Strona 47 z 50 PierwszyPierwszy ... 3738394041424344454647484950 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 461 do 470 z 494

Temat: wynajem długoterminowy

  1. #461
    Użytkownik Świeżak Avatar goch
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Bytów
    Auto
    było: 145, 147, 159 SW, Giulia 2.0, jest: Stelvio VeloceTi MY21
    Postów
    69

    Domyślnie

    Cytat Napisał Knapek Zobacz post
    Tak patrząc to byle skoda też działa, więc wystarczyłaby do przewożenia plonów z pola. A Alfy Romeo nie używa się, żeby działała, tylko żeby dawała coś więcej.
    a dlaczegóż to "działanie" nie może iść w parze z "dawaniem coś więcej" ?

  2. #462
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    AR Giulietta 150KM, Jeep Renegade
    Postów
    369

    Domyślnie

    No do biura raczej nikt nie kupuje/wynajmuje ekspresu za 40 tys. zł, a są takie.

  3. #463
    Użytkownik Świeżak Avatar goch
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Bytów
    Auto
    było: 145, 147, 159 SW, Giulia 2.0, jest: Stelvio VeloceTi MY21
    Postów
    69

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Zgadzam się, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i różnym ludziom różne rzeczy pasują, to oczywiste. Jeden będzie się pukał w czoło jak ten drugi może przewalić w 3 lata sto tysięcy na samą utratę wartości, drugi się będzie zastanawiał jak tamten może jeździć paździerzem.
    A produkt jak produkt, nikt nie musi na siłę wybierać wynajmu, jest wiele opcji.
    dokładnie

  4. #464
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Cytat Napisał Knapek Zobacz post
    No do biura raczej nikt nie kupuje/wynajmuje ekspresu za 40 tys. zł, a są takie.
    Ekspres biurowy na 50 kaw dziennie to jakieś 4-5 tysięcy, na 100-150 kaw dziennie to już spokojnie 20 tysięcy. A to cena samej maszyny i to pierwsze z brzegu Saeco, jeszcze serwis i eksploatacja. Nie chce mi się dalej ciągnąć tego offtopa, sorry.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  5. #465
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Limit kilometrażu czyni wynajem długoterminowy działaniem kompletnie bezsensownym.

  6. #466
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    jeszcze brak
    Postów
    89

    Domyślnie

    Cześć

    Dużymi krokami zbliża mi się termin zdania Stelvio w LeasePlanie. Auto mam w stanie perfekcyjnym oprócz dwóch odprysków na masce - limit miałem na 60 tkm, auto będzie miało jakieś 45 max. Czy ktoś może już zdawał auta i może podzielić się wrażeniami?

  7. #467
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Limit kilometrażu czyni wynajem długoterminowy działaniem kompletnie bezsensownym.
    Widocznie nie rozumiesz podstawy działania wynajmu.
    Ja przez długi czas się zastanawiałem nad wynajmem, bo po prostu to się opłacało (nie wiem, jak teraz, bo nie siedzę w obecnych stawkach). I niewiele by brakowało, a bym podpisał umowę. Ale zmieniłem adres zamieszkania, potrzebowałem robić więcej kilometrów i nagle wynajem przestał być opłacalny - a wygrał leasing.
    Ale wybierając leasing nie krytykuję wynajmu.

    Wniosek:
    Dobieraj narzędzia do potrzeb a nie pakuj wszystko do jednego wora.
    To, że nie widzisz sensu - to Twój punkt widzenia. Jakbyś miał inną sytuację, to byś ten sens zobaczył. Ale powtórzę - po co takie zero-jedynkowe stawianie sprawy?
    Jakbyś dodał "Dla mnie" a później swoje zdanie, to by była prawda - i też inny sens wypowiedzi.

    Niestety potrzeba jeszcze wiele lat, żeby ludzie zrozumieli różnicę w "posiadaniu" a w "używaniu". Jakby zegarki były na wynajem, to chętnie bym przygarnął na rok czy dwa, jakiś fajny model, zamiast pakować dziesiątki tysięcy w ładny zegarek.
    O ekspresach to już kolega wyżej napisał. Tak się w firmach robi.
    I chcąc zrobić koncert, nie trzeba kupować sceny i sali koncertowej - tylko się je wynajmuje.
    Konferencje też nie robi się w swoich salach tylko w wynajętych przestrzeniach.
    Nawet biura są wynajmowane.
    Wszystko kwestia odpowiedniego przeliczenia - co się bardziej opłaca.

    Ale z pozycji Jednoosobowej Działalności Gospodarczej - to jasne, że bez sensu jest wynajmować ogromne przestrzenie biurowe, pod jeden komputer.

  8. #468
    Użytkownik Świeżak Avatar median09
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Kraków/Bielsko-Biała
    Auto
    AR Giulia Veloce TBi Q4 2017r.
    Postów
    187

    Domyślnie

    Myślę że mocno zależy od oferty wynajmu. W czasie promocji z LP opłacało się myślę że bardziej od zwykłego leasingu. Patrząc na kwoty jakie LP oferuje za wykup samochodu wychodzimy praktycznie tak samo jakbyśmy to auto wzięli w leasingu z tym że teraz możemy zdecydować co zrobić dalej z samochodem nie bawiąc się ze sprzedażą. Myślę że FCA wtedy dawało LP bardzo duże rabaty na te samochody żeby napędzić sprzedaż aut. Obecnie są niestety bardzo drogie te najmy i nawet rata podchodzi pod 3k netto za jakieś lekko doposażone Giulie Sprint z limitem na 10tys km rocznie. Znajomy chciał tak sfinansować Giulie ale kompletnie się to teraz nie opłacało względem leasingu.
    Ostatnio edytowane przez median09 ; 14-04-2021 o 13:25

  9. #469
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał mateuszszar Zobacz post
    Widocznie nie rozumiesz podstawy działania wynajmu.
    .
    Owszem, rozumiem. Masz określony limit kilometrażu, jak przekroczysz to bulisz jak za zboże kolejne kilometry. I wszystko w temacie.
    Skoro masz samochód, używasz go i płacisz za używanie, to jaki sens ma ograniczanie sobie limitu kilometrów, jakie możesz przejechać?
    Samochód jest po to, aby nim jeździć, kiedy jest potrzebny i kiedy się chce.
    A nie po to, abyś wyliczał sobie, ile to możesz jeszcze przejechać bo jak przekroczysz, to wywalasz wór kasy.
    Jak masz inne podejście, oczywiście Twój wybór i wola. Dla mnie samochód służy do jeżdżenia, nie do wyliczania kilometrów.

    Kolega wyżej pisze o limicie 10 tysięcy km na Giulię Sprint. To daje na rok średnio po 833 km miesięcznie. No rewelacja. Bierzesz sobie Giulie Sprint, żeby stała potem w garażu i jeszcze za to płacisz. Ja nie jeżdzę jakoś specjalnie dużo, mam w rodzinie drugie auta, ale i tak wychodzi mi około 2 tys km miesięcznie, średnio.
    Samochód służy do jazdy a nie do gapienia się na niego w garażu.
    No ale... "masz Giulię Sprint", prawda?
    Ostatnio edytowane przez Teddy Bear ; 14-04-2021 o 18:25

  10. #470
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    DW
    Auto
    AR
    Postów
    47

    Domyślnie

    Żeby to chociaż Veloce była

Podobne wątki

  1. Wynajem garażu w Łodzi
    Utworzone przez largo w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-12-2012, 18:56
  2. Wynajem pokoju we Wrocławiu ??
    Utworzone przez Yoopi w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-02-2009, 16:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory