Strona 6 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 95

Temat: Wideorejestrator w Giulii

  1. #51
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    czarne
    Postów
    173

    Domyślnie

    U mnie problemy z akumulatorem zakończyły się jak ręką odjął po wyłączeniu trybu parkingowego w rejestratorze.

  2. #52
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Istnieją Powerbanki z tzw "pass through". Czyli ładuje się dając jednocześnie prąd na rejestrator. Nie ma ich wiele ale np tutaj jest taki model: https://allegro.pl/oferta/powerbank-...rny-9573060683

    Jako, że niektóre rejestratory w trybie filmowania potrzebują nawet 1- 2 A to taki z 10000 mAh spokojnie się sprawdzi. Ja mam nieco inny w jednej alfie ale też 10000 mAh. W trybie czuwania kamery pobierają dużo mniej i nie ma obaw, że nam padnie powerbank, jeśli auto stoi kilkanaście godzin lub nawet kilka dni.

    ...
    [MENTION=114]Belfer[/MENTION] rejestrator który podłączasz pod powerbank ma na wejściu 5V czy 12V? Widzę że tego typu powerbanki co podlinkowałeś mają wyjście max 12V, ale tylko gniazda USB (dla których standard to 5V). Rejestrator który chcę podłączyć ma adapter do zasilania który wymaga 12V (https://www.wideorejestratory24.pl/a...o-hardwire-kit) i nie za bardzo rozumiem jak go podpiąć pod powerbank.. przerobić kabel USB?

    Inna opcja to podłączyć bezpośrednio kablem USB kamerkę pod powerbank (wtedy jest bezproblemowo 5V), ale wtedy tryb parkingowy aktywuje się dopiero po 5 minutach bezruchu auta, zamiast od razu za pomocą zaniku napięcia w żyle ACC.

  3. #53
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    [MENTION=81906]vincent[/MENTION]
    Ogólnie wszystkie rejestratory uniwersalne mają zasilanie poprzez USB czyli 5V. Adapter musi mieć 12 V bo takie napięcie ma instalacja w samochodach osobowych. Adapter jednak zmienia to na 5V we wtyczce USB, która zasila rejestrator.
    Ja to mam tak rozwiązane, że dorobiłem sobie gniazda USB w schowku i tam też leżą powerbanki z których wychodzi kabel USB. Gdy zapłon jest włączony, powerbank się ładuje. W trybie czuwania zużycie prądu, jest tak niskie, że może czuwać nawet kilkadziesiąt dni przy pojemności 10000 mAh. Nie widzę sensu zasilania Powerbank'a z adaptera.
    Adapter jest przewidziany do pracy bezpośrednio z rejestratorem. Też mam adapter ale w aucie z dużo większym aku (76 Ah) i bez systemu start/stop.
    Reasumując, jeśli chcesz całkowicie uniknąć problemów z rozładowywaniem aku to idź w rozwiązanie z takimi Powerbank'ami, jak np ten z mojego linku. Jeśli natomiast auto nie ma dłuższych postojów to zakładaj adapter. Ja mam jeden adapter z ustawianym napięciem, przy którym się wyłącza (akurat nie mam teraz auta w domu a nie kojarzę modelu) a drugi z czasem po jakim się wyłącza:
    https://allegro.pl/oferta/navitel-sm...hoCLj4QAvD_BwE

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał MietasM Zobacz post
    U mnie problemy z akumulatorem zakończyły się jak ręką odjął po wyłączeniu trybu parkingowego w rejestratorze.
    Tylko, że wyłączanie tak potrzebnej funkcji to nie rozwiązanie...
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 05-01-2021 o 20:19

  4. #54
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź, tak tak wszystko kumam z napięciami itp. Chodzi mi tylko o to, że adapter do np. Viofo pozwala na aktywowanie trybu parkingowego na podstawie sygnału kabla ACC, co jest fajne, a możliwość ta znika jeśli się podłącza kamerę bezpośrednio kablem usb pod powerbank. Dlatego najchętniej skorzystałbym z wyjścia 12v z powerbanka i zasilania przez adapter z podłączeniem kabla ACC do sterowania trybem parkingowym. Nie rozumiem tylko jak uzyskać 12v z gniazda USB Ale pewnie daruję sobie kombinacje.

    Ostatnie pytanie o powerbank: to są ogniwa chyba nieprzeznaczone do pracy w warunkach samochodowych, nie boję się o ich trwałość, ale ewentualny wybuch czy coś.. nie wiem np. na ile ryzykowne jest rozpoczynanie ładowania ogniw wychłodzonych do np. 0 czy -5 w warunkach wysokiej wilgotności.. Nie zauważyłeś u siebie żadnych problemów?

  5. #55
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał vincent Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź, tak tak wszystko kumam z napięciami itp. Chodzi mi tylko o to, że adapter do np. Viofo pozwala na aktywowanie trybu parkingowego na podstawie sygnału kabla ACC, co jest fajne, a możliwość ta znika jeśli się podłącza kamerę bezpośrednio kablem usb pod powerbank. Dlatego najchętniej skorzystałbym z wyjścia 12v z powerbanka i zasilania przez adapter z podłączeniem kabla ACC do sterowania trybem parkingowym. Nie rozumiem tylko jak uzyskać 12v z gniazda USB Ale pewnie daruję sobie kombinacje.

    Ostatnie pytanie o powerbank: to są ogniwa chyba nieprzeznaczone do pracy w warunkach samochodowych, nie boję się o ich trwałość, ale ewentualny wybuch czy coś.. nie wiem np. na ile ryzykowne jest rozpoczynanie ładowania ogniw wychłodzonych do np. 0 czy -5 w warunkach wysokiej wilgotności.. Nie zauważyłeś u siebie żadnych problemów?
    Mam kilka Powerbanków i są to modele z certyfikatami i nic najtańszego na rynku. Też się nad tym zastanawiałem i długo szukałem. Niektórzy kombinują z ogniwami 18650 w różnych układach ale to jest duże ryzyko. Jeden Powerbank mam od ponad roku i nic mu się nie dzieje. W schowku nie ma aż takiej wilgotności, żeby się bać o spięcie przy 5V. Ten GC ma tzw inteligentne gniazdo USB i to też jest jakieś zabezpieczenie w razie przebicia spowodowanego wilgocią. Poza tym ja akurat auta trzymam głównie w garażu w domu i raczej rzadko stoją dłużej niż 1-2 dni. Przy temperaturach dużo poniżej zera najlepiej poczekać z ich ładowaniem i podłączyć rejestrator bezpośrednio do USB w aucie.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 05-01-2021 o 20:59

  6. #56
    Użytkownik Świeżak Avatar krzysiuz
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce Ti 280KM Q4
    Postów
    59

    Domyślnie

    Po przeczytaniu wątku nabrałem ochoty na uruchomienie w swoim rejestratorze trybu parkingowego (DOD LS 475). Chyba na pierwszy ogień pójdzie jakiś powerbank z passthrough.

    Z ciekawości - jak działają tryby parkingowe w Waszych rejestratorach - czy włączają się automatycznie, kiedy zaczynają nagrywać?

  7. #57
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Techno
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    Giuletta Sprint, Giulia Veloce 2.0T Q4 LSD
    Postów
    307

    Domyślnie

    A jak wygląda sytuacja z kamerami zabudowanymi w obudowie lusterka, pełno tego w Chinach, może to ktoś polecić ? Ktoś używa ?

    Wysłane z mojego CPH2009 przy użyciu Tapatalka

  8. #58
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Techno Zobacz post
    A jak wygląda sytuacja z kamerami zabudowanymi w obudowie lusterka, pełno tego w Chinach, może to ktoś polecić ? Ktoś używa ?

    Wysłane z mojego CPH2009 przy użyciu Tapatalka
    Miałem do czynienia z wieloma modelami rejestratorów. Te typowe chinole w lusterku porażają słabą jakością obrazu i licznymi błędami w oprogramowaniu. Miałem też Navitel'a MR250 ale to uniwersalne lusterko z kamerką (również tylną) i o ile obraz nie był zły, to już wielkość i montaż na stare lusterko nie jest dla mnie rozwiązaniem.

  9. #59
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Myślę że coś takiego jest ciekawsza opcja..https://shop.eng-custom.com/en/prodo...2020-dashcam13

    Wiem ze można kupić bezpośrednio na alli express.

    Fajna sprawa ze tego wogole nie widać.. ja co prawda nie mam ale jeden kolega miał założone i wygląda jak fabryczna kamera bo jest to w obudowie za lusterkiem..

    Mówił że jakosc nagrań jest ok. Największy plus że ta kamera nie wisi na szybie i nawet jak ktoś jeździ za granicę gdzie nie wolno mieć kamer to nawet nikt się nie zorientuje ze jakas kamera jest bo wygląda to jak coś zamontowane fabrycznie

    Mnie to kusi dość mocno od jakiegoś czasu ale jakoś nie mogę się za to zabrać.. może ktoś na forum ma to rozwiązanie I może podzielić się opinią może nawet dac jakies filmiki nakręcone tego typu kamerka.



    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  10. #60
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Techno
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    Giuletta Sprint, Giulia Veloce 2.0T Q4 LSD
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Myślę że coś takiego jest ciekawsza opcja..https://shop.eng-custom.com/en/prodo...2020-dashcam13

    Wiem ze można kupić bezpośrednio na alli express.

    Fajna sprawa ze tego wogole nie widać.. ja co prawda nie mam ale jeden kolega miał założone i wygląda jak fabryczna kamera bo jest to w obudowie za lusterkiem..

    Mówił że jakosc nagrań jest ok. Największy plus że ta kamera nie wisi na szybie i nawet jak ktoś jeździ za granicę gdzie nie wolno mieć kamer to nawet nikt się nie zorientuje ze jakas kamera jest bo wygląda to jak coś zamontowane fabrycznie
    Dokładnie takie same mną kierują pobudki, chciałbym żeby to wyglądało na oryginał, nie rzucało się w oczy.

    Cena z linku rozsądną, porównywalna z tymi gadżetami z AliExpress, pytanie co bezpieczniej/lepiej kupić. Jakiś zakup w kilka osób ?

    Wysłane z mojego CPH2009 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [159] Wideorejestrator
    Utworzone przez ario w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-11-2018, 18:33
  2. [Stelvio] Wideorejestrator, kamerka Stelvio
    Utworzone przez TadekSz w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-07-2018, 13:26
  3. Wideorejestrator
    Utworzone przez dragon19 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-03-2018, 18:44
  4. [159] Wideorejestrator w 159 a zasilanie
    Utworzone przez dexster w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-04-2015, 10:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory