Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 78

Temat: Tuning

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał QVerde Zobacz post
    Właśnie o nich myślę. Chodziło mi jak wpływają na jazdę, czy nie naruszają integralności systemów (esp i innych elektronicznych wspomagaczy). Zakładam, ze lepiej się prowadzi, jest ciszej, mniej pali, jest mniej podatna na boczne podmuchy i przede wszystkim lepiej wygląda (kwestia subiektywna). Prześwit dalej będzie większy od 90proc samochodów na Polskich drogach.
    Zmieniłem sprężyny ponad pół roku temu i wg mnie obniżenie o 3,5 cm, poza dużo lepszym wyglądem, prawie nic nie zmienia. I nie ma się co przejmować systemami - Stelvio w serii jest tak wysokie, że te niczego nie zauważyły

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Stelvio
    Postów
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stelvio18 Zobacz post
    Zmieniłem sprężyny ponad pół roku temu i wg mnie obniżenie o 3,5 cm, poza dużo lepszym wyglądem, prawie nic nie zmienia. I nie ma się co przejmować systemami - Stelvio w serii jest tak wysokie, że te niczego nie zauważyły
    Robiłeś geometrię po zmianie sprężyn? Ja czekam pod koniec tygodnia mają być. Jakieś trudności z wymiana?

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    13

    Domyślnie

    Wymiana bezproblemowa, ale geometrię trzeba zrobić.

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    po kilku tygodniach używania kilka obserwacji.
    sprężyny są zadziwiająco komfortowe, na 18" bez RF zimowych to już w ogóle, na 19" RF lepiej niż się spodziewałem, choć czasem na badziewnych drogach to trzeba jednak bardziej zwolnić. auto prowadzi się super, tym jestem zachwycony - skok zdecydowanie na plus.
    Jest jednak problem. różne zjazdy do posesji, duże nierówności na drodze (wybrzuszenia np na wjeździe na jakiś parking), większe progi zwalniające - kilka razy w tygodniu czymś przytrę, albo z przodu (przypuszczalnie te przedłużki chlapaczy), albo pod silnikiem (skrzynią!) albo gdzieś w centralnej części auta (koło progu?). Trzeba uważać jaki tor się wybiera i wyrobić sobie nawyk pilnowania się.

    EDIT, jeśli gadamy o Stelvio to oczywiście nie może być problemu, w Giulii jednak trzeba mieć to na uwadze.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #15
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Epsonix byś dał jakie fote tego swojego auta po obniżeniu. Ciekawe jak to wygląda Nic się nie chwalisz.

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Epsonix byś dał jakie fote tego swojego auta po obniżeniu. Ciekawe jak to wygląda Nic się nie chwalisz.
    Jak to nie? https://www.forum.alfaholicy.org/giu...ml#post2195989

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    coś źle linkuje forum, chyba zależy kto ma ile ustawionych postów na stronę? albo taki zadziała : https://www.forum.alfaholicy.org/giu...ml#post2195989
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    F F12, AR Giulia Q, AR Stelvio
    Postów
    92

    Domyślnie

    Ok. Geometrie trzeba zrobić. Coś jeszcze? Poziomowanie świateł?

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    Co sądzicie koledzy o tych sprężynach do Stelvio? To czy Eibach? https://www.tuningblog.eu/pl/kategor...federn-185125/

    Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

  10. #20
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał Btechfan Zobacz post
    Co sądzicie koledzy o tych sprężynach do Stelvio? To czy Eibach? https://www.tuningblog.eu/pl/kategor...federn-185125/

    Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
    https://www.tuningblog.eu/en/categor...telvio-206865/

    Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. tuning 156 2.5 v6
    Utworzone przez bandzior3317 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 08-11-2016, 11:12
  2. Tuning AR
    Utworzone przez JayoZ w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-07-2010, 00:28
  3. [145] Tuning 145 na 147 !!!
    Utworzone przez Masterpolo w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 28-04-2008, 20:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory