Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 95

Temat: Wideorejestrator w Giulii

  1. #21
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Heh... ciekawe. Ja mam swoją podlaczona do gniazda usb pod tunelem środkowym i przy S&S nic się nie rozlacza. Kamera cały czas działa. Jeśli by na skrzyżowaniu się wyłączala, to byłoby to zupełnie bez seansu.
    chyba trochę się nie rozumiemy, po prostu ja miałem podłączone najpierw pod stałę 12V żeby nagrywać cały czas (ale zabezpieczenie przy odpalaniu przez SS czasem wyłączało kamerę na chwilę), szybko sie zorientowałem że i tak rozładowuje mi aku przy moim stylu jazdy/dystansach/częstotliwości, i po prostu przełożyłem podłączenie na szybko pod inny bezpiecznik - po stacyjce. tak, muszę to inaczej zrobić, kupię przejściówkę na gniazdo 12V zapalniczkowe bez zabezpieczenia i zastąpie zabezpieczenie nim, tyle ze to dla mnie nie priorytet i jakoś tak tygodnie mijają i nic z tym nie robię. dodam że kabel z kamerki zakończony był wtykiem zapalniczkowym, został założony przed odbiorem z salonu i nie chce mi się go zmieniać na zwykły USB a tym bardziej zajmować gniazda w schowku.

    w Twoim przypadku po pierwsze jesteś podpięty pod USB bezpośrednio - a to 5V które jest buforowane przez radio i szpilka na 12V nie pojawia się na 5V (tak jak radio Ci nie gaśnie), załatwiają to pewnie przetwornice wbudowane w radio i różne kondensatory/filtry przed i po przetwornicą. ponad to niektóre kamery mają swój akumulator, a nie tylko jak Viofo A1x9x kondesator który zapewnia jedynie bezpieczne przerwanie procesu zapisu na karcie SD bez uszkodzenia pliku czy systemu plików na karcie.

    W Twoim przypadku jedynym rozwiązaniem na nagrywanie podczas parkowania jest
    a)kupno kamery z wbudowanym dużym aku (takich chyba nie ma)
    lub
    b)dołożenie powerbanka pomiędzy USB a kamerę

    w przypadku podłączania pod stałe +12V jeśli ktoś jeździ dużo to moze odpuścić power bank albo zastosować jakiś minaturowy (jeśli ma kamerę jak Viofo z małej pojemności kondensatorami), jedynie jako bufor szpilki z 12V przy rozruchu.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #22
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia super 2.0T
    Postów
    40

    Domyślnie

    Dowiedziałem się dziś od znajomego i potwierdzam, że ten adapter, do którego link podałem nie odcina zasilania kamery przy s&s. Posiada zabezpieczenie zwłoczne, czyli dopiero kiedy spadek napięcia trwa dłużej, niż 90sekund, wyłącza zasilanie do kamery (chwila rozruchu jest dużo krósza). Czyli podłączenie tego jak wg instrukcji- czarny masa, czerwony 12v, żółty pod stacyjkę, która aktywuje tryb parkingowy przy jej wyłączeniu, powinno działać.

  3. #23
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał multicamil Zobacz post
    Dowiedziałem się dziś od znajomego i potwierdzam, że ten adapter, do którego link podałem nie odcina zasilania kamery przy s&s. Posiada zabezpieczenie zwłoczne, czyli dopiero kiedy spadek napięcia trwa dłużej, niż 90sekund, wyłącza zasilanie do kamery (chwila rozruchu jest dużo krósza). Czyli podłączenie tego jak wg instrukcji- czarny masa, czerwony 12v, żółty pod stacyjkę, która aktywuje tryb parkingowy przy jej wyłączeniu, powinno działać.
    spoko, tylko w mojej sytuacji:
    1.NIe potrzebuję zabezpieczenia tylko przejściówkę na gniazdo zapalniczki, bo podpinam się tylko pod stacyjkę (i tak też będzie jak kiedyś dodam power-bank)
    2.nie chce mi się od nowa kabli ciągnąć do kamery, a tu nistety trzeba, no chyba że odetnę je i polutuję z odciętym tym Twoim.
    3.Też kupowałem w wideorejestratory24.pl, ale wtedy nie mieli takiego, zaproponowali do Viofo A119S zabezpieczenie/adapter DODa który widać jest do bani (ale wiele innych tez tak może działać jak napięcie spadnie np na 8 czy 9V a na tyle lekko spada przy rozruchu na moment; te 90sek to może być jeśli chodzi o napięcie progowe np poniżej 11,5V).
    DObra, bo robi się akademicka dyskusja.
    Podsumowuję wg mnie temat rejestratora:
    1.jest dużo przeciw podłączaniu rejestratora pod "stałe" 12V, a tylko wtedy zabezpieczenie przed rozładowaniem ma sens (i wtedy trzeba wybrać takie które nie będzie robić problemów/szpilek przy rozruchu, albo kamerę z dłuższym podtrzymaniem niż jakieś pewnie milisekundy w Viofo).
    2.Lepszy wydaje się być power-bank jeśli ma być tryb parkingowy - ale o odpowiedniej specyfikacji (i cenie) - gdyż daje nam tryb parkingowy bez rozładowywania aku samochodu
    3.no albo olewamy tryb parkingowy (np 99% czasu parkujemy we własnym garażu czy monitorowanym parkingu pod firmą) i sprawa jest banalna.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #24
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    chyba trochę się nie rozumiemy, po prostu ja miałem podłączone najpierw pod stałę 12V żeby nagrywać cały czas (ale zabezpieczenie przy odpalaniu przez SS czasem wyłączało kamerę na chwilę), szybko sie zorientowałem że i tak rozładowuje mi aku przy moim stylu jazdy/dystansach/częstotliwości, i po prostu przełożyłem podłączenie na szybko pod inny bezpiecznik - po stacyjce. tak, muszę to inaczej zrobić, kupię przejściówkę na gniazdo 12V zapalniczkowe bez zabezpieczenia i zastąpie zabezpieczenie nim, tyle ze to dla mnie nie priorytet i jakoś tak tygodnie mijają i nic z tym nie robię. dodam że kabel z kamerki zakończony był wtykiem zapalniczkowym, został założony przed odbiorem z salonu i nie chce mi się go zmieniać na zwykły USB a tym bardziej zajmować gniazda w schowku.

    w Twoim przypadku po pierwsze jesteś podpięty pod USB bezpośrednio - a to 5V które jest buforowane przez radio i szpilka na 12V nie pojawia się na 5V (tak jak radio Ci nie gaśnie), załatwiają to pewnie przetwornice wbudowane w radio i różne kondensatory/filtry przed i po przetwornicą. ponad to niektóre kamery mają swój akumulator, a nie tylko jak Viofo A1x9x kondesator który zapewnia jedynie bezpieczne przerwanie procesu zapisu na karcie SD bez uszkodzenia pliku czy systemu plików na karcie.

    W Twoim przypadku jedynym rozwiązaniem na nagrywanie podczas parkowania jest
    a)kupno kamery z wbudowanym dużym aku (takich chyba nie ma)
    lub
    b)dołożenie powerbanka pomiędzy USB a kamerę

    w przypadku podłączania pod stałe +12V jeśli ktoś jeździ dużo to moze odpuścić power bank albo zastosować jakiś minaturowy (jeśli ma kamerę jak Viofo z małej pojemności kondensatorami), jedynie jako bufor szpilki z 12V przy rozruchu.
    Dzięki za wyjaśnienie. Jedynie z tą szpilka nie kumam też mam Viofo a119s. Nagrywania parkingowego nie planuje, choć wiem, że niektórym może się przydać. Czy ktoś montować kamerę na tył i jak ona sobie daje rade przy przyciemniane tylnej szybie?

  5. #25
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    chodzi o to że akurat kupiłem zestaw z zabezpieczeniem przed zbytnim rozładowaniem akumulatora które jednocześnie jest wygodną przejściówką na gniazdo zapalniczki (bo z Viofo dostałem kabel kilka m ale na początku jest przetwornica 12V->5V w formie wtyku do gniazda zapalniczki) - bo oryginalny plan był podpiąć się pod stałe 12V żeby urzywać trybu parkingowego. Niestety okazało się że to zabezpieczenie które mam, również reaguje na bardzo chwilowe spadki napięcia przy rozruchu (tzw szpilki w zasilaniu - na wykresie/oscyloskopie w pewnej skali tak by to wyglądało) - nie zawsze ale co kilka razy odcinając na chwilkę zasilanie tego gniazda, stąd odcina zasilanie kamery, i ta bezpieczenie kończy nagranie - szczególnie dokuczliwe jak używa się S&S bo Viofo bootuje się po odcięciu zasilania. ze względu na to że i tak doszedłem do wniosku że przy dystansach/częstotliwości jazd będę miał deficyt energetyczny, przepiąłem tylko na szybko się pod inny bezpiecznik - teraz biorę 12V tzw "po stacyjce", zabezpieczenie mi jednak zostało (niepotrzebne), bo niezorganizowałem przejściówki (czy nie przerobiłem tego zabezpieczenia- mógłbym je odciąć i zlutować kable, ale jakoś zawsze mam bardziej interesujące rzeczy do roboty). Generalnie, chcę zwrócić uwagę swoimi postami na kilka problemów które przy temacie podłączania wideorejestratora mogą wystąpić, w zależności od rejestratora czy zabezpieczenia jeśli ktoś takie akurat zastosował, więc trzeba jednak się zorientować które rozwiązania się sprawdzaja w danej konfiguracji (bez lub z rejestrowaniem przy wyłączonej stacyjce).

    Twoje podłączenie jest proste i dobre jeśli ktoś nie potrzebuje trybu parkingowego, jednak zajmujesz slot USB co dla niektórych może byc wadą z różnych powodów). Lepiej IMHO podpiąć się pod bezpiecznik po stacyjce w pobliżu BCM z przetwornicą samochodową na 5V (nie trzeba wtedy z zabezpieczeniem przed rozładowaniem) i dopiero wtedy polecieć do kamery kablem USB (czy jaki tam będzie akurat w innych modelach kamery)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #26
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Ok. Dzieki za wyjasnienie. A tu Cię zdziwię. Nie zajmuje slotu USB, bo też mi czasem potrzebny. Ja na na tulnelu śordkowym gdniazdo z Alpiny i jest tam USB tylko do ładowania telefonu i gdniazdo HDMI. Podpiąłem się nie w samo gniazdo USB, ale do jego kabla zasilającego w tunelu. Na stałe poprzez szybkozłączki. Czyli w tunelu mam w rzeczywiśtości dodatkowe gniazdu USB zasilane z kabla zasilania oryginalnego gniazda USB. I do tego dodatkowego gniazda mam dopiero podłączna kamerkę. Wszystko ładnie, schludnie, nic nie widać, nic nie słychac, kabel zasilający do kamery ukryty i wychodzi dopiero z podsufitki w okoilcach miejsca zamontowania kamery. Mozna korzystac jednoczesnie z kamerki i ładować telefon.

  7. #27
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    tak to spoko, ale Ty piszesz o giulietcie? przydaloby sie uzupelnic profil i ciut jasniej pisać bo niepotrzebne niezrozumienia sie wkradaja.

  8. #28
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    tak to spoko, ale Ty piszesz o giulietcie? przydaloby sie uzupelnic profil i ciut jasniej pisać bo niepotrzebne niezrozumienia sie wkradaja.
    Przepraszam. O Giulietcie. Chyba to kilka postów wcześniej pisałem. Uzupełnię profil.

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Jeep GC, Stelvio 2.0 Executive
    Postów
    105

    Domyślnie

    Pod który bezpiecznik się podłącza kamerę ? Nie mogę znaleźć tego posta

  10. #30
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,506

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jack801 Zobacz post
    Pod który bezpiecznik się podłącza kamerę ? Nie mogę znaleźć tego posta
    mozesz wybrac masz ich duzo nie ma znaczenia

Podobne wątki

  1. [159] Wideorejestrator
    Utworzone przez ario w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-11-2018, 18:33
  2. [Stelvio] Wideorejestrator, kamerka Stelvio
    Utworzone przez TadekSz w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-07-2018, 13:26
  3. Wideorejestrator
    Utworzone przez dragon19 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-03-2018, 18:44
  4. [159] Wideorejestrator w 159 a zasilanie
    Utworzone przez dexster w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-04-2015, 10:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory