Strona 7 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 95

Temat: Wideorejestrator w Giulii

  1. #61
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Patrząc na opis a konkretnie brak wielu najpotrzebniejszych danych o matrycy, kodowaniu, jasności obiektywu, to nie wiem czy to dobry pomysł. Niby na YT jest filmik z podobnej ale czy to ta sama?
    https://www.youtube.com/watch?v=wwO9bs1Zg_I

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Myślę że coś takiego jest ciekawsza opcja..[url] ja co prawda nie mam ale jeden kolega miał założone i wygląda jak fabryczna kamera bo jest to w obudowie za lusterkiem..

    Mówił że jakosc nagrań jest ok.

    może ktoś na forum ma to rozwiązanie I może podzielić się opinią może nawet dac jakies filmiki nakręcone tego typu kamerka.



    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    Skoro kolega ma to niech nakręci filmik i po sprawie.

  2. #62
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    W taką obudowę najchętniej bym wsadził np. viofo. Ciekawe czy da się kupić samą obudowę i po rozmontowaniu kamerki jakoś ją do niej dopasować...

  3. #63
    Użytkownik Świeżak Avatar POl
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Myślę że coś takiego jest ciekawsza opcja..https://shop.eng-custom.com/en/prodo...2020-dashcam13

    Wiem ze można kupić bezpośrednio na alli express.

    Fajna sprawa ze tego wogole nie widać.. ja co prawda nie mam ale jeden kolega miał założone i wygląda jak fabryczna kamera bo jest to w obudowie za lusterkiem..

    Mówił że jakosc nagrań jest ok. Największy plus że ta kamera nie wisi na szybie i nawet jak ktoś jeździ za granicę gdzie nie wolno mieć kamer to nawet nikt się nie zorientuje ze jakas kamera jest bo wygląda to jak coś zamontowane fabrycznie

    Mnie to kusi dość mocno od jakiegoś czasu ale jakoś nie mogę się za to zabrać.. może ktoś na forum ma to rozwiązanie I może podzielić się opinią może nawet dac jakies filmiki nakręcone tego typu kamerka.
    Mam taką od roku, użytkuję i sprawdza się OK.
    Kupiona tutaj https://pl.aliexpress.com/item/32994...76965c0fxUb6YZ

    Nie posiada jednego otworku pod jakiś czujnik ale temat do rozwiązania (u mnie ten czujnik występuje) - pisałem o tym tutaj https://www.forum.alfaholicy.org/giu...jestrator.html

  4. #64
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    Mały update ode mnie, mam już rejestrator (viofo) i powerbank (10000mAh z trybem passtrough), nie zamontowałem jeszcze w aucie, testuję tryb parkingowy w domu. Przypomnę, że chciałem aby powerbank zasilał kamerke tak by mogła pracować po wyłączeniu silnika w trybie parkingowym bez drenowania aku samochodu, a powerbank miał się ładować podczas jazdy.

    Niestety w moim planie był jeden podstawowy i oczywisty błąd... Zwykły (5-voltowy, z wejściami/wyjściami usb) powerbank się do tego kompletnie nie nadaje. O ile naładowany w pełni pozwalał kamerce (przód+tył, aktywna detekcja ruchu i wstrząsów) pracować przez jakieś 5+ godzin (nie wiem jeszcze ile dokładnie), to przecież niemożliwe jest naładować w samochodzie ten powerbank do pełna przy użytkowaniu samochodu po 1-2h godziny dziennie. Przy napięciu 5V, wyjściu 2A z USB w aucie, taki powerbank ładuje się do pełna pewnie w ok. 5 godzin, a przecież jeszcze podłączona jest do niego kamerka, która na bieżąco sama ciągnie pewnie z 1A.. Dla testu podłączyłem w domu rozładowany powerbank do ładowarki smartfonowej 15W a do niego kamerkę. O 7 rano. Do tej pory się nie naładował

    Podsumowując, kudos dla [MENTION=20089]epsonix[/MENTION], bo jak zwykle wiedział dobrze Jedyne sensowne zasilanie dla trybu parkingowego, to tzw. samochodowe powerbanki, które pracują na 12v (i pewnie troszkę wyższym amperażu ładowania) i ładują się z instalacji samochodu podczas jazdy w dużo krótszym czasie. Np. taki który mam na oku, ma 6000mAh (przy 12V) i ładuje się do pełna w 40 minut. A jego ekwiwalent pojemności dla 5V to ~14500mAh. Niestety kosztuje 1000 zł

  5. #65
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Kamerka pracowała podczas jazdy 5 godzin czy na postoju? Bo jeśli na postoju to musiała cały czas nagrywać, żeby wyładować taki powerbank. To jest bez sensu. Ona powinna nagrywać tylko po wykryciu ruchu a reszta czasu to czuwanie. Przynajmniej takie jest założenie trybu parkingowego. Jeśli natomiast ma cały czas nagrywać to żadne rozwiązanie nie będzie dobre bo nawet 14500 mAh to wtedy maks 7 godzin pracy na powerbank'u pod 12V.

  6. #66
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    Tak jak napisałem, nie wiem dokładnie ile czasu pracowała, bo testy były trochę chaotyczne. Prawdopodobnie rozładowałem powerbank do ok 50% zabawą i rejestracją w trybie jazdy, potem zostawiłem na noc tryb parkingowy (detekcja zdarzeń, więc w nocy jak nic się w domu nie działo, to nic też się nie nagrało i nie potrafię ocenić o której godzinie skończył się prąd w powerbanku, ale o 6:30 kamera juz nie działała).

    Ale nie to jest istotne, tylko to, że powerbanków typu 10000+ mAh przy 5-voltowym ładowaniu nigdy nie uda się go naładować (zwłaszcza przy jednoczesnym poborze prądu do kamery z tego samego gniazda) do pełna podczas normalnego dla mnie użytkowania samochodu po 1-2 godziny dziennie - natomiast bardzo szybko uda się go w ten sposób rozładować. Naładuje się do pełna dopiero podczas trasy. To rozwiązanie może mieć sens chyba tylko gdy robi się regularne (codzienne?) trasy po kilka godzin.

  7. #67
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał vincent Zobacz post
    Tak jak napisałem, nie wiem dokładnie ile czasu pracowała, bo testy były trochę chaotyczne. Prawdopodobnie rozładowałem powerbank do ok 50% zabawą i rejestracją w trybie jazdy, potem zostawiłem na noc tryb parkingowy (detekcja zdarzeń, więc w nocy jak nic się w domu nie działo, to nic też się nie nagrało i nie potrafię ocenić o której godzinie skończył się prąd w powerbanku, ale o 6:30 kamera juz nie działała).

    Ale nie to jest istotne, tylko to, że powerbanków typu 10000+ mAh przy 5-voltowym ładowaniu nigdy nie uda się go naładować (zwłaszcza przy jednoczesnym poborze prądu do kamery z tego samego gniazda) do pełna podczas normalnego dla mnie użytkowania samochodu po 1-2 godziny dziennie - natomiast bardzo szybko uda się go w ten sposób rozładować. Naładuje się do pełna dopiero podczas trasy. To rozwiązanie może mieć sens chyba tylko gdy robi się regularne (codzienne?) trasy po kilka godzin.
    Jeśli rejestrator jest tak ustawiony, że co kilka chwil wykrywa ruch i nagrywa a jeździsz autem kilkanaście km dziennie to faktycznie nie sprawdzi się takie rozwiązanie. Natomiast jeśli w ciągu kilkunastogodzinnego postoju nagrywa tylko zdarzenia wynikłe z poruszenia auta lub bliskiej obecności osób postronnych to działa taki patent bardzo dobrze. Ja co 2-3 tygodnie biorę powerbank do domu na pełne ładowanie i nie narzekam na problem z tym rozwiązaniem.

  8. #68
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    No ciekawe, może moja kamerka ma wyjątkowo duży pobór w trybie czuwania. Może podłączenie tylnej kamery zwiększa tak istotnie konsumpcję. Albo powerbank jest wadliwy. Dziś przetestuję dokładniej.

  9. #69
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał vincent Zobacz post
    No ciekawe, może moja kamerka ma wyjątkowo duży pobór w trybie czuwania. Może podłączenie tylnej kamery zwiększa tak istotnie konsumpcję. Albo powerbank jest wadliwy. Dziś przetestuję dokładniej.
    Zobacz czy podczas postoju nagrywa cały czas. Jeśli nagrywa wszystko to wiadomo gdzie problem.
    Nie wiem, jak tam masz ustawione czuwanie ale kamerka w trybie parkingowym powinna zużywać dużo mniej prądu. W trybie nagrywania obu kamer może to być nawet 3- 3,5 A, czyli nawet po 2,5- 3 godzinach wyczerpie powerbank przy obecnych temperaturach.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 13-01-2021 o 13:56

  10. #70
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    Mam ustawioną detekcję ruchu, nie nagrywa w trybie parkingowym.

    No właśnie z tym "dużo mniej" w trybie parkingowym to chyba mit. Znalazłem informację o kamerce podobnej do mojej (Viofo a129 duo), że w trybie jazdy zużywa 5W, a parkingowym 3,6-3,8W (przy 5V). I to by się zgadzało z moim dzisiejszym testem (po 7 godzinach powerbank 10Ah rozładowany do około połowy, jeszcze nie wiem ile finalnie wytrzymał).

    Pobór 3A to jakoś bardzo dużo mi się wydaje. Ale nawet przy 5W poboru podczas jazdy (= ~1A), ładowanie powerbanku przy jednoczesnym podłączeniu kamerki pod niego, będzie w samochodzie baaardzo powolne.

Podobne wątki

  1. [159] Wideorejestrator
    Utworzone przez ario w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-11-2018, 18:33
  2. [Stelvio] Wideorejestrator, kamerka Stelvio
    Utworzone przez TadekSz w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-07-2018, 13:26
  3. Wideorejestrator
    Utworzone przez dragon19 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-03-2018, 18:44
  4. [159] Wideorejestrator w 159 a zasilanie
    Utworzone przez dexster w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-04-2015, 10:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory