Strona 48 z 50 PierwszyPierwszy ... 38394041424344454647484950 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 471 do 480 z 494

Temat: wynajem długoterminowy

  1. #471
    Użytkownik Świeżak Avatar median09
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Kraków/Bielsko-Biała
    Auto
    AR Giulia Veloce TBi Q4 2017r.
    Postów
    187

    Domyślnie

    No właśnie dlatego teraz to się nie opłaca kompletnie przy ich ofercie. Dziwi mnie to bo w innych markach potrafią zrobić 1% od wartości auta a tutaj robią się jakieś chore stawki. W tej sytuacji brałbym pewnie leasing. Mi jak i paru kolegom to idealnie siadło z oferta 2 lata temu.
    Ostatnio edytowane przez median09 ; 14-04-2021 o 22:56

  2. #472
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mat09
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia Veloce Ti Trofeo White
    Postów
    837

    Domyślnie

    Za 3 tygodnie oddaję Giulię leaseplanowu. Zaoferowali mi przedłużenie najmu o rok na tych samych warunkach, czyli 2184 netto (albo w lepszym pakiecie gold za 2506) przy zachowaniu tego samego limitu km. Za wykup chcieli 142 tys, ani dużo ani mało imo.
    Jednak zamiast wykupu zdecydowałem się na nową giulię, tym razem w normalny leasing bo chce zeby auto zostało ze mną dłużej.

    No i mam pytanie, czy ktoś już oddawał Giulię? Jakieś uwagi? Mieliście jakieś uszkodzenia?
    Ja mam przetarty rant na feldze i zastanawiam się czy ją naprawiać czy oddać uszkodzoną, miał ktoś podobnie?

  3. #473
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Gdzieś wyżej w tym wątku nad tym się zastanawiałem. Ja mam 3 z 4 przetarte znacznie bo opona za wąska i rant ochronny nic nie chroni a felga ciemna więc alu gołe świeci. Pewnie tak oddam, nie wiem czy to się da sensownie naprawić.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  4. #474
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawelek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB
    Postów
    264

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Pewnie tak oddam, nie wiem czy to się da sensownie naprawić.
    będą nieakceptowalne, mogą dowalić cenę z kosmosu (50-75% ceny nówek np). Jak będzie to można (trzeba!) dać do/zabrać się do wizualnej naprawy (szpachla + farba)

    str 13 o felgach
    https://www.leaseplan.com/-/media/le...-osobowych.pdf

    generalnie dobrym pomysłem jest zrobienie końcowego detailing-u na AC

  5. #475
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mat09
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia Veloce Ti Trofeo White
    Postów
    837

    Domyślnie

    Dzwoniłem do LP i nie byli w stanie powiedzieć mi jak to będzie rozliczane, ale zasugerowali, żeby zgłosić uszkodzone felgi na AC.

  6. #476
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelek Zobacz post
    będą nieakceptowalne, mogą dowalić cenę z kosmosu (50-75% ceny nówek np). Jak będzie to można (trzeba!) dać do/zabrać się do wizualnej naprawy (szpachla + farba)

    str 13 o felgach
    https://www.leaseplan.com/-/media/le...-osobowych.pdf

    generalnie dobrym pomysłem jest zrobienie końcowego detailing-u na AC
    Ja nie mam lease plan, ale generalnie to bez znaczenia. Muszę się dowiedzieć ile będzie kosztowało odpicowanie felg i może zgłosić szkodę z AC bo może wyjść taniej mimo udziału w szkodzie stałego. A co masz na myśli przez detailing na AC?
    No i jeszcze jest kwestia paru rys i kilku małych wgniotek które ktoś mi zrobił na parkingach waląc mi w auto drzwiami. Rysy nie do spolerowania i tak samo te gniotki od drzwi mają dziurkę do podkładu.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  7. #477
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawelek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB
    Postów
    264

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    A co masz na myśli przez detailing na AC?
    zgłasza się na AC szkodę w zakresie wszystkich tych drobnych rzeczy

  8. #478
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mat09
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia Veloce Ti Trofeo White
    Postów
    837

    Domyślnie

    Cytat Napisał mat09 Zobacz post
    Za 3 tygodnie oddaję Giulię leaseplanowu. Zaoferowali mi przedłużenie najmu o rok na tych samych warunkach, czyli 2184 netto (albo w lepszym pakiecie gold za 2506) przy zachowaniu tego samego limitu km. Za wykup chcieli 142 tys, ani dużo ani mało imo.
    Jednak zamiast wykupu zdecydowałem się na nową giulię, tym razem w normalny leasing bo chce zeby auto zostało ze mną dłużej.

    No i mam pytanie, czy ktoś już oddawał Giulię? Jakieś uwagi? Mieliście jakieś uszkodzenia?
    Ja mam przetarty rant na feldze i zastanawiam się czy ją naprawiać czy oddać uszkodzoną, miał ktoś podobnie?
    No i w zeszły piątek odstawiłem Giulię na plac leaseplanu na Noteckiej w Warszawie.
    Wszystko odbyło się szybko i bezproblemowo, człowiek pooglądał z grubsza auto i tyle.
    Ale to była wstępna weryfikacja.

    Z uszkodzeń, które miałem i o których wiedziałem to: 3 uszkodzone felgi (jedna bardzo, 70% rantu przetarte), dość mocno porysowany plastik na słupku b, skrzypiący fotel, jeden odprysk, hałasująca piasta (nie zdążyłem wymienić na gwarancji już) i to chyba wszystko.
    To co sami przedstawili jako uszkodzenia to 3 felgi i odprysk.

    Zastanawiałem się, czy wydać prawie 2 tys na regenerację felg, albo oddać do naprawy z AC.
    Z AC zrezygnowałem, żeby nie robić złej historii, z regeneracji też bo stwierdziłem, że w najgorszym wypadku policzą mi ok 2k za te felgi.
    A policzyli 309 zł za wszystko
    Ostatnio edytowane przez mat09 ; 15-07-2021 o 07:24
    2021 Giulia Veloce Ti Trofeo White
    ex:
    2018 Giulia Veloce Misano Blue
    2006 159 SW Blu Oltremare

  9. #479
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Pozytywnie zaskakujące, niby różne firmy używają tych samych wytycznych i kryteriów ale jak widać nadal sporo pozostaje w gestii rzeczoznawcy.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  10. #480
    Użytkownik Świeżak Avatar Leszek_Zal
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159, Giulia Super, Stelvio B
    Postów
    167

    Domyślnie LeasePlan może być przykrą i drogą niespodzianką.

    OSTRZEGAM przed LeasePlanem. Mnie poważnie trafili na duże koszty. I zachowali się nie fair moim zdaniem, bo nie było żadnej "opieki" przy zdawaniu auta. Żadnych rad. Wpadłem w pułapkę. Że się nie da normlanie. Wszędzie trzeba być cwaniakiem i spryciarzem? Dobrze, że niektórym się udało. Mnie capneli. Jedyna opcja: to robić wszystko samemu i maskować. Liczą jak za zboże w czasie głodu.
    https://www.forum.alfaholicy.org/giu..._polecam_.html

Podobne wątki

  1. Wynajem garażu w Łodzi
    Utworzone przez largo w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-12-2012, 18:56
  2. Wynajem pokoju we Wrocławiu ??
    Utworzone przez Yoopi w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-02-2009, 16:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory