja uważam, ze pieniądze są po to, żeby ich używać, póki ma się co jeść, gdzie mieszkać i jeszcze sporo zostaje. Śmieszą mnie biznesmeni w białych skarpetkach, co to są dumni z tego, że coś tam urwali z podatków i kupują np. pickupa, mimo że go nie potrzebują i woleliby mieć na własność normalny samochód. Nie zapomnę jak taki jeden burak z okolicy wysłał córkę do ślubu w pickupie, a ona z niego wypadła przed kościołem, bo się potknęła przy wysiadaniu. Widocznie dziewczę nie było nawykłe do jeżdżenia traktorem w obejściu. Dawniej, kiedy świat jeszcze był normalny, za pracę dostawało się inne dobra na własność i nikt nie myślał a o jakichś wynajmach i innych dyrdymałach, bo każdy pośrednik to strata dla klienta, a zysk dla pośrednika, czy to się komuś podoba czy nie.
    Nie rozumiem jednego: dlaczego mało kto bierze w leasing albo wynajmuje telewizor, kuchenkę mikrofalową albo gacie. Skala wartości może inna, ale utrata wartości procentowo jeszcze większa, zwłaszcza w przypadku gaci.

  9. #459
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Cytat Napisał Knapek Zobacz post
    Nie rozumiem jednego: dlaczego mało kto bierze w leasing albo wynajmuje telewizor, kuchenkę mikrofalową albo gacie. Skala wartości może inna, ale utrata wartości procentowo jeszcze większa, zwłaszcza w przypadku gaci.
    Mylisz się, kwestie typu ekspres do kawy w leasingu to bardzo popularna rzecz w biurach, zwłaszcza dużych. Tak samo jak z autem, korzystasz z ekspresu, serwis masz zapewniony, jak się zepsuje to masz zastępczy - to ma działać i tyle. W przypadku telewizora to niepotrzebne, bo eksploatacja i serwis są drastycznie inne. Gacie - bez komentarza.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  10. #460
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    AR Giulietta 150KM, Jeep Renegade
    Postów
    369

    Domyślnie

    Tak patrząc to byle skoda też działa, więc wystarczyłaby do przewożenia plonów z pola. A Alfy Romeo nie używa się, żeby działała, tylko żeby dawała coś więcej.

Podobne wątki

  1. Wynajem garażu w Łodzi
    Utworzone przez largo w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-12-2012, 18:56
  2. Wynajem pokoju we Wrocławiu ??
    Utworzone przez Yoopi w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-02-2009, 16:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory