Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 95

Temat: Wideorejestrator w Giulii

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    W pełni się zgadzam z epsonix.
    Miałem kilka kamer i muszę przyznać że viofo A119 jest najlepsza (na dzień dzisiejszy . Po kilku jazdach z "artystami" na zderzaku kupiłem A119 z druga kamerą na tył. Dobre są też MIO ale zajmują więcej miejsca na szybie. Stałe zasilanie mam zamiar zrobić podobnie jak epsonix - za pomocą "zabezpieczenia przed głębokim rozładowaniem aku (DOD) z gniazdem zapalniczki na końcu i złodziejkę do bezpiecznika" (może ten sam sprzedawca?)
    Co do prowadzenia kabli to w żadnym aucie niczego nie ściągałem lub konieczności nie było (ściągnąłem dla wygody prowadzenia). Wydaje mi się, że i Guli problemu być nie powinno. Viofo dodało nawet łyżki do podważenia tapicerki.

    Epsonix - czy nick ma coś wspólnego z drukarkami?

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    nie polecam yego zabezpieczenia no chyba ze dasz jakiś chocby maly powerbank przed kamerka. bedzie ci odlaczalo zasilanie czasem przy rozruchu. 2 kamerki pod stale 12V to tez ciagly pobor ok 2x100mA bedzie ci rozladowywac aku, jak tak musisz miec to kup duzy powerbank i podlacz pod 12v po kluczyku

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia super 2.0T
    Postów
    40

    Domyślnie

    Planuję kupić zestaw voifo a129-g duo z montażem do bezpieczników, ale nie mogę na forum znaleźć, jaka to była przejściówka/złodziejka. Do wyboru mam ATS, ATC, micro2 i mini. Epsonix, kiedyś widziałem post, w którym tłumaczyłeś jaki to typ, ale nie mogę go odkopać.

  4. #14
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    to jest MINI.

  5. #15
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    Górny Śląsk
    Auto
    Były auta polskie,francuskie,niemieckie,japońskie, teraz jest Stelvio FE
    Postów
    10

    Domyślnie

    Ja mam Viofo A129 GPS DUAL, sam montowałem naprawdę nic trudnego. Podobnie jak epsonix początkowo miałem ją na stałym zasilaniu i korzystałem z trybu parkingowego ale aku dostawał w dupę i przepiąłem po stacyjce. Do podłączenia kupiłem na alledrogo przejściówkę, szukaj pod hasłem: DODATKOWY BEZPIECZNIK GNIAZDO BYPASS BAJPAS MINI

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia super 2.0T
    Postów
    40

    Domyślnie

    W zestawie, który zamowilem jest taki adapter z masą, + i podpięciem pod stacyjkę. Z tego, co wiem, mogę wyłączyć tryb parkingowy zupełnie (czytałem właśnie o tym, że mimo zabezpieczenia, aku może dostać po portkach), w efekcie rejestrator będzie działał jedynie przy włączonej stacyjce. Czyli w przypadku włączonego systemu start-stop nie będzie się wyłączał na światłach. Jeżeli w tej teorii jest jakaś dziura, to mnie poprawcie. A przejściówka do gniazda bezpiecznika też jest w zestawie. Dlatego pytałem o typ post wyżej.

    wideorejestratory24.pl/adapter-zasilania-viofo-hardwire-kit

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    jesli nie jeździsz duzo/czest/dluzsze odcinki to nie podlaczaj do stalego 12v tylko po stacyjce i wtedy nie dawaj tego zabezpieczenia przed rozladowaniem, tylko znajdz sobie odpowiednie przejsciowki. chodzi o to ze te zabezpieczenia reaguja na spadek podczas rozruchu (jesli nie wylaczasz s&s) odcina na sekunde zasilanie, zanim kamera sie zbootuje to juz jestes 50m za skrzyzowaniem i nie masz nagrania z potencjalnie newralgicznego fragmentu gdzie zyczylbys sovie nagranie. imho najlepszym rozwiazaniem jest duzy powerbank podlaczony pod stacyjke jako byfor dla kamery tylko powinien byc w specyfikacji dla samochodow czyli zarowno bardzo ujemne jak i mocno dodatnie temperatury - takie jak patrzylem kosztowały raczej blizej 1tys zl, no ake wtedy jest nagrywanie ciagle przez klika dni

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia super 2.0T
    Postów
    40

    Domyślnie

    Jeżdżę bardzo często, na co dzień z pracy do domu i spowrotem, około 20-30km, okazyjnie po kilkaset. Okej, czyli w sumie stacyjka i olać zabezpieczenie. Kiedy jest wpięty w stacyjkę s&s nie przerywa pracy kamery.

    Natomiast jeszcze jedna kwestia co do tego konkretnego zabezpieczenia, ono nie do końca od razu odcina zasilanie:

    "Odcięcie zasilania następuje w ciągu ok. 90 sekund od momentu osiągnięcia lub przekroczenia wartości progowej napięcia wejściowego. Przywrócenie zasilania na wyjściu następuje po podaniu zasilania do przewodu ACC (uruchomienie zapłonu). "
    Także to ma prawo działać przy startstopie, ale geniuszem elektroniki, a zwłaszcza samochodowej, nie jestem.

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    moze to jest lepsze niz to moje - ja mam z DOD i przy ss czesto przerywa a ze viofo ma tylko kondensator podtrzymujacy ukonczenie zapisu to dzieje sie tak jak opisalem. nie chciali mi sie przy tym grzebac/poprawiac z reszta teraz juz nie mam zalaczania ss (mam swoj deaktywator ss - btw za jakis czas bede go oferowal w sprzedazy) wiec problem zniknal u mnie.

  10. #20
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Heh... ciekawe. Ja mam swoją podlaczona do gniazda usb pod tunelem środkowym i przy S&S nic się nie rozlacza. Kamera cały czas działa. Jeśli by na skrzyżowaniu się wyłączala, to byłoby to zupełnie bez seansu.

Podobne wątki

  1. [159] Wideorejestrator
    Utworzone przez ario w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-11-2018, 18:33
  2. [Stelvio] Wideorejestrator, kamerka Stelvio
    Utworzone przez TadekSz w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-07-2018, 13:26
  3. Wideorejestrator
    Utworzone przez dragon19 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-03-2018, 18:44
  4. [159] Wideorejestrator w 159 a zasilanie
    Utworzone przez dexster w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-04-2015, 10:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory